Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
to bibiana Zdravím bibiana,diskusia má vždy niekoľko rovín,ale tie dve hlavné sú vecná a pocitová a u teba prevláda tá pocitová.Mňa ten prejazd vôbec netrápi,pretože sa ma netýká,ale ak v UP nebola táto komunikácia naplánovaná,viď mel_blanc mapka,tak z pohľadu vecnej roviny môžete písať doporučených listov koľko chcete,odpoveď je dopredu jasná.Tým pádom návrhy typu zúženia kvetináčom a 20 km rýchlosti,ktorú mimochodom aj tak 80% vodičov nebude dodržiavať ,je bezpredmetné. A tiež by som bol opatrný vo výrazoch,pretože" nehoráznosť" 4 rodín = dodržanie UP a zakonnosti,takže platí tu zákonnosť presadzovaná 4 rodinami,alebo bezprávnosť,teda pocity ,Teba a poprípade samozvaných zástupcov 198 rodín,ako sa tu ktosi predtým pasoval.Prajem všetkým pekný slnečný deň Ivan3
Odpovedať
@cicushka hehe, dakujem za odpoved. som sa musel vratit dozadu (januar) lebo som aj zabudol co som sa to vlastne pytal (; budem si to tam musiet naprv omrknut na googli a nasledne bicyklom
Odpovedať
@dunno494 k faktom: 1. kopa odpadu zmizla v polovici oktobra 2011, byvale vedenie CHG skoncilo v decembri 2010 2. kvetinace su vyhradne na obecnom pozemku, bolo to tu spomenute uz viac krat, podrobnejsie napriklad na strane 131, prispevok zo 14.5. pridany o 12:44
Odpovedať
pri bezemocnom zamysleni to moze vadit len obyvatelom Sucheho miesta, pretoze si nemyslim, ze z Panonskeho haja 2 niekto potrebuje mimoriadne casto chodit na Suche miesto. Chapem Suche miesto, ze sa im nechce obchadzat cestu na Vajnorsku cez Triblavinsku, ked si to mohli strihnut cez Panonsky haj a rovnako chapem tych, co byvaju na vjazde na Suche miesto z Triblavinskej, ze im vadi opatovny narast dopravy pred domami. Ale to nie je problem ludi z Panonskeho haja, ale tych co projektovali Suche miesto s jedinym vjazdom do lokality. A ak kvetinace stoja na obecnom pozemku, ktory hranici so sukromnou komunikaciou, tak je to len cisto na obci ako sa rozhodne vyuzit svoj pozemok a ukoncit verejnu komunikaciu. Menej emocii by nezaskodilo.
Odpovedať
nemozete vsetkych hadzat do 1 vreca. nie vsetci si skracovali cestu cez PH2 na SM. pisem, ze sme skratkou chodili k rodine a priatelom z SM na PH2. urcite radsej idem domov z hlavnej, cistej cesty a vojdem na cistu, stromami lemovanu cestu na SM, ktoru mimochodom zariadila p.jonasova- za co vdaka. som zvedava, kedy sa na skraslenie svojho okolia zmozu obyvatelia PH2. kut pri radovkach, kde je precerpavacka/cisticka? je otrasny. a este k katastralnej mapke, ktorou sa ohanate. nie je na nej vidno kusok cesty na SM smerujuci k PH2. tak vlastne cim sa tu ohanate? obyvatelia posledneho domu na SM akoze k svojmu domu prilietavaju?
Odpovedať
no to Vas muselo strasne zasiahnut, ked idete k rodine a priatelom AUTOM (inemu sposobu prepravy tie kvetinace nevadia) a musite to skutocne zdlhavo a hlavne komplikovane obchadzat. Nezabudajme ani na nebezpecnu premavku na tom kusku Triblavinskej, po ktorom musite prejst! Hned ked som si to precital, tak som prehodnotil svoj doterajsi postoj k celej veci.
Odpovedať
to bibiana10, ja sa pokusim ešte raz možno trocha inak " tam kde začínajú práva niekoho iného,tam končia moje".Máš pocit,že niekto zasahuje do Tvojich práv? Ak áno tak bojuj,ak nie ,tak môžeš akurát vysloviť svoj názor,to si urobila a predpokladám,že ho všetci rešpektujú,tak ako ja,nemusia však s ním súhlasiť,tiež tak ako ja.Pokús sa aj Ty rešpektovať názor ostatných.Čo svet svetom stojí,nikdy sa nepodarilo vyhovieť všetkým.Tie ostatné invektívy nekomentujem,u nás na PHII žiaľ ešte nebýva žiadna p.Jonášová,ktorá to zariadi aj za Bibianu10 aj za ostatných.
Odpovedať
pre mikihric: asi ste mlady, zdravy muz, ked si dovolite ma napadat ohladom prepravy. nemusim sa nikomu spovedat, ale od detstva som 4-krat po operacii bedroveho klbu. a ano, maximum prepravy pre mna je autom. inac mi chodza s barlou trva nekonecno dlho. dom so zahradou mi umoznil aspon trocha casu travit v zeleni, v centre mesta nie je velky priestor na nieco obdobne. prajem Vam vela zdravia.
Odpovedať
bibiana10 - nemohla by aj nam zariadit pani Jonasova zariadit vysadbu stromov na PH2? Predpokladam, ze to "nezariadovala" z vlastneho vrecka.
Odpovedať
pani bibiana10, ja nenapadam Vas sposob prepravy, do ktoreho ma skutocne nic, ale fnukate vo svojich prispevkoch asi tak, ako keby ste kvoli tym kvetinacom museli robit 27 kilometrovu zachadzku. Musi byt skutocne strasne stravit v aute o 30 sekund viac.
Odpovedať
@denisph ja mám pocit, že obyvatelia PH2 stále nevedia, ako vlastne bývajú!!!!! Ľudia, preberte sa už konečne!!!! naleteli ste neserioznemu developerovi, ktorý vám všetkým komunikáciu aj pozemok pod ňou previedol do vlastníctva a nedokončil to čo mal!!!! celá komunikácia na PH 2 je vo vlastníctve majiteľov pozemkov tam a nie je obecná. Obecnou ani nebude, kým nebude skolaudovaná. A skolaudovaná nebude, lebo stavebník deveper medzitým išiel do konkurzu. Koniec. Vy ste vlastníci, vy sa musíte starať. A miesto toho, aby ste sa starali o veci naozaj podstatné, staráte sa tu blbosti typu kvetináče a obťažujete svojich susedov z SM, vrátane mňa!!!! Ste už fakt tak blbí všetci, že ste to podnes deň nepochopili, či čo????? a viete čo sa stane ďalej? Ja vám to prezradím - vzhľadom k tomu, že cca 200 spoluvlastníkov sa nedohodne nikdy plus treba investíciu na dokončenie celej komunikácie a infraštruktúry, tak nieleže to obec nikdy nepreberie a nebude sa starať, ale časom vám začnú odchádzať a kaziť sa tam rôzne veci a vy budete musieť investovať, inak budete bývať na rozbitých cestách a s nefungujúcou infraštruktúrou!!!! viď príklad - už dnes vám nefunguje verejné osvetlenie a bude to ešte horšie!!!! Fakt otvorte oči a začnite riešiť to čo je potrebné!!! A beeruche tiež odporúčam orientovať svoju energiu týmto smerom a nie vymýšľať ďalšie chobotiny, ktoré skoro nikomu neprospeli (to skoro preto, že som vyňala tých pár jednotlivcov, čo si myslia, že to bol fakt super nápad) ...a ešte pre všetkých, čo sa teraz zamyslia, odkiaľ viem, ako to je, keď tam nebývam - v rámci svojej práce som sa dostala k tejto téme, dokonca som bola jeden čas rozhodnutá, že vám pomôžem, aby ste to nejako vyriešili, ale po tomto som stratila chuť... a idem svoju energiu orientovať smerom k odstráneniu kvetináčov, aj keby to znamenalo urobiť petíciu, s tým, že ak po mojom súkromnom prieskume prídem na to, že väčšina ich chce, tak hlvavou proti múru samozrejme nepôjdem. ale ak prídem na to, že väčšina je proti, tak vám garantujem, že tam nebudú!!!!!! a tým som chcela odpovedať aj na tému stromov - obec nebude investovať peniaze do súkromného pozemku!!!! to je ako by som ja očakávala, že mi obec na svoje náklady vysadí záhradu!!!!! čiže to nie o tom, kde jonášová býva, ale o tom, že väčšina na PH2 vôbec ani len netuší, v akej kaši sa ocitla!!!!
Odpovedať
WTF??? Mame tu besnotu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zeronka Bohuzial to co tu pisete je pravda, viem o com hovorite,a to sa netyka len vztahov beruchine kvetinace versus zvysok rodin z PH2, ale aj to nestastne vlastnictvo cies a infrastuktury... Nechcel som to urobit ale za zverejnenie stoji nasledujuci fakt : Obec pod vedenim nasho pana starostu, podporovaneho OZCV v tejto chvili neprevezme komunikacie a IS do svojho vlastnictva nielen na PH2 ale nikde aj keby boli zo zlata!!! Dovod je prosty, obec nebude musiet investovat do majetku, ktory jej nepatri, bez ohladu na to, ze dane platite presne take iste ako obyvatelia ulic, ktore ma obec vo svojom vlastnictve. Samozrejme netreba zabudnut aj na to, ze dan z nehnutelnosti platite aj za pozemky, ktore sa nachadzaju pod cesstou. Preto v tejto chvili by som navrhoval sustredit viac sil do skraslenia okolia svojich domov, nemyslim si, ze by napriklad niekoho zrujnovalo to keby pred svoj pozemok vedla cesty vysadil dva stromceky. Jedine zasadne riesenie do buducna je vsak v nasledujucich komunalnych volbach dal hlas tomu spravnemu kandidatovi a nevolit populistov a akesi priblble obcianske zdruzenie.. ale niekoho co nebude delit obcanov tejto obce na rovnych a nepodstatnych. Ak ste to totiz nepochopili sucasnemu vedeniu Obce vyhovuje stav ked sa obcania nevedia dohodnut na spolocnom postupe.
Odpovedať
to zeronka . Obdivuhodný výkon,skláňam sa , v niekdajšom televíznom seriáli p.Dr. Strosmayer povedal povestnú vetu,kdyby blbost nadnášela -atď. My veľmi dobre vieme ako bývame a nezapríčinili sme to my,ale div sa svete obec,tým že podpísala s developerom táké zmluvy ,aké podpísala a je uplne jedno,či bol starosta p.B...,alebo je starosta p.M.... My sme sa stali rukojemníkmi tohoto sporu a p.Zeronka spôsobom vlastným len niektorým ľuďom váľa vinu na tých,ktrí to nezavinili.Obdivuhodný postoj.Mimochodom ,ako viem tak tie kvetináče sú viac menej iniciatívou dvoch obyvateľov SM,ale kolektívna vina je Vami zvalená na všetkých z PHII.To už nekomentujem ten škodoradostný podtón ohľadom našej situácie.Myslím si ,že ste si nenaštudovali dostatočne celú problematiku,ako vidím registrovali ste sa len teraz.Boh nás uchráň od takýchto spasiteľov,ktorí nám chceli pomôcť,ale pri prvom sklamaní urobia všetko pre to aby nás utopili.Mám toho na srdci po prečítaní tohoto príspevku viac,ale nechcem skĺznuť až na Vašu úroveň.Som jedným z prvých obyvateľov PHII a vždy som sa stretával z úžasnou ústretovosťou obyvateľov SM pri mnohých mojich dotazoch na rôzne problémy s bývaním v tejto lokalite.Ale Vy asi nepatríte medzi týchto obyvateľov,Vy ste z iného sveta.Prajem všetkým pekný deň,Ivan3
Odpovedať
@ivan3 milý ivan3, ja som sa zaregistrovala až teraz preto, lebo mi bolo odporučené ohľadom kvetináčov prečítať si diskusiu tu na tomto fore, inak by ma to vobec, ale vobec nezaujímalo. A problematiku mám naštudovanú určite lepšie ako cca 80% obyvateľov PH2, lenže ja som to neštudovala na internete ale z relevantných podkladov a zdrojov, ktoré sa bohužiaľ tu ani na žiadnom webe komplexne nenachádzajú. Ja zásadne nepoužívam info z internetu, pretože ich výpovedná hodnota, hlavne faktická a právna sa pohybuje niekde okolo 1%!!!! Ja som sem neprišla študovať stav PH2, ten dôverne poznám cca rok, ja som prišla zistiť vôľu obyvateľovateľov a ich názor na tému kvetináče, čiže zistiť ich pocity z tejto situácie!!!!! Ale vy zjavne žijete len inernetovými diskusiami a preto ste tam, kde ste. A jediný počin sú stupídne kvetináče a že vám horí pod zadkom, to nevidíte...holt, komu neni rady tomu neni pomoci, to je tiež jedna z povestných viet. A ak ste všetci tak dobre informovaní ako píšete, tak určite viete, že ste si to zapríčinili sami, lebo nie obec podpísala zmluvu, ale vy ste podpísali zmluvy, kde to bolo jasne určené, že vy sa stávate spoluvlastníkmi komunikácie a pozemku pod ňou....jedine že by ste nevedeli, čo podpisujete, lebo aj to sa niektorým jedincom stáva, tak nevylučujem práve vo vašom prípade aj takúto možnosť... ale šak čo , jednoduchšie je to hodiť na obec a developera ako na svoju blbosť...a pokiaľ viem, kvetináče sú viac menej iniciatívou beeruchy, ktorá stiahla do tohto ošiaľu aj svojich ďalších dvoch čo troch bezprostredných susedov... ale keďže sa vám to páči, tak si prosím dajte ešte takéto kvetináče aj z vajnorskej a nejakú rampu z triblavinske a úplne najlepšie by bolo, keby ste si celý PH2 oplotili a budete mať pokoj, už vám tam fakt nikto nepolezie... a aby som úplne objektívna - samozrejme, že developer nesplnil to čo mal, nakoľko ako stavebník figuruje stále on. Ale vy ste mali po skúsenostiach na PH1 si dať pozor, lebo je jedno ako sa PO volá, stále sú to oni a bolo to viac menej jasné, že vám to prevedú do vlastníctva a tým skončia... ja osobne by som nič takéto nepodpísala a preto bývam na SM, kde nám funguje zimná údržba a podobné služby, ktoré obec zabezpečuje a nevyplakávam na nete, že prečo vám obec dala a nám nie...nuž preto!
Odpovedať
a s tým plotom - vlastne vy už na ňom pilne pracujete, smerom k lesíku ste si to už ohradili, aby ste sa náhodou nemohli ísť poprechádzať, takže už len dokončiť ten zvyšok a je to!!!! a dúfam, že potom nebudete využívať prechod cez SM, keďže vám susedia zo SM a ich pohyb tak veľmi prekážajú, tak nás prosím neobťažujte svojimi prechádzkami a žite si na PH2 ako v dákej rezervácii, pretože sa mi zdá že to je smer, ktorým sa uberáte...
Odpovedať
@zeronka :-| :-| :-| načo toľko invektív a emócií... :-(
Odpovedať
to zeronka,len jedno,som z Vás zdesený .Prajem všetkým pekný deň.
Odpovedať
@porthos načo??? ja som vám vážne chcela nezištne pomôcť!!! a tu sa na mňa osopí niekto, komu tiká bomba pod zadkom a ešte mi to vyčíta!!! ale na druhej strane, jedna stará ľudská pravda hovorí - za dobrotu na žobrotu! takže asi sa budem držať toho a nech si každý rieši svoje problémy sám...jediné čoho mi je ľúto, že naozaj veľa obyvateľov PH2 vôbec, ale vôbec netuší v akej sa nachádzajú situácii...a mne niekto tu napíše, že som neinformovaná, lebo som tu zaregistrovaná krátko!!! nebeská prostoto!!! a potom je smutné, že sa tu rozoberá prečo nám obec nezabezpečuje zimnú údržbu a prečo nám nevysadila stromy a pod... oni totiž vôbec nevedia ako bývajú a že obec to ani robiť nebude...ja som tiež proti tomu, aby obec, ktorá dostáva moje dane, tak aby investovala so súkromného majetku niekoho iného! a ja by som to ani emotívne nebrala, takáto vlastnosť mi nie je blízka, mne ide o čisté fakty nie emócie, preto neriešim veci na nete, len som chcela trošku otvoriť oči diskutujúcim, ktorí ale zjavne nemajú chuť, sily a schopnosti niečo vyriešiť, len si tu vylievajú svoje hemungy, čo im ale nepomôže.... veci sa totiž riešia inde, nie na fore PH2! a naozaj som vášmu projektu venovala veľa času a energie a som až príliš zorientovaná nielen čo sa strany obce a obyvateľov týka, ale aj čo sa developera týka... Vám to nevadí???? prečo to neriešite???? jedno stretnutie, ktoré ste mali a na ktoré prišlo zúfalo málo ľuďí, nič nevyrieši... a čas plynie a veci starnú... ale inak, fakt mi to môže byť jedno, idem svoju energiu zamerať iným smerom a momentálne mám taký pocit, že najlepšie by bolo vybaviť vám tie kvetináče aj z vajnorskej, jedna žiadosť ma nezabije a som zvedavá, čo poviete potom... či aj to bude taký super nápad ako to, že ste nám zablokovali prejazd...asi už to taký super nápad nebude, pretože zrazu bude obmedzovať vás! ale obmedziť iných je v poriadku.....či????
Odpovedať
Tak som sa rozhodol, ze dnes si spravim test: od kvetinocov cez PH 2 po vyjazd na Vajnorsku, 30 km/h, s davanim prednosti sprava versus od kvetinacov, cez kruhac SM, vsetko max. 30 km/h, nasledne Triblavinska a Vajnorska po ten isty bod, max. 50 km/h, zavesim sem vecer vysledok, mam obavu, ze tu lieta pena pre ca. max. 40 sekund a to je uz teda fakt na zamyslenie, o akej uspore casu a skratke sa tu bavime...
Odpovedať
@leizeq ked nemas vela casu, tak toto je super trasa na 45 minut: http://runkeeper.com/user/Renertova/a... Ked mas viac: http://runkeeper.com/user/Renertova/a... alebo: http://runkeeper.com/user/Renertova/a... V surskom lese pravidelne stretavam diviakov, srny, hady. Na jazerach rybarov :-)
Odpovedať
@leizeq a pre lepsie rozpoznanie terenu si mapu v linkoch prepni na satelitnu.
Odpovedať
@zeronka ...a emócie pokračujú :-( , dajte si kávičku :-) kým napíšete ďalších 20 riadkov...Ozaj, nie každý, kto tu reaguje musí zákonite bývať v PH alebo na SM... a to slovo hemung z Vášho príspevku je fakt coolové ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to cicushka: Dobry tip, dakujem. Tu severnu cast kratkej trasy nepoznam, musim to vyskusat. A sursky les je fakt obravska pridana hodnota nasho sidliska aj celej lokality. Ja odporucam aj zimne mesiace, zobrat dalekohlad a pozorovat vtactvo. A my sme uz mali stastie aj na lisku.
Odpovedať
@juraj4 to nejde o 40 sekúnd, tu ide o princíp! keby bola úspora aj 1 sekundu, tak to stále úspora je, nie? a okrem toho, miesto toho aby sa niečo robilo pre rozvoj obce a aby sme spájali to čo nefunguje, tak sa len ďalej rozdeľuje a fungujúce veci sa odstavujú z prevádzky! o toto mi ide, nie o 40 sekúnd!!!! a ešte nakoniec - čo sa týka kvetináčov, sú vrcholne nebezpečné, mne sa tam minulý týždeň zranilo dieťa, lebo sa mu nepodarilo obísť ten kvetináč na bycikli a vrazilo doň! musím povedať, že to nebolo nič príjemné, takže sa už tomu miestu radšej vyhýbam....
Odpovedať
@cicushka ahoj, tvoje informácie sú veľkým oživením a som rád, že sa s nimi podelíš. :-) Palec hore ;-)
Odpovedať
@wratko Je to uplne dzungla :-) Som presvedcena ze 90% obyvatelstva, co tu ziju, vobec netusia aky "poklad" maju pri dome. Malokedy tam stretnem niekoho. Toto okolie je ta najvacsia hodnota nasich pozemkov :-) A je to len na "skok" do karpatov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cicushka Otazka je, ci je to dobre, alebo zle, ze sa zo surskeho lesa este nestala masovka - skor si myslim, ze dobre. Nedavno sme aj my mali jeden cyklisticky pokus vyslapat si to az do Karpat, ale skoncili sme v Juri na vinku:-)
Odpovedať
@zeronka tak to je potom vrcholne nebezpecny kazdy plot a rigol, pred ktorym to dieta neubrzdi / nevyhne sa... Test si spravim, vysledok sem dam, ostatni nech si spravia nazor.... Nestoji tam plot, ale pekne kvetinace, nic nie je rozdelene, len je znemoznene par pretekarom tadial jazdit... Krasny den, tesme sa zo striebra :)
Odpovedať
ehm, obyvatelia PH2 neplatia dane, ktore dostava aj obec? Ludia zo SM si nezelaju, aby obec investovala do udrzby sukromneho majetku, cize cesty vo vlastnictve obyvatelov PH2? A preco potom po tejto nasej "sukromnej" ceste, ktoru si casom budeme musiet asi len sami udrziavat, chcete jazdit? Trochu divne, nie?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?