Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
Profilova fotka
toto su kuchyne asi za 1200 -1500e a myslim, ze to nie je vobec vela su plne funkcne... dokonca niektore sufilky s dojazdmi.. vyrobca je Proma nabytok , fotila som to v jednej predajni v TT, ked sme zhanali kuchynu..... Myslim, ze v dome, ktory stoji na koruny vyse miliona si zasluzi byt kuchyna aspon za 30-40tisic.... je to vela:? myslim, ze je to minimum....pri tom vsetkom co dom stoji....a kuchyna je srdce domu....
Odpovedať
@jan45 nejde sice o to ale ten kavovar bol uz preklep ci....? ja mam ten isty ale urcite nestal 800€
Odpovedať
Profilova fotka
ale zato v tej kuchyni napr. nie ani rura...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 úplne súhlasím, keď sa zídeme šiesti, varím {alebo dcéra} v druhej kuchyni. Mojim cieľom bolo upozorniť na rozumné a účelné riešenia, možnosť svojpomoci. Práve stiesnené pomery malých bytov s poddimenzovanými kuchyňami vedú k stavaniu nadbytočných priestorov. Ale Kuchyňu pokladám za dôležitý priestor, som zástanca kuchyne oddelenej od obyvačky a použitie moderného či už technického alebo nábytkového zariadenia nepokladám za luxus, pretože v kuchyni sa trávi dosť času.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 nie je to preklep, je to chválenie, ja som ho dostal.
Odpovedať
@jan45 no ved aj ja som ho dostala.... len sa mi ta cena nezda. no nevadi to je jedno
Odpovedať
Myslim ze sa da. Videl som domy za 40.t. aj za menej - predavali sa na drazbach zhabane exekutormi. A este preco niekto pojde byvat z lepsieho do horsieho: 1,v lepsom je inkaso 226,- v tom horsom 80,- 2,v horsom uz nemame kretena suseda co 2,5 r. preraba byt, uz nikdy viac vrtacka v sobotu 8.00 (este neskoncil) 3,v horsom mame dvor tak velky, ze ani neprehodim cez neho hracku psovi. 4,v horsom po rokoch jeme naozajstne paradajky, naozajstne uhorky a svoje jahody 5,v horsom mam kde zaparkovat auto, v bytovke ma uz kazdy 3 tak nebolo miesto 6,v horsom uz nikdy viac domova schodza, na ktorej sa nic nedohodne. 7,v horsom byvam na prizemi, nechodim s nakupom 6 poschodi, bo dochodci sa vykecavaju vo vytahu Linku mame zatial srot staru komunisticku, kachlicky nie su Ferrari ani nabytok Adidas, ale nam to nejako zily netrha. :-), @zuzitka7 takze s vybavenim by som si hlavu nelamal, da sa zit aj s "obycajnym" .
Odpovedať
Profilova fotka
@mio23 velmi sa mi paci tvoj prispevok a uplne s nim suhlasim
Odpovedať
Profilova fotka
@janka258 janka mas uplnu pravdu.....a myslim si ze vsetko je lepsie ako byvanie v byte...to su zajacince....a v byte je umakartova kupelka a ludia byvaju a co.....naozaj ludia v dnesnej dobe sa zadlzuju na niekolko milionov a na 30rokov ...to je neskutocne dlha dobe a dovtedy nikto nevie co bude....preto my chceme mat nieco vlastne a strechu nad hlavou aj ked lacnu
Odpovedať
Profilova fotka
a este chcem dodat ze z materskej a z jednej vyplaty ktora je mimochodom minimalna mzda sa naozaj nic lepsieho vykuzlit neda...ale bohuzial byvat nejak musime....mladí to maju teraz velmi tazke :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ako to tak postupne citam :D....ale ja som nikde neuviedla ze to chcem do pol roka :D:D:D:D.......
Odpovedať
mini nie je 90 m2 ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kanvor s tvojou poslednou vetou totálne suhlasím.
Odpovedať
Drzim palce! my byvame v byte a nemat 2 deti tak mozno sa tiez rozhodnem ist do niecoho takeho ako je dom za 50000€ a podobne. Ano staval by som svojpomocne s kamosmi ktori si uz domy postavili. Svokor si dom postavil tiez takze neico by sme usetrili. No kedze mame 2 deti tak si netrufam ist do toho s tym ze by sme nemali kde poriadne byt ak by sa nieco predlzilo. Okrem toho nemame ani pozemok a ten kupit v okoli BA nieje prave najlacnejsia sranda. No uplne rozumiem postupu mladych ludi ktori idu do domu aj s tym ze zariadenie na "urovni" (nemyslim versace nabytok) budu mat az neskor. Podla mna prave to ze zariadenie a vsetko okolo toho nieje hned hotove u ludi vyvola pokoru a to ze si kazdy kus toho nabytku podstatne viac vazia.
Odpovedať
Profilova fotka
@mateson posledny krat tu podotykam ze max 90 m2......nikde ale nikde som neuviedla ze aspon tolko alebo presne tolko...ale DO tolko......cize vsetko co je menej....omg.....
Odpovedať
ahojte, no, nic proti svojpomocnym stavitelom - minuly tyzden som mala debatu s otcom - postavil svojpomocne 3 domy, cely zivot robi rozpoctara, posledne roky aj stavbyveduceho. Ma kontakty asi v kazdom velkosklade a na milion remeselnikov... Mame stary dom, ktory sme rozmyslali ze zburame alebo prerobime - takze rozpocet na prerabku stanovil otec na cca. 20 tis. euro - ide naozaj len o sanovanie, vymenenie potrubi, elektriky, jadra, kuchyne , vymalby etc. ... ked som sa ho spytala preco nepostavit novy, ze tu citam ze sa to da za par tisic, tak mi otec tvrdil ze pod 50 000 nepostavim nic kvalitne a aj za tych 50k clovek ide svojpomocne a maximalne na limit - kvalitne to bude tak na par rokov, potom bude treba dalsie investicie.... tak neviem... andrejo -co je to pokora? v prvom byte sme mali nabytok len akoze, kedze sme na normalny nemali, teraz si doprajeme viac - mozno mi neuveris, ale ten terajsi si vazim omnoho viac :-) kanvor, ty si musel mat v tej bytovke strasne byvanie... mne to co ty popisujes vzdy pride, akoby si byval v tom najhorsom panelaku niekde v gete... myslim ze vacsina ludi v meste byva v peknych prerobenych bytoch, mnohokrat vacsich ako 80m2 - cize oproti tymto minidomcekom to kralikarne nie su ( moji rodicia byvaju v 30 rocnom panelaku a maju byt 82m2 s prerobenym peknym jadrom, novou kuchynou, nove podlahy, dom je zatepleny, pekne upraveny vo vnutri, susedia sa poznaju roky a super spolu vychadzaju - je to v malom mestecku na sk a ide o naozaj prijemne byvanie hned vedla obrovskeho lesa, kde je tichsie ako na mnohych dedinach ) takze vsetko je relativne... samozrejme kazdy ma svoje dovody, viem ze na dedinach bytoviek vela nie je a pozemky sa tam daruvaju, takze jedina investicia je naozaj len ten dom, ktory sa stavia mnohokrat uz s pouzitych tehiel a tak... takze drzim palce nech sa vam to podari, len budte realisti ;-)
Odpovedať
@dai pozemky sa daruju ??? Tak preco ziadny nemam ?:-D
Odpovedať
Ja vám držím palce. POdľa mňa to je možné ale teda nezvládne to každý. Ked sme sa sťahovali tak náš domček stál presne 1,5 mil. SK - bez pozemku jasné, mal obytné len prízemie a neboli žiadne terénne úpravy ani chodníky. Ale zase je to 16 x 11 m + obytné podkrovie. Ale trvalo to 3 roky a skoro čistá svojpomoc. Takže podľa mňa to teoreticky je možné, ale nie je to isto jednoduché a niektoré luxusnosti si treba odpustiť alebo dorobiť neskôr..
Odpovedať
Profilova fotka
@dai keď sa stavia malý dom a čo najviacej vecí svojpomocne, tak tých 50 tis. naozaj nie je nereálnych. nemyslím teraz na zariadenie domu, či úpravu okolia, plot... tam tie sumy potom ešte naskakujú poriadne :-) my staviame malý dom, ktorý je navrhnutý čo najjednoduchšie, aby bol realizovateľný aj svojpomocne a čo sa dá robíme sami. ono, keď vidím ako to "majstri" vedia dokafrať a ešte za to vypýtajú také prachy že dovidenia, tak naozaj (pokiaľ je na to čas a je to realizovateľné svojpomocne) radšej robíme sami. a to podotýkam, že každého robotníka, majstra sme mali odporučeného alebo sme pýtali referencie, chceli vidieť ako robia. ale naozaj nič, čo nám na dome robili majstri nie je bez chýb. na práci sa dá ušetriť naozaj dosť. tie materiály napočudovanie nie sú až tak drahé. hlavne čo sa hrubej stavby týka. len treba zháňať kde sa čo dá lacnejšie kúpiť. my sme do nášho domu doteraz vrazili pre mňa až prekvapivo nízku sumu. a myslím, že nejaké nekvalitné materiály sme nepoužívali. minimálne by som povedala, že to boli štandardné materiály (ytong, tondach, okná trojsklá schuco...) a čo sa týka tých bytov v panelákoch, je to naozaj veľmi individuálne. niekde to môže byť ok, niekde naopak. ja mám skôr skúsenosti bližšie tým ako opísal kanvor... aj keď sme v paneláku bývali, aj keď sme si hľadali náš prvý byt. bol to des a hrôza. a napríklad v našom mestečku je 90% bytov pod 70m2. štandardná výmera na trojizbák aj s balkónom je cca 65m2. a inkaso na úrovni 200eur...
Odpovedať
@dai pokora je to ze clovek si vazi co si kupil. Ja nehovorim ze ma clovek pokoru k vyradenemu nabytku co dostal. Ale k nabytku na ktory si zarobil a vymenil staryvyradeny kus za novy kupeny kus z uspor. Cim viac takych veci je tym menej si ich clovek zacina vazit. Jednoducho ked si zariadim nieco okamzite tak ze pri stahovani mam aj prestrete na stole tak si to nevazim tak ako ked si po pol rokukupim novy jedalensky stol a stolicky. Pre mnohe rodiny je dom nesplneny sen. Ked mozu apson trochu tak si ho radi splnia aj ked vedia ze dalsich 5-6 rokov budu dokoncovat zariadenie a podobne veci okolo domu a na pozemku. Tomu ja aj rozumiem, no na druhej strane je ine mat dom v satelite mesta a je ine mat dom na dedine. Ja som nechcel byvat na pozemku v linii xy domov. To som radsej uz isiel do bytu. Ked by som mal ist do domu tak potom takeho ktory splna poziadavky a byvanie v dome. Cize nieje to len ohradenych 700m2 vedla dalsich 20 podobnych pozemkov. Ked dom tak taky kde mam sad, nepozeram si z terasy susedovi do okien a mam ake take sukromie. Na dedinach a to este da. V satelitoch miest ako je BA to zial uz az tak mozne nieje lebo developer nalinkuje pozemky a potom pre sukromie ostava postavit akurat tak 2,5-3,5 metrovy betonovy mur.
Odpovedať
abbeylee, vychadzam z toho co tu pise vacsina ludi - bud dostali pozemok darom,stavaju na pozemku rodicov ci starych rodicov alebo ho kupili povedzme za 10 tis. eur ( ja sama keby chcem byvat v meste kde byvaju moji rodicia, tak ten pozemok by som mala zadarmo, na dedinach v okoli ani nehovorim, kedze obe babky maju obrovske pozemky na ktorych maju, ci mali domy plus nejake dalsie pody k tomu - myslim ze tak je to na vacsine dedin )- co je teda dost malo v porovnani s oblastou kde ja prip. andrejo byvame - tu len za pozemok das v dedine na zapad od BA okolo 150 tis eur ( pozemok cca. 600 m2 v zahorskej bystrici napr. ) , v BA pod 250 000 tis. je problem zohnat akotak prijemny pozemok.... V porovnani s tymito sumami je tych 10k naozaj nic... ups, na praci sa da urcite strasne vela usetrit, len clovek potom musi zit s tym ze ked sa nieco pokazi ( co sa skor alebo neskor pokazi, ja zial na univerzalnych majstrov az na velmi malo svetlych vynimiek, moc neverim ) - nemas ziadne zaruky a pod. Hruba stavba je nic - tie materialy su naozaj lacne a aj prace su velmi hrube - odborne prace su obycajne uz o dost drahsie, detto aj materialy nato ( kurenie, elektrika, voda, inteligentne systemy etc, zariadenie. ) ako som pisala, zalezi pri tych bytoch aj od ponuky - na dedine kde byva moja babka je napr. len jedna bytovka a to je naozaj des a hroza... ale uz v meste mojich rodicov ( 20 tisic obyvatelov ) je ponuka omnoho lepsia - tam zas zalezi kolko je clovek ochotny a schopny investovat - pri minimalnych nakladoch zial obycajne musi siahnut len na tie najhorsie ponuky... ale na zaklade takejto skusenosti sa potom nemoze stavat do pozicie ze ide hodnotit 80% bytov na sk...Ja osobne som presla mnoho bytov vysokej kvality ako aj mnoho rodinnych domov ked sme hladali byvanie, pricom rozpocet bol dost vysoky... nase poziadavky nakoniec viac splnil napr. byt ako rodinny dom... keby bol ale moj rozpocet este vyssi, tak by som pravdepodobne nasla rodinny dom ktory by splnal moje poziadavky lepsie ako dany byt... preto pisem ze vsetko je relativne a velmi zalezi od budgetu plus potom dalsich poziadaviek na byvanie... povedat ze byt je kralikaren a dom je super hyper bez poznania blizsej charakteristiky daneho byvania ( poloha, rozloha, potreby rodiny ) je podla mna len tliachanie do vetra... ja osobne by som dom za 40 tis. eur pravdepodobne ani nechcela - to co su tu uvedene ako priklady, to nie su rodinne domy ale chatky podla mna... na druhej strane keby byvam na dedine kde poriadne byty nie su a mam len tych 40k tak by som sa do stavby urcite pustila aj ja... ale urcite s vedomim ze budem byvat dlho na stavenisku, v nezariadenom interiery ....
Odpovedať
andrejo, preto si ja omnoho viac vazim nas momentalny interier, nad ktorym som sedela a dumala pomali 7 mesiacov a postupne sme sporili na mnohe veci ( este stale mi niektore veci v byte chybaju, ale radsej si pockam pokial na ne budem mat ako kupovat nejaku naplast ) ako lacny interier v starom byte, ktory sme kupili len aby bolo zariadene...to ze na nieco nemam ale neznamena ze som pokornejsia pripadne sa viac tesim z veci ako niekto kto na nieco ma :-) Okrem toho si myslim ze kazdy si kupuje zariadenie z toho co zarobi ( teda okrem deti bohatych rodicov - ale myslim ze taky na tuto stranku moc nechodia ) ... osobne si myslim ze pokora je skor o hodnotach a moralke ako o zariadeni ;-) ale chapem co si chcel povedat...
Odpovedať
Profilova fotka
@dai ja viem, že hrubá stavba je najmenej :-) my už sme našťastie trocha ďalej, elektrinu, vodu, kúrenie máme dávno spravené, taktiež omietky, potery... ostáva nám tá príjemnejšia ale drahšia časť, keď budeme dávať obklady, dlažby, plávačky, maľovať, osádzať sanitu a batérie... materiály, ktoré použijeme máme z väčšej časti vybraté, takže viem koľko čo stojí. nešetríme na tom, že dáme lacnejší (nekvalitný) materiál, ale radšej spravíme veci jednoduchšie, prípadne si nedoprajeme nejaké život uľahčujúce veci (napr. inteligentnú elektroinštaláciu nemáme ani teraz a viem, že ku šťastiu nám chýbať nebude). a ohľadne tej záruky... to je pri stavbe veľmi nepríjemná záležitosť, a nie je jednoduché niečoho sa domôcť ani v prípade, že ju máš. bohužiaľ, ale tak to častokrát chodí... inak, ja som predsa nepísala paušálne o všetkých panelákoch. iba o tých v našom meste. bývame v šamoríne, a tých bytov sme svojho času prešli naozaj veľa, viem aká je ponuka. možno inde je to inak. neviem. preto som napísala, že je to individuálne. také byty ako máš ty má asi len málokto. väčšina žije v tých obyčajných bytoch o 60-70m2. my sme najprv plánovali kupovať byt v paneláku, kvôli financiám. nakoniec sme radšej kúpili menší v novostavbe práve kvôli kvalite bývania...
Odpovedať
@dai To zalezi od uhla pohladu. Jednalo sa 3i byt 80m2 priamo v centre mesta s 23.t. obyvatelmi, vsetko vybavenie od skoly po lekaren, vlak,bus je na 3 min. peso v okoli to ti kazdy realitak povie ze taketo polohy su naj co sa aj cien bytov tyka. Nieje to sice BA ani KE, ale geto urcite tiez nie.. Toto co som pisal v akom stadiu to je, to sa moze stat na hociakom mieste, susedov si nevyberies, nezabranim nikomu aby si nekupil byt vedla mna. Fetak sa ti tam nenastahuje ked byt stoji medzi 30 az 50k, ten magor s vrtackou je nejaky inzinier ci co.. tiez nezabranim tomu, aby si niekto kupil 3 auta, dnes uz tie plechovice nic nestoja, v pohode maju jedno zene, jedno rodinne a jedno na ryby. A komunisti s tym niekedy neratali a neplanovali parkovacie miesta. Ked z 30-40 bytov v cinziaku je 20 dochodcov, 10 ludi v podnajme, 5 mladych rodin 5 bytov leziakov - ako investicia ,, s kym sa potom dohodnes napr. na vymene vytahu, oprave balkonov, chodby? 5 ludia sa nerozhodnu, to je spolocenstvo, dochodcovia su zasadne proti comukolvek o com sa ide dohadovat najomca nemoze rozhodovat.. to tazko. Uzasne a krasne idealne nove byvanie maju v tych novych bytovkach ale vacsina tiez riesi problemy ake som opisal.
Odpovedať
@andrejo súhlas, v tých satelitoch musí byť podľa mňa bývanie jedna katastrofa. No ale asi ked sa inak nedá, tak to ludia kupujú. Ja mám pocit že to je len činžák na ležato, hlavne ked to sekajú po 5 árov.
Odpovedať
@martuska75 presne to bol dovod preco sme my isli do bytu aj ked na dedine (satelit BA). Ten fin. rozdiel medzi cenou domu s pozemkom a bytu s vybavenim (garaz, park.statie, terasa, balkon) sa mi zdal primoc. To potom uz radsej kupime dom ked decka vyrastu, alebo pojdeme do do bytu v ba v centre aby sme mali vsetko blizko. Svokrovci maju 300m2 dom a byvaju tam dvaja a tak som nechcel skoncit. teraz mame utulny bytik ale ked vyjdeme von je to dedina. Je to sice v tej zastavanej satelitnej zone no nebyvame na prizemi takze nam nevidi kazdy na terasu. Inak ma dom svoje velikanske plusy len umiestnenie je minimalne tak dolezite ako dom samotny. Pre mna mozno aj viac. @kanvor v novych bytovkach sa riesi napriklad to ze ake mimoriadne vklady do FO treba dat aby sa dorobilo nieco co stavitel neurobil. Potom napriklad to ze ako sa zabezpeci udrzba okolia domu, upratovanie a podobne veci. Vznikaju vdaka tomu napatia v dome medzi vlastnikmi. No a cim menej vlastnikov tym horsie lebo tam si to beru ludia uz primoc osobne. Ked sme byvali v dome s 50 bytmi tak schodze prebiehali lepsie ako teraz. Teraz sa dohodneme ze sa dohodneme a potom to zamietneme. Takze vysledok to co bolo pred schodzou, nic. @dai u nas na ulici je pozemok za pouhych 130.000€ (700m2) asi isli dole ceny. No presne v takej zastavbe pozemkov nalinkovanych ako by som ja nikdy nechcel. V BA som si nasiel pozemok v Karlovke avsak dostpunost od MHD je cca 15 minut pesi, musel by som dotiahnut cestu k nemu a par desiatok metrov aj IS. No a je samozrejme vo svahu takze s upravou terenu by to cele vyslo zevraj niekde na 95000€ (vratane papierov na vystavbu). To mi robil odhad znamy co robieva tieto veci pre developera. No a + cena pozemku 220000€ za necelych 700m2.
Odpovedať
@andrejo fúha, to sú iné ceny. Tuším som celkom rada že bývam v NR ;-) Manžel neznáša také tie rovinky po 4-5 árov tak to by sme sa asi v BA nedoplatili. Poloha je fakt asi najdôležitejšia. Ja som hľadala náš pozemok asi rok. Ale teda to už bolo pred 12 rokmi - našťastie :-) Manželovi končilo stavebko a tak že čo s ním - kúpime si pozemok. Teraz ked tak občas pozerám už nevedia čo za slušnejší pozemok pýtať. Našla som vtedy záhradu medzi staršími domami a na kopci. Vyčlenená bola cesta a 4 pozemky nad sebou po cca 12á. Samozrejme bez sietí. Už bývame a fakt sa teším, že sme medzi sadmi.
Odpovedať
700m 2 to je cca 1/3 nasho sucasneho stavu, ak pocitam auto 4m, tak to by mi ostalo akurat miesto na zahradny stol + 4stolicky ..a koniec. A za 220k? Tak ti uz fakt tam nevedia co od rozkose pytat. Fakt nezavidim mladym dnes .. @andrejo to si viem predstavit, bol som sa pozriet na jednej takej odovzdavacke ludom, praskla im voda v stene, neskor spadol plafon, 3 dvere balkonove nesli po otvoreni zavriet, v zime v spodnom byte plakali aka kosa .. Toto ale zakon umoznuje - mimoriadne vklady. Ale u nas sme to v zivote nevyuzili. Mna na smrt vytacalo to, ze aj ked preukazatelne ludom ukazes ze bytovy podnik kradne a nie malo, ze nas na vsetkom okradaju od servisu vytahu - po cenu za GJ tepla - ze to je kazdemu uplne jedno, ako keby z cudzieho kradli,, nechapem.
Odpovedať
andrejo, myslim ze ceny dole nesli, skor naopak... mam pocit ze ty byvas smer dunajska luzna a tie dedinky tam ( nie som si ista ) - tam boli ceny pozemkov vzdy nizsie... tam sme ale zase kvoli doprave a tym satelitom nikdy pozemky nepozerali, skor smer zahorska, marianka, kitsee a podobne - tam mas omnoho lepsiu dopravu, su to dedinky s dusou a infrastrukturou, zial aj ceny su tam o dost vyssie... kanvor ja myslim ze pre ludi, ktory chcu slusny dom ( ratam do 300 m2 ) a nevyzivaju sa nejak v zahradnych pracach je pozemok do 1 ara akurat... My sme pozerali okolo toho ara v dedinach, v BA by mi stacilo aj 600m2 ( ked ratam zastavanu plochu okolo 200m2 aj s garazou, tak mi tam zostava dost miesta na posedenie, vybeh pre deti a keby ma nejak sajba buchla, tak aj na maly zahon s jahodkami a mrkvou :-) ) kanvor my napr. mame dnes schodzu - stretava sa len 7 zastupcov ktory maju skoro polku hlasov, kedze zastupuju zahranicnych majitelov - ked spravime rozhodnutia zvolame schodzu a predkladame uz konkretne navrhy ( my napr. teraz riesime zutulnenie vstupnych priestorov, nejake obrazy, sedacky a tak... takze sme zapojili uz 3-och architektov a musime teraz vyhodnotit ich navrhy... ) co sa mne osvedcilo je naozaj prichadzat s navrhmi na schodzu kde som si uz vopred obvolala znamych z domu, cize som vedela ze napr. najmenej polovica bude za... dost to urychluje prijimanie navrhov. Samozrejme ze tam musi byt predpoklad ze komunikujes s ludmi ktori maju zaujem o veci a veciam aspon ciastocne rozumeju ( co si viem predstavit ze v skladbe domu ako si ty spominal mohlo to byt velmi tazke...)
Odpovedať
@dai hej ja byvam v Rovinke a mali sme ponuku na pozemok v Marianke a tam sa zase mne ta dedina zda uplne rozbita a nesformovana. Nepacilo sa mi tam a pozemok stal tolko co v Rovinke. No na druhej strane som odtial isiel do mesta dlhsie lebo to je aj viac km. No a asi mame predstavu o dome rozdielnu. Ja by som napriklad pod 1000m2 nechcel ist lebo chcem mat zahradu a 3-4 stromceky ovocne a podobne veci. 300metrovy dom sa mne zda zbytocny. Ked by som mal mat dom tak okolo 150m2 by mi stacilo. Myslim ze ale na jednej veci sa zhodneme. Najst pozemok v BA za rozumnu cenu a bez pocitu ze si v meste (cize relativny klud) je mimoriadne obtiazne. No a ohladom schodze podla mna je lepsie fungovat s viac ludmi ako menej. U nas je to tym ze sme 8 bytov tak osobne ze si ludia uz robia napriek.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?