Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Lili! Ako píšeš... spálňa je miestom oddychu. Knižnica sa tu neodporúča v zmysle pracovného miesta alebo skladiska, ak si vytvoríš niekoľko políc s knihami, ktoré budeš čítať - "tvoja aktuálna literatúra" :-D , nevidím dôvod prečo nie, avšak musí dbať na poriadok v tejto knižnici, ak by bola zavretá povedzme sklenenými dvierkami, bolo by to ešte lepšie. Nesmie sa v nej držať priveľmi prach a knihy musia byť stále "dokonale" usporiadané, čiže nie hala-bala, na sebe atď. ]-( A nesmieš čítať do noci, musíš v spálni oddychovať a neodrádzať manžela / partnera od milostných záležitostí !!! :-D Farebnosť (dekor) a materiál knižnice samozrejme v súlade s FS...
Odpovedať
Profilova fotka
""""a neodrádzať manžela / partnera od milostných záležitostí !!! """ to je peknééééé Ja by som sa chcela opýtať, chcela by som si dať zrkadlo nad komodu v spáľni, ale vychádza mi to tak, že bude otpčené na balkonové okná, z postele by sme nemali naň vidieť..
Odpovedať
alea23 kludne ho tam maj ked sa z postele nevidite , bolo by fajn keby odrazalo nieco pekne :-))
Odpovedať
Lili knihy mozes citat ale ked sa nimi v spalni zavalis neoddychnes si a o sexe radsej taktne pomlcim :-)) , knihy patria do severovychodu skus im najst ine miesto v byte a ak to naozaj je nevyhnutne potom do zavretej skrine, bud zasuvacie dvere, alebo roleta ...
Odpovedať
Profilova fotka
to zrkadlo áno, ale tak ako napísala janefs, aby sa odrážalo niečo pekné, čiže nie stavba paneláka alebo cintorín alebo nebodaj smetlisko atď... ;-)
Odpovedať
Ďakujem, budem premyslat, kam by som kniznicu premiestnila. Zrkadlo nepripada do uvahy, lebo by sa sa v nom akurat odrazala postel. Jedine nejaka roletka, len je to akurat zosikmene pod uzlabom strechy, tak to bude problematicke. Musim sa popasovat este s orientaciou domu, s orientaciou bytu som uz skoro hotova. Tak som zvedava kde su ktore zony.
Odpovedať
Chcem sa spytat ako je to s obrazmi svatych, krizikmi.... v dome kam urcite ano aby boli na prospech a kam jenoducho nepatria ?
Odpovedať
Ahojte dievčatá, :-) :-) :-) Blížia sa tie krásne chvíle vianočné, prežite ich v láske, šťastí, harmónii spoločne. Nie sú dôležité dary, ale v novom roku nech sa vám darí. Zdravie nech slúži k spokojnosti a dom aby ste mali vždy plný hostí. ;-)
Odpovedať
Ahojte, nerozbehneme znova tuto temicku?
Odpovedať
Profilova fotka
ale jasné :-)
Odpovedať
Pribudli mi doma nove knizky, ale bez Vas ma to nejak nebavi. ;-( Potrebujem sa o tom rozpravat. :-) Andula sa pytala ako je to s krizikmi a obrazkami svatych.... Ja som krizik co som mala zo svadby nad dverami zvesila, ale aj svokrovci maju pomaly krizik v kazdej izbe, co s nimi?
Odpovedať
Profilova fotka
V tomto vám dievčatá poradiť neviem celkom presne... ak berieme krížik alebo obrázok svätých ako symbol, bude mať rovnaký účinok ako čínsky symbol božstva, ale nemalo by sa to miešať, rôzny budhovia predstavujú božstvo iné ako naše kresťanské symboly, no každé predstavuje inú vieru, takže kočky, treba si to nechať prejsť hlavou. Ja napríklad vôbec nepoužívam "čínske pomôcky" pri FS, skúste sa trocha pohrať so symbolikou, ak si neviete rady, držte sa farebnej a materiálovej stránky danej vecičky... napríklad na povzbudenie lásky pomôže ľúbostná báseň umiestnená na správnom mieste ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
dakujem za povzbudenie, zajtra sa sem pokusim hodit podorys s ruzicou tak uvidime co z toho vzislo
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj fajoska neviem či mi budeš vedieť poradiť ... máme pozemok v tvare lichobežníka ... čítala som že to nie je dobré, podľa FS chcem sa spýtať či nevieš ako sa to dá upraviť výsadbou alebo inak .... zmierniť negatívne prúdenie energie.
Odpovedať
fajoška prosím ťa mohla by si sa mi prosím mrknúť do fotoblogu a vyjadriť sa ku krbu? jedna pani mi totiž naznačila, že krb by v žiadnom prípade nemal byť zelený a aj miesto kde ho máme je absolútne zlé. Ďakujem krásne :-)
Odpovedať
Ale to si musis presne rozkreslit aby si vedela v ktorej zone sa Ti krb nachadza a ako by si ho potom negovala, alebo vyvazila. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
donya... potrebujem vidieť presný nákres pozemku i s domom, samozrejme zakreslenie stredu pozemku a z neho odvodené svetové strany, dá sa niečo vyriešiť aj výsadbou, ale takto bez nákresu to nepôjde :-) kasarka... pozerala som si tvoj album, zelenú naozaj milujete :-) zelený krb nie je najlepšie riešenie, no na presné posúdenie hlavne čo sa polohy týka, si musíš zakresliť krb do pôdorysu podlažia, vyznačiť stred, odvodiť od neho svetové strany a určiť tak jeho presnú polohu. Podľa toho ti môžem poradiť, ako odkloniť prípadné negatíva, možno je poloha ok ;-) a ani nevieš :-)
Odpovedať
jéééj to by bolo super, lebo sme sa trošku najprv prelakli. Potom sme si tam kúpili toho malého draka, trošku že na ochranu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, aký je Váš názor sviečky v byte, resp. v obývačke.
Odpovedať
Profilova fotka
Este by som mala otazocku, ze ci je mozne spestrit byt aj kresbami farbami na sklo, napr. na dvere kupelne alebo zachoda.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla FS sú sviečky úplne v poriadku, symbolizujú živel oheň v jeho skutočnej podobe, samozrejme záleží na umiestnení sviečok, poprípade aj výber farby každej sviečky alebo materiál svietnika atď...
Odpovedať
kasarka zeleny krb ako taky problemom nebude zelena je priradena zivlu drevo a drevo podporuje ohen tj krb, otazkou ostava ci nahodou nie je v severnom alebo sverozapadnom sektore... a ake energie hviezd sa tam nachadzaju ale to zachadzam daleko co ale musim naopak trochu skritizovat je napriek elegancii premiera prvku dreva :-) ako sa hovori vsetkeho vela skodi priestor tymto postrada harmoniu nikka spestrenie bytu je pozitivom a je to plus dokonca ak su v tom vase vlastne energie a napady nikka23 sviecok nie je nikdy dost :-))) v pohode hlavne v obyvacke na juhu, juhozapade, snad len v roku 2010 na tom juhozapade opatrne radsej nepalit a dat tam kovove predmety ... zatial baby tolko ...
Odpovedať
kasarka energia alebo ako jej v cine hovoria chi nema rada ostre hrany asi by bolo vhodne hodit pred krb na roh dekorativny predmet okruhly ,obly hlavne ak ten roh mieri na sedaciu cast ...
Odpovedať
janefs ĎAKUJEME :-)
Odpovedať
ahojte, umiestnenie zrkadla rovno oproti vchodovym dveram do bytu je ok?
Odpovedať
Profilova fotka
vivere... ani nie :-(
Odpovedať
Fajoska prečo? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Vraj sa krížik a obrázok svätej rodiny, alebo anjela môže vešať nad dvere pre ochranu. Ak je niekto katolík, proste veriaci, tak si môže dať symboliku kresťanstva.
Odpovedať
Zuzka musí to byť vyslovene nad dverami?
Odpovedať
Profilova fotka
fajoska, dodog, zrkadlo oproti dveram nie, pretoze energia ktora vstupi do bytu, je odrazena spat..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?