Dokončenie stavby v roku 2010

Zobraz úvodný príspevok
neviem, či sa ku mne niekto pridá, ale za pokus to stojí. Našla som tému začíname 2010 (alebo podobne), tak by som chcela otvoriť tému končíme 2010. Kto je v akom štádiu stavby a plánuje sa nasťahovať na Vianoce 2010?
Odpovedať
provozni chcela si len zistit v tejto teme kto chce dokoncit tento rok dom? ak hej tak myslim ze to bude tema o nicom.
Odpovedať
nie, chcela som vedieť, kto je v akej fáze a či sa podarí dokončiť dom tomu, kto to plánuje. A za ďalšie, to nie je téma na jeden deň, nech sa tu vyjadrujú foristi počas celého roku. A za to čerpadlo sa nehnevaj, ale už existuje viacej tém o TČ, tak prečo sa chcete vyjadrovať o ňom práve v tejto téme?
Odpovedať
ja sa nehnevam lebo mna dako TC nezaujimaju kedze ho neplanujeme dat. myslim ze budeme mat len podlahove kurenie a krb. mna to len napadlo ze o com chces aby bola tato tema ze co ta zaujima vies. ;-) :-)
Odpovedať
"už existuje viacej tém o TČ, tak prečo sa chcete vyjadrovať o ňom práve v tejto téme?" Máte pravdu, bolo to odbočenie. Ale to je osud diskusií... debata sa vyvíja niekedy rôznym smerom. Prešli sme na ip. ;-)
Odpovedať
blacksr .- videla som tvoj fotoblog a chcem sa opýtať, ako si spokojná s Tondach Jirčanka - kto vám ju pokladal a ako sa pokladala? Nám povedali v stavebninách, že práve tento typ krytiny (Jirčanka) sa musí ukladať veľmi presne, pretože nemá taký rozteč škridiel, ako ostatné typy. Máme ju aj my, preto ma to zaujíma. mima1 - bola by som rada, keby si aj ty zverejnila fotoblog zo stavby, kedže staviaš dom. Celkom ma zaujíma, v akej si fáze.
Odpovedať
mame hrubu stavbu. vo vnutri nieje co vidiet. mozem ti hodti ak chces vizual a jednu fotku stavby zakladat album moc nechcem tu su ludia vseliaky. tiez by sa tu mohli pohybovat zlodeji :-D :-D a spehovat
Odpovedať
fajn, hoď aspoň niečo, keď nechceš do fotoblogu, hoď do IP. :-(
Odpovedať
malo by to vyzerat takto ako na prvej foto. okna su objednane. druha foto je starsia
Odpovedať
pre l.s.: ak je otázka, nech je tu aj odpoveď: tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan (vyšší výkon-11,2 kW, 380V) nás bude stáť 5143€ bez DPH. spolu s ostatnými zariadeniami a montážou, Meraním a Reg., 300l zásobníkom TÚV = 11 000 EUR bez DPH.
Odpovedať
ad Jirčanka: Áno, je to škridla, ktorá vyžaduje presnosť. Preštudujte si prospekt výrobcu - je to tam jasne popísané. Kupovali sme ju s týmto vedomím, kladačský plán som robila ja (tým Vás chcem povzbudiť, že hoci je presná, dá sa to! ;-) ). Vyučení majstri robili latovanie, boli premúdrelí a nerešpektovali náš výpočet, spravili zle, museli prelatovať podľa nášho a potom to sedelo. Na pokládku škridly sme ich už nechceli. Viac o týchto peripetiách je na http://pasivnydom.blog.cz/0904/skritk... . Pokládka potom radšej prebehla svojpomocne: http://pasivnydom.blog.cz/0904/pokryv... . Dôvodom, prečo sme sa rozhodli pre Jirčanku, bol okrem "krásy" fakt, že sa zamyká na všetkých 4 stranách, takže je málo pravdepodobné, že by vietor škridlu podobral. Ak nemáte obyčajnú sedlovú strechu, ale strechu s náročiami, úžľabmi atď., voľte radšej posuvnú... Brnenka a podobne. U nej sa zamykanie dá vyriešiť použitím 1/2 škridiel. (My sme ju nechceli, hoci by vyšla trochu lacnejšie - nepáči sa nám.) Okrem toho treba rátať pri zložitých tvaroch strechy s množstvom odpadu, čo strechu predraží. Plus tie nervy, ak sa roboty ujmú "odborníci". My sme mali odpad 0 ks.
Odpovedať
vďaka za opis a pozrela som si aj uvedené stránky, no poviem ti, že "super partia". My už máme Jirčanku kúpenú od minulého roku, a mala by nám ju prísť položiť firma, ale po tvojom vyjadrení rozmýšľame nad svojpomocou. Keď ste to zvládli vy, musíme aj my. Normálne si ma povzbudila. Dík za príspevok.
Odpovedať
a ešte jedna otázka, kde ste zohnali plastovú škridľu na vývod na odvetranie kanalizácie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
http://pasivnydom.blog.cz/0910/odvetr... je tam odkaz na firmu v ČR, ale momentálne robia úpravu, takže nič... http://www.ergo-strecha.cz/ Poslali ju poštou kamarátovi v ČR blízko hraníc, vyzdvihli sme si.
Odpovedať
Dík, zvyšok si už zariadim. :-D
Odpovedať
Nemala som v pláne v tejto diskusii rozoberať iba TC ale čo nás ešte čaká pred dokončením.!A práve otom by mala ta téma byt o všetkom čo nás ešte čaká a ako to komu ide. O všetkom čo kto práve robí vždy o niečom inom .Takže načo potom písať keď to tu ak ma niekto záujem nemôžeme prebrať .Veď každý rieši práve niečo iné . Napr.provozni veď aj téma o strešnej kr.urcite už je založená . ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja si rada prečítam, ako dokončujete svoje domčeky :-) a všetko to čo s tým súvisí, teda aj akú strešnú krytinu aj aké kúrenie vyberáte. x-)
Odpovedať
mna tiez zaujima vsetko komin voda elekt zateplenie podkrovia atd... inak ozaj cim ste zateplovali podkrovie a kolko vas to asi stalo? :-)
Odpovedať
Ahojte, pekna tema zalozena. My tiez mame hrubu stavbu s prieckami pod strechou. Planujeme objednat okna a zhaname majstrov na elektriku, vodu, kurenie. Viete mi niekto povedat, ked namontujeme vsetky plastove okna a dvere, neznici sa to pri ostatnych pracach (podlahy, omietky)? Este pred osadenim chceme mat urcite hotovu elektrinu, lebo z toho sa prasi.. Tiez kurenie by sme radi kombinovat. Dole podlahove, na poschodi radiatory. Rozmyslame este alternativne vykurovanie teplovzdusnych alebo teplovodnym krbom. Ak by ste mali niekto skusenost, ako skombinovat kotol, krb, podlahove a radiatory, budeme radi, ak nam poradite.
Odpovedať
hm podla mna okna sa neponicia ak date pozor. to ze sa zaprasia je asi normalne. popripade date nane igelit. myslim ze vsetci to tak robia ze daju okna a potom sa robi vnutro. neviem si predstavit urobit vsetko co treba a potom dat okna a dvere.
Odpovedať
zuschaho, ja som sa vyjadrila tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/tema... Jarka z http://pasivnydom.blog.cz
Odpovedať
nikto nezateploval strechu? =-)
Odpovedať
mima1 Čo konkrétne potrebujete vedieť? Norma vyžaduje hrúbku okolo 20 cm izolácie, na vodorovnú časť - hlavne u bungalovu, je vhodné dať 40 cm. Cena sklenej vlny hr. 20 cm sa pohybuje okolo 110 Sk. My sme kombinovali čadičovú a sklenú. Viac na stránke.
Odpovedať
chcela by som vediet ze cim kto zateplil a preco. zatial nevieme len pocitame co by sa oplatilo a hladame co je dobre. no a aky je postup. tiez ma zaujma ci folia ktora je pod stresnou krytinou ma byt len prekryta na sebe alebo aj dako zalepena ci staci dat vatu hned na foliu co je pod skridlou alebo tam ide este nieco. chceme to robit svojpomoc tak aka kolvek rada by pomohla :-)
Odpovedať
Podstrešná fólia má byť PAROPRIEPUSTNÁ čiže difúzna... bacha!!! Odborníci už neraz dali parozábranu!!! Na Livingu mala jedna žienka trable, voda im tiekla cícerkom do vlny... ]-( Mala by byť kontaktná, aby sa jej izolácia mohla dotýkať. Lepenie nie je nutné, stačí 20 cm prekryť. Zatepliť len medzi krokvy nestačí, treba aj pod krokvami, pretože drevo krokvy tvorí výrazný tepelný most - stačilo v zime sledovať strechy u novostavieb: kde boli krokvy, bol roztopený sneh. Pred izoláciou čiže z interiéru musí byť parozábrana!!! Skladby si nájdite na stránkach výrobcov izolácií a krytiny, toto, čo Vám píšem, je zbytočné. Medzi krokvy by som použila doskovú izoláciu, nie role, pretože dosky lepšie držia tvar... ale zas iní vám poradia, že jednoznačne role... K cene: tepelný odpor izolácie vydeľte cenou za 1 m2 - to je smerodajný údaj. Voľte izoláciu, ktorej 1 diel R stojí najmenej; v danej kategórii: čadič, sklená, dosky, role... http://pasivnydom.blog.cz/0911/vyplna...
Odpovedať
Caute uz mate niekto aj omietky ake ste dali a za kolko??? Mame jednu partiu za 7.9eur za meter2 a zda sa nam to vela su to strojove baumit mpi 25 na ytong.
Odpovedať
no ja tiež budem ( ak sa nič nepokazí ) sťahovať už o 4 mesiace. ;-) Minulý týžden sme spravili potery , ale kedže počasie je nevyspytatelné tak oddychujeme . :-( O 2 týždne ma čaká izolovanie stropu 18+8 cm , konštrukcia na sadrokartón , paronepriepustná AL fólia a sadrokartón. A popritom sa budú riešiť aj obkladačky v kúpelni a wc. I.s v tej cene máš všetko alebo len práca a baumit?
Odpovedať
ahojte. No my uz mame zaliate podlahove, tak ideme cakat kym beton vyschne, aby sme mohli dat podlahy. Tento tyzden zacinaju malovat, obkladat....
Odpovedať
ahojte, my prave robime podlahy, teda vlastne davame zatial IPU... Chceme takmer vsade klasicku drevenu palubovku. Mate to niekto takto? Aku izolaciu, prip. ake vrstvy ste davali do podlahy?
Odpovedať
milan395 to je praca aj material ale oni nesietkuju ...zevraj netreba?!
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim:-) muzu se pripojit do diskuze? na ceske strese je podobna diskuze uzavrena.. take se chceme letos stehovat, tedka se dokoncuji omitky, v kvetnu stropy, pak podlahy, koupelna, krb atd :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?