Material ceny 2022

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Je tu niekto kto sa pustil do stavby domu tento rok? Ja zasnem nad tymi cenami. Zacali sme takto rok dozadu a kvoli dodacim dobam sa to cele natahuje a kym firma postupi no furt nieco doplacame. Dnes krbar zazmluvneny 12/2021 pyta o 400€ viac kvoli samotovym tehlam, nedostatkovy tovar. Ja som bola v tom, ze raz sa dohodnem a ta cena plati ako viem, ze to ich chyba nie je. Vraj nie je EPSko na trhu, to uz sme raz firme doplacali. Za vsetko doplatky a nie male sumy. Mali sme rezervu 20%,ale teraz to vychadza aj plus 50% akoze vobec netusim co dalej. Do stavu holodom to este ako tak dame, ale co potom treba komplet interier. Ciste sialenstvo toto. Normalne sa hrozim toho stretnutia zo stavbarom kolko si vypyta doplatok za material. Vsetko ide z tyzdna na tyzden hore. Este nam treba izolaciu, kurenie, rozvody vody, podlaha, omietky, zateplit. Hrubu stavbu zaklady, mury, okna, stracha to uz chvalabohu je. Uz len ten interier, zateplit a vonkajsia omietka.
Odpovedať
1
2
@toky1 krb mozu mat resp kachlova pec, ja pisem, ze preco je taky nahly dopyt po TC..a co sa tyka zataže elektrickej siete, tak toho by som sa nebal pretoze to mozno 1 z 10ludi sa odpaja od plynu alebo aj este menej a dava si TC..urcite nie kazdy zaradom..
Odpovedať
@radoslav_chudy Slovensko ma v zasobnikoch dost plynu, pre domacnosti urcite bude. Pre priemysel.. tak to budu musiet skrtit. Ak aj Rusko odstrihne plyn, vieme ho dovazat aj z inych zdrojov. Takze nedostatku by som sa neobavala. Skor tej ceny 😞
Odpovedať
Je naivne si myslet ze odpoja plyn, preskocime na elektr kurenie. A ked hej, tak za tie kw sa nedoplatime. Za tie sankcie este europa silno zaplace. A nie, drevo neni alternativa. Nemozeme vsetci kurit drevom 😄
Odpovedať
@matoztt moja reč..od materialu stavebneho sa sice trosku zvrtla tato téma.. ale tiez my pride smiesne ked si niekto mysli , ze dam si TC a uz ma nezaujima Rusky plyn..ekektrina tiez pojde riadne hore
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola ano sustava je prepojitelna aj na ine toky ci uz zo zapadu, z juhu z Krku alebo intenzivne sa pracuje na prepojeni s Polskom, co bude v priebehu tohoto roka hotove, cize nejaky plyn bude ale za akych financnych podmienok to bude,este nikto netusi asi teraz...
Odpovedať
@gedy no aj my patrime bohuzial do tej skupiny. Vsetko sme mali pripravene na plyn, uz aj komin. Bohuzial zacala vojna, takze som objednala tc miesto kotla. Nemyslim ze plyn nebude, ale bude drahy. Este sme stihli pred tymi druhymi 10% objednat. Momentalne vraj klima ide o 30 perc hore.
Odpovedať
@kubejova ano ale vy mate novostavbu a zamenili ste plynovy kotol za TC.. to je normalne..urcite budete mat podlahove kurenie, 3 sklo okna, zateplenie riadne atd.. ale zrusit plyn v 30 rocnom nezateplenom dome a dat TC za 10tis
Odpovedať
Cigarety 5 eur denne vám nieje drahé, ale zvyšenie plynu mesačne o 30 eur vas zniči 😄 Väčšinou plačú nad zvyšením cien tí ľudia, ktorí fajčia a tí aj najviac nadávajú a to je na tom ironické, že za cigarety daju aj 100 eur mesačne, ale za plyn by nedali ani 50 eur 😄
Odpovedať
@fenix8 nezabudnite ešte na chlast.
Odpovedať
A mesacne 100 v kosi za zranicu po zaruke. Sme tak chudobny ze patrime medzi krajiny co najviac plytvaju a vyhadzuju jedlo.
Odpovedať
@gedy nie je to rekonstrukcia, ale da sa povedat ze z povodneho domu skoro nic nezostalo. Par murov. Koli pozemku (do kopca) a tomu ze dom tvoril hranicu sme isli touto cestou.
Odpovedať
Zdravím co všetko išlo konkrétne hore z materiálov? Je mi jasné že drevo a železo. Robím kompletnú rekonštrukciu 3 izbového bytu. Išli hore napr omietky? Sadrokarton? Lepidla? Nivelacka? Ak hej koľko konkrétne % od roku 2021? Vtedy som ceny nesledoval.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dbl všetko, o 10% až 400%
Odpovedať
Profilova fotka
Mimo temy - pozeram ze aky znamy dom a staviame tiez v LA len na opacnom konci. 😉
Odpovedať
@dbl vsetko aj sanita aj podlahy vsetko
Odpovedať
Dnes. Kari sieť 8mm 10x10cm /cca 130 euro za jeden kus !!!
Odpovedať
Profilova fotka
Krb vodný nepotrebuje šamotové tehly a takmer ani žiadnu tepelnú izoláciu. Krb s teplovzdušným ventylatorom je podľa mňa preźitok lebo iba vyrába prach! Vodný krb + vodný výmeník v komíne + 1000L zásobník navodu (nie bojler do vodovodu ale voda do podlahovky - radiator) a jednoduché ovládanie cez termostaty a čerpadlá. Prevádzkujem to cca 15 rokov a max. spokojnosť!!! Na 24h iba 1 prepravka od zeleniny bukoveho dreva a ide to v automatike. Žiadne iné kúrenie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tak liptov momentálne kari sieť 8,MM oko 150 104 eur za kus 😬
Odpovedať
Zas netreba plašiť ,ano základné materialy drevo,ocel,murovino,ropné produkty a kovové produkty medzirocne zdrazili aj 150%,ale podlahy,kuchyne,nábytok atd.. rozdiel pred covidom a teraz je tak 10-20%. Elektronika minimalne zdrazila. Každopádne, teraz sa dosť predraží hrubá stavba... Btw.. omietky strojove vapenno cementové 8,5€ komplet/m2 teraz.
Odpovedať
My ešte len projektujeme. Verím, že sa to do roka aspoň ustáli, dolu to nepôjde. Aká cena sa teraz odhaduje na m2 výstavby domu a koľko za garáže/pivnice? Dom vo veľkom svahu, nemám inú možnosť.
Odpovedať
@ejo22 podľa cenových ponúk čo sme dostali bola cena základov do výšky 2 rádov tvárnic cca 80€/m2 v marci 2022 (koľko sa to predraží vo veľkom svahu a stavbe pivnici ťažko predpovedať). A cena montovaný drevodom do stavu holodom bola v máji cca 836€/m2. Samozrejme v cene nie sú prípojky, tepelné čerpadlo, fotovoltaika atď. Takže výsledná cena môže byť oveľa oveľa väčšia podľa toho čo všetko si tam naprojektujete. A zatiaľ ceny rastú každý mesiac...
Odpovedať
@calwen306 mal som na myslí murovaný dom napr. z ytongu do stavu holodomu. Ešte cca rok do zadu sa odhadovali náklady cca 1200€ za m2. Teraz 1500? Alebo aj viac? A pivnice viem, že sa počítajú menej, len neviem vôbec odhadnúť koľko.
Odpovedať
@ejo22 no ono nielenže všetko dražie, ale sa na materiál aj čaká. My sme Ytong objednali v januári a už druhý krát posunuli dodávku 😐 momentálne koniec júna ☹️
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?