Motorová píla cca do 300 eur

Bol som v Mountfielde ... a videl som tam nejaké píly za 50% ... no neverím tomu, napr. http://www.mountfield.sk/benzinova-mo... sú rôzne diskusie, kde píšu, že kvalita nič moc. prešiel som zopár diskusií a dsť často sa odporúč presne tento model: DOLMAR PS-420 SC-38 (napr. diskusia http://www.zahrada.cz/forum/motorove-... ) dá sa zohnať za 319e - stručný popis https://www.youtube.com/watch?v=xCs1r... Váš názor, alebo iná alternatíva? naozaj na občasné hobby používanie - sem tam nejaký strom na záhrade dať dole a podobne.
Odpovedať
Ak aj na ňu dáva MF 7 ročnú záruku tak by to bola pre hobby dobrá kúpa. Každopádne vyzerá dobre.
Odpovedať
@milan209 Dolmar a MF nejdu dokopy ... ee MF predava len tie svoje modely
Odpovedať
@atak77 Ja som si kupil motorovu pilu tu najlacnejsiu aku som nasiel (tusim 50eur, nova, na inzerat, nejaky nonejm co sa predava pod roznymi znackami - 52cc/2.5kw/18") a uz 2 roky s nou pilim, dokonca az teprve teraz idem dat nabrusit prvykrat retaz (nemam chut skusat pilnikovanie), lebo sa mi nepozdava uz jej zaber. Popilil som s nou na cca 50cm kusky kuceravu vrbu ktora bola vyssia od baraku (takze vysku odhadujem 8m) a mala 5 hrubych kmenov s nespocet bocnymi vyhonmi a este staru velku visnu, staru slivku, 3 velke bazy, 2 velke tuje a dalsie rozne porasty a stromy ktore sa mi nachadzali zanedbane po pozemku. Vsetko na male kusky, aby som to mohol postupne palit (pri opekani :-D), alebo lahko vyniest na obecne smetisko. Naco teda je dobre kupovat pre vyslovene domace hobby nieco drahsieho?! Lacak spravy rovnaku sluzbu a aj keby vzdy vydrzal len 2 roky, bude stat vo vysledku menej ako nejaka so 7r zarukou ;-)
Odpovedať
@atak77 jo a zabudol som doplnit, ze 45cm lista (18") sa mi zda tak akurat (pripadne mohla by byt radsej este aj dlhsia), s tou 35cm a 1.65kW co ma ten mountfield oleo-mac by si asi mohol tak popilit malu jablonku, alebo nieco podobneho a nie serioznejsi kus dreva (hoci aj metrovice na kurenie).
Odpovedať
@koumakds dik ...nad tou z MF neuvazujem. teraz pozeram na heureka, tam je TOP nejaky HECHT http://pily.heureka.sk/hecht-45/ - ze super pre take domace pouzitie a stoji len 89e
Odpovedať
@atak77 D*O 300 e kupis hociake znackove pili, husquarna, stihl... na hoby pouzitie maximalne prekracuju poziadavky, Na hoby si staci aj cina do 100. Dat 300 za pilu je pre bezneho cloveka na spilenie sem ta dakeho konara cisty luxus.
Odpovedať
@atak77 podoba sa tej mojej (mozno ma aj rovnakeho vyrobcu, ako vravim aj ta moja sa predava minimalne pod 5timi nazvami co som nasiel, ked som hladal lepsi navod pri jej skladani :-D ), ta cena je fajn a posluzi pre obcasne pouzitie rovnako dobre ako nasobne drahsie pily. Sice sa vravi, ze kto soferoval mercedes, uz nebude chciet soferovat zigulak, ale tak ked oba presunu z bodu A do bodu B, cenovy rozdiel sa da vyuzit aj na ine veci ;-) :-D ... ja som svoju povodne kupil len koli vrbe, lebo vychadzala lacnejsie ako praca pilcika, ale z ohladom na stav, praktickost a dalsie zdolane pilenia, uz nasobne predcila akekolvek ocakavania. :-) (Navyse kvalitnu pilu by si obcas chcel niekto pozicat, lacaka ti vsak radsej nechaju, lebo by sa bali, ze sa im rozsype - tym ti zvysuju jej zivotnost 8-) )
Odpovedať
Minule som sa pýtal odborníka, či môžem ísť do STIHLky a povedal mi, že ešte lepšia je Husqarna. ja jednoznačne nedoporučujem HOMELITE ;-(
Odpovedať
este tu mam alternativu, vraj dobry stroj tiez pre take pouzitie hobby/farmar: solo 643ip jedna z diskusii kde sa o nej pise: http://www.zahrada.cz/forum/motorove-... este nejake diskusie,kde porovnavaju tu solo 643ip s tym dolmarom co sa mi paci: http://www.dumachalupa.cz/forum/motor...
Odpovedať
Dolmarku 420 mam tri roky,drevo na zimu chystam rocne 20m3,vyborna volba,budes spokojny.Starty zima,leto bezproblemov,dobra kvalita celkovo.
Odpovedať
@hora111 vdaka za nazor ... no len dumem ci mi az take nieco farmarske treba, kedze ja rocne narezem s nou mozno 1 ci 2m3 najviac ... proste len naozaj sem tam nejake veci narezat, ziadne drevo na zimu a podobne, ci by mi nestacilo nieco rovnako kvalitne, ale len v hobby triede, mozno lahsie? neviem ... k tomu startovaniu: ked dobre chapem, startuje sa tam gombikom, proste automatika, tak? to tam potom je potrebna aj nejaka bateria v tej pile, ktora to obsluhuje? kedze tam nie je to manualne startovanie cez ten kabel ...
Odpovedať
Startujes snurouklasika,pozri si potom hecht 1835 mozno by ti stacila,ja som spokojny,lacna,dobra,len tahat kabel musis.
Odpovedať
Článok sa načítava...
na sem tam drobne rezanie si chvalia starsi hecht44-za 99eur- lacna s malymi nedostatkami,ze je tazsia ale v pohode pilka
Odpovedať
http://pily.heureka.sk/gude-94116-ks-... Ja som kupil tuto pred mesiacom za cca60 euro, má za sebou pár zrezaných stromov /baza , topol, jablon/ a pár kubikov mäkkého dreva a zatial v pohode .... Ak oddíde vyreklamujem alebo kúpim novu .
Odpovedať
@atak77 No ja som kúpil v Tescu / GARDENIA/ asi pred 3rokmi nakoľko som potreboval vypíliť na záhrade pár stromov.. Išla pomerne dobre, kým som nezačal píliť slivku...No horor...začal mi tiecť olej a tak som zobral kamarátovi nech sa na ňu pozrie-opraví...Opravil mi ju síce, ale za chvíľu aj keď som dal perfektne nabrúsiť retaz nechcela brať...skôr horela ako pílila...Tak som zobral druhému kamarátovi čo sa zaoberá pílami a ten mi vravel, že je to lacná píla a nemám čakať od nej veľa...Nepílil som s ňou veľa, možno 1m3 ale to nie naraz-nechal vychladnúť a na druhý deň zase málo a tak ďalej. Povedal mi že je nanič lišta,krivá atď... Nedalo mi to a tak som kúpil v zn. servise novú reťaz a nechal pôvodnú lištu. Teraz som ju skúšal-minulý týždeň a je to veľmi veľký rozdiel...Píla píli ako vymenená bez problému...To znamená že pôvodná reťaž bola len aby bola do počtu...kvalita je mimo...Ja som ju dal nabrúsiť po každom pílení ale to už nebolo ono..Neviem či bola špatná kvalita reťaze alebo špatne nabrúsená ale po kúpe novej je už konečne ok... Takže ak si kúpiš aj lacnejšiu pílu, rozhodne si kúp kvalitnú reťaz....Za tú spokojnosť pri pílení, kvalitná reťaz určite stojí... :-) :-) :-)
Odpovedať
@dodik13 dik ta hecht 44 je asi to iste ako ta hecht 45 co som o nej pisal, ze je TOP na heureke http://pily.heureka.sk/f:6213:120575;... asi len ta 44 ma ten obal pekny no este podumem ... je otazkou ci sa mi ten Dolmar za 319e oplati, aj ked kvalitou bude samozrejme niekde uplne inde ... nerad si kupujem take lacne veci, lebo vacsinou sa to neoplati a skoro odidu, no neviem
Odpovedať
@atak77 Osobne som isiel do Nemca Solo 656c. Tiez nerad zbytocne investujem do lacnej techniky od ktorej budem potrebovat hrubu pracu aj ked len raz za cas. A je pravda ze ten vykon uz sa par x uz hodil. No nie je za 300€
Odpovedať
@atak77 Vraj to nie je to iste,ze 44 je spolahlivejsia. Par znamych ju pouziva na take horsie ucely-rezanie krikov alebo korenov stromov s hlinou-kde lutuju znicit znackovu a vraj sa ta pila drzi obstojne za tie lacne prachy. Ja mam doma styl a dolmar a ta dolmarka je v pohode+ predajcovia na nu vedia dat aj pekne-lepsie zlavy ako na stylku -15az 19percent
Odpovedať
No neviem ci na obcasne pilenie staci aj "cinsky" shit za 100€.. Treba si uvedomit, ze kupou znacky stihl alebo husquarna si kupuje clovek aj bezproblemove vyuzivanie s obmedzenou navstevou servisu, deklarovanym vykonom, dostupnostou nahradnych dielov aj po x rokoch... Tieto znacky sa kupuju na cely zivot... Ak po 4 rokoch nervacenia budes musiet kupit druhy cinsky shit... tak si co usetril? Ja mam jednu velku vykonnu husquarnu, ktoru som zdedil ma 20 rokov a vzdy ide... Potom mam malu stihlku na ktorej som za viac ako 10 rokov co ju mam menil listu... A nelutujem... Stihlka stala svojho casu 5800Sk a vyuzivam ju velmi casto... je to mala 180tka s 35 cm listou...
Odpovedať
@17juraj17 jaj tak zasa chcem Oktaviu a ty mi radis SuperB ... @dodik13 podla vsetkeho je to to iste, len novsi model, citam na webe: "Motorová pila je od r. 2016 nahradená novším modelom HECHT 45." @chumo ta 180ka vyzera dobre, ale pozeram, ze nema ten zubak vpredu na zaseknutie do dreva? velkou vyhodou je nizka vaha len 4.1kg, cena 222e ... inak nie velmi suhlasim, ze len Stihl a Husqv je OK, podla mna su to premiove znacky ako keby BMW, Audi ... ale ja mam Kiu a som s nou velmi spokojny tiez, chapes a cena je 1/2
Odpovedať
@atak77 Moja ten zubak ma... Novsie modely neriesim lebo nepotrebujem.... Ta 180tka byva kazdorocne za 199€... Viem lebo to mavaju vzdy na bilboarde pri nasej razovitej obci... Nutit Ta nenutim... Len porovnavat 100/200€ s 10000€/20000€ je asi blbost.. Ci sa zase mylim? Z mojho prveho prispevku by som chcel vyzdvihnut hlavne slova " 4 roky nervacenia " ostatne nie je dolezite...
Odpovedať
@chumo k Dolmar 420 sa nevyjadris? ten cinsky shit nie je, ci ?
Odpovedať
@atak77 Nepoznam tu pilu... Akurat co viem k tej znacke povedat, ze sused mal krovinorez dolmar... Uz ho nema.. Predal a kupil stihl... Nad dovodmi som sa nemusel zamyslat... :-p
Odpovedať
@chumo jojo, Stihl a nic ine neprichadza do uvahy. Videl som kopec tychto debat :-D :-D :-D ale dik za nazor, OK, uvidim
Odpovedať
@atak77 Chcel si radu dostal si ju... To ze s nou nesuhlasis je tvoje pravo... Tak isto ako si nekupim Kiu a ostatne pezoty si nekupim ani dolmar... Setrit na naradi je kontraproduktivne a to je fakt... a este kupovat dolmar za cenu husquarny je blbost duplovana...
Odpovedať
@chumo akurat si zabudol na fakt, ze ten Dolmar ma take parametre a kvalitu ako Husqvarna o 200e drahsia, to je cela podstata, ale pre niekoho nepodstatne, to chapem ...
Odpovedať
@atak77 Ku kvalite sa vyjadriť nevieš a "parametre" sú dobré leda tak na papieri :). napr. lacná pokosová píla bude mať tiež v parametroch, že reže pod x uhlami, má tam dokonca aj nejaký "zameriavací" laser pre "super presné rezy"..., v praxi zistíš, že podstatné časti sú z plastov, píla nedrží ani uhol ani smer a de facto je ti úplne nanič, lebo ty si chcel presné rezy napríklad kvôli lepeniu dreva. Ty tu chceš svoju ilúziu, aby ťa niekto presvedčil, že kúpou nejakého lacnejšieho modelu dostaneš pílu s kvalitou a parametrami značkovej o x eur drahšej... Vyslovene kvalitné veci sa už dnes nerobia a v tom ostatnom musíš mať len šťastnú ruku, ak si so susedom kúpite naraz rovnakú pílu, tak ty budeš píliť a susedovi odíde za týždeň, pri týchto "produktoch" sa nedá o nejakej kvalite, alebo výhľadovej spoľahlivosti hovoriť... A 7 ročná záruka :), no treba si vždy prečítať podmienky takejto záruky..., sa pamätám, ako si kolega kúpil kiu so 7 ročnou zárukou a na strechu sa mu vykadil vták, nejako to neriešil a po nejakom čase pri umývaní auta spláchol tento výkal spolu s farbou :), zhrozený začal vyvolávať na rôzne miesta a postupne sa dozvedal zaujímavé veci..., napr. že tie dnešné autolaky už nie sú také ako bývali (normálne), to už sú "ekologické" laky a keď začal riešiť, že ako je možné, že po takejto banálnej a prakticky v živote auta skoro nevyhnutnej udalosti mu zíde farba, bol odkázaný na jednu stať záručných podmienok, kde sa písalo o "vplyvoch prírody...", bez ďalších bližších špecifikácií (!) a takáto udalosť tam proste "zapadla" :). Vrchol všetkého je, že už sa nemôžeš ani na.rať, zbrúsiť celé auto, kúpiť si v obchode syntetiku a na protest ho natrieť ručne štetkou :), pretože aj to čo kúpiš v tom obchode, je už len podobný "produkt"... Takto sa pozri na každú svoju podobnú kúpu a nepotrebuješ žiadne rady na internete :).
Odpovedať
@beginner7 k akej pile sa vyjadrujes? ja pisem o Dolmar 420 SC, dal som tu aj link na forumy, kde sa o tej pile vyjadruju, ze je naozaj dobra za tu cenu .. pozri toto video: https://www.youtube.com/watch?v=xCs1r... mam pocit, ze sa vyjadrujes k niecomu inemu, mozno k tej pile v MF o ktorej som pisal, ze sa mi nepaci :) dal si do googlu "Dolmar 420 SC zahrada.cz" alebo to iste s dumachalupa.cz a je toho dost ... P.S. 7 rocna zaruka na kiu a tvoj kolega ... vykaly vtakov sa maju odstranit okamzite a nie po nejakom case, ked ti to prezere farbu, toto on nevedel? jasne ze na to zaruka neplati Ja som mal 4 roky Kiu Ceed SW 1.6 CRDi a bola to paradka, potom som presiel na Kiu Sportage, tiez som velmi spokojny ... a cena bola 19 500 po super zlavach ... samozrejme ze inej znacky porovnatelne SUV stoji 25 000 a viac ...
Odpovedať
@atak77 Samozrejme ze ti svoju sluzbu urobi aj hobby pila. Ja som isiel do slusnej strednej triedy kvoli spracovaniu materialov a vykonu keby sa mi nahodou podarilo ist na ¨haluze¨ do lesa. Svagrovi som na 40tiaku kupoval nieco ako chces ty a ked sme davali dolu orech museli sme zobrat moju pretoze ta jeho uz skucala. Je to vec ktoru sa podari robit len za cas ale ak nemas adekvatne vybavenie chyba to. Je to proste o tom ze ak robis hodinu s hobby pilou ktora ma horsi antivibracny system tak si nebudes citit ruky, u lepsej sa to nestane. Drobnosti ako horsie startovanie a podobne sa daju raz za cas prezit. Ale iste neurobis chybu ak si kupis hobby, svoju pracu urobi. Inak svagrovi som kupoval v Mounfilde OleoMac top v hobby triede (netusim oznacenie) a mozem povedat ze reze. A podla mojho nazoru su to slusne hracky a kupil by som ju znova. Len ten plast no :-S
Odpovedať
A o com sa tu bavime ked si sa uz rozhodol... ? Preco veris ludom na inom fore a na tomto nie? @atak77
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?