Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo ano postavili, ale bola to makacka strasna..len ja a muz plus brigada ked bola tak rodina..presne rok sme skoro kazdy den makali ale stalo to za to.. a s tym rozpoctom to bolo o drzku..to je vlastne cena len materialu bez DPH. iba vodu,kurenie a klampiarcinu sme platili. inak vsetko sami. manzel pochadza z dediny kde staviame a aj s tahanim fasadnej farby to bolo tak ze nam jeho kamarati co zatepluju pomohli a za dve popoludia bola farba hotovo :-D samozrejme ze im to raz vratime - vsak tak sa to robi - on pomoze ty pomozes naspat. samozrejme pokial by sme take moznosti nemali tak by sme sa az tak odvazne nepustali do toho a rozpocet by sa urcite navysil. a my nas domcur zboznujeme, mozno neni najkrajsi, najdokonalejsi ale na kazdy cemntimeter mame s manzelom spomienky a kazda tehla, skridla presla nasimi rukami a tych zazitkov na popukanie :-D :-D :-D :-D @zuzitka7 clovek dokaze vsetko co len chce..aj ked nebudete mat vsetko zo zaciatku ale bude to vase aj ked malicke ale bude... vsak aj my sme prve 4 dni fungovali tak ze nam nesiel elektricky okruh v kuchyni a nevedel na to prist elektrikar preco a az po 4 dnoch a 2 flasiach vina sa to vyriesilo. a to sme tam uz boli nastahovani... a ani zasvet sme nechceli odtial prec..dovtedy som mala predlzovacky po celom dome natahane. alebo sme nemali v kupelke prve 2 tyzdne skrinku s umyvadlom a zuby sme si umyvali v kuchyni :-D :-D bola to sranda. treba veci brat s nadhladom. tak drzim palceeeeeeeeeeee
Odpovedať
@andy03 Presne tak máš úplnú pravdu,,my robíme presne tak isto a viem že to prinesie sladké ovocie i keď nie hneď ;-)
Odpovedať
@andy03 Pozrel som album a je to bomba. Ak za 40 tisic sa da postavit takyto dom, tak stavebne firmy musia mat 100% marzu. Zaujimalo by ma kolko casu ste stravili na stavbe, ci sa to neodrazilo na zdravotnom stave, na psychickom stave a na manzelskom spoluzi. Podla mna je totiz tento typ stavania extremne narocny pre telo aj dusu.
Odpovedať
DOm za 40 000,- Eur? Da sa a nie jeden ale rovno dva. A netreba ani stavat. Privezu hotove. OTazka je ci je to predstava vlastneho byvania. Ale myslim ze cast ludi sa takejto predstave v buducnosti nevyhne. Ale ju mozno uprednostni. http://marvel-mobilnedomy.sk/fotogale... Este k tomu sa da preniest v pripade potreby. Na druhy svet si nikto nic nevezme, v USA su ludia, ktory uprednosnuju taketo byvanie a slobodu, pred otroctvom zadlzenia. Doplnim: nie je potrebny projekt a ani stavebne povolenieee!
Odpovedať
@oscipovsky to je sice pravda ale v zime na Kysuciach/Orave by som teda nechcel vidiet ucet za energie.
Odpovedať
Profilova fotka
@poleno stavali sme ho do obyvatelneho stavu tepom - kazdy den 1 rok..teraz byvame pol roka a mame dvere, uz komplet nabytok a fasadu..treba este horne poschodie dorobit, ale to este neni pre koho tak zatial neriesime. dole mame 2 male izbycky to staci. kedze nemame deti tak sme travili cas na stavbe spolu. kopec veci riesili za pochodu ak si skor myslim ze nas to ako par posilnilo a vazime si jede druheho viacej, lebo kazdy spravil pre to maximum. a co sa tyka psychiky sme boli vycerpani to samozrejme vsak ked rok v kuse muklujes tak to je na cloveku vidiet, ale teraz je to pocit na nezaplatenie :-D :-D :-D :-D a zdravotny stav? manzelove krize potrbuju taku rocnu rehabilitaciu :-N a tu na dedine su ludia schopny malinke bungalovy postavit aj do 25000e s tym ze pozemok maju. ono to je fakt o prioritach. nemozem si pomoct ale aby ja som sa chvalila ze mam kupelku za 7000e a pritom na to mam pozicne je fakt na hlavu. my sme si mhli aj taku dovolit ale radsej sme si povedali ze kazdemu dietatu dame sporenie aby ked vyraste bude mat z coho financovat vysoku..pre mna je to lepsia investicia ako nejaka kupelna, ale fakt je to hold len o prioritach :-N :-N :-N @oscipovsky moc pekneeeeeeeeeeee,uplne ma to chytilo za srdce :-N ale obavala by som sa toho co pise andrejo
Odpovedať
@andy03 Gratulujem. Dom sa mi zda velky a vo vnutri vkusne urobeny. Vidim, ze si na nom davate zalezat. Neviem aky typ zamestnania mate, lebo chodit kazdy den na stavbu sa mi zda strasne narocne na fungovanie v zamestnani. Mozno tak nejaky ucitel, alebo clovek v statnej sprave co konci o druhej a cele poobedie moze travit na stavbe. Inac pri pracovnej dobe do 5-6 si to neviem predstavit. Taktiez asi musite byt total zohraty par a kludasi, lebo podla mna je svojpomocna stavba na "maslu". U vacsiny parov musi podla mna casom dojst ku krize. Ale u vas sa take nic nepotvrdilo, vy ste ocividne prototyp ludi, co maju svojpomocne stavat, este k tomu ste aj na dedine, takze si vypomozete, gratulujem k nadhernemu domceku za 40 000, ani tomu nemozem uverit za tu cenu, ale som si isty ze hovoris pravdu.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 to som nemohla vediet, ja som to brala len z osobnej skusenosti a viem, ze ked sa rozlozim pri vareni pracovnej dosky nie je nikdy dost. bol to len moj nazor a mixer za blbost nepovazujem, skor za pomocnika v kuchyni .... :)
Odpovedať
@oscipovsky Da sa v takomto domceku zit na vlastnom pozemku? Nebolo by to zle riesenie pri stavbe rodinneho domu zit v takomto domceku na vlastnom pozemku. Dakujem pekne za odpoved pokial viete :)
Odpovedať
Mam znamych co si takto na pozemok doviezli mobilny dom, potom si ho zateplili a nahodili fasadu, vyzera to ako normalny bungalov, len sa asi nemozu prihlasit na trvaly pobyt predpokladam, kedze to nie je stavba a nebolo na to vydane stavebne povolenie.
Odpovedať
@poleno Aha, takze zit by nebol problem, jediny problem by bol s postou asi v tom pripade
Odpovedať
@poleno Dali by sa od Vasich znamych zistit podrobnosti co to pravne obnasa, prosim?
Odpovedať
Článok sa načítava...
No su to vlastne znamy nasich znamych ale ak nieco zistim tak to hodim na net . Ale problem by bol aj so odvozom smeti tym padom, okrem posty.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@andy03 kráááásne si to napísala,presne je to tak:)))
Odpovedať
@zuzitka7 urcite ano :-) ,my mame 90 m2,mame hrubu stavbu bez okien-doteraz 15 000 eur,musis vsak tvrdo vyjednavat s jednotlivymi dodavatelmi-v tej cene su prace murarov,tesarov no a nieco svojpomocne..Materialy mame tehla heluzka 250 mm,na streche je bramac protector,takze nie najlacnejsie alternativy,ale za podobnu cenu ako tie lacnejsie :-) Dalsia zastavka su okna,kde som dostal na 6 kom.profil 3-sklo cenu 1600 eur komplet vsetky okna +dvoje balk.dvere aj s montazou-porovnaval som dodavky od 8 dodav.okien...,boli sme uz v takomto postavenom domceku,majitelia stavali tiez nedavno /my sme zac.min rok/ a neprekrocili Tebou uvadzany rozpocet...urcite sa nedaj tu na fore znechutit,kazdy nech stavia ako najlepsie vie,no a "vo tom to je" ;-) :-) prajem vela uspechov,urcite Vam to vyjde
Odpovedať
@hereczholivodu - prosim ta to mas kolko tych okien za taku strasne nizku cenu??? - od akje firmy ich beries?
Odpovedať
@adam_janka ahoj,mame 8 ks okien+2 ks balk.dvere-presne je to 1611 eur :-) do ip firma :-)
Odpovedať
@hereczholivodu: clovece... toto ale nie je dom s 90m2. Sorry nie je to projekt chaty? Nie je to nahodou nejaky projekt Theha? napr. http://projektyrd.zoznam.sk/sk/katego... Odhadom mas podorys velkosti: 7.8 x 5.5? - teda aspon podla tehal, kde je dlzka 0.375m a na boku mas cca 21 tehal, druha strana tak 14 - 15 kusov. Teda zastavana plocha je tak cca 43 m2. Cista uzitkova plocha bez priecok vo vnutry by bola teoreticky cca 73m2 to pisem cista, realne to bude o dost menej.
Odpovedať
@mr79 projekt je od JL haus,podorys mame 8.1x5.5 m....,ma dve poschodia-vlastne na tretom bude otvorena drevena galeria-nemusis sa ospravedlnovat tym sorry ;-) clovece :-) , nie je to chata,je to maly rodinny dom,vela zdaru pri stavani
Odpovedať
@hereczholivodu To je to PIKO? Pisu ze uzitkova ploch ja 81.1, ale nepisu ze aj s terasou a schodami. Inak pre mna je to strasne miniaturne. Okna mas tiez miniaturne... preto ta cena.
Odpovedať
je to piko,ten domcek sa zda maly zvonku,ale dole je to cele otvorene-je to porovnatelne s domami ktore maju vacsi podorys-tym ze je tu 250 mm tehla a nie napr.440 mm... nam to s manzelkou vyhovuje,cakame prirastok a pre troch to tiez dostacuje-hlavne budeme mat vsetko za nase,bez akejkolvek pozicky :-)...ale to je ina tema,v tejto som svoj nazor pre zuzitka7 vyjadril ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hereczholivodu dakujem pekne som rada ze aspon niekto povzbudi :D..a mozem sa opytat ze aky ste mali projekt??? aby som vedela ze co si mozeme dovolit :D
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka inak aj okna incon maju velmi dobre akcie za super ceny..u nas na kysuciach je vsetko lacne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lea231 my chceme tak isto na kluc 100m stvorcovych co vsetko uz mate a aky vam to zhltlo rozpocet ak sa smiem spytat
Odpovedať
@zuzitka7 nemozne!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@rasto7764 co je nemozne??????????? sak viem sama staviam
Odpovedať
@zuzitka7 no ked ho dokoncis tak uvidis ze sa to za 40tis neda,resp. nedokoncis
Odpovedať
Profilova fotka
svagor teraz akurat ide kolaudovat a predstav si ze dokoncil ...:D....a aj so zabradlim dokonca....
Odpovedať
@zuzitka7 nechcem Ti brat iluzie....ale je to malo aj ked na maly dom...kolko ho bude stat prevadzka takeho domu?alebo ho ma za tu cenu aj riadne zaizolovany?
Odpovedať
Profilova fotka
@rasto7764 prevadzka ho nebude stat vela z toho dovodu ze domcek je malicky a ma kurenie na tuhe palivo......tiez sme sa nevedeli rozhodnut ci ist do toho ale ked to zvladol on za taku cenu tak my to zvladneme urcite...ale dakujem za nazor
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?