Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ostava nam len verit ze podobne "legalne a demokraticke riesenie" nebudu pozadovat aj ti co byvaju pri prejazde Vajnorska-PH2, kde nieje oficialna cesta ... dopredu upozornujem ze pripadne bariery na tomto mieste budem osobne odsuvat ... vzdy ma prekvapuju reci typu "stane sa toto a toto", mrtve/zranene/zrazene dieta/cyklista/pes ... verte tomu, ze sa to stane - to je len otazka casu ... ked je niekto prasa a v obytnej oblasti jazdi 30+kmh, tak je jedno ci budu znacky, bumpy, bariery, pravidla ... kazdy z nas sa musi zamysliet a upravit ako jazdi, parkuje, korculuje a chodi so psom ... v pripade, ze niekto bude opakovane, zamerne a vedome porusovat nastavene pravidla, tak vsetci nastartujeme auta a pred domom mu zorganizujeme preteky ...
Odpovedať
@leizeq behavat do surskeho lesa a po okolitych poliach odporucam. Naozaj krasna priroda tu v okoli. A niekto tu spominal "zatulane" dive prasa....nebolo zatulane, viete ako vela ich tu je :-) A vcera som pri bicyklovani surskym lesom stretla stado srn :-) Nadhera. :-)
Odpovedať
Navrhujem zatarasit kvetinacmi aj vchod do PH2 z Triblavinskej a Vajnorskej ulice. Kto je za? Som zvedavy ako by sa k takej ziadosti postavila obec, kedze uz jednej podobnej vyhovela... Je mi luto, ze to niekomu nevyhovuje, ale s tym som pocital...
Odpovedať
@pev77 Ja suhlasim. Zatarasme vchod kvetinacmi aj z Vajnorskej ulice a z Triblavinskej, ved precedens obec schvalila a aj ine deti sa nemaju kde hrat. Navyse - argument beeruchy, ze medzi SM a PH 2 ku kruhovemu objazdu nebola planovana cesta - a co, preboha, to je? Snad ta cesta na PH2 je len 5 metrov siroky chodnik z PH2 plynulo ustiaci do cesty tej istej sirky na SM?! A este - co tak napriklad bezpecnostne hladisko - ak by horel panu starostovi jeho krasny dom na SM a jedina prijazdova cesta na SM z Triblavineskej cesty, kedze tu druhu z PH2 dovolil zatarasit, by bola napriklad zahatana havarovanym autom, alebo len vysypanym strkom (Marphyho zakony funguju), ako by sa dostali hasici k jeho domu? Ale bodaj by sa tak stalo, potom by sa pan starosta chytil rozumu a kontroverzne kvetinace by nariadil odstranit. A okamzite!
Odpovedať
@atka2 Kde ja jsem kdy tvrdila, ze "medzi SM a PH 2 ku kruhovemu objazdu nebola planovana cesta"??? =-) To si trosku pleteme pojmy s dojmy, ne? ;-) I na bezpecnostni hledisko se myslelo a i to je resene.
Odpovedať
@atka2 tak tu neviem, co si mam presne mysliet, ale az ma mrazi, ked citam, ze mam susedov, ktori niekomu zelaju, aby mu zhorel dom... Fuuu, silna kava na vecer...
Odpovedať
Susedia, moj prispevok mal poukazat na absurdnu situaciu, ktora tu nastava. Toto nie je prvy pripad zahatania cesty, ktora bola v povodnom projekte. V zadnej casti medzi pozemkami 184 a 185 mal viest chodnik resp. cesticka, ktorou by bolo mozne sa dostat von z PH2. Zaujimave pre psickarov, bezcov alebo cyklistov. Podobna cesticka vysypana makadamom je v obdobnom priestore aj na Suchom Mieste. Ale v PH2 tato cesticka zahadne zmizla. Pripomina ju iba poulicne osvetlenie za plotom, ktory ohradil pozemok 184. Vyzera to ako v Kocurkove... Takze, ak budeme pokracovat v zahatavani dalsich ciest alebo chodnikov, zbytocne sami sebe skomplikujeme zivot...
Odpovedať
@juraj4 Ako tu uz napisal pev77, ide len o poukazanie na absurditu. Naozaj nezelam nikomu, aby mu zhorel dom, ale zelam si, a velmi, aby pani na Obecnom urade v Chorvatskom Grobe, ktori su plateni aj z mojich dani, mysleli aj na takuto eventualitu este predtym, kym takyto absurdny suhlas vydaju, mysliac si, ze su neobmedzenymi panmi v obci.
Odpovedať
@atka2 pokiaľ nikomu nič zlé neželáš, tak nepoužívaj zbytočne silné slová a ešte raz si po sebe prečítaj to čo napíšeš.. :-| ."Ale bodaj by sa tak stalo, potom by sa pan starosta chytil rozumu a kontroverzne kvetinace by nariadil odstranit. A okamzite!"
Odpovedať
Stacilo sa pritom opytat, ci je v pripade potreby/ nudze umozneny bezproblemovy prejazd poziarnikov, zachranky a pod. Ako uz vcera vecer napisala Beerucha: Myslelo sa aj na bezpecnostne hladisko a je to vyriesene. (ale zrejme to niekomu pri citani odfiltrovali emocie...)
Odpovedať
suhlasim s tym, ze osadenie kvetinacov a tym aj znemoznenie prejazdu medzi SM a PH II nie je prave ten najrozumnejsi pocin. Vnimam to ako vysledok rozhodnutia velmi uzkej skupiny obyvatelov, ktori riesili vyhradne svoj vlastny zaujem bez akehokolvek ohladu na ostatnych obyvatelov. Ak chceme argumentovat zvysenou bezpecnostou, dalo sa to riesit aj inak, napriklad osadenim kovovych retarderov, pripadne ak tam potrebujete mat tie kvetinace, dobre - prejazd sa nimi dal zuzit - ale nie rovno zrusit. obidve riesenia by nepochybne viedli k spomaleniu. Kazdy z nas, kto sa tu rozhodol byvat vedel, ze nejdeme byvat na samotu, kde vsetko bude vyhradne podla nasich predstav a kde nebudeme musiet brat ohlad na zaujmy, potreby a priania ostatnych obyvatelov. Priznajme si to, byvame v "panelaku na lezato" a naozaj si neviem predstavit, ze by si v tom klasickom panelaku susedia z prizemia, alebo prveho poschodia uzavreli schodisko, lebo im vadi, ze tade chodia ludia z vyssich poschodi. sposob akym niektori vodici jazdia je neohladuplny - to nepopieram, ale volit hned taketo radikalne riesenie.... neviem, mam pocit ze v tejto situacii trpi vacsina kvoli mensine.
Odpovedať
Nehnevajte sa na mna no myslím si, že keby tu všetci jazdili normálne tak by žiadne kvetináče nemuseli dávať, nakoľko je tu veľa ľudí, ktorí pravdepodobne ešte nemajú deti a myslia si že letieť na aute cez PH II 100 je v pohode tak iné riešenie nevidím.
Odpovedať
Článok sa načítava...
katastroficke scenare... tymito kvetinacmi sa vyriesila akoze " bezpecnost " deti jednej alebo dvoch rodin .. a co zvysnych 198 rodin? nic, ak ide spominanej rodine, co poziadala o osadenie kvetinacov naozaj o bezpecnost, tak celu vec mali riesit komplexne a teda by mali celu tu ubohu ulicku zastresit tunelom, ved co ked tam spadne meteorit, lietadlo alebo pristanu mimozemstania? Na to dotycne familie nemysleli? Ked im uz naozaj ide len o bezpecnost svojich deti ,mali by neodkladne urobiť opatrenia aj voci rizikam prichadzajucim zhora. :-D
Odpovedať
to dodgo ,koľko ľudí ,toľko názorov ,avšak pasovať sa do hovorcu ostatných "198" rodín,no neviem ,mňa odpočítaj ,mňa si sa nepýtal.A teraz potvrď,že tých ostatných 197 rodín si sa pýtal.Ak áno,tak klobúk dole. Mimo tejto témy,je neuveriteľné čo všetko dokážu obyvatelia Čiernej vody nahádzať do WC,asi zabudli ,že majú splachovacie WC a nie drevenú latrinu.Obzvlášť ma to prekvapuje v prípade nahádzaných textilíí a plienok,ktore sú nerozložiteľné. Viď članok na stránke Chorvátskeho Grobu. Prajem všetkým pekný deň Ivan3
Odpovedať
Profilova fotka
ak sa má zabrániť rýchlemu prejazdu v úsekoch kde je povolená 30km/h, tak kvetináče, zátarasy a ja neviem čo ešte mali byť rozmiestnené cik-cak po okraji cesty, aby zasahovali do vozovky v rozostupe cca 10-15m. Takto je to bežné u nás na vidieku, kde je znížená rýchlosť. Tadiaľ nikto nepreletí ani 50km/h. A ešte sú pri tých kvetináčoch aj betónové retardéry. Bez šance ísť rýchlo. @ivan3 to čo je napísané o kanalizácii, najnovší článok na webe, je totálna úbohosť ľudí bez rozmýšľania. ]-(
Odpovedať
Ach jo... Takze znovu... I kdyz tezko rict, jestli to ma vubec smysl, kdo se nechce zamyslet (nebo proste nemuze), stejne nepochopi... Kvetinace na ceste nejsou umistene proto, ze bychom si to my vymysleli, ale proto, ze cesta nemela byt prujezdu automobilu pristupna nikdy. To, ze nekdo z vlastni iniciativy odstranil hromadu, ktera jeste pred koncem roku prujezd znemoznovala, se bohuzel nemelo stat, tedy ne bez koordinace s tim, ze se soubezne zajisti jine reseni. Vzhledem k tomu, ze si ale kazdy proces zada nejaky ten cas, doslo tim padem k asi 5-ti mesicni prodleve, behem ktere bohuzel nekteri vzali za sve fakt, ze se tudy jezdit da. Coz se nemelo stat, ale bohuzel se stalo a zpetne se to zmenit neda. A ted k tomu osocovani, ze si tady uzka skupina obyvatel resi svuj vlastni zajem: Vezmu to od prispevku od dodgo - 75% zadatelu, ktery vam lezi (uplne zbytecne) v zaludku, je bezdetnych, nase dite si na ulici nehraje, my na to mame zahradu. To ovsem neznamena, ze nam vsem nezalezi na tom, aby pokud se nekdo po ceste pohybuje, nebyl ohrozen na zdravi a na zivote. A to neplati pouze o tech par, zde tolika diskutovanych, metrech, ale o mistnich komunikacich v ramci obytnych zon obecne. Ja osobne jezdim v ramci lokality rychlosti 20 km/h. Mohla bych samozrejme i rychleji, kone pod kapotou na to mam a zavodniho ducha taky, ale nemam potrebu to tady nekomu dokazovat, ani usetrit par sekund nez dojedu k vyjezdu. A hlavne - nemam nejmensi potrebu riskovat zdravi a zivoty kolemjdoucich bez ohledu na vek. Coz se bohuzel o vetsine mistnich obyvatel opravdu rict neda. Co se tyce argumentace bezpecnosti - to nebyl argument, to uz byl pouze dovetek z me strany, jake jsou nase zkusenosti z tech poslednich par mesicu, kdy byl prujezd omylem pristupny automobilum. Jediny platny argument je takovy, ze cesta nikdy zprujezdena byt nemela. Nic vic, nic min. Tecka. Bezpecnost tady by se dala bohuzel zajistit snad jen tim, ze by se te casti obyvatel, ktera si to zde plete s D1, sebraly ridicaky. A to nevim, jak zaridit. Ale popremyslim ;-) No a jeste zpatky k tem vlastnim zajmum - na seznamu tech, co tolik horekuji, ze ted budou muset najezdit kilometry navic, bych asi mela stat jako prvni, protoze diky uzavrenemu prejezdu kazdy den cestou do skolky najedu asi o 1 km vice tam a o 1 km vice zpet. Takze tady jsem si asi spis uskodila. Sakra. Taky me napada, ze ted se tady asi vice lidi zastavi pri venceni pejsku a hrozi narust exkrementu u naseho plotu (protoze to je vubec oblibena toaletni destinace). Takze to jsem si zase moc nepomohla (ale to zas tak nevadi, inteligetni clovek to po svem pejskovi uklidi, ten neinteligentni ne, at je to, kde je to). Takze at premyslim, jak premyslim, porad nechapu, jake vlastni zajmy jsem si vyresila. Ale ma01 (a nejen on zrejme) mi asi vidi lidi do hlavy lip, takze asi lip i vi, ze mam nejake jine tajne umysly, o kterych ja ovsem bohuzel vedome netusim. A na zaver si dovolim jeste jednu poznamku - hystericke vykriky volajici po pozaru starostova domu, aby poznal, zac je toho loket, podle me uz patri do kategorie "kanal". Bez ohledu na umysl.
Odpovedať
Profilova fotka
@beerucha odkial pochadza informacia "cesta nemela byt prujezdu automobilu pristupna nikdy" ?? je nato nejaky papier, rozhodnutie, okruhle razitko so statnym znakom?
Odpovedať
Cesty sú naše, nikto ich nespravuje, osvetlenie ide sem tam a kde tam, výjazd na Vajnorskú v nedohľadne, chodníky nedokončené, siete neprevzaté a v právnom vákuu, obec nechce platiť za niekoho iného a tak nás necháva v tomto stave, developer v konkurze a vás tu trápia kvetináče kvôli tomu, že nemôžete prejsť 100m menej autom, pričom skratku hojne využívali najmä obyvatelia SM, pre nás z PH je to takmer jedno okrem tých, čo využívajú súkromnú škôlku... Štandardne by tu mali byť pri vjazdoch značky obytná zóna, retardéry označené a hlavne funkčné, cesty obecné a spravované, ani chýru po stavebných strojoch a tatrovkách, čierny vjazd na vajnorskú zabarikádovaný alebo dorobený a potom sa môžme baviť o nejakom prejazde. Ja to vítam a prosím Vás všetkých o istú dávku vzťahu k tejto lokalite a k skutočnosti, že tu žije kopec ľudí s malými a ešte menšími deťmi, ktorí nechcú žiť spôsobom, že ich zavrú do 2,5 m vysokých betónových ohrád aj keď samozrejme tým, ktorí tak žiť chcú to doprajú a nič proti nim nemajú. Je to naša spoločná lokalita a keď v nej chceme normálne žiť tak som názoru, že ak vieme z toho v akom eldoráde (viď vyššie) vlastne fungujeme urobiť niečo obývateľnejšie tak treba takúto aktivitu oceniť a strpieť aj istú dávku nepohodlia... Ak sa zhodneme, že premávka a autá nie sú v lokalite PH2 tým najdôležitejším a nie sú na prvom mieste tak je to prvý krok k tomu aby sme sa pochopili. ps. nebývam v blízkosti prejazdu ani ho nevyužívam ale stretávam množstvo matiek s deťmi na uliciach nášho "sídliska" a preto mi to nie je jedno...
Odpovedať
Profilova fotka
@mel_blanc uzavretim "ilegalneho" prejazdu Vajnorska-PH2 by sa ulavilo hornej casti bazovej a celej salviovej .... to je podla mojho odhadu tak 40 domov ... ak to pozeniem do absurdna, tak by bolo na kazdej prejazdnej ceste (vavrinova, jarabinova, jazminova, salviova, cernicova) urobit na konci barieru, cim by bola pouzitelna len pre obyvatelov danej ulice a plne prejazdna by bola len Bazova .... co by to znamenalo? plne zatazenie Brusnicovej a Bazovej ... takze: ano ano bezpecnost a menej aut, ale len pre moje deti, ostatnim to posolime a nech sa poeerú.... mne je to tiez jedno, priamo sa ma to nedotyka, ale nieje mi jedno ako lahko sa k podobnym vysledkom da dostat a ako jednoducho spravit pakaren zvysku obyvatelstva len kvoli bezpecnosti pre deti, dochodcov a invalidov ... toto sa moze stat precedensom ... a pozname slovenske natury - "ked ona tak aj ja", "ked oni kvetinace, tak ja cestny panel", "ked oni rozhodnutie od obecneho, tak ja rozhodnutie od statneho" ... nerovnakym postavenim vznikaju velke konflikty ...
Odpovedať
@usaty "...spravit pakaren zvysku obyvatelstva len kvoli bezpecnosti pre deti, dochodcov a invalidov..." ??????????????????????????????? Vy co jste proboha za cloveka??????????????????
Odpovedať
to all: silne ma prekvapuju negativne reakcie, na temu kvetinace, ved vdaka nim mame zas o nieco pokojnejsie cesty. my tiez nepatrime medzi 198 rodin, co nesuhlasia, hoci som skratku nikdy nepouzil, bohuzial ako uz je pisane vyssie, skoro nikto nedodrziava v areali pravidlo pravej ruky a ani to ze je to obytna zona, hoci stale hovorime o stavebnom areali. pravidelne ma v zakrute, resp. ked pribrzdujem do krizovatkiek pri radovkach a na konci radoviek a zaciatku rodinnych domov, aby som sa pozrel, ci sprava nik nejde obiehaju ma tam mercedesy (ml, glk) volva, superby, wv a ine vozidla sluziace na dopravu z bodu a do bodu b, ktorych fyzikalne zakony a zakony o cestnej premavke sa netykaju. raz mi preletelo jedno auto, co mi takto nedalo predsnost tak nahle, ze mi zhasol motor, ako som rychlo dupal na brzdu a uz som nestihol stlacit spojku, ano patrim k tej mensine, co ma manualnu prevodovku a mam blinkre, co sa o velkych autach, co ma pravidelne obiehaju a ich nervoznych vodicoch, co sa na mna pozeraju neda povedat., ja to zas chapem, ked investovali do tak velkeho a draheho auta, uz nezostali peniaze na blinkre, a o rozume jazdit zodpovedne ani nepisem, ved oni su v bezpeci, co je ich po ostatnych, co su vonku, mozno uskocia, ked nie, tak ich zabijeme, ved mame predsa znamych na policii a inde co nas z toho vysekaju. takze este raz dakujem inciative mensiny, co vzala rozhodnutie na seba a nebala sa osadila tie kvetinace tam, kde su, opat zas pokojnejsie prechadzam tou "zatackou" a mam vacsiu istotu, ze to moje male auto a ja prezijeme. beerucha dakujem! bohuzial ludia pochopia az vtedy, ked sa im nieco zle stane, ze ste to mysleli s nimi dobre, co vdaka vam a osadeniu kvetinacov sa nestane, takze nepochopia nikdy :-) ale to uz je zas ina tema.
Odpovedať
Profilova fotka
este raz: ak na PH2 jazdi 100kusov vozidiel a budu mat dva vjazdy do sidliska tak sa rozlozi pocet vozidiel na vjazdy cim sa diverzifikuje riziko ... uzavretim jedneho vjazdu (napr. Vajnorska-PH2) sa zvysi riziko havarie na Brusnicovej o 100% .... ja viem ze dnes sme zavreli iny prejazd (ktory sa ma nedotyka), ale ide o sposob ako jednoducho a nedemokraticky sa k tomu doslo ... ak by som mal neustale premyslat a stresovat kto, kde, kedy zabije mna, moje deti, mojho psa, tak sa mozem rovno obesit, prestat jazdit autom, deti uputat k posteliam a nevychadzat z domu ... ak sa kazdy z nas bude chovat ako Obcan ostava nam len verit ze aj ini sa budu spravat ako Obcania ... jednou zo zakladnych povinnosti Obcana je priamo do očí upozornit tupého vodiča ze jazdi ako prasa ... beerucha: co sa tyka tej "pakarne" - musis akceptovat fakt, ze zatarasenim prejazdu PH2-SM sa urobila neznamemu obyvatelovi SM pakaren ... to je holy fakt - zvysilo sa mnozstvo vozidiel ktore prichadzaju z Triblavinskej na SM ... a to vsetko v zaujme obyvatelov piatich domov (aj ked sa tomu dava ine vysvetlenie zakryte pofidernym papierom podpisane pofidernou uradnickou ktora si od stola moze dovolit vsetko) ... aj ten pan neznamy ma deti, psa a rad by byval na tichej slepej ulici ...
Odpovedať
Mne je tiež smiešna hystéria kvôli štyrom kvetináčom - nemyslím si, že kvôli nim zhorí starostovi dom, že vznikne celosvetová finančná kríza (lebo Murphyho zákony fungujú:), dokonca si ani nemyslím, že kvôli nim bude mať niekto pakáreň. Ale za seba - bývam na PH2 ďaleko od tohto miesta, ale chodím tadiaľ veľa peši a bola som vždy ostražitá, odkiaľ sa na nás vyrúti nejaké auto, lebo táto "križovatka" je silné kafe aj na ten divoký západ, ktorý vládne v doprave na PH2 (týmto zdravím suseda, ktorý sa na mňa včera nervózne lepil na celej PH2, lebo som išla asi strašne pomaly, tak sa domov omeškal možno aj o dve minúty). želám všetkým pekný deň:)
Odpovedať
usaty, auta nie su vsetko, to je moj postoj k celemu "problemu" ... prejazd na vajnorsku proste nie je hotovy, ak by bol tak potom je vazne potrebne riesit bezpecnost krizovatky salviova - bazova a celkovo prejazd salviovou tak aby bol bezpecny a nebola to pretekarska draha. Ak bude toto poriesene (paci sa mi napad s cik cak kvetinacmi a poriadnymi retardermi) a budu podokoncovane chodniky vsade, tak si myslim, ze sa mozme bavit o prejazde na SM ... dovtedy to riesenie so zahradenim prejazdu na SM vidim ako vyraznu pomoc k tomu, aby tu fakt raz nedoslo ku tragedii ...
Odpovedať
Toto je vycuc z mapy na geoportali BSK : http://212.5.204.197/ , ktora je podla mojich patrani jedinou mapou, kde su nase ulice aj pomenovane a kde je relativne presne zaznacene to co je zrejme aj realne schvalene v UP ... Ak si vsimnete, su tam nakreslene 3 (!!!) vjazdy do PH2, okrem Vajnorskej/Salviovej a Triblavinskej/Brusnicovej aj Triblavinska/Bazova ... ale prechod na SM tam nie je. Davam to sem len pre poriadok...
Odpovedať
@usaty ja som tá, čo býva na začiatku SM, takže kľudne sa môžem poďakovať beeruche a jej priateľom susedom, ktorý túto chobotinu vymysleli!!!!! po sprejazdení toho prechodu nám klesol počet áut, ktoré nám chodili pred domom, ale preto, aby ona a jej deti mali pokoj, tak tie moje sú teraz o neviem koľko percent ohrozenejšie, lebo ja ich na záhrade zatvorené nemám a tá doprava, čo sa mi vrátila pred dom, ich dosť ohrozuje!!! Takže milá beerucha, tak ste si to z bezpečnostných dôvodov vyriešili, vaše deti sú v pohode a moji deťom ste sem presmerovali komplet celú premávku na SM!!!!! takže hovorte láskovo o bezpečnostnom pozitíve len a len pre vás, lebo nám to naopak uškodilo!!!! arogancia najvyššieho rangu!!!!! okrem toho navrhujem všetkým majiteľom pozemkov, teda s výnimkou tých, ktorý sa s osadením kvetináčov stotožňujú, nech si bránia svoje vlastníctvo, pretože vám pár arogantných jednotlivcov nechutným spôsobom obmedzili užívanie vášho vlastníctva a to pozemku pod komunikáciou a komunikácie!!!!
Odpovedať
tiez chcem prispiet do diskusie. dost ma pobavilo beeruchine postazovanie sa ohladom odstranenej kopy bordelu medzi SM a PH2. to bol akoze jej sen, aby tuto "okrasu" mala hned pri dome? ja by som tam svoje deti nenechala nikdy hrat sa, pokial si pamatam, tak tam trcal hrdzavy stplik zaliaty v betone- tetanus nikomu nic nehovori?. mily spoluobyvatelia nasho sidliska tam hadzali stavebny odpad, vratane toho zo zahradky, ktory,mimochodom hnije. to bolo ako ze ok, ten humus v strede cest\y? vobec nikto nemyslel na to, ze sme mnohi rodinami a priatelmi poprepajani medzi SM a PH2 a my sme boli za tu skratku ozaj vdacni. ked sa rozdelilo ceskoslovensko, tiez pohranicne dediny presekli "v strede". obec podla mna nehoraznym sposobom uprednostnila zaujmy 4 rodin, 8 dospelych osob, na ukor velkej vacsiny. obyvatelstva. ked uz tam ta cesta je, tak by mala ostat zachovana. v tomto pripade je rozvoj obce v zmysle predchadzajuceho starostu stefana balasku, systemom, a po mne potopa. a tak isto, zial, zmysla aj beerucha. moje deti su tiez ohrozene autami prechadzajucimi po uliciach, a vlastne vsetky deti na celom svete, takze jedinym riesenim by asi bolo aby vsetci na svete zacali chodit pesi. mali by sme byt radi, ze sme aspon takymto malym dielom prepojeni. VYZYVAM VSTETKYCH, KTORI NIE SU SPOKOJNI SO SUCASNYM STAVOM, ABY NAPISALI AKYKOLVEK, AJ DVOJRIADKOVY LIST- DOPORUCENE- NA OBECNY URAD, NECH SA S TYM URADNICI, PAN STAROSTA, AJ JEHO ZASTUPCA, POPASUJU. A TO SI VELMI RADA PRECITAM ICH ODPOVEDE. Ps: velmi dobre sa mi pozera, ako ti, ktori bojovali za slepu, uz si parkuju v slepej ulicke. vlastne, pre koho to ma byt vyhoda? TIEZ CHCIME SLEPE ULICE PRI NASICH DOMOCH, ABY SA NASE DETI MALI KDE HRAT A ABY SME MALI KDE PARKOVAT. A VLASTNE? KED TOTO CHCEME, NEMALI SME SI KUPIT DOMY NA LAZOCH?
Odpovedať
a este jedna moznost ma napada. nebolo by kompromisom, zuzit cestu kvetinacmi na 1 jazdny pruh a umiestniti tam znacku s 20-kou? aj vlk ostane syty, aj ovca cela.
Odpovedať
Ti, ktori nebyvaju na hlavnch tahoh nasho sidliska nevedia o com hovoria, ked chcu spistupnovat cesty pre obyvatelov, pre ktorych neboli urcene a to mam na mysli hlavne cele suche miesto. Nemam male deti ale som strikne prosti prejazdu na suche miesto, ked bol prejazd volny prefrcalo nam pod oknami ovela viac aut a ten narast bol sposobený autami zo sucheho miesta (byvam na salviovej), ktore si tadial skracuju cestu a myslim, ze pokial cesta nebola SM existovalo a boli spokojni aj bez nasej skratky. Tych aut, ktore prejdu denne cez salviovu je aj bez SM dost vela. A ako chodia rychlo o tom uz netreba pisat.
Odpovedať
@beerucha je vidiet ako účelovo nárabate s faktami 1. Odstranit hromadu betonu nariadil ešte Stavebny urad za byvaleho vedenia, osobne som to diskutoval s p. Danovou, ktora mi potvrdila že tam takýto prechod plánovaný je a že bude prejazdný. 2. Pozemok na ktory ste umiestnili kvetináče je aj moj aj dalších cca 200 ľudí, takže ste rozhodli aj za nás bez nás. 3. Vyriešili ste si svoj problém na úkor ostatných.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?