Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
tak dievčence, keby ste museli o tejto téme strpieť všetky "kázne" mojej mamičky, asi by ste museli mať úžasnú povahu. Vyriešil to až môj priateľ, vášnivý lezec po všetkom čo je vysoké a hlavne podľa mňa neprekonateľné. Ušili sme na maminu "búdu" a jej pozvanú expertku sme nechali konfrontovať s jeho priateľom, pre ktorého ako rodeného číňana je táto téma niečím úplne prirodzeným. Od tej doby sa mamina neskutočne zmenila a dokonca ocino Lukinovi dodnes drukuje ako vlastnému aj vďaka tomu, že má pokoj od veštenia vo všetkých možných formách. :-))))
Odpovedať
Profilova fotka
ved ja viem, ze nie... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
KASARKA to neviem. Ja som vtedy zisťovala ako mám ošetriť severný vstup a poradili mi, že tam môžem dať obrázok svätej rodiny, alebo anjela, kríž, ale bez krista. Kríž s Kristom je utrpenie. Viem, že som niekde čítala, že napríklad do zony partnerstva by sa nemali dávať sväté obrázky. Myslím, že nie sú vhodné všade, ale určite sú miesta aj iné ako nad dverami, kde môžu byť, ale to bude musieť zodpovedať niekto skúsený.
Odpovedať
čiže Zuzka správne rozumiem, že kríž s Kristom by celkovo ako taký nemal byť??? my sme si konečne náš svadobný krížik pripevnili minulý týždeň, ale je s Kristom....ak vieš Zuzi poradiť ďakujem :)
Odpovedať
Kasarka, vo FS sa odborne nevyznám, len som ako samouk prečítala zopár (cca 3) FS knihy...spomína sa v nich naozaj, že nie kríž s Kristom, lebo značí utrpenie... ale som kresťanka a z mojho pohladu je to tak, že keď som kresťan, tak sa práve kríža s Kristom nechcem vzdať... načo by mi bol život bez utrpenia, keby som Krista zo života stratila? ... tym, že sme kresťania, chceme s Ježišom trpieť, aby sme potom mali učasť aj na jeho druhom príchode...takže svoj diel utrpenia v tomto ťažkom svete berieme pomerne dobrovoľne... . ako v tom príbehu, ked nejaký človek niesol na chrbte kríž....ale zdal sa mu strašne ťažký, stále reptal, tak vzal pilku a tretinu križa odrezal...niesol si ho pekne cely spojny dalej celym životom, super, ked bola tretina odrazaná, niesol sa oveľa lepšie a ľahšie...až prišiel ku priepasti, na ktorej druhom konci stal Ježiš...a Ježiš vraví: dieťa moje, prelož svoj kríž cez prepasť, máš ho presne taký dlhý, aby Ti poslúžil ako most na druhú stranu...no ale samozrejme, most sa nekonal, lebo z križa bolo odrezane, tak sa človiečik nemal ako dostať na druhu stranu . to je taky katolicky pohlad samozrejme, napríklad pre evanjelikov kríž s Kristom nie je pripustny, oni ukrižovanie takto nezobrazuju a takto neuctievaju, čim chcem naznačiť len to, že každy ma nejake kulturne a duchovne korene, podla ktorych sa sprava, a je to dobre.... . takže v konečnom dosledku je podla mňa to, či svadobny krucifix zaveseny chceš alebo nie len na Tvojom vlastnom rozhodnutí a cítení...
Odpovedať
ale osobne sa mi velmi páči a máme aj doma napríklad Obraz Božieho milosrdenstva sestry Faustíny...to je naozaj povdzbudzujuci obraz... (tento)
Odpovedať
Fra ďakujem ti kráááásne :-) mi vcelku odľahlo, lebo pocitovo som bola rozhodnutá, že krížik tam bude a hotov, aj keď je teda s korpusom, ale predsa len som trošku váhala.... veď utrpenie asi naozaj nikto z nás dobrovoľne nechce brať na svoj chrbát. Ale som rada, že si mi ako katolíčke pripomenula, že vlastne naozaj práve krížik s KRISTOM je pre nás tým pravým symbolom. :-) Ď.A.K.U.J.E.M. :-)
Odpovedať
aj ja dakujem, ze ste mi pripomenuli preco sme svadobny kriz nad dverami mali zaveseny. Ked sa tu pisalo, ze kriz znamena utrpenie pre rodinu a pod. som sa zlakla a som ho zvesila. Teraz pojde na svoje miesto :-) :-)
Odpovedať
Fra vdaka za odpoved ktory ma potesila ja ako veriaca si bez tychto symbolov neviem zivot predstavit na jednej strane skusam najst neco zaujmave aj na fs na druhej strane krestanstvo ma pre mna svoju hodnotu a ked pozeram na pribytky nasich predkov tak tieto obrazy boli vsade a takmer na zahlavi kazdej spalne a nemyslim ze vsade to spospobilo katastrofu :-D jednoducho si treba zobrat z kazdeho co mu vyhovuje aj z fs a riadit sa svojim srdcom ;-)
Odpovedať
Presne andula :-) ja som manželovi dala k vianociam namalovať našu svadobnú fotku a dali sme si ju nad posteľ, pretože aj odľa FS by mala byť v spálni fotka resp. obraz dvojice-manželov a tak isto śi myslím, že aj naši rodičia a starí rodičia mali všetci svoje svadobné fotky nad postelami a tie manželstvá boli myslím pevnejšie ako dnes. :-| Pripájam fotečku nášho obrazu a verím, že nám prinesie aspo také krásne manželstvo ako majú napr. moji rodičia :-)
Odpovedať
Kasarka, velmi pekne spraveny obraz. Ja som sa o nieco podobne pokusala, nakoniec som to vzdala a priatel dostal na narodeniny len moju fotku (mierne narcisticke :-P). Lebo ziadnu spolocnu, taku aby mohla vyjst na svetlo Bozie, nemame. Moj drahy sa totiz tvari pri kazdom foteni ako Chandler z Friends, ked sa sli fotit s Monikou na svadbu:-).
Odpovedať
Ivka ďík :-) my sme chceli niečo v tomto duchu, aby to bolo farebné, ale zase nie moc a samozrejme zelenéééé :-D a som strašne rada, že som našla veľmi šikovnú mladú kočku v TT, ktorá mi to namalovala myslím aj za super cenu aj rýchlo, dokonca mi to prinesla až domov :-) a úplne super bolo, že manželíček bol z toho darčeku úplne paf a to som práve chcela dosiahnúť :-) :-) :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
kati , napis mi potom cislo na tu kočku do IP, ked je z Trnavy, dam si aj ja :)) aj ked ja poznam jednu babu, oc vie krasne kreslit, ael neviem, ci by zvladala portrety.. ;-)
Odpovedať
Ok Katulík, pošlem ti ju u nás "doma" ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
OK :))
Odpovedať
Profilova fotka
ja som sa raz dala namalovat na ulici jednemu v Milane aj to mam doma v skle zaramovane, ale nejako to nechcem vystavit, aby to nevyzeralo, ze som samoluba :-D , ale sa Dankom spolocnu by som si dala :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Chcela by som vas poprosit o radu pri vybere vhodnej knihy o FS. Prave staviame dom a akosi ma zacala tato tema zaujimat. Chcem si kupit nejaku knihu, kde by boli zakladne info o FS a hlavne rady pri zariadovani domu, mozno nieco o rastlinach... Knih je dost vela ako som tak pozerala, no cez net si ich nemozem prelistovat a zistit co je vnutri - nemam vela casu ist do knihkupectva. Poradte, ake mate knihy vy doma a co by ste odporucali. Dakujem ! :-)
Odpovedať
Keď ich je naozaj veľa a v každej je niečo zaujímavé a práve to čo sa hodí práve tebe.... :-( pozriem ti keď budem doma názov jednej ktorá je ešte taká celkom fajn. Ale odporúčam ti sledovať tu na MS fóra a možno ti to dá viac ako nejaká špeci kniha :-)
Odpovedať
Mne manzel kupil knihu o FS a odporucali mu ju v knihkupectve, ze je dobra pre zaciatocnikov vola sa myslim prakticka prirucka o FS, ale napisem vecer ake mam. Ako pise kasarka, je ich vela a kazda niecim zaujimava. Ked mas cas prelistuj tuto temu, je tu vela super rad, len to chce cas citat :-)
Odpovedať
FS treba brať možno trochu viac s rezervou a riadiť sa hlavne svojími pocitmi dievčatá. Keď vám chutí ísť do červenej tak nech sa páči alebo chcem mať na stole položenú fujaru? no tak ju tam budem mať...asi tak :-p
Odpovedať
:-) ILJANKA :-)tieto dve knižky sa mne celkom páčia, skús si ich mrknúť v nejakom obchode a prelistuj si ich, prípadne ak by si potrebovala nejakú konkrétnu situáciu riešiť, tak ti to môžem vyhľadať a zoskenovať a potom ti to pošlem :-) takže prvá je FENG ŠUEJ - 168 spôsobov, ako očistiť svoj domov vydavateľstvo IKAR, autor Lilian Too a druhá je FENG ŠUEJ Harmónia v partnerstve a láske od Gunthera Satora. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
katka tu pravu mam aj ja tusim, len mam iny obal.. asi starsie vydanie, lebo sa vola tak isto,,, ;-)
Odpovedať
Kati to ma už ani neprekvapuje :-) :-) :-) a že je celkom fajn?
Odpovedať
Ja mam Feng šuej od Lillian Too 168 ciest k úspechu a feng šuej pre štastný domov od Simona Browna :-)
Odpovedať
ja mám ešte jednu celkom dobrú, ale tu mám u našich a ešte FENG ŠUEJ na pracovišti tiež od Simona Brawna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kati je to tato ista?mozno.. IKAR Echard Warnecke napisal...tak nejako
Odpovedať
vyzerá že áno Katarínka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a tusim som ja moje certsvo namalovane nechty odftotila.. kratke.. :-D :-D
Odpovedať
katuska a nie si v inej teme ?:-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
niee. to som si vsimla na tejto fotke :)) tak som to dala :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?