Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
@merilin - my mame dom cca 12x13, zaklady spolu so zakl. doskou nas vysli svojpomocne 230tis Sk, davali sme betonove tvarnice (ak sa dobre pamatam stali 22 tis.), beton z betonarky. Ale my sme potrebovali vela tvarnic - 4 rady a do nich vela betonu:-(
Odpovedať
dakujem a robili ste si zaklady sami, alebo ste mali firmu, resp. zivnostnikov...
Odpovedať
vsetko sami, aj vykopove prace rucne, len beton sme nemiesali, ten sme mali z betonarky.
Odpovedať
@merilin domcek 11x12 vyvysene o 2 rady bet. tvarnic.....250 tis sk..........vsetko firma. ;-)
Odpovedať
my zaklady 9x12 robila to firma na 4 DT cena cca13 tisic €
Odpovedať
@merlin to stavebné len tak lahko nebude, to trvá hrozne dlho, večne nejaký problém, rátajte tak na cca dva mesiace ... :-S :-S
Odpovedať
@ mima1 @94 - poslušne hlásim, že zajtra ešte rozložiť karisiete a môžme betónovať platňu :-) :-) :-) už som myslela, že sa jej ani nedožijem :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@maska1105 super to uz pojde, a vy uz mate to stavbko ci? inak potvrdujem ze len tak lahko by som ho necakala veru. u nas story veru na rok aj nieco :-( ale uz to je prec
Odpovedať
@maska my ideme dnes robit vodu a odpad...............aj ked este nemame strechu,hih ale pondelok uz nabehnu na strechu takze to porastie............pocasicko sme vybavli, hih
Odpovedať
...držím palce.U nás sme to zatiaľ ako tak prečkali,vyzerá to tak že voda opadla cca o 6cm od jednej v noci.Tak už to snáď prejde.Spodná voda je síce vysoká ale pred tou sa aspoň stíhaš ochrániť. :-(
Odpovedať
najblizsi tyzden uz svieti slnieckoooooo
Odpovedať
Ja viem...len spodná voda klesá veľmi ťažko.Ale starosta sľúbil že keď trošku opadne ipeľ začnú odčerpávať vodu z jarkov späť do koryta a potom by sme mohli pokračovať vo fasáde.Armáda aj s ťažkou technikou o polnoci odišli takže dúfame, že už nič nehrozí. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
hurá slniečko ide sa makať :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maska1105 tak konečne vám počasíčko praje :-) idete len kari dávať alebo aj zalievať dneska?
Odpovedať
Profilova fotka
@merilin ahoj, my máme základy 8x13,5 a dávali sme dva rady DT, betón z betonárky (aj betónpumpu sme mali). celkovo nás základy stáli cca 4400eur, robili sme prevažne sami mimo toho, že kopal báger a na zarovnanie deky sme si zavolali majstrov. za robotu sme platili celkovo tak 180eur... :-)
Odpovedať
@94 na kolko mate naratanu vodu? myslim material a praca? alebo idete sami robit?
Odpovedať
no ja by som chcel zacat robit zaklady buduci tyzden a som zvedavy,na kolko ma to vyjde.Zaklady budu 9x10 a dufam,ze sa vojdeme do limitu 5000€.Vsetky prace by sme mali robit svojpomocne,zaklady budu kopane strojovo.Som len zvedavy,aku cenu mi daju v betonarke.
Odpovedať
mima1 vodu robi znamy ale normalne za peniazky......poratam a napisem....mam ponuku ale spolu s kurenim a plynom...
Odpovedať
ok dakujem vopred :-)
Odpovedať
@mima1 voda+odpad.......400eur plyn.......................460eur revizna sprava .....40eur
Odpovedať
dakujem. nam povedal zatial jeden vodar ze za jeden odpad alebo bateriu je to okolo 700 az 800 korun ale ze pytaju aj viac. tak neviem. zatial zhaname niekoho kto by nam to nacenic potom uvidime
Odpovedať
@maska1105 no mne bolo povedane, ze do mesiaca by som mala mat stavebne s podstrcenim niektorych ludi... tak dufam, ze to tak aj bude :-N A kolko priblizne treba nechat zriet zaklady? Kolko ste isli do hlbky?Potom sa dava ako izolacia asfalt a lepenka, ze? To nam dufam, este vsetko vysvetli nas projektant krok po kroku...
Odpovedať
včera nám zabetónovali terasu huráá už sa môžem opaľovať :-)
Odpovedať
@mima1 tato cena je komplet aj zoz avedenim do domu aj vnutry vsetko....a vsetko si aj buraju samy.....
Odpovedať
94 a nepride aj kunam? potrebujem vodara zohnat :-)
Odpovedať
@merilin - no mne to povedali tiež, a podávala som to 19.5 tuším a do dnes ešte nič. akurát,že je zahájené stavebné konanie, tak snáď sa trošku rozhýbu.... uvidíme držím vám palce, lebo viem kolko nervov a času to obnáša .. ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
@pircuk - podľa mňa sa hravo zmestíš, teda aspon mi sa zmestíme a k tomu ešte aj železo do základov a zďaleka nie sme pri tvojej cene. tiež sme rátali s oveľa vyššou pálkou, ale teraz sa na tom smejeme.. no betonárku má známy, tak uvidíme, zajtra budem múdrejšia - zalievame...
Odpovedať
maska1105 - no myslim,ze je lepsie pocitat s vyssim nakladmi a o to bude potom clovek viac nateseni,ked tie naklady budu nizsie.ved uvidime,ako to dopadne,sam som zvedavy
Odpovedať
@pircuk - verím ti, aj my sme počítali, že beton a železo cca 6000 eur, lebo ideme s domčekom hore zatial na 70cm, tak sme mysleli, že to bude vačšia pálka. a potom sa človek teší, že zase niečo ušetril s čím nerátal.. je to dobrý pocit. držím palce
Odpovedať
@mima jaaaj ani nehovor....maju toho velmi vela....medzi tym aj moj brat kupil byt a preraba a aj jeho musel odmietnut....bo nestiha... :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?