Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
No je to smutne ak clovek vstupi do rieky aj po precitani vystraznych upozorneni o "zivotu nebezpecnom priestore" kedze vidim tvoju registraciu Lienka, ale je to taka ludska vlastnost, ze mne sa to stat nemoze. Mat ja tento zdroj informacii, tak tuto hlupost druhy krat nespravim no nakolko v cas mojho nakupu toto forum neexistovalo a nehnutelnosti v oblasti krasne rastli som spravil jeden zo zivotnych omylov s ktorym bojujem este teraz, no dufam, ze vidim svetlo na konci tunela. A co sa tyka bezchrbtovokostneho pana L. tak ten sa usmieval pred x rokmi a bude usmievat aj po y rokoch, samozrejme pokial mu niekto so slabsimi nervami jeho usmev obrazne nevylepsi, pretoze nie som si isty ci je mozne donekonecna ludom brnkat na strunu. Hlavne aj ked budu IS dokoncene, je otazne ci budu skolaudovane a prevzate obcou ale to pozeram asi do poriadnej dialky si myslim aj ked Vam prajem len a len skore byvanie. :-)
Odpovedať
Ma niekto problem s pouzivanim okien, dveri ( firma Uniteam)? Nam sa dvere- okna nedaju bez problemov otvarat- zatvarat, zamykat atd.
Odpovedať
A uz sa zasa kradne na PH2. Dnes v noci nam niekto ukradol bonsaje. Mali sme ich na terase v cca 1m vysokych, stvorcovych, ciernych kvetinacoch. Tieto boli naozaj velmi tazke.... Jedna osoba to nemohla uniest. Podozrenie ? Vcera sa po nasej ulici v bielom starom aute ( skoda? fiat?) prevazali cigani a ukazovali na urcite domy. Medzi inymi aj na nas. To sme vsak este netusili co tym konkretne sleduju. Teraz uz mame jasno....
Odpovedať
Vďaka pozornosti našich susedov sa dnes podarilo zachytiť skupinku počerných indivíduií na vozidle FORD SIERRA ŠPZ PK-511AI ,ktorí sa snažili dostať cez voľný pozemok susediaci s našim ,aby mi pravdepodobne dopomohli k zjednodušeniu kontroly môjho majetku spôsobom redukcie stavov.Ľudovo povedané banda cigánských nájazdnikov, po úspešnom love v noci z pondelka na utorok, pokračuje v kradnutí ďalej.Dokazateľne boli na susediacom pozemku,avšak táto informácia je pre políciu nepodstatná,pokiaľ nemáte rukolapný dôkaz,tak nemáte nič.K chvále polície je treba povedať,že reagovali dnes promptne a boli na PH II behom chvíľky.Počerný spoluobčania medzitým zdúchli.Nevylučujem,že môžu prísť aj na inom aute,ale prikladám foto toho dnešného,Zvýšte pozornosť a snažte sa ich prítomnosť ak sa to dá vždy čo najviac spropagovať či už telefonátmi známym a podobne.Prajem pekný deň Ivan3.Ešte raz vďaka art
Odpovedať
to art: vsetvi na PHII mame zaruku od Uniteamu - tusim 5 alebo 7 rokov na okna/dvere. My sme mali rozne issues (tazsie sa zatvarala terasa na kolajnicke a pod.) Staci tam zavolat a oni poslu servis - velmi ochotny pan zvykne chodit a len sa mu podpise papier a vybavene...
Odpovedať
Profilova fotka
@onim neviem ci som pochopila reakciu, ale my sme kupili pozemok a ani som netusila ze nejaka modra strecha existuje (i ked na modrom koniku som denne) a az ked som chcela nejake info o domoch tak som sa zaregistrovala. a napr o tomto fore som sa sa dozvedela od kamarat, co tiez kupil. takze tvrdenie "No je to smutne ak clovek vstupi do rieky aj po precitani vystraznych upozorneni o "zivotu nebezpecnom priestore" kedze vidim tvoju registraciu Lienka, ale je to taka ludska vlastnost, ze mne sa to stat nemoze" asi nie je na mieste. ja som chcela len pridat svoj nazor
Odpovedať
@lienka6246 nehnevaj sa ale nikto predsa nekupuje pozemok bez toho, aby si zistil ako to s ním vlastne vyzerá...informácií je neuveriteľne veľa a stačilo zadať do googla termín "PH I, PH II alebo PH III" a keď nehľadáš a potom napriek tomu pozemok kúpiš, tak je to žiaľ tvoja chyba. Ja som tam tiež pozemok chcel kúpiť a bol som sa tam aj pozrieť ale zároveň som sa popýtal ľudí na rôznych fórach a tu som dostal argumenty také, že som si to rýchlo rozmyslel. Už to tu bolo napísané, že... nie všetko čo je lacné a lákavé je aj dobré... :-|
Odpovedať
Malý dodatok k môjmu príspevku,ŠPZ je s veľkou pravdepodobnosťou kradnutá,takže skôr je smerodatný typ vozidla.Takýchto fordiek už veľa nejazdí.Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
bezdovodne lacny pozemok neexistuje. Ak je v nejakej lokalite priemerna cena X a niekto to predava za 60% X, tak by som urcite patral, preco to tak robi a su len dve akceptovatelne moznosti: dobrocinnost alebo choromyselnost. Vsetko ostatne je neakceptovatelne.
Odpovedať
@ivan3 dnes som ich videla aj ja, snažila som sa zapamatat tvare... Som na MD, tak ked ich opäť uvidim dopoludnia obiehat ph, skúsim sfotit. Ináč ako sa chceli dostať k Vám na pozemok? Preliezt plot??? @art to sa uz aj kvety kradnú? Je mi to ľúto:(
Odpovedať
Profilova fotka
@porthos @mikihric dakujem za Vase nazory. My sme reagovali na inzerat od RK Lexxus co je dost znama a seriozna spolocnost. Pozemky sme si obhliadli a pracovalo sa na nich. Cena bola nizka ale vzhladom na to, ze tam neboli dokoncene siete, zdala sa nam celkom normalna. Nuz ale ako vidim, asi som spravila aj chybu ze som prispela do tohto fora. Takze sa Vam ospravedlnujem. Chcela som len vediet ako dalej a ci niekto ma tiez podobne problemy. Ale o posmech nestojim. Prajem Vam vsetkym prijemny den
Odpovedať
to luciaj vošli na susedný pozemok,ktorý je nezastavaný,pri plote na susedovom pozemku je zváľaná tráva,predpokladám,že len tipovali,pretože si nemyslím,že pri obsadenosti auta by im niečo objemnejšie vošlo do auta.Skôr by som sa mal pripraviť na noc,predpokladám,že sa bude realizovať scenár od art. Cez deň tipéry a v noci druhá šichta s väčším autom.Tváre si asi nezapamätáš,cigáni sú všetci rovnakí. Treba byť asi nejaký čas ostaržitejší a dať im najavo,že o nich vieme,aj ke´d si nie som istý či to pomôže.Pekný slnečný deň a mesačnú jasnú noc,neprajúcu zlodejom praje Ivan3
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lienka6246, nic v zlom, ale netreba byt zbytocne vztahovacny... Ano, uznavam, ten Lexus mohol pomylit, ale to je tak vsetko.
Odpovedať
@lienka, ....mas pravdu, nie nepochopila. Nikto sa tu z nikoho nevysmieva len je udiveny, ze v dnesnej dobe easy pristupu k informaciam, nejde len o toto forum ale aj stranka obce, to moze dopadnut tak ako vo vasom pripade a ak si docitala prispevok, tak Vam prajem len a len skore byvanie, no to je asi tak vsetko, kedze radit niekomu ak sa nepyta, nehlada info o zivotnej investicii je asi tazke ale verim, ze lakava cena a "renomovana" realitka asi v tom mierne namocena ak si neoverila spolupracu, takze cez nich by som uz nekupil ani budu pre psa, zatienila potrebu informovat sa, nakolko nie tak vela stran dozadu sa tu tiez ista slecna pytala co a ako a aj ked dostala x dovodov preco nie, stale dufala, ze jej niekto povie, ze je to megavyhodna investicia. Takze este raz vela uspechov prajem pri jednani s panom L., co mozem poradit je, ze z toho co povie uberte 95% a este z spravte minimalne odmocninu no a natolko to bude pravda a okamzite dokoncene. :-) pekny den prajem.
Odpovedať
@lienka6246 nechcel som sa ťa dotknúť a držím palce. Prajem si, aby som sa mýlil a pre vás všetkých na PH III to dopadlo podľa vašich predstáv. Pekný deň. :-)
Odpovedať
Onoho casu som sa Lexxusu pytal, ci to myslia vazne, ponukat projekt tychto grazlov. Aha aku peknu odpoved som dostal (par mesiacov na to to stiahli z ponuky): Vazeny pan ..., dovolte mi podakovat sa za Vasu reakciu na jeden z nasich projektov v porfoliu Lexxus, a.s. Suhlasim s Vami ze developerom PH1 a PH2 a sucasnym predavajucim je jedna a ta ista pravnicka osoba. Dovolim si vsak vyzdvihnut fakt, ze problemy, kt. spominate v maily sa vsetky tykaju vystavby, dokoncenia a odovzdania rodinnych domov. Nas produkt je v sucasnosti pozemok so sietami pre dalsiu individualnu vystavbu RD. Problemy, kt. mohli byt v minulosti sposobene produktom RD sa tak eliminuju. Preto by som v zasade PH1 PH2 a momentalne pozemky Cierna voda neporovnaval nakolko ide o odlisny produkt. V lokalite je velmi silna konkurencia devloperov, urcite mate skusenosti s lokalitou, dovolim si povedat, ze urcite mnohym takpovediac nase pozemky „lezia v zaludku“ nakolko ponukame suvernne najnizsiu cenu na trhu. Zial, je s tym spojene aj mozne ociernovanie naseho mena a mozne ziskavanie si naklonnosti uradov na svoju stranu. Faktom je ze na nase siete boli vydane vsetky stavebne povolenia prislusnym uradom, vsetky nadobudli pravoplatnost po lehote v ktorej sa mali zucastnene strany moznost odvolat a dna 1.6. bola zahajena vystavba inz. sieti. Termin dokoncenia 1.12.2011.
Odpovedať
ze ociernovanie nasho mena... maju zmysel pre humor.
Odpovedať
:-))))) aj termin dokoncenia stihli. Ondras pobavil si ma tou odpovedou Lexxus-u. ...."problem nie je v tom, ze je to ta ista podvodnicka pravnicka osoba ale v tom, ze podvodnici predavali domy a teraz uz len pozemky", takze tymto podvodnici dosiahli vyssi kredit :-)))) .....v ich pripade sa neeliminuje absolutne nic, kedze tak ako nedokoncili domy, tak nevedia dokoncit siete.
Odpovedať
komunikuje este p.liszkay s niekym? pisal som mu viacero mailov ale bez odpovede. tak neviem ci sa mu nahodou nieco nestalo :-o alebo ci to uz teda fakt zabalili. kedy ste s nim naposledy komunikovali? dakujem za akekolvek info.
Odpovedať
@janko22 skus volat na 0902 225 225, to ma uvedene ako kontakt pre PH3. A odporucam nevolat zo svojho mobilu, zober si kolegov ci firemny, proste nove cislo, mne sa to osvedcilo ;) inac nedivil by som sa, keby niekomu labilnejsiemu uz rupli nervy a upravil mu usmev lesenarskou trubkou ;) on na rozdiel od Kramplovcov este nechodi s ruskou ochrankou.
Odpovedať
Rotavator: Ahojte všetci, nemáte kontakt na ochotného pána s rotavátorom, že by mi pomlel trocha tej zeme na pozemku? Majte pekný deň,
Odpovedať
Ahojte, viete poradit spolahlivu znacku cerpacej techniky do kopanej studne pripadne aj niekoho na kompletnu realizaciu? Dakujem za rady.) pekny den
Odpovedať
Vie mi niekto povedat, z akeho dovodu obec znemoznila postavenim betonovych zataras (sice s kvetmi, ale su to zatarasy) prejazd medzi Suchym miestom a Panonskym hajom 2? Pokial mi je zname, jedna sa o riadne zakreslenu cestu ktora spaja dva susediace projeky a nechapem, preco obec uvedenymi zatarasmi de facto vytvorila tam byvajucim slepu ulicu. Mne by sa pri mojom dome tiez take pacilo... Alebo je to len iniciativa pobliz byvajucich? Ak ano, mozeme si aj v priecnyvh ulickach v PH 2 osadit zatarasy, vytvorit slepe ulice a tym zamedzit prejazd inym, ako na prislusnej ulici byvajucim?
Odpovedať
to rigg ak bývaš v priečnej uličke na PH II ,tak neviem prečo Ťa trápia zátarasy medzi SM a PHII.Ja bývam na Bazovej a mňa trápi,že mnohí z priečnych uličiek lietajú okolo môjho domu 70-80 km rýchlosťou,retardér pre nich nič neznamená a rovnocennosť komunikácií a tým pádom pravidlo pravej ruky šuma fuk.Až keď zabijú niekomu byciklujúce sa dieťa, budú si mlátiť hlavu o stenu a prestanú ich trápiť zátarasy .Mimochodom pred osadením zátarasov tiež nikto nerešpektoval pravidlo pravej ruky v tomto mieste.Bolo len šťastím,že sa tam nič nestalo.Mňa sa tie zátarasy netýkajú,ale predpokladám,že tí,ktorí si ich presadili,vedeli prečo.Čo sa týká zakreslenia tej cesty,tiež by som si to najprv overil.Zakreslenie na developerských lákavých prospektoch neznamená ,že je to aj skutočnosť.Prajem všetkým pekný deň
Odpovedať
@ivan3 Zatarasy ma trapia z jednoducheho dovodu - vozim potomstvo z PH2 do Duhovej skolky na Suche miesto, a nie som jediny. Dalsi maju na SM rodiny. A ked neveris nakresom developerskych projektov, snad si nemyslis, ze by developeri boli nechali kus pozemku k dospozicii len tam byvajucim?! Navyse, vsetci (teda Ty i ja) mame podiel aj na tej ceste, ktora bola zatarasena, tak nechapem, ako moze niekto rozhodovat o mojom majetku bezo mna! Principialne.
Odpovedať
Aby nedochazelo k nejakym nedorozumnenim: Zatarasy na prechod mezi PH2 a Suchym miestom byly umistene na zaklade zadosti, kterou jsme podali my a dalsi okolni obyvatele a majitele pozemku na Obecny urad . Rozhodnuti Obecneho uradu v celem jeho zneni muzete najit vyvesene u zatarasu na nasem plote. Nejedna se o nejakou svevoli typu "ja chci a tak to bude". Prujezd mezi PH2 a Suchym miestom nemel nikdy byt pristupny automobilum, ale pouze pesim a cyklistum. Primo na Obecnom urade jsme si to zjistovali. Protoze ale Obecny urad v soucasnosti nema volne prostredky na umisteni dopravniho znaceni (ktere ma byt ve smyslu zakazu vjezdu z obou stran), dohodli jsme se, ze podame soukromou zadost o umisteni zataras, ktere uhradime z vlastnich prostredku. Obecny urad tuto nasi aktivitu uvital, zastupitelstvo ji schvalilo. Az bude v obecni pokladne dostatek finacnich prostredku na dopravni znaceni, umisti se i znacky se zakazem vjezdu. Co se tyce podielu na ceste - pokud si zkontrolujete umisteni kvetinacu, nezasahuji do komunikace na PH2, ale jsou umistene vyhradne na komunikaci Sucheho miesta - tuto komunikaci vlastni Obecny urad (tedy ne vsetci, ani ja, ani Ty, ale pouze on) a jako vlastnik komunikace o svem majetku svobodne rozhodl. Jednou z podminek tedy bylo i to, ze kvetinace budou umistene pouze a jenom na majetku obce. Protoze pokud by snad kvetinace byly umistene na komunikaci PH2, samozrejme by bylo nutne pozadat o schvaleni vsech cca 200 vlastniku. A prave proto kvetinace na teto komunikaci umistene nejsou. Je mi lito, ze to nekomu nevyhovuje, ale s tim jsme pocitali. Uprimne, pokud mam porovnat dulezitost toho, jestli nekdo za mesic usetri 3 deci benzinu diky tomu, ze si zkrati cestu, nebo jestli maji deti, ktere si tady obcas hraji, vetsi sanci na to, ze se doziji dospelosti, volim tu druhou variantu. My, co tady bydlime, jsme totiz bohuzel byli nejednou svedky toho, jak se nekdo proritil zatackou doslova par centimentru od ditete, ktere ani nestalo na silnici, ale hralo si ve sterku, ktery je ve vsakovacim kanalu (nebot ten nekdo si tu zatacku pres ten vsakovaci kanal riznul, asi aby usetril jeste vic). Navic nejde o to, ze se cesta zablokovala proto, ze my jsme to vymysleli, jen se zablokovala drive, nez to bude moci zafinancovat Obecny urad sam.
Odpovedať
Iba k matematike: kolko metrov usetri byvajuci v bocnej ulicne na PH2 pri prejazde cez SM k Duhovej skolke ? Asi 10... A sice od vjazdu z hlavnej cesty (Triblavinska) po branu skolky. Zvysok je presne rovnaky. A keby sa pocitalo uplne konsekventne, bude to este menej, pretoze na SM treba obist kruhac.
Odpovedať
my sme z PH2 a chodíme do Dúhovej škôlky peši, a to ušetríme kopec benzínu:)
Odpovedať
to rigg - vedel som ,že reakcia bude ,ale zas sa raz potvrdilo,že niekto bez znalosti pozadia celého tohoto problému vyargumentuje to čo sa jemu vyhovuje.Dúfam ,že vyargumentovanie Beruchy ,podložené faktami je dostačujúce.Chápem ,že niektorých obyvateľov PHII tie kvetináče obmedzia,ale snáď rozum zvíťazí.A propo ,skracovanie si cesty obyvateľmi SM na výjazd z PHII na Vajnorskú touot skratkou tiež nie je košér.Ten výjazd je nelegálny a ak sa tam niečo fatálne prihodí,tak vinu pravdepodobne ponesie ten, kto ho použil.Priznávam sa ,že toto ma viac trápi,avšak info z obecného úradu nie su povzbudivé,zlegalizovanie tohoto výjazdu nebude vôbec jednoduché ,ak bude vôbec možné.Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
@slavka_g sorry, ale usetri viac, lebo ked dojde z Triblavinskej, tak sa musi otacat nazad, co samozrejme v pripade prejazdu nie je potreba, takze tych metrov nie je 10, ale asi 15 (zavisi od rejdu auta) :)))
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?