Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
hmmm, nechce sa mi tu natahovat o nejaky obdlznik. a zdroj? knihy, diskusie, vlastna skusenost....
Odpovedať
Ja som stale vo faze kreslenia podorysu bytu, uz ho mam pomerany a teraz sa to snazim nacisto prekreslit, len ma zaujima ci to musi byt tak uplne na 100 percent, ci mozem brat centimeter hore dole. Potom si urcim sever a prilozim ruzicu, dobre? Len ma zaujima ako mi podorys bytu a jednotlive zony ovplyvnuju sikminy, lebo to netusim ako mam zakreslit.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre zelinka v: Zaujimal ma starsne ten tvar domu ked je obdlznik pretoze my takyto mame, a spomenula si ze to nieje dobre, ale ked sa ti tu nechce s tym natahovat, tak neviem naco sem pises do tejto diskusie.
Odpovedať
ahojte, mam doma draka, ktory akokeby ochranoval brusenu krystalovu gulu. Kam by bolo najvhodnejsie umiestnit tento talizman???
Odpovedať
Profilova fotka
Pre zelinka v: Nemyslela som to v zlom, aby si sa neurazila, ale myslela som ze sem pisu odbornicky na FS. A myslela som si ze Ty si.
Odpovedať
ahojte, dnes som sa docitala, ze podla FS by nemali byt na Z ziadne okna, je to naozaj tak?? tato informacia sa ku mne dostala prvykrat...
Odpovedať
No..to je pekna blbost.. :-S inak ja nechapem, ako niekto moze nejake informacie vytrhnute z kontextu niekde publikovat (a teraz nemyslim tu na fore, ale vseobecne). FS predsa nie je o tom, co mozes, ci nemozes, ale o niecom uplne inom a akakolvek info bez konkretneho pripadu je absolutne hlupa a zla.... To, co je v jednom dome ok, je v druhom zle.
Odpovedať
akvi, mas uplnu pravdu... a ako tu uz bolo spominane, clovek sa na jednej stranke docita nieco a na inej zasa uplny opak... mna len zaujala to informacia, lebo sa mi to zda divne a ako som pisala, doteraz som nic take nenasla
Odpovedať
kessina ...docitala si sa riadnu blbost ]-(
Odpovedať
pre zelinka ale aj ostatnym v kazdom priestore existuje devat roznych casti s odlisnou energiou ( system ba-gua ) a tym i roznym vplyvom na nas zivot, vsetky tieto oblasti su rovnomerne zastupene v kazdom pravidelnom priestore. ZA PRAVIDELNY priestor sa z pohladu feng suej povazuje OBDLZNIK, STVOREC a osemhran. V kazdom inom tvare dochadza k nerovnovahe. najcastejsie nepravidelne tvary domov u nas su budovy ktorych podorys je v tvare pismena L alebo U. Nerovnovahu sposobuju tiez rozne vyklenky a pristavby. Tieto sa potom kompenzuju vhodnymi liecebnymi prostriedkami.
Odpovedať
kessina ak mozes prezrad kde konkretne si sa to docitala?? to ma ozaj zaujima
Odpovedať
zelinka : ak mas vlastnu skusenost so zlym byvanim v obdlznikovom dome pricina bola iste niekde inde ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
janefs, tak sa mi to konecne podarilo najst... dnes som toho prestudovala viac ako dost... http://fengsuej.wordpress.com/2009/03... dobru noc vsetkym :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nič v zlom, ale už som pár-krát omylom zablúdila na tú stránku a nie je to nič iné ako kopčenie iných fs stránok - nerozumiem tomu, to sa môže len tak kopírovať obsah webstránok?
Odpovedať
kessina asi by bolo najlepsie sa opytat Vandy pretoze je to povodny clanok z www stranky p. Fila http://www.fengshui-studio.sk/feng-su... co konkretne mal autor na mysli pretoze naopak ak bol domcek postaveny v case kedy prave zo zapadu nabral priaznivu energiu tak je super ze tam tie okna su ( skola lietajucej hviezdy ) nemali by ste to riesit bez celkovej ananlyzy :-)))) hlavne sa snazte baby aby ste sa doma citili fajn aby ste si nasli miesto na oddych a relax , pravidelne upratovat a vyhadzovat stariny , vetrat atd atd atd
Odpovedať
Profilova fotka
súhlas ;-)
Odpovedať
fajoska :-p a nezabudli mat ciste okna x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nemaj strach :-D Ja umývam okná aj keď nejdú sviatky |-|
Odpovedať
janefs, idem prestudovat tu stranku x-) tu som este necitala :-D no ja osobne zatial nerobim vobec nic, len citam a citam a hladam, ked budeme mat domcek, tak to bude samozrejme s FS odbornikom x-)
Odpovedať
ahojte mam cervenu farbu na 20 m2 zarobenu tuto sobotu v predajni...povodne sme ju chceli dat do obyvacky ale chcela som iny odtien a tak ju nemame kam pouzit, nemal by niekto zaujem, planovali sme ju na jednu stenu.Ak mate zaujem poslite IP DAKUJEM.
Odpovedať
da sa osetrit nejakym sposobom kuchyna, kde je sporak, umyvadlo a chladnicka spolu?? byvame momentalne uz par dni v inom byte a ten ma takuto katastrofalnu kuchynu... hladame sice novy byt, ale pokial nieco najdeme, chcela by som to nejako osetrit... v tej kuchyni sa mi ani neche byt, nie to este varit. vedla chladnicky je sporak, ziadna medzera, vobec nic, medzi sporakom a umyvadlom medzera mozno par cm... co s tym?? dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Este Slovaci ani nepoznali FS a niektore veci jednoducho spolu nekombinovali.....napr. zrkadlo v spalni, spravna kombinacia farieb je znama uz X rokov ....................ale teraz sa ideme vsetci zblaznit a pomaly prerabat cele domy v domneni, ze nam to zaruci stastie, lasku a peniaze.............myslim, ze niektorym to uz udiera na hlavu.......................urcite si vo FS clovek najde aj dobre tipy, ale nemal by si tym nechat manipolovat zivot, robit z toho povery..........
Odpovedať
geomantia ako taka sa v podstate vyuzivala aj v inych narodoch, akurat ze cinania ju doviedli do dokonalosti
Odpovedať
asi tak...:)
Odpovedať
Profilova fotka
Pre kessina: Ja mam presne taku kuchynu ako pises a nepripada mi to ako katastrofa. Viem v nej dokonca aj varit a cuduj sa svete velmi dobre :-) :-) :-)
Odpovedať
lluciapet, vidis, je to presne o individualnych pocitoch, kazda sme ina :-) samozrejme, ze v nej viem varit aj ja, ved inac to nejde, ale musim sa do toho nutit... pretoze mi to absolutne vobec nevyhovuje... takze, co je pre jedneho v pohode, moze byt pre druheho katastrofa a naopak x-) skor som chcela vediet, ci sa to da nejako osetrit podla FS, kedze sa predsalen nachadzame v teme FS pekny vecer vsetkym
Odpovedať
Profilova fotka
kessi Na "ošetrenie" takejto kuchyne treba vedieť o niečo viacej... farby máš v poriadku? A akým smerom pozeráš pri varení (svetová strana)...? Ináč všeobecne platí, že medzi oheň a vodu skús umiestniť prvok dreva (zavesené varešky, zelená farba, rastlinka niekde na horných skrinkách) , no ak sa nenájde miesto... aké máš celkové umiestnenie kuchyne od stredu bytu??
Odpovedať
fajoska, takze kuchyna nie je urcite v strede bytu, je smerovana na vychod, ale na 100% to neviem urcite, pretoze som to este nemerala. ale neviem, ci sa to nazvat vobec kuchynou... za nou je cez stenu kupelna, farby su biele, vsade a skrinky drevene hnede, to je asi tak vsetko
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to zisti !! :-D :-D
Odpovedať
Dievcata neviete mi poradit, ci moze byt kniznica v spalni? Spalna by mala byt miestom oddychu, ale knihy pre mna oddych su, tak neviem. Mame velku spalnu tak som chcela akurat taky vyklenok na to vyuzit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?