Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cao fra :-) tak pri tom plote som bola osobne :-) (možno susednom...), ale malo to na mňa sakra dobrý vplyv a tak neverím, že by vám to nenavodilo podobnú atmošku aj u vás doma. teraz nehľadím na FS ;-)
Odpovedať
Fra, krasne:) myslim, ze moze byt. erika, samozrejme zelena ma v interieri svoje miesto. svetla na J, syta, tmavsia JV a V. inde po zvazeni dalsich vplyvov.
Odpovedať
dakujem, vanda :-) daniela, to vieš, radšej by som bola pri tom skutočnom plote vždy ked pridem domov ... ale zatial tento imaginarny musí stačiť... ale ak sa raz slovensko stane ekonomickym tigrom a naše dochodky budu dvojnasobkom priemernych platov v grecku, určite tam prežijem pokojnú starobu s vyhladom na more a každodennym kupanim , to si píš :-D :-D :-D
Odpovedať
Vanda, prosím ťA aké farby by si dala do obývačky prepojenej s kuchyňou( červená šedá biela sklo) orientovanej na Juh, máme bielu sedačku orechovú podlahu a červené vankúšiky ostatné sa všetko ide meniť, predstava je dodať šedú kov sklo možno niečo z orechového dreva čo si o tom myslíš Ďakujem za názor
Odpovedať
Ahojte , mozno bude pre niektore z vas zaujimave, ze Hermes momentalne ponuka skolenie feng shui zdarma. V kazdom pripade doporucujem...
Odpovedať
Sorry, nie skolenie, ale kurz.
Odpovedať
ahojte, prosim vas, viete mi poradit ake farby je najvhodnejsie dat do izieb vzhladom na ich svetove strany, aby bolo vsetko ok? vandi pozerala som si obrazok v tvojom albume a ako tocim, tak tocim nejak mi to nesedi, alebo tomu nerozumiem...mozes mi, pls, zanalyzovat sektory? je to v poriadku? comu sa mam vyhnut pri takej dispozicii aka tam je? foto mam v albume...dakujem
Odpovedať
no tak este raz som studovala vandin obrazok a este aj popis...mam tomu rozumiet tak, ze karieru mam v kuchyni, vztahy- chodba a schodisko, peniaze, niekde v neurcite, a zdravie v kute v spalni.. v detskej mi vychadza sektor katastrof :-o ako sa im vyhnut? a farba tych sektorov na obrazku udava, ze aka je vhodna pre tu-ktoru izbu? prosim, aky sektor je na obrazku biely, cerveny, zeleny a zlty trojuholnik? neviem rozlustit
Odpovedať
jasminka vo vandinom albume je iba vseobecny priklad ktory sa nevstahuje na nic. ty si musis spravit podorys svojho vlastneho domu a urobit na zaklade toho analyzu. ale bez hlbsieho studia FS to sama urcite nezvladnes a FS profesionaly tieto rozbory nerobia zadarmo ;-)
Odpovedať
zelinka, mas pravdu, jasne, ze kompletna analyza nieco stoji, zle som sa vyjadrila, ja som mala na mysli, len vyber farieb a ci nieco nevhodne vyslovene nebije do oci..iba dvoma troma vetami "zanalyzovat"
Odpovedať
Ahojte, chcem sa spýtať niekoho, kto tomu rozumie. Pozerala som obrázky čínskych pagod - ich strechy majú rôzne farby - čierna, zelená, zlatá, červená, svetlohnedá... Tieto stavby nie sú v súlade s FS? Prečo sa neodporúča čierna farba na strechu? Ak niekto viete, prosím napíšte, ako a čo farba strechy môže zhoršiť. Niekde som čítala modrá - slzy, zelená - odoberá energiu...
Odpovedať
...farba strechy saa neda brat oddelene od celej stavby. tu sa uplatnuju tzv. cykly 5 elementov (ohen, zem, kov, voda, drevo), podla toho, co potrebujeme dosiahnut. nevyuziva sa len farba, ale aj tvar. cierna/modra je farba vody a prave preto sa na strechu nepouziva.
Odpovedať
Článok sa načítava...
jasminka, dvoma troma vetami sa analyza spravit neda...aj optimalne farby sa urcuju podla kvalit svetovych stran a dalsich vstupujicich vplyvov.
Odpovedať
Ahojte my mame taku farebnu bezovo hnedo oranz., co hovori fs na taku.?Inac zijem momentalne v Norsku a tu je cierna strecha momentalne asi najpredavanejsia dokonca taka leskla brrrr :-p
Odpovedať
vandi, prosim ta, ak budes mat cas, mohla by si mi napisat nieco k tomu, ci je dolezite, kedy je dom dokonceny - je podstatny datum, alebo nieco ine? Ak je to podstatne, berie sa do uvahy polozenie strechy, alebo co vlastne? Diky za odpoved...
Odpovedať
Ahoj Ivi, dom je povazovany za dokonceny /narodeny/ ked sa dokonci strecha. podstatne je to pre tzv. hviezdy.
Odpovedať
A strecha je dokoncena, ked sa pribije posledna lata, alebo ked sa polozi krytina? Je nejaky vseobecne dobry datum pre tento rok? Alebo to zavisi od viac faktorov.. O mesiac ideme robit strechu, tak by som to rada nepokaslat a "dokoncit" ju v spravnom case..
Odpovedať
Ivi, existuje SW na vypocet, ale nemam ho...
Odpovedať
Ahojky Vandas, pomohla bys mi určit střed našeho domu? Půdorys je členitý. Viz mé album. Mám "doplnit" zdi, aby měla obdélník a pak určit střed. Nevím si rady. Díky za tvoji pomoc. Helena
Odpovedať
S tou strechou to je ked sa dokonci krov, polozi krytina alebo?
Odpovedať
:-) ahojte, uz 2 dni si citam vase otazky a odpovede ohladom FS, a konecne som sa zaregistrovala, po vytvorení albumu Nas domcek, pridam par fotiek, uz sa tesím ,
Odpovedať
ahoj Vanda, aj ja ta chcem poprosit o urcenie stredu nasho domu, neviem si poradit hlavne s umiestnenim postele v spalni, :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte chcem sa opytat co hovori FS o sedych farbach a odtienoch, konkretne obyvacka s kuchynou zariadena vo farbach seda, biela, cierna s doplnkami v tmavofialovej a limetkovej farbe este otazka co moze byt v spalni nad postelou? alebo vobec nic? dakujem
Odpovedať
Helena, pri hladani stredu vasho domu po domacky...vytlac si podorys /bez dielne, podla tvojho nakresu nema vchod z domu/ v mierke na tvrdy papier a spendlikom najdi stred /mas ho vtedy, ked sa ti neprevazuje na ziadnu stranu/ bleble, siva a biela su farbami nepretaveneho kovu, cierna vody a limetkova mladeho dreva. ich kombinacia resp. vhodnost sa da posudit iba ak vies v akom svetovom smere sa nachadza obyvacka a v akej tretine jedneho zo svetovych smerov mate hlavny vchod. nad postel sa dava obraz, ale vseobecne sa vhodnost neda urcit...
Odpovedať
nad postel uvazujem o obraze, resp. velkej fotke celej rodiny. alebo je lepsie tam dat len mna s manzelom bez deti? vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Chcela som vás len pozdraviť. Dlho som tu nebola a tak som sem nakukla, že vás zasa trošku počítam. Pekný večer.
Odpovedať
Profilova fotka
vandas: tie farby by som chcela pouzit v obyvacke s kuchynou je na SZ strane, vchod je presne v strede JV nad postelou by teda mohol byt obraz nas dvoch v style warhola /farebne, 4x sa tam opakujeme, ako jeho obraz s marilyn monroe/? dakujem
Odpovedať
vandas: moc moc děkuju. Tak jsem zjistila, že veškerý dokumenty a smlouvy mám v zóně manželství/partnerství a prý by to mělo být v minulosti? V této zóně máme také vestavěnou skříň a ještě kuchyňskou linku. Jak posít manželství? Ve slávě/cílech mám spíž a chladničku. Tak se mi zdá, že to také není ideální. :-|
Odpovedať
Adriana, nefunguje mi IP, mail sa mi vratil zruseny :-|
Odpovedať
Ahojte, niekde som tu pred par dnami pisala otazku ohladne obrazu 8 koni. Kde by bolo najlepsie ho umiestnit a co podla vas symbolizuje. Nemozem ten moj prispevok najst. Tak sa pytam znova. Dakujem za vase nazory
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?