Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
@luk25 veru neverim. Strecha neni len krov za 2000€, ta skridla je asi bez doplnkov, lebo ja som dal za bramac 170m2 5500€, mna len hlinikove dvere gava tango vyjdu 4500€, a to bez montaze, kazdy eletrikar co mi nacenoval eletriku struhol cenu vyse 3500€, tak urcite tam nebude material za 500€. Dojdi mi dokoncit dom hodim ti da vacku 10000€ za ochotu mi usetrit tisice €.
Odpovedať
@sysell vidim, ze ja malinky, plocha tak nejakych 65-70m2.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx len pre teba - a dalsich nevercov -novy status v mojom fotoblogu :-p
Odpovedať
@lubkasungirl ja vam nekritizujem vas dom. Len som chcel poukazat, ze sa to neda za tu cenu postavit. Okna dvojsklo su v dnesnej dobe slabe, aj ked to je slovaktual.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx kuk moj najnovsi fotoalbum - my mame domcek orientovany na juh - vychod je vchod, tie velke okna je juh, v zime cez den voooobec netopime, iba vecer...
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx hej a zvyknem aj vetrat :D
Odpovedať
K tvojim cenám škoda sa vyjadrovať... Neviem kde berieš tu istotu, že nič lacnejšie ako to, čo si napísal ty, neexistuje. Krytina ta mohla vyjsť na polovicu keby si kupoval Terran, dvere niekomu stačia obyčajne, nemusia to byť gava za 4500 o ktorých čítali už všetci užívatelia tohto fóra, toľko sa nimi chvalis... Jednoducho sa zmier s tým, niekto chce lacno bývať a niekto špekuluje dva mesiace okolo výberu okien, lebo.... Vypisujes tu X, príspevkov, cucas ceny z prsta, a furt je ti to prd platné proti jednému, jedinému argumentu... Dotyčná v tom dome už býva.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx juj, oprava - manzel ma prave zdrbal - okna mame 5-komorove trojsklo - overila som si to aj vo fakture.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@topfield mne ide len o to, aby sa tu neodradzali ludia od svojich snov o byvani, ludia, ktori nie su solventni a su pracoviti - jednoducho chcu a pustia do boja... :)
Odpovedať
@lubkasungirl no kukol som sa na ten domcek.ako kazde okno ine. To ste kupovali ake mali na sklade z reklamacie? Ked zvyknete aj vetrat, tak sa daju aj otvarat, no to je uspech. Mate domcek orientovany na juh a dalsie strany nema ten domcek? Tie vchodove dvere vam dali zadarmo k tym oknam?
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx prve okno je vyvysene kvoli kuchynskej linke, kedze som to chcela takto a druhe okno sme nechceli zmensovat, kedze ide o juznu stranu - ak ti to vizualne nesedi - ať, this is my house :D dvere mame hlinikove, takze ziadne plastaky a pankovi sme zo Slovaktuallu narovinu povedali, ze ak nam ich neda za 1000e je po ksefte a dal :D dom mas pofoteny z kazdej strany okrem severnej :P detska na vychod - super teplo, spalna na zapad - chladnejsie - tak to mam rada :P
Odpovedať
Nechcel som sa zapojit do tejto diskusie , ale mi neda. Kazdy ma podla mna trocha pravdy. Pokial niekto tvrdi , ze minul na cely dom len 35-40 000 - nech sa paci - jeho sikovnost . Ja skor patrim do skupiny ako originalx ( aj mna len hruba stavba bez okien stala 40000 ) , a dovolim si tvrdit , ze vacsina z nas, ktori nemaju to stastie ( alebo smolu :-) ), ze stavaju v chudobnejsich regiónoch , kde su veci o dost lacnejsie a ze si vedia urobit kopec veci sami, dalej maju kopec bratov , ujov , bratrancov vyucenych kazdeho v inom remesle a pod. Ja chodim do prace 6 dni v tyzdni a je pre mna nepredstavitelne aby som popri tom este staval dom . To by mi trvalo asi 10 rokov kym by som ho postavil. Preto mi pride tato diskusia troska zavadzajuca , hlavne pre mlade pary z mesta , co tuzia po dome , ktore si tu precitaju , ze si niekto postavil dom za 40k a hned su celi zhavi do stavania , ale neuvedomuju si , ze pre vacsinu z nich to je nerealne , ze nemaju sancu sa do takejto sumy vtesnat. Ak to teda zhrniem, za ideálnych podmienok sa domcek za 40k postavit da , ale podla mna ludi , ktori to vedia a su ochotni sa na najblizsie dva tri roky tomu uplne obetovat je na slovensku strasne malo , cest vynimkam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx vobec nie je podstatne kolko teba vyslo vsetko... tema je o inom...
Odpovedať
@mackoke o com je tema?
Odpovedať
@lubkasungirl ja som Ťa nijakým spôsobom nechcel uraziť alebo na teba zaútočiť, to určite nie. Ja som len vyslovil svôj názor, svoj pohľad na vec. Pokiaľ ste to všetko takto zvládli tak klobúk dolu, ale v podstate je to úplne jedno , hlavne že Vám sa dobre býva to je najpodstatnejšia vec. @luk25 tých 500€ je komplet materiál tzn káble, vypínače, zásuvky, ističe, skrinka atď ?
Odpovedať
@originalx tema je dom za 40 000€ Ty mas prispievat do temy dom za 150 000€ ...a taktiez do temy mam 150 000€ hypoteku a sedim vo svojom luxusnom hrade lebo na dovolenku pri mori a sobotnu lyzovacku ma nepusti hypoteka :-) :-) :-) ...... vobec si nevsimaj tuto temu :-) ....... pochvalil si sa ako si vsetko draho nakupil ..... vsetci ti tisko zavidime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pierre83 neberiem to ako urazku, len diskutujeme :)
Odpovedať
Profilova fotka
@rafko1234 absolutny suhlas - bola to fakt drina, cely ten rok a manzel robil od rana do vecera 6dni v tyzdni, to som uz kdesi pisala... a taktiez,ze to bola fakt tvrda svojpomoc... jasne,ze kto stavia subdodavatelsky tak zial sa do sumy 33000 nevtesna ani pri nasich 95m2... ale mozne to je - preto to tu aj uvadzam ako alternativu :)
Odpovedať
@originalx Jestli topí dřevem, tak i kdyby měli okna jakkoliv slabá, tak tvoje investice jen do vchodových dveří je pro ně nenávratná.
Odpovedať
@lubkasungirl viem o com pises .... presiel som si tym tak isto ..... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx chlape, ty si vazne kusok mimo ... tu je tema o lacnom dome z lacnych materialov a ty vytiahnes info,ze za dvere das 4500 eur bez montaze ? to je nejaky vtip? ved ten co ma dom za 30 000 eur, tak da za dvere 450eur a nie 4500 ...
Odpovedať
@mackoke ty mne neprikazuj co mam, alebo nemam robit. Hypoteku som nebral a ani nikdy brat nebudem, tak hlboko neklesnem, aby som sa niekomu prosil o prachy. Ja sa nechvalim ako draho som kupil, ale stazujem ake drahe su materialy na stavbu domu. A ak mam kupit nieco smejdove lacne, tak to radsej nechcem. Inak, ked si precitas moje prispevky tak pochopis, ze pisem vzdy na temu. A netreba mi zavidiet, niesom minister. ☺
Odpovedať
@r4d3k74 ja nikdy nepozeram nato ci je moja investicia navratna, alebo nie.to by som nic drahe nemohol kupit. A k tym vchodovym dveram, musim mat tie lepsie , lebo nemam uzavrete zadverie.
Odpovedať
@clean vies ja byvam troska mimo, v inej galaxii, to si nevsimaj 😀
Odpovedať
Zachvilku tu bude tema byvam v dvojgarazi len za 20000€.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx to jedine,zeby sa psi naucili citat a pisat :D
Odpovedať
@lubkasungirl nerozumiem reci tvojho kmena
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx netrap sa, to sa stava :)
Odpovedať
@originalx áno strecha komplet 5200 e,je tam krov, klince, krytina, hrebenace, dokonca kominok na vetranie horného WC(ten bol so všetkých kusov najdrahší) samozrejme fólia nejaká nemecká,ale práca bola zadarmo komplet strechu urobil svagor -tesár manžel a rodina mu akurat pomohli s krovom a vyniesli mu skridlu na strechu , takže podľa mňa si sa s tou strechou trosku obabral, asi platis za značku, my máme palenu skridlu je krásna lesklá takze mach na streche nehrozí, túto značku ľudia ešte nepoznajú resp ich odradí to ze sa vyrába v Poľsku ale je to komplet nemecká výroba, Nemci tam majú najväčšiu továreň na výrobu tejto krytiny v Európe, @pierre83 áno robil nam to živnostník kamarát takze viete ako sa nakupuje materiál, 20 %dole, plus nejaká zľava k tomu
Odpovedať
@luk25 ešte raz prosím Vás. Za 500€ káble, skrinka, ističe, zásuvky, vypínače ? Na 3 poschodvý dom ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?