Menu Forum

Domček za 40 000 EUR?

15. jún 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
peterp
Registroval sa 13. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 148 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Detva.
fotoportrét
fotoportrét
peterp
Registroval sa 13. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 148 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Detva.
 @digysa no ale prečo by nový dom mal vyzerať horšie ako byt v ktorom bývaš? však ak máš super zariadený byt, tak to zariadenie si vieš preniesť do domu. alebo sa mýlim? a čo je nové je nové - a porovnávať byt s domom sa absolútne nedá. vedia to posúdiť najmä tí, ktorí bývali aj v byte a bývajú teraz v dome emoticon takže schvaľujem nároky zuzitky7, ktorá nemá prehnané nároky na bývanie. možno za chvíľu tu bude doba, že budeme radi, že tie drahé kuchynské linky za 3-5-10 tis. EUR začnú gazdiné skutočne aj využívať a nebude to len na okrasu emoticon
30. sep 2011 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vladimir77 (39 r.)
Registroval sa 4. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Okres Nitra.
  • Snívam o dome
    pri Nitre, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
vladimir77 (39 r.)
Registroval sa 4. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Okres Nitra.
  • Snívam o dome
    pri Nitre, Slovensko
 Jasne že sa dá postaviť do 40 000eur, aj murovaný, ale svojpomocne a keď už máte pozemok. Poznám minimálne 4ľudí čo postavili a stálo ich to cca 40 000eur.
30. sep 2011 o 11:06  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
peterp
fotoportrét
fotoportrét
peterp
 @katrin21 máš pravdu v tom, že každý musí rátať s tým, že sa ti stavba predraží. cca. tých 20% treba mať rezervu. aj ked musím priznať, že ja prerábam, takže tam tie odchýlky v rozpočte a prácach sú častejšie ako pri stavbe nového domu. na druhej strane - prečo by malo byť nereálne stavať svojpomocne? tá kočka môže mať širšiu rodinu a najmä ochotnú, ktorá im s tou stavbou pomôže. a každý kto staval vie, že práca majstrov je skutočne cca. 50% nákladov pri stavbe, takže ak si vedia urobiť takmer všetko svojpomocne, tak za tých 40 tis. to určite postavia. otázka je, či má zmysel tlačiť "na pílu" a postaviť murované za pol roka. v tom súhlasím, že to musí vyzrieť, aby neboli následne zbytočné komplikácie s vlhnutím a pod. a čo sa týka tej kuchyne? tak skutočne nechápem, prečo by mala byť pekná len tá kuchyna, ktorá stojí nad 1000 eur. je to o prioritách - či chceš najmä funkčnú linku, alebo hlavne reprezentatívnu emoticon
30. sep 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45633 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45633 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @peterp ja nehovorim, ze je nerealne stavať svojpomocne, ale že tym sa neda stavať tak rychlo ,ako ked ma niekto tam na full time trebars majstrov emoticon lebo ked robis po poobediach , tak je to len polovičny prac.cas emoticon cize len casu sa to tykalo.....samozrejme, svojpomocne sa da, ved aj my sme tak stavali + majstri
Ta kuchyna, prave ked ma byt funkcna,tak by mala aj nejake veci splnať, ale to je individi, nehovorim o dizajne, ale napr. o kvalitnych kovaniach emoticon ale samozrejme, ked sa chce byvat, tak treba robit kompromisy, ja to chapem emoticon
Lenze, ty si vies predstavit kuchynu za 300e? lebo taku cenu tu uviedla pisatelka...
30. sep 2011 o 11:27  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 http://www.decodom.sk/predajne.html
seria Minimax

mozno tie prve dve sa zmestia do 300e emoticon na pouzivanie to staci...ale po par rokoch to budu musiet vymenit..ale dovtedy mozu dosetrit emoticon
30. sep 2011 o 11:31  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
Biobazény a záhradné jazierka
PRO

Záhrada a všetko čo s ňou súvisí - Okres Bratislava
1
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
PRO

1
 Da sa to postavit v pohode!!!
Ak je pozemok - môj je už pod strechou postavený,, je to podkrovný dom rozloha 179m2 obytna čast vrch + spodok
postavený s ytongu + podlahy elektrika kanalizacia zaklady voda - všetko kvalitný material svojpomocne 1tr. krov a krytina bramac alpska protektor čo nie je lacna a som na cene 30000€ svojpomocne ešte okna ratam cca 5000€, kurenie 5000€, zateplenie 5000€ a neake dokončovačky bez nabytku 5000€ takže 50000tisic komplet ale podla projektanta je cena na kluč od firmy 180000€ bez nábytku čo je sakra rozdiel - no nechám na Vás ale menši uplne v pohode len a toho nebat a zjednavat ceny...
PS neodporučam robit s lacneho materialu
30. sep 2011 o 11:43  •  stavia dom  •  www.koikapor.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
Registrovala sa 30. septembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 394 príspevkov. Má 22 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
Registrovala sa 30. septembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 394 príspevkov. Má 22 priateľov.
 jenkie - tak to je veľmi nahrubo zhrnuté...tamto 5000€ toto 5000€..Ale nechápem čo rozumieš pod pojmom "neake dokončovačky". Rátaš v tom aj omietky, potery, podlahy, malovky a kúpeľky? Zábradlia, schodisko, kuchynskú linku a dvere? Pretože bez toho ísť bývať nemôžeš a to stále ešte neni bez nábytku! emoticon Lebo tie neake dokončovačky zvyčajne obsahujú 2/3 hrubej stavby. emoticon
30. sep 2011 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
 @jenkie
30. sep 2011 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
Registrovala sa 1. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 149 príspevkov. Má 155 priateľov. Planeta ZEM.
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
Registrovala sa 1. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 149 príspevkov. Má 155 priateľov. Planeta ZEM.
 @peterp emoticon Ja zijem asi v inej oblasti...Tu ked sa predava byt, tak kuchynska linka, zachody, baterie a pod...sa z bytu neodnasaju. Taky byt by sa tu v zivote nepredal. Ak mas na mysli nabytok, tak to hej.....ale ak mas pekny byt, ktory si zrenovoval a mas v nom kvalitne vyrobky, tak bohuzial tie sa tu predavaju aj s celym bytom.
No a ked sa rozhodnes stavat a zrazu zistis, ze tie vyrobky, ktore si mal v byte teraz musis vymenit za menej kvalitne, tak to je tazko.... Urcite mi das za pravdu, ze lahsie sa zvyka na lepsie.
Ja by som tazko isla z lepsieho do horsieho....to by som musela mat nejaku velku financnu krizu a byt nutena.
Ale hadam sa tu vsetci zhodneme, ze z lepsieho do horsieho asi nikto nechce ist.

Pre mna je 40 tisic Euro mala suma, aj keby som chodila sekat to drevo do hory sama emoticon Ja sa snazim realne mysliet, nikoho neponizovat...ale asi nemam take velke skusenosti so stavanim emoticon kedze to nie moje hoby a ani moja profesia....

Tiez nie som milionar, prave sa rozhodujeme s manzelom, ze sa vybodneme na krb. U nas sa pouziva iba na Vianoce a aby to bola iba okrasa v dome....za 3 tisic Euro, tak to mozem vyuzit aj na lepsie ucely emoticon Pardon, ale to uz asi odveci pisem... emoticon
30. sep 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
 Aj ja staviam teraz dom a UZ SA TO ZACINA..... kazda malickost je navyse...my sme uz z naseho rozpoctu 4500 Euro hore emoticon
30. sep 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 6981 príspevkov a 2 inzeráty. Má 34 priateľov. Okres Trenčín.
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 6981 príspevkov a 2 inzeráty. Má 34 priateľov. Okres Trenčín.
 @digysa niekto to robi aj tak ze do predavaneho bytu kupi najlacnejsiu linku a tak ho predava. cize ak by aj linka sedela do domu tak sa to da aj takto poriesit. ale...
30. sep 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
 no a najlepsie nemat rozpocet ako my... emoticon nevieme kolko chceme investovat do domu. proste ideme asi co to da. ale na ceny si davame pozor. vzdy ked nieco riesime, kupujeme, mame strop co je uz vela.
30. sep 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivinopd
4
Registroval sa 17. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
ivinopd
4
Registroval sa 17. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Okres Prievidza.
 @digysa presne tak a tých maličkostí je čo raz viac a viac..to treba, tamto treba....
30. sep 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
charllota
4
Registrovala sa 9. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 34 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
charllota
4
Registrovala sa 9. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 34 príspevkov. Má 2 priateľov.
 taky dom sa da postavit,ale len pod podmienkou ze tvoj manzel je sikovny murar,obkladac,skratka musi byt multifuncny a este potrebuje jedneho pomocnika a za 6 mesiacov mozes byvat, odskusane emoticon emoticon emoticon , alebo dalsia moznost je mas stavebnu firmu a material dokazes velmi slusne dohnat do neskutocne dobrych cien
30. sep 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @charllota a tiež ze si s rodinou urobi sam aj omietky, vnutorne aj vonkajsie, kurenie, elektriku, bleskozvody... a tiez strechu....
30. sep 2011 o 13:28  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
charllota
4
fotoportrét
fotoportrét
charllota
4
 okrem elektriky,lebo na to potrebujes origos elektrikara,ak sa jedna o novostavbu
30. sep 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 no, ved mozno je nim on, alebo niekto z rodiny emoticon nam tiež robil bratranec...
30. sep 2011 o 13:38  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
PRO

1
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
PRO

1
 @kejtinka jasne ale ako som písal je to bez nabitku tam som ratal aj kuchinsku linku veci do kupelne su komplet kupene zabradlie pripravené ešte som zabudol na zabradlie na balkon to je cca 2000€ inak kurenie je v podlahach zaratane a schody hotove atd... da sa to 60000chcem dat barak i s nabytkom dohromady ale ako vravim nie je to až taký malý dom
30. sep 2011 o 13:45  •  stavia dom  •  www.koikapor.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
fotoportrét
fotoportrét
kejtinka
24
 @jenkie - tak to my máme podobný a 60000€ to dávno presiahlo...a to nemáme ešte kúpeľky, podlahy, kuchyňu, zábradlia, malovky, dvere a to nehovorím o fasáde a okolí domu...Ale pravda je, že staviame pomocou partií... emoticon
30. sep 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
PRO

1
fotoportrét
fotoportrét
jenkie
PRO

1
 @kejtinka no mi tak nie jedine krov a okna nam robi partia inak všetko svojpomocne a dokonca napr. zaklady nas višly komplet len neakých 2800€ beton sme si miešali sami...
30. sep 2011 o 20:04  •  stavia dom  •  www.koikapor.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dobrydom (39 r.)
Dobrý dom s.r.o.- drevostavby systémom two by four
Štefan Mareček PRO

Domy na kľúč, montované domy, drevodomy - Okres Zvolen
51

“Môj príspevok k teplému počasiu:) http://bb.regina.rtvs.sk/clanky/nase-tipy/84131/vetranie-a-tienenie-v-letnych-horucavach-v-drevodomoch”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
dobrydom (39 r.)
Štefan Mareček PRO

51

“Môj príspevok k teplému počasiu:) http://bb.regina.rtvs.sk/clanky/nase-tipy/84131/vetranie-a-tienenie-v-letnych-horucavach-v-drevodomoch”
(Pred 1 rokom)

@digysa Napriklad takto emoticon, nas NED ,no nie celkom 40, ale cca 43000 zatial bez fasády....
30. sep 2011 o 20:10  •  www.dobrydom.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
fotoportrét
fotoportrét
digysa
233
 @dobrydom Tak ty si ale dobry majster. emoticon Klobuk dolu. A uz v nom byvate?
1. okt 2011 o 00:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tommi_d (45 r.)
Zuzana Dašková DATA
PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Topoľčany
8
fotoportrét
fotoportrét
tommi_d (45 r.)
Zuzana Dašková DATA
PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Topoľčany
8
 @digysa dobrydom ten dom len stavia a nebude v ňom bývať, robí si reklamu, tá vec čo má v ruke je sponkovačka za 3 tis. EUR a mám strach že si ju kúpil len na stavbu svojho drevodomu emoticon
1. okt 2011 o 07:26  •  stavia dom  •  www.datad.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dobrydom (39 r.)
Štefan Mareček PRO

51

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
dobrydom (39 r.)
Štefan Mareček PRO

51

(Pred 1 rokom)

@tommi_d Da sa to aj tak vnimat, ale ten dom je moj, na tom som zacal. Nepotrebujem si takouto formou riesit nejaku reklamu. My sme si stavali dom pre seba, a to tvrdou svojpomocou /doslova/ ako riesenie byvania .Chceli sme si postavit nejaky dom, a toto bola forma ktoru som ovladal, a dalsia vec,ked uz mam splacat 30r. pozicku, nech mame vstupy do domu co najnizsie. Cesta Dobreho domu sa zacala omnoho neskor . Spinkovacka sa da kupit aj draho /nie 3 ale cca 1,2t€/, ale aj napr. za 70€ z rozpredavaneho skladu soc. podniku...
V dome uz byvame emoticon
1. okt 2011 o 09:33  •  www.dobrydom.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6536 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @katrin21 viem si predstaviť kuchyňu za 300€, mám ju, varím, pečiem a nemá vplyv na kvalitu môjho života. A mám na nej kávovar za 800€, Polovica materiálu použitého na bežných stavbách nie je tam preto, že sú potrebné, ale preto, že sa to tak používa. Projektant nemá snahu naprojektovať to účelne a stavebník ak nemá vedomosti, musí použiť čo mu radia. Je mi ľúto, že toto dobré fórum odrádza od skromnosti a účelnosti, je to asi tým, že skromní sem ani nepíšu. Tí stavajú podľa svojich možností a nepýtajú sa.
1. okt 2011 o 09:46  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2052 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2052 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
 nic proti, ale kuchynu za 300€ si ani len predstavit neviem... nemate tam preklep?
1. okt 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @jan45 ja si ju viem tiez predstaviit, dala som na taku link.... ale poznam malokoho ( a nie su to ziadny bohatí ludia ) kto by si ju v dnesnej dobe taku fakt dal, ak , tak len ako docasnu.... asi tak....
1. okt 2011 o 15:07  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6536 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @manilla preklep nie je, prikladám foto
1. okt 2011 o 15:30  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
 @jan45 vdaka. aspon mam predstavu.
1. okt 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @jan45 no, nic v zlom, viem si ju predstavit tak na vikendovej chate, alebo v 1izb byte, ale nenapchala by som do nej vsetko, co v kuchyni potrebujem... tiez som mala na byte podobne skromnu kuchynu a veru o funkcnosti nemohlo byt ani reci..... chybajuca prac. plocha( kt. obsentuje aj u teba, ako tam vobec varis???) , kde sa nedalo navarit pre rodinu pohodlne, ale jedine neustalym umyvanim riadu a jeho utieranim o nejakom valkani cesta ani nehovorim.... . ciize vianocne pecenie bol zazitok... Proste toto nie je pre mna funkca kuchyna, samozrejme, nechcem sa ta nejako dotknut, mozno pre tvoje potreby staci, ale pre rodinu je podla mna nepostacujuca....
DAvam foto tej mojej erárnej z obecneho bytu, do kt. som samozrejme nechcela investovať, kedže sme tam neplanovali zostat ... je to fotka z oslavy a torta , ktoru som tam piekla a zdobila, bola fakt z lasky robena, lebo inak by ma v tej kuchyni na 80cm prac. ploch( vratane odkvapavaca na riad) porazilo.... A udrzať v nej poriadok bol priam nadludsky vykon a mat v nej nejake zasoby potravin nemozne.... Pre mna nevyhovujuce. tu skrinku napravo som si prikupila, aby som vobec mala nejake veci kde dat.... vratane chleba.
1. okt 2011 o 16:05  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš