Motorová píla cca do 300 eur

Zobraz úvodný príspevok
Bol som v Mountfielde ... a videl som tam nejaké píly za 50% ... no neverím tomu, napr. http://www.mountfield.sk/benzinova-mo... sú rôzne diskusie, kde píšu, že kvalita nič moc. prešiel som zopár diskusií a dsť často sa odporúč presne tento model: DOLMAR PS-420 SC-38 (napr. diskusia http://www.zahrada.cz/forum/motorove-... ) dá sa zohnať za 319e - stručný popis https://www.youtube.com/watch?v=xCs1r... Váš názor, alebo iná alternatíva? naozaj na občasné hobby používanie - sem tam nejaký strom na záhrade dať dole a podobne.
Odpovedať
@keslak staci si precitat moj prvy prispevok, uvodny prispevok, tam presne ja ten ucel popisujem, to len k tej poznamke od @erytro / asi to tiez prehliadol :-) vela ludi necita cele prispevky, len cast a potom nemaju informacie
Odpovedať
Inak len taka perlicka: Stihl MS 180 - v Uzhorode stoji 143eur ... sranda, dnes som tam na nu tam pozeral, ale pilu chcem kupit u nas, normalne so zarukou.
Odpovedať
prepáč, fakt som tu poznámku nejak prehliadol. MS 180 nie je zlá píla, ale na prípravu dreva by som si ju nekúpil. Je to slabšia píla a keď ti príde drevo, niektoré je suchšie, niektoré chalpatejšie, no je dobré mať výkonovú rezervu. Ja mám MS 390 tku, ale to je iná cenová kategória. No tá, ak je reťaz ostrá prereže čo len chceš. Ale zasa je trochu ťažšia. Len naozaj, ber to ako kamarátsku radu. Nekupuj si rôzne zázraky, ktoré síce o sebe prehlasujú, že sú najlepšie na svete no stoja za starú belú. Lebo ktorýkoľvek ten zázrak STIHL a HQ prekonajú. Tan nejde len o cenu, ale aj o spoľahlivosť, vyváženie, vybrácie, o samotný pohon reťaze, kvalite reťazí, a nezabúdaj na vlastnú bezpečnosť. A takisto servis, HQ aj STIHL už keď ich ho aj budeš potrebovať /ja zatial nie/ je dostupný. A Mountfield obchádzaj na tri kilometre. Ako fakt.
Odpovedať
@technik007 pracoval som 3 roky ako autorizovany servisny technik pre motory Briks and stratton teta fakt vynikajuce motory z USA Kazda druha kosacka mala na jar problem so starym palivom ci bola nova ci stara. To iste Honda motory kde pomohla uz len vymena karburatora. Vy ste sa stretli doma so svojou kosackou no mne rukami mesacne cca 50ks. Tak viem ze tento benzin je grc a lednoznacne vypustit na jesen a cerstvym na jar.
Odpovedať
@gkrivanek Ja Ti to neberiem či si pracoval ako technik, verím tomu čo píšeš, ale ja som Ti napísal moju skúsenosť s mojou kosačkou čo má už viac ako 18rokov a má motor Tecumshech-made in ITALY.. Doteraz mi ide a narábam a funguje tak ako som písal predtým... ;-) ;-) :-)
Odpovedať
@erytro Mountfield som vylucil ... ide len o to, ci vezmem ten Dolmar 420 SC - na tu pilu citam len same OK reakcie, velmi dobry pomer cena/kvalita - farmarska pila, vyssia trieda ako hobby ALEBO kupim nejaku slabsiu Stihlku napr tu 211 co si poradil ty ... a bude este nizsia cena ako ten Dolmar
Odpovedať
@atak77 otec ma sthl 21....po nobom myslím 211... Ma ju desat rokov a podla mna je super,na bezne chystanie dreva bohate staci..mountfield by musel stat polovicu aby som vôbec uvazoval...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@technik007 Servisný technik a nevie ani len, že tie motory sa volajú Briggs & Stratton... no nevadí - iné som chcel. Mám chalupu 13 rokov a kosačku s motorom Briggs & Stratton som vtedy kúpil ako použitú. Funguje stále, chytá na prvú, je pravda, že trochu už žerie olej, ale to naozaj neriešim. :-)
Odpovedať
@julls51 6,3kg? 50cm lista? Píšeme si celý čas o kus iných strojoch. :) @pepese vďaka za reakciu
Odpovedať
@jamk1 dakujem že si vsimavý a riešiš tu pismenká bolo to 10 rokov dozadu a zabudol som ako sa to presne pise
Odpovedať
@gkrivanek Aj mne ten Briks trochu udrel do očí, ale to nejdem riešiť :). Možno len hľadáš vinníka na zlom mieste (palivo), ja som tak 15-20 rokov dozadu hodne používal krovinorezy Husqvarna, vtedy bol Stihl proti tomu len blbá cetka :), nepamätám sa, že by tam niekto čokoľvek robil s benzínom od skorej jesene do druhého roka a všetko šlapalo ako hodinky..., pravdupovediac ani si neviem predstaviť, ako mením v kosačke palivo :). Podobne autá, poznal som ľudí, ktorí si svoje meďáky so zadným náhonom pri prvom snehu zatiahli do garáže a vytiahli ich až na jar, kedy sa už s tým dalo jazdiť..., ostatne dosť ľudí to tak robí, tiež si akosi neviem predstaviť, ako na jar cucajú palivo z nádrže hadičkou a potom dolievajú nové :)..., vrátiš sa zo zahraničia..., zotavíš po operácii..., proste je dosť situácií, kedy si motor so starším palivom musí poradiť..., teda vlastne musel, aby som bol presný, v minulom čase :), tie dnešné si už neporadia ani sami so sebou :).
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak stym benzinom je to pravda,ze starne a po case zvodnatie ale niektorym strojom to problem nerobi a niektorym ano-sam mam jednu cinsku centralu-funguje uz par rokov ale na stary-polrocny benzin uz nenastartuje a na novy hned na brnk a honda zase chyta aj na rocny benzin ale uz si zacne podymovat a viem,ze benzin je stary a podobne aj susedova kosacka-staci,ze po zime ma stary benzin a uz velmi kolisu otacky no a akonahle sa da cerstvy benzin ide ako hodinky :-) Inak Atak77 keby si chcel riesit potom pilu tak napis aj aku zlavu ti davaju . Na dolmarku by som mal mat este okolo 18percent zlavu + normalne danovy doklad s blockom a zarukou z obchodu a na stylku som mal naposledy 16percent-to len preto ze si z vychodu ;-)
Odpovedať
Inak ked len sem tam chces pilu na doma a nebudes s nou nikde inde behat tak velmi dobra je aj elektricka pila od dolmaru- za priblizne 200e mas 2kw elektricku ktora je spolahliva,lahka a na domace rezanie staci+ je ticha a samozrejme nesmrdi benzin :-)
Odpovedať
@jamk1 Ty možno,že Tvoja kosačka je nevlastná dcéra mojej kosačky... :-D :-D :-D :-D Tiež má mierne zvýšený apetít na olej...
Odpovedať
@atak77 Tak to jednoduche... Ty nepotrebujes motorovu pilu do 300€... Ty potrebujes rucnu ramovku... Nestoji skoro nic a obcas konarik s nou odpilis....
Odpovedať
@chumo no vidis, toto ma nenapadlo ! ...
Odpovedať
@atak77 stihl-ka za takuto cenu? keby to bolo u nas tak ani nevaham.. len u nas sa asi takej ceny nedockame :D
Odpovedať
@svetkojan benzin 0,72eura a tak ... proste Ukrajina, vsetko o 1/3 az 1/2 lacnejsie
Odpovedať
@atak77 nestahujeme sa tam? :-D
Odpovedať
@svetkojan v pohode, ked ti nebude vadit vyplata 200eur :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?