Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
Profilova fotka
robia priamo vo VW... su to obycajni robotnici so SŠ.. ale robia tam uz dlhsie, to je pravda, ale mozno zalezi, na akom oddeleni.. veduci isto nie su... Robotnik - to je kazdy manualne pracujuci - rozumej operator - moderne slovo pre robotnika.... vacsinou za pasom, alebo tak..... alebo spajaju nejake diely a pod... pod 700e cisteho nastupny plat tam nema asi nikto z vacsiny ludi....
Odpovedať
Profilova fotka
Ale tá vec, že v BA pracuje hlavne na týchto robotníckych pozíciách viac mimo Bratislavských je pravda, obrovské množstvo ľudí z východu, z oravy a podobne :-) ale nevidím to ako problém, kto chce robiť, pracuje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 pracujem vo vw, aj manžel, aj brat a kopa známych, viem, ako to tam chodí preto nepotrebujem vysvetlenia, čo znamená ktorý pojem, len zo skúsenosti viem, že nový zamestnanec nezarobí takú sumu, musia tam byť už hodne dlho :-)
Odpovedať
Profilova fotka
A nástupný plat je okolo 550-600 netto. Je to v podstate jedno, len som chcela upresniť pojmy, aby si ľudia nemysleli, ako skvelo si tu robotníci žijú a riadne sa namakajú ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beruska.zuzanka to som pochopila, ze tam niekto z rodiny pracuje, ked si zareagovala, ale tak preco by som si vymyslala... nasi znami tak razabaju tam.... Aj novy zalezi na aku poziciu pojde, ako vsade... sama uznas, ze aj robotnicke profesie su rozne, a mozu mat rozdielne platy,ale ani jeden z tych nasich znamych nerobi nic specialne, ze by bol napr. veduci.. pardon, jeden tusim ano...ale ostatní nie. :) ale clovek sa v takej firme ma kam posuvat, velka firma = velke moznosti :) to je jasne :) 500e zarabaju tie najnizsie postavene profesie, kde ozaj clovek nic nemusi vediet.. mi nehovor, ze nejaky elektrikar , co ide robit nieco lepsie tam, hoci je robotnik kvazi, ma v cistom 500e.. myslis, ze by dochadzali do BA pre 500e cisteho z TT? ha ha :)
Odpovedať
@katrin21 mam kamosa, co cerstvo nastupil do VW na robotnicku poziciu a ma 650 v cistom, dochadza 50km
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi hmm.. tak to sa mu moc neoplati ... ale ak sa skladaju na naftu, tak aj ano. ak by chodil sam, tak nie..... pisala som, ze tych 700v cistom mozu mat novonastupení , takze to je cca. tak , ako pises :) a niektori maju aj lepsie.. prave nedavno mi to spominal niekto, ze mali ponuku, skoro 1000e v cistom + lacne ubytko na nejakej ubytovni ponukali.
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 v pohode? ty zijes kde ? viem ze pises ze v presove.....ale ale v pohode je v dnesnej dobe dost odvazne slovo.....
Odpovedať
@biancal zaujimalo by ma, kolko z toho prijmu viete dat na splatku hypo?
Odpovedať
@jarhal : Ja zijem v Presove. Ale zil som aj v Brne, Blave... Mame 3i byt prenajaty za 350 Eur mesacne - pokial postavime, platim hypo na dom 340 mesacne, manzelka je na materskej uz 3. rok .. a sme v pohode. Lenze nemakam ako robotnik za pasom a nie som ani ucitel.
Odpovedať
neviem sa vzit do situacie, ze by som nemal nikoho, kto by mi pomohol a mal by som mat take prijmy ake mate vy. Dakujem Bohu, ze taketo problemy nemam aj ja a je mi vzdy luto, ked ludia taketo problemy maju. Ale nikdy nepochopim, preco si planovanym, rodicovstvom vyrabat dalsie... S dietaotm ste mohli 4-5 rokov pockat, nic by sa nestalo, eln yby ste vtedy uz mohli mat viac penazi, niekolko z aktualnych problemov vyrisenych a dieta priviest do lepsich problemov. Teraz je uz vsak neskoro a tazko riesit nieriesitelne. Mozno keby najdete niekoho, u koho by tvoj chlap zarobil sam aspon 1000ku.
Odpovedať
@danken234 na zaciatok by stacilo, keby sa jej priatel zamestnal na TPP, aby bol aspon ako tak chraneny ZP, mal narok na nemocenske alebo napriklad dovolenku, ak to bude potrebne. Ako brigadnik moze prist o pracu zo dna na den a nebudu mat ani tych 450,- eur.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@biancal myslim si ze ti uz dost ludi povedalo, ze ste urobili strasnu hlupost, rodinu treba najprv zabezpecit a nie priviest dieta do takej neistoty, ze ani neviete ci neskoncite pod mostom. Ale v tomto stadiu je to uz jedno, treba hladat riesenia a tie su, chvalabohu nie si sama, mas partnera, takze v prvom rade sa musi hybat on. S tymi 450 eurami sa nehrnte do ziadnej hypoteky, pretoze je velka pravdepodobnost ze Vas o nehnutelnost do par mesiacov aj tak pripravi nejaky exekutor. Takze prve riesenie je aby si tvoj partner nasiel trvalu pracu, ked aj hned v inom meste, alebo state, za pracou sa v dnesnej dobe chodi tam kde prave je. Co sa teba tyka, mala by si si dokoncit skolu, teraz okamzite od septembra, to budes mat do porodu posledny rocnik takmer ukonceny (zostanu 2-3 mesiace) a potom ti daju nejaky individualny program na ukoncenie, ak budu vidiet maximalnu snahu z tvojej strany, nepotopia ta. Ved preto ze ti brucho rastie sa este ucit mozes, ale ked ti bude dieta revat vo dne v noci, to bude horsie. Popri uceni, mozes hladat brigady, ako doplnanie tovaru v obchodnych domoch, pripadne ine prace ktore ako tehotna zvladnes. Akonahle skolu dokoncis, budes mat moznost hladat si pracu. Ak sa chcete fakt dostat z najhorsieho, ani neplanuj ze bude materska a rodicovska vyzerat ako vyvalovanie sa doma 3 roky, to si mozu dovolit zeny, ktore su zabezpecene. Cize uz zacinaj zhanat moznosti, kam dieta umiestnit, styl jasle, pripadne nejaka maminka ktora je sama na materskej a chce si takto privyrobit. Ak sa chytis tychto rad, do roka na tom mozte byt ovela lepsie a zacat snivat o vlastnom byvani. Rok ujde velmi rychlo v kolotoci povinnosti. Viem nebude to jednoduche, ale kedze ste sa pekne zamotali do problemov, musite hladat extremne riesenia. 1 rok a mate normalny zivot, alebo sa toho nechytte a mate posrany zivot navzdy, ale budete mat vysnivane babatko "pod mostom", odkial vam ho moze hocikedy vziat socialka. Zamysli sa nad tym, viem ze to nie je ruzova vyhliadka, caka vas tvrda makacka, ale ja to vidim ako jedine vychodisko
Odpovedať
po precitani vsetkych "rad" nebudem odsudzovat ale skusim radsej 2 navrhy: @biancal A) byvate v dome priatelovych rodicov ktory vlastnia aj dalsi surodenci (asi 5 ludi ked dobre pamatam). Oni chcu vyplatit ich podiel, predpokladam, ze ked tam ostanete byvat. Co ak by ste to zobrali z inej strany a ziadali vyplatit podiel vy, s tym ze odidete? Ak priatelovi rodicia ziju tak by museli suhlasit a mozno by ste nedostali plnu ciastku, teda podiel na dome, ale nejaku jej mensiu cast. Napr. pri cene starsieho domu pri KE 50 000 - 60 000 EUR by priatelovi rodicia dostali cca 10 000. Ak by ste z toho dostali 2000 tak mate slusny zaklad pre zaciatok v zahranici alebo v BA... B) dohodnut sa s niekym z Tvojej rodiny, nemusia byt rodicia ale napr. stari rodicia, strykovia, tety, ti budu mat mozno viac rozumu ako tych co si spominala P.S. pre vsetkych: Kazdy si je strojcom vlastneho stastia ;-)
Odpovedať
@petali Ale tí rodičia žijú... a nepredpokladám, že by synovi, ktorého nechali napospas, prenechali dedičstvo... Ale nápad dobrý.
Odpovedať
Profilova fotka
@henikav 100% suhlasim.--- s tou skolou ma to tiez napadlo, ze do marca by som do skoly normalne chodila...a rodicia by dostali stale na nu pridavky, kedze nie je vydata a tie by jej mali dat na cestovne ,alebo obedy.
Odpovedať
@henikav Moc pěkně napsané. Na rozdíl od všech, kteří jen kritizovali (včetně mě) je zde nastíněna možnost, jak danou situaci řešit. Tazatelka (tedy pokud si nedělá z nás všech legraci , vše si nevymyslela a teď se dobře nebaví)) by si to měla pořádně přečíst, trošku se zamyslet a začít něco se svým životem dělat. Start má sice těžší než většina lidí, ale když bude vůle, půjde to. :-)
Odpovedať
@katrin21 plus by mala narok na socialne stipendium (vyssie spominala 40 eur) a mohla by sa posnazit aj o prospechove :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salome13 aj to ma napadlo
Odpovedať
Profilova fotka
Ak mozem prispiet k tejto debatke.Tak je tu vela vas co len kritizuju.Moj nazor na to vsetko...ak jej nechcete pomoct tak radsej ani nic nepiste...lebo vase poznamky jej nepomozu a skuste si dvihat svoje ego niekde inde. Ak jej chcete pomoct, prosim skuste sa zamysliet a ponuknut jej alternativu.Nic ine od Vas nechcela. Dakujem
Odpovedať
@trimerr Aj negativna kritika je rada do zivota, ked je opodstatnetna. A v tomto pripade teda naozaj je. Ked sa nenauci prijimat aj negativne nazory, tak sa s nou zivot maznat nebude. Napriek tomu tu padlo aj niekolko navrhov, ako tu situaciu riesit. Takze podla mna zadavatelke nezostava uz nic ine, len si rozmysliet kde zacat a hlavne uz s tym zacat nieco robit a necakat, ze sa situacia vyriesi sama.
Odpovedať
@trimerr Dobrý den. Mělo by se uzamknout, protože třeba Vy kritizujete ostatní a ponúkl jste kulové. Všechno bylo řečeno. Její alternativa je nestavět a začít od nuly, stejně jako zdejší většina. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@trimerr myslim, ze sme jej tu alternativy navrhli. ak cakas nieco ako: mam volny domcek po babicke a rad/a ti ho prenecham spolu s mesacnou rentou ...... tak to asi tazko. vsetci tu bojujeme, aby sme mali kde byvat a co ponuknut svojim detom a oni tiez musia. zadarmo pecene holuby z neba padaju iba v rozpravkach.
Odpovedať
@trimerr autorke témy tu bolo ponúknutých niekoľko alternatív a rád, každá bola z jej strany radikálne odmietnutá s tým, že to sa nedá, to nejde, to je nemožné a to spustilo následnú kritiku. či bola tá kritika oprávnená alebo nie, to ja posudzovať nebudem, ale nedá sa donekonečna radiť človeku, ktorý má na všetko odpoveď nie. myslím, že len jeden človek sa tu vyjadroval na niekoho vkus trochu drsnejšie, inak boli ostatní ochotní pomôcť v rámci možností, a že sa vyjadrovali a následne aj kritizovali? toto je verejné fórum, každý môže vyjadriť slobodne svoj názor a vyjadriť sa k verejnej diskusii. kto kritiku neznesie, nech sa radšej nepýta.
Odpovedať
Vsetci co kritizuju to dievca maju pravdu, treba prestat plakat a konat. Ale neviem ci sa niekto zamyslel nad tym preco to dievca kona takto neracionalne? Ocividne pochadza z nefunkcnej rodiny, ktore jej nedala zaidne financne zabezpecenie ku startu do zivota ( co je u vacsiony ludi asi ) ale co je horsie z domu ju vyhodila a okrem toho vzhladom na vychou a situaciu v rodine dievca nema absolutne ekonomicke zmyslanie a uvazuje iracionalne. Hovori sa, ze chudoba plodi chudobu. Nie je to vzdy pravda, kazdopadne castokrat deti z nefunkcnych rodin si tvoria nefunkcne rodiny a upadaju do este vacsej chudoby. Takze ti ktori hovorite ze sa ma postarat sama o seba mate pravdu, kazdopadne, ak nevie ako, tak sa nepostara. Dokazom je to ze si v 19 nepremyslene urobila dieta. Takze ja by som dievca neodsudzovala, nie kazdy ma stastie ze ma dobru rodinu, pripadne priatelov ktori su schopni tychto ludi zo zlych pomerov nasmerovat na dobru cestu. Mozno by naozaj pomohol knaz, rozne charity, azyl pre slobodne mamicky v zlej socialnej situacii. Potom sa treba samozrejme zamerat na dostudovanie a mozno popri materskej opatrovat dalsie dietatko a tym si zlepsit financnu situaciu. Takze mila zakladatelka popremyslaj co chces, ale chod na to nekomplikovane ( nie cez uver ) , skus a poradit mozno s nejakou socialnou pracovnickou, ake by boli docasne moznosti pre teba. Hlavne ver v seba, vo svoju buducnost a zapamataj si ze nikto ti zadarmo nic neda. Hlavu hore a konaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 možeš byť len lampasak v tvojom zarobku ak si dovoliš stavať a byvaš v podnajme,
Odpovedať
@finis súhlasím
Odpovedať
do poslednej bodky suhlasím s @asasasa je to presne tak ako píše
Odpovedať
Nějak se nám tazatelka odmlčela. To mě jen utvrzuje v dojmu, že nadhodila toto kontroverzní téma a teď se pěkně baví na účet nás všech. Ale třeba se pletu. :-D
Odpovedať
@aneri53 Chodí do práce, nie? x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?