Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
janefs prosím nehnevaj sa ale tvoje príspevky som si po tej akože konfrontácii od "zelinka-v" prečítala pre istotu takmer všetky a nedá sa mi inak ako konštatovať že budeš tiež jedným z tých samoodborníkov ktorí radili mojej maminke..... :-) u nás sa to našťastie vyriešilo zázračne a natrvalo :-) samozrejme ti však želám veľa pozorných záujemcov :-)
Odpovedať
kacenka a mozes nam troska blizsie opisat co Tvoji samoodbornici radili Tvojej maminke? A troska nechapem, co ma FS spojene s vestenim, ale som blondynka tak mozno preto. myslim, ze kazdy je tu svojpravny a ma vlastny nazor tak preco neustale na niekoho utocite :-(
Odpovedať
ja som veľmi vďačná za každý jeden názor :-) príde mi ale trošku zvláštne to útočenie a mrzí ma, že sa to deje práve pri takejto podľa mňa príjemnej téme akou je FS :-( doteraz som si totiž myslela, že celé FS je o nejakom pozitívnom pocite a tak, ale z tohto tu teda naozaj ja dobrý pocit nemám a to je škoda :-(
Odpovedať
lili33: prepáč, veštenie...... si na správnom fóre ? inak mať svoj názor znamená aj to že sa tebe a možno aj iným ten môj nemusí páčiť, nie ? ja sa iba občas ako žena cítim nepríjemne aj za autorky niektorých príspevkov nakoľko sú úplne mimo normálneho chápania. No aj tak iba v krátkosti mamina bola dlho "závislá" :-) na FS a iných orientálnych disciplínach a keď sme si zariaďovali s priateľom bývanie jednoducho som bludom, ktorými ju dotovali jej kamarátky a hlavne jedna "odborníčka na FS" z Lamača. Riešenie našiel môj priateľ a bolo úžasné a hlavne konečné. Pre mňa iba poznatok z toho čo som pochopila jednoznačný: ak nasilu aplikujem niečo do prostredia v ktorom sa to nikdy nevyvíjalo ani nevzniklo, bude z toho vždy iba paškvil. Asi ako "čínske značkové Aididiaiky" :-) Práve preto je príjemné občas postrehnúť v niektorých príspevkoch používanie oboch hemisfér :-) Prajem ti ale aj tak krásny a úspešný deň Kačka
Odpovedať
Profilova fotka
JANEFS : odpisujem neskoro... k tym fotkam...... Danko nie je moj syn., je to moj nastavajuci !! :-D :-D
Odpovedať
kacenka precitaj si Tvoj skopirovany prispevok tak dievčence, keby ste museli o tejto téme strpieť všetky "kázne" mojej mamičky, asi by ste museli mať úžasnú povahu. Vyriešil to až môj priateľ, vášnivý lezec po všetkom čo je vysoké a hlavne podľa mňa neprekonateľné. Ušili sme na maminu "búdu" a jej pozvanú expertku sme nechali konfrontovať s jeho priateľom, pre ktorého ako rodeného číňana je táto téma niečím úplne prirodzeným. Od tej doby sa mamina neskutočne zmenila a dokonca ocino Lukinovi dodnes drukuje ako vlastnému aj vďaka tomu, že má pokoj od veštenia vo všetkých možných formách. ))) ja sa pytam len na to, ake vestenie vo vsetkych moznych formach si tu mala na mysli nechapem Tvoju ironiu, ja na nikoho ani na Teba neutocim, len som chcela blizsie konkretne vediet priklad. A myslim, ze je uz na kazdej z nas, ze ked tu napriklad niekto napise prispevok, ze ked si zavesite nad dvere obrazok s fenixom tak budete mat stastne manzelstvo...tak nech si kazda urobi nazor, ci tomu bude verit alebo nie.
Odpovedať
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
kasarka: podľa mňa je prameňom zlej atmosféry už samotná podstata tejto témy vo forme do akej sa transformovala. Tou najzákladnejšou filozofiou FS je totiž vytvorenie harmónie. Má to byť harmónia všetkého, čo nás obklopuje. Nielen materiálnych vecí ale aj myslenia, vzťahov a pocitov z prostredia. A podľa mňa je práve tu pes zakopaný. Podľa rozprávania človeka, ktorý vyriešil našu dilemu presne s FS je problém nás ktorí žijeme v konzumnej spoločnosti dosť komplikovaný. Na jednej strane chceme mať všetko krásne, značkové, úžasné a hlavne hodnotovo neudržateľné. Následne to potom chceme "liečiť" cez FS a to sa jednoducho nedá. Navyše marketing v tejto oblasti spôsobil nekonečné variácie na túto tému a na jej niekoľko základných princípoch si šikovní "vykladači" založili slušné živobytie. Videla som v akej harmónii dokážu žiť ľudia na opačnej strane našej planéty a v počiatkoch to bol pre mňa šok. Časom som pochopila že je to naozaj o tom, že životné hodnoty sú niekde úplne inde ako ich chápeme my. Kúpiť si BMW X 6 a potom riešiť či si mám podľa FS umiestniť patričky a čo najväčší krížik na zrkadlo alebo do kastlíku pred spolujazdcom je názorná ukážka ako FS našim ponímaním ubližujeme. Na druhej strane ak sa obklopujeme vecami ktorých hodnota a účelnosť je taká krátka tak je predsa na každom z nás ako sa uprostred týchto vecí cítime. Jednoducho nepomôže či si dám do obyvačky obraz pred dvere alebo spoločnú fotku s manželom nad posteľ. Moja sestra to robila mame naschváľ a spálňu mala ako album vrátane fotografií svojich milovaných detí a napriek tomu je doposiaľ neskutočne šťastná a úspešná. Možno to neznie krásne ale vyjadrila som to tak ako to cítim. A ak to preženiem, v samotnej podstate som sa iba riadila jedným zo základných princípov FS ktorým je vytvorenie harmónie a eliminovanie "yin" :-)
Odpovedať
lili: vidím že ťa trápi že mám svoj názor. Možno si nabitá negatívnou energiou ale to je niečo iné. "Od tej doby sa mamina neskutočne zmenila a dokonca ocino Lukinovi dodnes drukuje ako vlastnému aj vďaka tomu, že má pokoj od veštenia vo všetkých možných formách. ))) " Je to moja veta ale netýkala sa môjho problému s mamininým FS ale problému ocina s tým veštením. Škoda, stačilo iba trošičku pouvažovať a pri troške dôvtipu si si mohla ušetriť písmenkovanie. To veštenie bol ocinov problém. :-) Papa a mysli pozitívne :-) Aj nesúhlas je totiž názor.
Odpovedať
kacenka, tak prepac, ze som nepochopila Tvoj prispevok, asi nepouzivam obe hemisfery :-D
Odpovedať
lili: je iba na tebe ako si vyložíš to čo píšem ja alebo iní. Ak si to pochopila práve tak, možno máš na to dôvod ale nemôžeš mi vkladať do riadkov to čo som o tebe osobne nekonštatovala :-)
Odpovedať
okrem toho ma mrzí ak to berieš takto tragicky. Nie je nič krajšie ako mať pozitívne myslenie a hlavne tešiť sa aj z tých najmenších drobností. Napríklad ako ja teraz z toho že Benny má v srsti malých snehuliakov a mňa asi čaká náročné kúpanie :-) Ahoj a prajem skutočne krásny deň :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
kacenka prepac.ale naoyaj y toho prispevku nebolo jasne, ye s vestenim mal problem ocino :-p
Odpovedať
Profilova fotka
preco mi prehodilo yz a yz??? dokelu, ved ma klavesnicu SK :-.
Odpovedať
kacenka222 je mi luto ale medzi samoodbornikov nepatrim ... mam za sebou niekolkorocnu prax so skusenostami ako sa vravi priamo v terene je tazke tu par vetami odpovedat zenam na ich otazky, ale ak niekto chce vediet ci noze ano alebo nie tak odpoviem mnoho zien si ani neuvedomuje ze maju schopnost vytvarat dobre feng suej bez blizsieho poznania tejto uzasnej vedy mam za sebou skoly ako su Xuan Kong Flying Star, BaZi atd atd a ver mi ze v bytoch ktore harmonizujem to ani nahodou nevyzera ako v cinskom obchode :-) a pisala som tiez ak si pozorne citala, ze vsetko co si doma na stenu zavesime a nam sa paci je dobre feng suej ano feng suej je o harmonii, ale ma i svoje presne pravidla u tvojej mamicky mozno je dobre okolie aj dobre energie v dome aj vhodne energie jej datumu narodenia a nemusi nic riesit malokto si uvedomie ze najviac harmonicke by malo byt nase okolie , dom z neho totiz cerpa energiu
Odpovedať
katrin21 tak sup ho tu fotografiu tam :-)
Odpovedať
kacenka222 mozno ti nic nove nepoviem ale pribytky su jangove domy a cintoriny jinove domy mat na dvore hrobcek psika je vela jinovej energie ... rovnako ako byvat pri cintorine
Odpovedať
kacenka222 to akože keď chcem "žiť" v súlade s FS, musím auto zatvoriť do garáže a chodiť už len na koni, či najlepšie úplne pešo? hm? Prepáč ale mám taký vnútorný pocit, že práve ty chápeš FS trošku viac komerčne a práve preto ti možno vadia dievčatá, ktoré sa tomu možno tiež venujú odborne tak ako ty, ale dokážu tu poradiť aj "zadara"". Nebude v tomto tvoj najväčší problém, že ťa vlastne oberajú o potencionálne klientky??? dosť smutnéééé :-(
Odpovedať
zelinka_v rada by som uviedla veci na pravu mieru a tak som si nasla tento drahocenny cas :-) je pravdou ze tento rok bude juhozapad oslabeny neprospesnou energiou tzv. pat duchov, zasiahne to hlavne dom s vchodm z juhozapadu. tiez zeny matky a zo zvierat opice a ovce, ale ja predsa neviem ci spalna kasarky je v juhozapade :-) , toto som svojou odpovedou neriesila , bavila som sa o obrazku ze je rovnako zeleny ako ostatne v dome a na ponizenie zelenej je lepsie pouzit pouzit cervenu , cim sa zaroven podporia vztahy ktovie, mozno ma spalnu na juhu a tam naopak cervenu tento rok potrebujeme ...moj navrh vychadzal z prvku dreva takpovediac na viac rokov, ak sa teda tej zelenej nechcu vzdat , z toho som vychadzala , teraz som si dala namahu a pozeram podorys , zamerany neviem ci ho ma ale co moze byt casom problem je nepravidelny podorys netusim,ktora svetova strana chyba
Odpovedať
amadee dakujem ti :-) voi feng suej je uplne normalne ze si podporujeme oblast bohatstva, pre niekoho je to ferari,pre niekoho bicykel a pre niekoho bude najvacsim bohatstvom prichod dietata do rodiny :-o
Odpovedať
kacenka222 smiem ti polozit otazku ? mas za sebou nejake skoly feng suej?????????
Odpovedať
janefs si strašne zlatá a naozaj ti ďakujem :-) ja neviem či je tej zelenej naozaj tak veľa, ale ja ten pocit nemám, možno naozaj tie fotky skreslujú, keďže som pri fotení dávala do popredia práve veci zelené. Na vrchnom poschodí je napríklad jedna jediná stena zelená a to je práve tá v spálni a ostatné tri izby zelenú ani vôbec nevideli... :-) Spálňa je na JZ, len na spresnenie. A ešte mám jednu poznámku a to, že ma nekonečne mrzia reakcie niektorých"tiež" odborníčok na FS :-|
Odpovedať
amadeee.... presne mi zobrala z úst moje slováááá :-) tiež mám bohužiaľ tento pocit čím ďalej viac a viac :-(
Odpovedať
zelinka_v spomenula som si na nasu vymenu nazorov ohladom obdlznikoveho podorysu neviem kto sa hra na odbornika, ja si za svojimi tvrdeniami urcite stojim a mozem ich aj vysvetlit podla principov feng suej , ty si naopak niekde nieco precitas a sup sem vytiahnute z kontextu , potom chudak babenky amaterky su dezorientovane :-.
Odpovedať
kasarka tak sa asi nad to povznesieme :-) a nech sa nervuju ony :-)
Odpovedať
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
kasarka a mas to naozaj presne zamerane? , ak ano tak sem supni kovove svietniky, mince, sosky , biele alebo sive pradlo
Odpovedať
KASARKA som rada, že zdielaš môj názor. :-) sedem smejov znamená šťastnú 7-ku?
Odpovedať
janfes ďakujem, ešte to prekonzultujem s manželom radšej, lebo mám ten pocit, že je to JZ, ale možno sa mýlim. Teraz riešime logo pre novú firmu, takže trošku sa vŕtam v knihách okolo tejto problematiky. Je možné ovplyvniť napr. prosperitu firmy správnym výberom loga, prípadne aj názvu novej firmy?
Odpovedať
amadeee....áno 7-ka je naše šťastné číslo :-) teda až do tejto chvíle bolo určite :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?