Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
@originalx ešte jedna vec k tej elektrine skus ešte pohľadať, mozno nájdeš lacnejšie, ten čo nám robil elektrinu tak nam rovno povedal že za dom aký je náš by jeho zamestnávateľ zobral 3000 e,samozrejme elektrina by bola urobená za 2 dní, my sme ju robili viac ako týždeň, tam ide len o cenu práce a za koľko dní to chces mať, lebo káble veľa nestoja
Odpovedať
@pierre83 áno ale nie 3,klasika prízemie a podkrovie, a samozrejme hore išlo o dost menej káblov nakoľko je to len časť na spanie, a zas podľa mňa mame malý dom 9x10 takze cena akurat a vypínače zásuvky mame obycajne žiadne vychytavky
Odpovedať
@luk25 ked strecha 5200€ tak potom krov bol asi zadarmo, folia tiez nieco stoji, mna 200€ balik. Na strechu som mal asi 20 cenovych ponuk, vyberal som s tych drahsich a aj tak to odfusovali. Vela veci sa vyraba v polsku a slovaci to ponukaju ako nemecka kvalita-ciste odrby.
Odpovedať
@luk25 Kamarát sa nevolá Houdini ? :D prepáč, ale toto dať za 500€ je unreal. Robím s tým viem aké sú zlavy, aké sú nákupy na matroš ale toto sa proste nedá dať za 500, proste nedá.
Odpovedať
@originalx to ti fakt mam odfotit blocky aby si uveril? ;-) skus si dať nacenit aj Roben fakt som zvedava aka by bola cena, a Roben je nemecká kvalita kludne si to vyhľadaj, fólia bola v cene dorken alebo tak nejak
Odpovedať
@luk25 no daj vsetky faktury a blocky sem. Roben mi nic nehovori a ani do ucha mi to nejde, takze take nieco by som urcite nechcel za nijaku cenu.
Odpovedať
@pierre83 konecne niekto, kto je v realite.
Odpovedať
Ja sa tu nechcem s nikým doťahovať ani na nikoho útočiť len proste ľudia sem niekedy dajú také cifry a potom to niekto prečíta a myslí si že to zvládne aj on alebo s tým kalkuluje a potom príde majsterko a vyvedie ho z ríše snov. Niečo sa proste dá a niečo nie. Resp dá sa všetko ale za akú cenu. No každý nech sa zamyslí. @originalx
Odpovedať
@originalx no vidíš a tu je tvoj problém, že nehladas nové možnosti, nezistujes, neporovnas pred začatím stavby mali jasno v tom aké materiály chceme, hodiny som študovala, citala recenzie názory ,napríklad keď sa bavime o streche betónovú sme nechceli -ťažká, po rokoch vyzerá strasne -realita domov v našom okolí, tak sme zvolili palenu tam sme našli tri značky Tondach -recenzie v poslednej dobe nie veľmi dobré, strasne krehká, láme sa veľa, robotníci na nu nadávajú, Creaton veľmi dobre odporúčania a takisto aj Roben nenašla som žiadnu zlú recenziu, dali sme nacenit obe a lepsie vyšla Roben, nato že je pálená je trosku ťažšia ale pevná z celeho množstva bolo rozbitych len 10 kusov
Odpovedať
@pierre83 leby dali 200m 1,5 200m 2,5mm to mas tak 200€ + vypinace zasuvky zo 200€ + istice bedna 100 da sa to ale to bude tak po dve zasuvky v izbe a jedna ziarovna na svetlo. ziadne tv, ziadnňe data, ziadne sranie sa s trubkami, uchytkami, blbostami, proste fakt totalny zaklad. 500 by som zase nebral ako konecnu sumu mohlo to byt skor cca 500 cize mozno aj 600 vies ako to chodi, clovek zabuda @originalx strecha za 5 ked neplatia za robotu sa tiez da mna stala takto: DREVO NA KROV 1 716,00 € tatransky 370,00 € farba na tatransky a krokvy 156,00 € zeleny bordel na drevo 19,00 € matky podlozky a zavitove tyce na krov 27,00 € ryne odkvapove zlaby 125,00 € haky na ryne 80,00 € skridla a prislusenstvo okap plech, k rynam, folia 1 850,00 € montaz strechy aj komina komplet 2 660,00 € spolu 7 k bez roboty pod 5
Odpovedať
@sysell já ti nevím karle ... stále mi to nejak nevychádza... keď dáš len jeden prúdový čo určite dal, skrinka a ističe to je tak do 100 kde je prepätovka ? 200 a 200 na 2 poschodový je málo (ok beriem proste strielaš od pása tak ako ja) aj keby to bolo 600 tak je to nereálne podla mňa. Jedine fakt pol domu na jeden kábel a v každej izbe 2-3 zástrčky a vypínače iba 1 žiadne 6 a pod, ale v tomto prípade sa zamyslime :)
Odpovedať
@pierre83 prikazuje zakon prepatovu? nie takze ju nema, 200m je malo ale 2 zastrckyu v izbe jedna vetva na 2 izby .. mozno to vuda, ja som minul cez 400m zasuvkoveho, viem si predstavit ze by som sa mozno zmestil do polovice keby som siel uplne bohapusto po cene. Nevies ako vyzera ten dom..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@luk25 no mne sa to zdá tiež nereálne, 500e za elektriku....... ja som platila 300e len za vypínače a zástrčky, a kde je skrinka, ističe, kable......... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lara61 a kolko mas vypinacov a zasuviek a v akej kvalite? ludia, preco porovnavate s tymto specifickym pripadom? ved tam su brutalne rozdiely v cench, nie kzdy musi mat nejake najnovsie modely Legrand, daju sa kupit aj ovela, ovela lacnejsie. je to maly dom, ako pisal sysell - je to mozne.
Odpovedať
@sysell @lara61 @clean prepatovu nemame, a ako som písala mame malý dom 9x10 , zásuvky vypínače žiadne moderné vychytavky, obyčajná klasika ,nemame prípravu na satelit, internet toto k životu nepotrebujem, kuchyňa umývačka, mikrovlnka, digestor mať nebudeme čiže tiež tam išlo menej zásuviek ,nemam prečo sa hrať na hrdinku a klamať, mam všetky výdavky zapísané, staviame samy s pomocou známych, tak preto sú aj také ceny
Odpovedať
ludia vy ste tu asi fakt je.nuti alebo co.... je naozaj tak tazke pochopit, ze ak niekto ide naozaj po cene, tak sa do tej celkovej sumy da zmestit? ved tu mate niekolko dokazov preboha... dokedy tu chcete vypisovat vety typu: ja som mal strechu za 8000 a lacnejsie sa to urcite neda? ja som mal zasuvky za 300 a lacnejsie sa to neda? a ked vam tu clovek napise ze sa to da, tak ho sprdnete bohovskym argumentom, ze ja by som si take nieco nekupil... NO A? koho to zaujima? tema je o inom
Odpovedať
Profilova fotka
@topfield preco pises ludia a nie si adresný? ved 99% ludi tu ma nazor ako mas ty
Odpovedať
@lubkasungirl - pekny domcek a urcite sa take nieco za tolko penazi a tvrdej svojpomoci da postavit. Ja uprimne lutujem ludi,ktorí si myslia,že to čo je drahé je automaticky aj kvalitne. Nie je to bohužial stále tak. Skôr si myslím,že ide o akúsi prestíž,aby sa mohli medzi svojimi rovesníkmi pochváliť,že ich dom alebo nejaká vec stála niekoľko tisíc €.
Odpovedať
Profilova fotka
@pircuk dakujem za nazor aj podporu ;-)
Odpovedať
@clean tajne dufam ze dotycni sa v mojom prispevku nasli aj bez menovania... ;-)
Odpovedať
@topfield .... nenajdu sa.. :-)..... lebo ked sa neda tak sa neda :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem o čom sa tu toľko háda veď existujú firmy čo dokážu postaviť podobný doma na kľúč za cca 80-tisíc keď si odrátame robotu za ktorú dotyčný neplatila keďže všetko urobil manžel alebo rodina zadarmo a ktorá je stojí toľko čo materiál sme na cca 40000 a stačí už len zohnať pozemok zadarmo. Ale takých prípadov keď niekto dokáže postaviť dom bez zaplatenia niekomu za prácu je ako šafránu preto by som to nebral tak že sa to podarí každému a obzvlášť nie pri dnešných tepelnotechnických normách.
Odpovedať
@topfield ty si ten najmudrejsi,.. Ak niekto postavi a dokonci dom za 33000€ je asi magor co si nevie zratat naklady spojene so stavbou domu. Keby to bolo realne tak by tak stavali domy mnohi z nas. A dalsia vec, chvalite sa tu jak viete lacno, az skoro zadarmo postavit domy a ked ich idete predavat struhnete trojnasobnu cenu. Keby sa mi dala urobit strecha za 8000€ tak si ju dam, keby sa dala eletrika za 500€ tak hned to tak urobim.
Odpovedať
@pircuk jasne, ze to co je drahe je aj kvalitnejsie od toho najlacnejsieho, ved to da rozum a kto ho nema nech si kupuje najlacnejsie smejdy.
Odpovedať
@originalx máš pravdu, ak to nevieš ty, tak sa to prosto a jednoducho nedá... Škoda s tebou strácať čas...
Odpovedať
@originalx len jeden priklad so strechou... pises, ze ta Bramac vysiel 5500 eur, 170m2. Kludne ti mozem do IP poslat cenove ponuky na krytinu Terran - kvalitativne to iste. Garantujem ti, ze by si to mal za polovicu, max 60% z tvojej ceny. A nezacni ma prosim ta presviedcat, ze Terran je smejd, ktory by si si na strechu nedal ;-)
Odpovedať
@topfield mal som cp na bramac aj na teran. Teran vychadzal o 1000€ drahsi. Este niekde to mam zalozene a mozem ukazat. Ja kupujem vzdy najvysie rady a nie odpad. Strecha ma vysla komplet 15000€ a cp boli plus minus nejaku ticicku podobne.
Odpovedať
@originalx Kupuješ len najvyššie rady a nie odpad...Strecha ťa vyšla na 15 000€ padol som na zadok :-D A za tak luxusnú cenu boli na nej chyby, ako je to možné, že si si to neustrážil? Ako ti píše pod albumom robili ti to fušeri., ale hlavné je, že používaš naj matroš. http://www.modrastrecha.sk/blog/origi...
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx cena nie vzdy rozhoduje o kvalite..
Odpovedať
@pokakany_trpaslik cely dom ma zfusovany a tu vsetko kritizuje .... je nasraty ze vyhodil kopu penazi a ma na hovno dom tak vsetko co nema on je zle a smejd :-) nema vobec cenu na neho reagovat ......
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?