Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
@dai to nehovorim, ze malo,, skor ze je to blizko susedov, ale to zalezi aj od toho ako to bude otocene, inak ozaj asi len ten 2m betonovy plot. A pri tych cenach to by bol brutal to kupovat koli trave. .. Ako za zlatu banu. No .. malomesto a dedina ma aspon v tom vyhodu, ze tam su ceny o inom.
Odpovedať
@kanvor dedina ma aj tu vyhodu ze ludia sa k sebe spravaju slusnejsie ako v meste. Aspon nam to viac vyhovuje ako ked sme byvali v BA. aj ked teraz byvame 900 metrov od tabule BA. :-D
Odpovedať
@andrejo no ked pocuvam ranne spravy, kde pomaly kazdy den skolabuje doprava v BA, lebo sa tam klasicky zrazia 3 auta na krizovatke lafrankoni, alebo na D1 sa vykoti kamion .. tak to casovo asi vyjde na rovnako - z centra a z dediny za BA sa dostat autom do roboty.
Odpovedať
@kanvor no ja som dnes isiel s malym do centra BA do skoly 12 minut autom. Z Marianky som sa dostal po tabulu BA za ten cas. Z Ruzinova kde som predtym byval mi to do prace trvalo tiez cca tolko.
Odpovedať
možno takýto: http://bydleni.idnes.cz/meli-na-dum-j...
Odpovedať
devona, mam rad taketo rozumne domy. To som teraz zvedavy na reakcie vsetkych tych, co tvrdia, ze za milion to urcite nejde...
Odpovedať
este som zabudol, mne sa paci napr. toto: http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/7559...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulus33 no tak to mozno stalo milion, ale vyzera to strasne.. pripomina mi to stodolu.. alebo take nieco... strasne.... brr teda aspon zvonka... zvnutra to ujde, ale mat vsetky miestnosti priechodne, nie je bohvieco
Odpovedať
nevyzerá to strašne, skôr pekne a originálne
Odpovedať
@devona neviem ci teda originalne. pekne by to bolo ak by to bola fakt chata. toto mne pride bud ako prechodne byvanie na pol roka alebo ako chata. ako dom teda otras vazne
Odpovedať
no vidíte a ľudia v ňom normálne žijú a bývajú...sto ľudí...sto chutí...
Odpovedať
no vidite vam to pripada strasne a my mame v dedine susedov na 1500m2 mozno 2000m2 zo sukromnou cestou a maju taky dom co vyzera ako drevena chata. Odhadujem to na takych 100m2. Vedla toho domu co naozaj vyzera ako vacsi bufet na lyziarskom svahu stoji novy jeep, mercedes R, BMW X6 a este 1-2 podobne auta a stvorkolky. Je vyuzivany na celorocne byvanie a nieje preto taky ze by nemali na vilu (ved len pozemok v tej lokalite stal 140€ /m2). Jednoducho su ludia co si postavia dom ktory je z vonku oblozeny drevom a vyzera tak ze clovek by on bicykel neoprel. No na druhej strane je to preto ze taky dom chcu a nie preto ze ho chciet musia kvoli financiam a podobne. Ja osobne napriklad najviac oblubujem stare domy s 80cm murmi z hlinenych kvadrov. Kazdemu sa paci nieco ine. Ja viem ze to co sa mne paci 98% ludi pouziva na chaluparcenie, no ja by som to pouzival na celorocne byvanie. Nepacia sa mi nove domy co vyzeraju vsetky na jedno kopytu. Ytong/tehla, polystyren omietka a nejaka farba.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
vsetkym co mi neverili o tom ze aj kuchyna do 300eur sa da kupit a vobec nemusi byt skareda.......minuly tyzden som si kupila kuchynu. nasla som ju v letaku v akcii ja 145 eur. a vobec nieje najhorsia..koniec koncov kuknite :-))))))) nemame ju este zlozenu tak je to odfotene len takto.....
Odpovedať
Profilova fotka
40 to mas tak na hrubu stavbu aj s prípojkami...
Odpovedať
@zuzitka7: pod kuchynou Ty myslis len skrinky? Dres, bateria, rura, varna doska, digestor - do toho nepatri? To Ti netreba? Ak mozem bez urazky zhodnotit tu kuchynu - tak mozno na chatu, alebo vikendovy domcek. Nie na dennodenne pouzivanie do domu. Podla sirky rury odhadujem ze vlavo od rury je 40 cm, a vpravo 120 pricom drez zabera tak polovicu. Takze realna pracovna cast je tak cca 60 cm, kde das odkapavac na riad a mozno budes moct nieco krajat na denku/lopariku (kto ako to vola). Dolne skrinky sirky 60cm je malo - stale budes nieco prekladat a vyberat aby si sa dostala dozadu. Zasuvka je tam az jedna, alebo som dalsie prehliadol? Osobne s manzelkou radi varime, tak kuchyna musi byt hlavne prakticka. Ako napisal noko1 - 40 tis je tak na hrubu stavbu.
Odpovedať
Profilova fotka
tym,ze rada a casto varim , potrebovala by som viac pracovnej plochy. kam postavis kavovar, rychlovar. konvicku,mikrovlnku, pekaren na chlieb, mixer .... staci , ze nieco z toho budes chciet pouzit a uz nemas kde nakrajat nic na jedlo lebo nebude prac. doska volna. su veci, na ktorych sa da usetrit ale podla mojho nazoru to kuchyna nema byt. kazdopadne mame rozne naroky na rozmery, material, vizual ale prajem, nech si spokojna s vyberom :)
Odpovedať
no podla mna ta linka je super. Ma dost odkladacieho miesta aj pracovnej dosky. My sme naprikald na spotrebice mali dlhy cas vyclenenu dosku na 4 nohach za 30€. Mali sme tam vsetko a bolo to pekne ulozene. Robil som tam na´tom kavu, zohrieval v mikrovlnke, daval piect chlieb ... Takze ta linka je fajn. Ked sa prirata sporak cca 200-250€ a drez+bateria tak podla mna sa da vojst do 500€.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 suhlasim, ze nevyzera zle, ved ja som davala link na taku kuchynu..... ale nemas tam takmer žiadnu pracovnu plochu, keby bola aspon do L, aby si mala plochu vacsiu... toto je klasicka panelakova 220cm kuchyna, v ktorej varenie som zazila a je to o zivot.. Vzhladovo povedzme OK, ale o funkcnosti nemoze byt ani reci... tak do 1izb bytu OK :) ale pre rodinu je to obmedzujuce...aj ked v socializme tak varili skoro vsetci a žili, ze? ale dnes sme niekde inde... dufam.... Podla fotky si este velmi mladucka a mozno este nemate deti, zatial vam teda isto stacit bude, ale casom uvidis, budes chciet vacsiu :)
Odpovedať
@andrejo: digestor nic? Bateriu kupis aj za 10 Eur v Mercury Markete a potom ked pustis vodu - bude to pocut aj sused akoby startovalo lietadlo. Kde je dost pracovnej dosky? Ved dres zaberie polovicu z nej. Ja mam vacsi kancelarsky pracovny stol ako je ta linka. A odkladacieho priestoru ma dost kde? mne by 2 skrinky po 60 cm nestacili, aspon mi nepouzivame 1 hrniec a jednu ponvicu na vsetko. Do domu by som si taku linku v ziadnom pripade nedaval. Je jedno ci by stala 150 alebo 500 Eur. Jedine ak by k tomu bol aj pracovny ostrovcek tak aspon 1.5 m siroky.
Odpovedať
@mr79 ako som pisal my sme mali linku len ako linku bez spotrebicou na nej. Dalsia vec je ze sme napriklad mali len umyvadlo a to ti cca o 30-40cm zvacsi pracovnu dosku ... digestor mnohokrat dostanes k sporaku zadara. ten digestor naozaj nieje taka brutalna polozka. My mame linku za 1000€ vratane sporaka a je tam drez Franke, bateria nejaka stredna trieda, 3 sufliky s tym dozatvaranim, 2 krat hore presklene dvierka, digestor a dlzka linky dole je cca. 2,5m cize hore cca 3,1m. Ano prirobil som pracovnu dosku na rohovu a stala nas ta doska 40€ ale mame rohovu linku a dalsiu prac. dosku 2 metre.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 @mr79 @andrejo ALE my sme mlada rodina a nemame peniaze a je to linka do domu a ako pracovnu dosku pouzijem kuch. stol. mame synceka a digestor ked si pozries tak uplne napravo je taka skrinka tak pod nou bude digestor........ja viem ze vy mate drahe kuchyne a neviem co ale s nasim rozpoctom mi toto bohate staci....
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 a ani teraz nemame prac. dosku a robime vsetko na stole tak som naucena ........mne skromne byvanie nevadi
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 o com pises???? sak samozrejme ze budem mat aj spotrebice....ale hore v ostatnych prispevkoch sa pisalo len o kuch. linke.....
Odpovedať
Profilova fotka
@lea231 ale my nemame ziadnu pekaren domacu ani zbytocne blbosti......
Odpovedať
Profilova fotka
a nechapem naco tu pisu ludia co si neprecitali ostatne veci co su v tejto teme..nechce sa mi vsetko pisat od znova chalupu stavame 7x6m tak mi to uplne staci
Odpovedať
@zuzitka7 tak ten celkovy rozpocet neviem, neviem... ale co sa tyka kuchyne, urcite sa da zariadit lacno, ved casom ked nasetrite, tak sa vymeni. My sme tiez do prveho spolocneho byvania kupili linku za 9900 SKK - sice este sa museli dokupit spotrebice, drez, bateria, napr. digestor nemam ani po osmych rokoch ;-) Ale som vedela, ze to chcem mat len prechodne. A teraz nastal cas, ze prave riesim novu kuchynu, do ktorej vrazim podstatne viac ako do tej prvej, ale urcite to nebude ziadny extrem. Ved casom uvidis, ze naroky sa zvysuju ;-) Drzim palce!
Odpovedať
@zuzitka7 ja mam linku v byte za 320€ /robenu a montovanu stolarom na dochodku/ + 50€ drez + 15€ bateria + 300€ kombinovany sporak + 300€ pracka tych 7x6m - je jednopodlazny ci dvoj podlazny?
Odpovedať
Profilova fotka
@malydom to je dvojpodlazny domcek ........ a aj ja si myslim ze na zaciatok nam to staci potom si dam urobit inu
Odpovedať
Profilova fotka
7x6 to bola asi preklep ved tolko ma zahradna chatka :) ci? nemas podorys toho? zuzitka, jasne, ved tak som aj napisala, ze zatial vam staci, ze ste mlada rodina a casom mozno vymenis, ked bude na vacsiu... :)
Odpovedať
@mr79 taktiez bez urazky, k tvojmu "zhodnoteniu kuchyne", ktora sa podla teba hodi akurat na chatu. Doteraz byvam v byte, aj za slobodna som byvala v byte. A kuchynu mame este o cosi mensiu ako uploadla zuzitka... Presne ako pise, nasa rodina je naucena pracovat na jedalenskom stole. A to su klasicke, trojizbove byty, v akych zije polovica Slovakov. Chces tym svojim prispevkom dokazat, ze polovica Slovakov zije na urovni "chaty"??????? Uz to tu niekto pisal, ze ma pocit, ze toto je forum pre vyssiu vrstvu. Presne ten pocit mam aj ja. Nahodou, to, co si zuzitka kupila, je slusna kuchyna uplne priemerneho obcana Slovenskej republiky. Nema sa za co hanbit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?