Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte mozem sa pridat? my tiez stavame domcek v okoli NR, som si vas citala super rozoberat stavbu s niekym kto to preziva ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak som tu aj ja. Inak, chcem sa vas spytat, je tu niekto, kto stavia v okoli Moraviec??? Respektive Ladice (ja), Neverice atd.... Tiez by som si rad pozrel nejake veci, pripadne nabral inspiracie ci uz vo vnutri v domceku alebo vonku, okolie-dvor (travnik) ploty atd atd.....Aj ked mne sa to da tento nahlad len ked som doma na SK. Kunkalka1, poznam partiu chlapcov, ked tak pisnem ti kontakt na nich....Dam ti to do IP. Pripajam fotecky co mi robili strechu. Chalaniska su sikovni, aj ked teda, ked je sezona maju straaaasne vela roboty. Preto je dobre im zavolat a dohodnut sa cim skor. Tak zatial...... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
espa my stavame na klasove ladice su neni az tak daleko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
maca21. Hezkyyyyy, ked budem doma, a teda ze by som si nasiel cas, prisiel by som aj s manzelkou pozret.... Cca za tri tyzdne..... A mozno za par mesiacov. Podla casu.... Teraz ked pridem domov by som si chcel davat plavajucu do celeho domu. (kuchina chodba mam dlazbu) vlastne tri izby a obyvacku.
Odpovedať
Profilova fotka
fuuu ale my sme zatial len pri hrubej stavbe totizto teraz v pondelok prasklo, ze mame neplatne stavebne povolenie teda sfalsovane, nas projektant ho sfalsoval a nechal nas vtom pol roka, ze je vsetko v poriadku ]-( tak sme museli dat nanovo nakreslit projekt a zacat to riesit, lebo kopa veci chybala a tazko sa robi, ked dom stoji, takze asi tak ale kludne dojdite
Odpovedať
maca ako moze projektant sfalsovat stavebne povolenie? stavebne povolenie vydava stavebny urad nie???? projektant kresli projekty ci?
Odpovedať
Profilova fotka
hej ale my sme mu dali plnu moc v uradnych veciach a peciatky boli ja som to neriesila, ani som netusila ako ma stav povolenie vyzerat.....mali sme tesili sa a takto to dopadlo
Odpovedať
Profilova fotka
maca21 Daj ho na sud. Nech si uz nepipne. Zial su ludia ktory chcu zbohatnut na ''chudobe''. Mne osobne sa HNUSIA!!!
Odpovedať
včera sme zjednali v celkom dobrej cene okná a dvere Salamander do 4 týždňov ich namontujú :-) a odpady su už ponaťahované ak by niekto vedel o dobrých omietkároch boli by sme radi s okresu Trenčín
Odpovedať
jeeej to ako sa da???.........to si neviem ani predstavit.....ale aj nas nahovarali na plnu moc ze nam to vybavia......no nastastie sme si to vybavili sami a mame to iste.......urcite vybavite aj vy..............tak sup sup vybavovat.. 8-)
Odpovedať
kpilkova a u koho ste zajednavali tie okna. v TN v biskupiciach som pocula ze tam nieje dobre objednavat vraj su problemi dake snad nie tam. omietky my to chceme vyskusat sami ako to pojde niekde v skriniach vstavanych a ak by to slo chceme sa do toho pustit :-) ale este nemame vodu. :-(
Odpovedať
mima1 na Sihoti rozkvet maju firmu a sú to skoro susedia kde staviame chalupu ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kpilkova308 ahoj, my ešte stále čakáme, hádam sa dočkáme
Odpovedať
no a teraz čakáme zase my kým budeme mať okná skôr nám stierky neurobia :-(
Odpovedať
@kpilkova308.....ake stierky davate? my nie a nie dokoncit strechu....pocasicko nam praje....no ale hadam...uz nejak dobojujeme....
Odpovedať
Ani my nemozme dokoncit strop... zalevku.... stale nam prsi... trosku to preschne, ze uz by aj mohli domiesavace vyjst, lebo mame dom na kopceku, a zase zacne liat... ach kedy to skonci.... a zacne svietit slniecko 8-)
Odpovedať
@espa parada, diky moc za kontakt, pekny domcek mate :-)
Odpovedať
Ahojte, to je hrozné, my sa nevieme dostať k šalovaniu a zaliatiu deky na základoch ;-( Už mesiac stojíme a nevieme sa pohnúť pre počasie a manžolovú nedovolenku :-( Už ma plány zakryť pod strechu a urobiť okný do zimy prešli pri takomto tempe :-( Bolí ma srdiečko keď sem nakuknem :-( Držte sa a nech Vám domčeky krásne rastú - snáď aj nám porastie
Odpovedať
ahojte. Nam dnes doviezli ytong, tak mozeme zacat stavat :-) . Mam aj strach a aj sa tesim. Dufam , ze to stihneme do jesene dat pod strechu. Dufam, ze nam bude pocasie vsetkym konecne priat ;-)
Odpovedať
pocasie je naozaj hrozne nezavidim nikomu kto teraz zacina stavat :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ani my si nezávidíme :-D všade blato, voda, bordel... skoro každý deň chodíme vymetať vodu. tvárnice sú odspodu pekne nacucané vodou. sa stavím, že keď bude treba polievať veniec, bude pre zmenu horúčava a sucho :-D kvôli premočenej pôde sa nám prevrhli dve palety s tvárnicami... som zvedavá na tie dopukané kusy... ale ešte vždy je to super. veď si staviame vlastný dom :-) mnohí sú na tom oveľa horšie :-( ešte sme len na začiatku ale asi by ma ... keby sa to zrútilo alebo nejak inak poškodilo...
Odpovedať
aj nam velmi prsalo....no na to vsetko este celkom v pohode ideme......dazd nas zastihol po zaliati zakladov, po zaliati platne a po zaliati deky.....takze sme na tom relativne dobre............ale tiez sme sa nazametali a ponadavali... :-( 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
veď ani my na tom nie sme nejak zle :-) len je na nervy keď stále prší. hoci aj nie silno, ale skoro denne... to je vtedy na zbláznenie. no keď vyjde slniečko za dva tri dni bude všetko ok. už aby to bolo :-)
Odpovedať
caute, my by sme chceli zacat stavat v auguste, spravit len dosku, nechat to vyzriet a pomaly dokoncovat postupne, kedze sme v uk a nejakym suflikantom to spravit dat nechceme..a vlastne, chceli by sme pritom aj byt.. kolko vas tak vysla doska aj s pracou a za ako dlho ste ju spravili? dakujeem
Odpovedať
Profilova fotka
@lucik06 my sme základy robili svojpomocne, trvalo to mesiac a týždeň (robili sme po večeroch a víkendoch, keď sa dalo, bo veľmi nás brzdilo počasie). určite sa to dá spraviť rýchlejšie. základy na náš domček 8x13,5, dva rady debniacich tvárnic, stavané na rovine nás vyšli celkovo na 4385 eur, z toho sme 130 eur dali na vytiahnutie deky (na to sme si netrúfli). držím palce :-)
Odpovedať
jeeezis, to my sme chceli stihnut za nejake dva tri tyzdne..ty kokos, neviem ako to my dobojujeme.. a to ste si robili samucicki sami, az na tu deku??
Odpovedať
Profilova fotka
@lucik06 ak vám to budú robiť nejakí majstri / firma / prípadne viacero kamošov, rodinných príslušníkov, tak do tých 3 týždňov by ste sa mali v pohode zmestiť :-) my sme minimálne 1 a pol týždňa stáli kvôli počasiu (možno aj viacej ale s tým treba tak či tak počítať, že nepôjde všetko podľa plánu). a hlavne väčšinu času sme robili iba vo dvojici (manžel a ja). na väčšie roboty prišla ale pomoc :-)
Odpovedať
my sme mali tusim 1é dni zaklady hotove. ale robila to firma. toto sme sami nechceli robit. 4 rady DT cca 13tisic
Odpovedať
10 dni to malo byt
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ludkovia, aj my staviame, teda moja buduca svokra nam stavia domcek, mali sme zacat v marci, ale mame primitivnych susedov, co sa do vsetkeho staraju a stale im nieco vadi a zavidia a stale sa odvolavali, tak nakoniec z toho nic nebolo a vsetko sa vlieklo tak sme zacali az teraz nedavno a mame zatial iba zabetonovane zaklady, ale tak zatial nas to az tak neponahla, mame cas, aspon lepsie sadnu zaklady :-D aj ked, 20.10. 2010 mame svadbu, ale tak ak sa nezadari babatko, tak nas to az tak neponahla :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?