Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@rado9999 Ahoj, my mame (nie uplny) zoznam firiem, ktore participuju na stavbe. Zatial mame tieto kontakty: 1, Architekt: firma Marosevic; firmensitz: 2371 Hinterbrühl, Gaadnerstraße 51; telefon: 02236 / 43 105; E-mail: office@marosevic.at 2, Baumeister: firma Oppenauer; firmensitz: 4320 Perg, Naarntalstraße 7; telefon: 07262/52035; E-mail: info@oppenauer.at 3, Fenster: firma Weinzetl; firmensitz: 2700 Wiener Neustadt, Neunkirchnerstr 106; telefon: 02622/202 88; E-mail: office@weinzetl.at 4, Kunststeinleger: firma Kösler; firmensitz: 2351 Wr. Neudorf, Schillerstr. 50; telefon: 02236/892130; E-mail: koesler.steinmetz@netway.at 5, Fliesenleger: firma Strobl firmensitz: 7551 Stegersbach, Wiener Straße 14; telefon: 03326/52830; E-mail: info@fliesen-strobl.com 6, HLS-Installateur: firma Pinetz; firmensitz: 7100 Neusiedl/See, Äußeres Hirschfeld 20; telefon: 02167/20657; E-mail: h.strommer@pinetzexpert.at 7, Elektriker: firma Pinetz; firmensitz: 7100 Neusiedl/See, Altenburgerstraße 1; telefon: 02167/5944; E-mail: e.pinetz@pinetzexpert.at 8, Bodenleger: firma Wiedner; firmensitz: Dittelbachstraße 12, 2640 Gloggnitz; telefon: 02662/44000; E-mail: office@wiedner.at 9, Aufzug: firma Kone; firmensitz: 3100 St.Pölten, Peppertstraße 33/6; telefon: 02742 / 25761; E-mail: office.at@kone.com 10, Gartengerätehütten: firma Biohort; firmensitz: 4120 Neufelden, Pürnstein 43; telefon: 07282-7788-0; E-mail: office@biohort.at
@all ola, niekto z nastahovanych uz riasil internet pls? potrebujem to cim skor vyriesit a chcel by som zistit ci uz niekto nieco podnikol v tomto a ma niake info.. dakovala
pls ... kto z vás už poistil byt ??? a hlavne aká suma vychádza mesačne :) ďakujem
@popismenku pokial ma moja kratkodoba pamat neklame, poistenie bytu je v tej tretinovej platbe, co sa bude platit mesacne najomne... mozno sa mylim, cital som to tie platby uz strasne davno, tusim aj poistenie tam bolo zahrnute k tomu verejnemu osvetleniu, kanalizacii, prenajom park. miesta, voda, poistenie bytu???
@mareko4 no ak mna pamat neklame tak na predavke sa vravelo ze poistenie domu, spolocnych priestorov atd.. je zahrnute ako pises v mesacnej splatke, ale nie je tam poistenie bytu/domacnosti... takze toto si musis poistit sam. alebo blbost pisem? ja som to taktok pochopil takze ak to tak nie je opravte ma..
@tajomajo je to mozne, na preberani som nebol, cize nevem co tam doris hovorila...
@mareko4 ja si to tiež tak pamätám ... zatiaľ síce nemám v byte veľmi čo poistiť :) ale pre istotu som sa chcel zorientovať ... v akej sume sa asi budeme pohybovať ... lebo sa začínam pohybovať dosť na tenkom ľade :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tajomajo ja uz mam objednany internet, fajne lacny 80 eur mesacne :) ale tak potrebujem pre pracu takze hold musim platit, lebo inac zamestnavatel nebude platit mna :)
@popismenku ja mam poisteny byt 72m2 aj so zahradou za 216 EUR, bez zahrady to bolo 160 EUR rocne, ale to uz je so zlavou 29%, z firmy tam mame taku akciu :)
Článok sa načítava...
@cyan chladnička bude tam,kde je teraz štýlová modrá stolička, pôjde s nami, až ked sa tam definitívne presťahujeme,zatiaľ iba skladáme a skladáme a skladáme...ale je to by SRAMO-kuchyne...to pod dresom zabudli,že bude sifon a dali šuplíky až po koniec skrinky, tak ich musím odniesť prerobiť, umývačka je vo vedľajšej skrinke :-)
@tajomajo musis si uzavriet takzvanu ... Haushaltversicherung (poistenie domacnosti - nabytok, atd), v ktorej je automaticky zahrnuta aj Haftpflichversciherung (poistenie zodpovednosti za skodu - napr. ked vytopis susedov) ... a mozes si dat aj Hundhaftpflichversicherung (vazne), to je ked tvoj pes sposobi skodu
@ljboy čo si si dal nakoniec b-net?
@dzaro jj dal som, 12 mesacna viazanost, prve tri splatky neplatim, ani aktivacny poplatok 37 EUR, platim iba 75 EUR kauciu, co mi pri ukonceni zmluvy vratia ... inac ked si zoberiete od b-net COMPLET (net+tel+tv), teda nie len net tak to vyjde lacnejsie, pretoze ta akcia ze 3 mesacne poplatky zadarmo a aktivacia 0 EUR plati iba pre COMPLET, nie pre samostante produkty
@ljboy no pekne, idem to pozriet, zlatých 50€ mesačne za chello :-)
@dzaro hej, najlepsie teraz je, ze mam teda v byte satelitnu telku, telku od b-netu, a fiber internet, ked sa ma niekto (GIS) spyta ci som schopny prijmat ORF, aby som platil koncesionarske, co asi tak poviem? :) noo, vieteee, iba s tazkostami :)
@ljboy fuha.. a bnet teda hej? kks ja tiez koli robote na doma, ale 80e to je moc.. to si vystacim aj s tym za 30, ved uz to je dost. ale na predavani tam niaky pan z tych majstrov vravel ze je moznost si dat bnet a este nieco.. mne sa mari niake gigaspeed... co by malo byt A1 a tam su uz teda ovela prijatelnejsie ceny. link zde: http://www.a1.net/internet/gigaspeed no len ja neviem teda ci sa to tam da zapojic..?? ked som si dal overit lokalitu tak tak mi dalo len Steinfeldgasse 1 ci 2 a ze z moznosti tam je dostupny akurat len ten gigaspeed 16.. co by mi ani nevadilo - da sa stym zit a prve 3 mesiace mate zadara a potom vas to stoji 4,90...
@tajomajo ja som volal do A1 - ze nech mi overia dostupnost GigaSpeed v Steinfeldsiedlung ... a odpoved bola, ze taku ulicu nemaju v systeme, takze mi nevie povedat ci tam GigaSpeed je dostupne ... tak neviem, asi nemaju dobry business model :) kazdopadne potrebujem rychly net od januara a ked si zoberies ze 80 * (12-3) = 720 / 12 = 60 EUR mesacne, 12-3 lebo 3 splatky neplatis, viazanost je iba 12 mesiacov, cize to mozes potom zrusit, a mas v tom internet, telku a telefon, tak to nie je az tak uplne strasne, si na dedine a ten net je 50Mbit DOWNLOAD / 4Mbit UPLOAD
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan dal sa vybrat iny ohrievac ako montovali.
@ljboy maju aj neaky polovicny za polovicnu sumu?
@all my mame internet cez www.drei.at. Vyjde nas 15,- EUR mesacne a sme s manzelom pripojeni s dvoma PC, cez WIFI. Takze je to super. Mame viazanost 2 roky a tusim okolo 20,- EUR k tomu platime rocny pausal.
@bublifukk najlacnejsi COMPLET je za 30 EUR mesacne tam mas 8MBit DOWNOAD / 0.5MBit UPLOAD, ked si to prepocitas so zlavou tak to vyjde 22,5 EUR mesacne, ako ono mne ide hlavne o UPLOAD, lebo posielam vacsie subory, ale ked chces iba surfovat tak ti to staci
@all poistenie bytu namate v mesacnej splatke,to je iba poistenei budovy a celkovej vonkajsiej stavby,odporucam kazdemu haushaltversicherung a este k tomu rechtschutzversicherung...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ale sak to co je to rechtschutzversicherung? to nie je to iste co haftpflichversicherung? ak nie, tak aky je rozdiel, ale ako tam pozeream ten rechtschutzversicherung nie je zrovna lacny
@cyan http://www.autostop.sk/mkportal/modul... pozeram ze nie, ale tak to vazne mi to akoze treba? ved to tam vychadzalo dalsich 300 eur rocne

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?