Menu Forum

Čierna Voda - Panónsky háj I a II

13. jan 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
denisph
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
denisph
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Okres Senec.
 Chodte sa vo vecernych hodinach po zotmeni poprechadzat po PH2, uvidite ako vyzeraju sluby developera co stavia aj PH3.... uz cele mesiace nesvieti poulicne osvetlenie aj ked napravu pan Liszkay & Co. slubili uz pred niekolkymi mesiacmi. Je to tak vazeny developer? Vy chcete na PH3 vybudovat siete a pri tom nie ste schopny opravit uz vami vybudovane osvetlenie na Ph2? Ono mozno staci nahoditt len istice....
28. máj 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
onim
Registroval sa 20. októbra 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
onim
 Pozdravujem vsetkych byvajucich ci stavbarov na PH I a PH II a pripajam spravu zo vcera, ak ste ju este necitali na obecnom webe http://www.chorvatskygrob.sk/sk/news/view/vyzva-na-odstranenie-nelegalnych-napojeni-odvodov-dazdovej-vody-do-verejnej-kanalizacie?sessidaa75e118ce8b56ba4ed52458ffcf9fec=0403d1f7221fd82c2b94e96e1068e36d
29. máj 2012 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Bratislava.
 Tiez by ma zaujimalo, ako chcu dokoncit resp. vybudovat PH3, ked nie su schopny opravit osvetlenie na PH2 emoticon
29. máj 2012 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
 @onim hmm, zaujimave ... vie niekto poradit ako overit ci to mame spravene spravne?
29. máj 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
Registrovala sa 7. februára 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 388 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
Registrovala sa 7. februára 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 388 príspevkov.
 @leizeq mame to tusim v zmluve, ze je na to zvlast kanalizacia. ak to tak nie je, tak pokial spravne uvazujem, my nie sme zhotovitelia a "problem" bude mat dakto "druhy".
29. máj 2012 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
 @cicushka ze by zmluva na toto stacila? nebudu od nas pozadovat nejaku projektovu dokumentaciu? a asi je blbe sa spoliehat ze problem bude u niekoho ineho ... hlavne by som nerad aby teraz nabehli chlapci s bagrom a rozvrtali nam pozemok aby zistili kam to vlastne naozaj ide (to sa moze kludne stat aj ked bude problem u niekoho "druheho" ):

bohuzial co sa tyka zvodov dazdovej vody, mam len jednu fotku a ta vyustenie neukazuje ):

kazdopadne sa doma do zmluvy pozriem
29. máj 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
 @leizeq skor nejakou sondou to budu kontrolovat, nie bagrom.
29. máj 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tu154
Registroval sa 27. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 73 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
tu154
 cicuska, leizeq: da sa to overit tak, že do zvodu dazdovej vody sa naleje zafarbena voda a cez otvoreny poklop kanalizacie, uvidite co cez kanalizaciu tecie. my sme to kontrolovali a cez kanalizaciu netieklo nic. na ph1 by to malo byt v poriadku. odvod dazdovej vody na ph1 je vedený do nanala za blahutovou ul., v zime som tam videl zo starny lesa vyustovat nejake potrubie. mozno to bolo ono, mozno nie...
29. máj 2012 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
usaty
Registroval sa 7. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
usaty
Registroval sa 7. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Okres Bratislava.
 otvoria kanalizacnu sachtu co mame pred barakom, postavi sa tam gejza aby sa pozeral, a lajoš naleje kybel vody do dazdovych zvodov zo strechy, ak nic nepotece do kanalizacie tak je to v pohode ... ak poteče tak mate problem - poviete ze ste prave splachli zachod a date gejzovi 20€ za kvalitne odvedenu kontrolnu cinnost ....
29. máj 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
fotoportrét
fotoportrét
cicushka
 @tu154 este jednoduchsie ako sondou emoticon
29. máj 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
Registroval sa 25. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 215 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
Registroval sa 25. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 215 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
 je veľmi pravdepodobné ,že geza 20€ nezoberie ,ale dá pokutu 3000 €,pretože ,tak ako píše tu154 skúška sa robí vodou s prímesou farby.Je obdivuhodné,že sa stále najdú ľudia,ktorí si napoja zvody zo striech do splaškovej kanalizácie a uvažujú ako daju gezovi 20€.Predpokladám,že sa budú prvý strašne rozčulovať,ak im nebude odtekať WC,poprípade ak nemajú spätnú klapku,tak im to vyrazí do baraku v prípade zahltenia systému
29. máj 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
Registrovala sa 24. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 255 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 X-krat som si povedala, ze sa nebudem zapajat, lebo vzdy vsetko podaktori obratite proti mne, ale neda mi...
Takze pripojenie stresneho zvodu do kanalizacie sa urcite nekontroluje tak, ze ktokolvek vstupi na Vas pozemok. Ako by to aj spravil, ked sachty mame za plotom a ten priestor je kazdeho sukromne vlastnictvo?! Je to vsak velmi jednoduche, do kanalizacie dakde mimo domu vhodia farebnu dymovnicu a z ktorej strechy vychadza farebny dym, ma pripojeny stresny zvod na kanalizaciu. A potom staci farebne foto konkretneho domu...
29. máj 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
 Ahoj atka,aj ja sa vždy zaprisahávam,že už sa nebudem zapájať a potom mi to nedá.S tou dymovnicou som to nepočul.Prajem pekný deň Ivan3
29. máj 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
porthos
10
Registroval sa 20. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 108 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
porthos
10
Registroval sa 20. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 108 príspevkov.
 @atka2 s tou dymovnicou je to riadne vymakané emoticon emoticon a ak použiju v každom dome inú farbu, tak by stálo za to si to nafilmovať emoticon Myslím, že by sa niektorím obyvateľom veľmi nepáčilo, keby im dymyla strecha emoticon
29. máj 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
art
Registrovala sa 24. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 124 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
art
 ivan3, atka,
ved to uz pozname...my sme narod holubici....
mnohi sme taki, co chcu veci pohnut dopredu. Zial aj ti ini, ktori si len citaju a citaju a cakaju a cakaju, lebo pisat ( teda aj vyjadrit svoj nazor a pomoct danej veci)......to nie je "stylove"
29. máj 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pev77
Registroval sa 14. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pev77
 Ak ma niekto spatnu klapku, tak mu zrejme farebny dym zo strechy nevyjde... emoticon
To je ale jedno. V kazdom pripade vitam iniciativu v tomto smere a som zvedavy aky budem mat uspech. Drzim palce! emoticon
29. máj 2012 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @pev77 Ak cez spatnu klapku dym neprejde, co aj verim, tak som naozaj zvedava, ako budu zvody kontrolovat - zvonka. Dufam, ze daco vymyslia, v tomto pripade s obecnym uradom plne suhlasim.
29. máj 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
onim
fotoportrét
fotoportrét
onim
 spätna klapka funguje ako plavak, takze tu uzatvori len zvysujuca sa hladina splaskovych vod a nie dym. To len ku spätnej klapke. Mne by v tom pripade dymila strecha aj ked nie som napojeny na splaskovu kanalizaciu ale mam odvetranie kanalizacie vyvedene na strechu. Ako sa to overi ak nie fyzicky naliatim vody do odtokov zo striech netusim, iba ak by chodili pocas dazda po uliciach a pocuvali naval vod tecucich do kanalizacnej sachty pred kazdym domom, nakolko to nie je ticha zalezitost a tvrdit, ze si splachoval par hodin vkuse asi neprejde, pripadne obec vyziada dodatocne dokumentaciu k domu, kde bude riesena dazdova kanalizacia. A mozno nebudu kontrolovat nic, no zbytocnych x tisic eur asi nema nikto, takze pre dobre spanie je lepsie si to dat asi v sulade s nariadenim. Ved to robime len pre nas a nie pre to, ze vzniklo nejake nariadenie. emoticon
30. máj 2012 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
 to art to historické,že sme národ holubičí,mám pocit ,že už neplatí.Sme skôr národ ignorantov a národným športom slovákov je hľadanie možností ,ako obísť zákony,nariadenia,vyhlášky,stavebné povolenia a pod.Ak sa to ešte snúbi s aroganciou vlastnou niektorým našim spoluobčanom,z titulu ich pocitu nezraniteľnosti,tak to je diabolská kombinácia,ktorú malokto prestrelí.A žiaľ je ich medzi nami dosť.Je to vidieť deň čo deň,či na cestách,či na úradoch,u nášho developera a kdekoľvek inde.Už nie sme asi národ holubičí-už sme niečo iné.Prajem pekný deň všetkým Ivan3
30. máj 2012 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tu154
fotoportrét
fotoportrét
tu154
 moj prispevok bol pre tych, ktori si chcu overit, ci dazdova voda tecie do kanalizacie alebo nie
30. máj 2012 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pev77
fotoportrét
fotoportrét
pev77
 @onim Nesuhlasim. Tu je cast definicie spatnej klapky, ktora hovori o ich urceni: "Priebežné kanalizačné klapky slúžia k zabráneniu spätného chodu splaškov, hlodavcov a pachov späť do potrubia."
Takze ak v potrubi netecu splasky smerom von, je klapka uzavreta. Preto ani dym neprejde v spatnom smere.
30. máj 2012 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
Registroval sa 15. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
Registroval sa 15. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov.
 kto ste pisali o uvere na siete PH3 - moze byt, ze ho developerovi nedaju, lebo teraz su banky mimoriadne opatrne a pri tomto slavnom developerovi moze zohrat velku ulohu fakt, ze firma z jeho skupiny je v konkurze.
30. máj 2012 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
art
fotoportrét
fotoportrét
art
 to ivan 3, suhlasim s Tebou. Myslim si, ze aj do tejto diskusie sa zapajaju len ti, co maju rieseny odvod dazdovej vody zo stresnych ploch mimo kanalizacie. Verim vsak, ze ti, co to este nemaju vyriesene, sa zamyslia a nebudu si zbytocne privolavat problemy. No a ti, co odvadzaju dazdovu vodu do kanalizacie ? To ponechavam na ich svedomie...
30. máj 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
onim
fotoportrét
fotoportrét
onim
 @pev77 ok, ak je to tak ako pises, ze klapka tesni tak super, ze neprejde spätne ani dym ani smradecek tak fajn beriem, no nemyslim si, ze klapka je proti smradecku lebo na to mas v sifone a WC vodu aby ti zabranila prenikaniu pachov do domu. Skus ak mas niekde v dome gulicku, pripadne si z jedneho umyvadla vytiahni vodu zo sifonu a privonaj ku konvalinkam kanalizacnym, ak vravis, ze pach neprejde. Ale mojim zamerom tu vobec nie je riesit smrad, spätne klapky, dym nad domom ci ine veci. Zamerom bolo informovat o vyzve ludi, ktori si ju mozno nevysimli a to sa mozno podarilo, ak si to medzi sebou susedia roznesu "per huba" emoticon
30. máj 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pev77
fotoportrét
fotoportrét
pev77
 @onim Chcel som len poukazat, ze pri spatnej klapke zrejme metoda kontroly dymovnicou nebude uplne fungovat. Verim ale, ze kompetentni maju spolahlivy sposob ako to overit.
Snad zvitazi zdravy rozum a ludia pochopia, ze napojenim zvodov do splaskovej kanalizacie skodia aj sami sebe. Ta pri pretazeni nebude predsa fungovat ani im...
30. máj 2012 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
Registroval sa 10. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 11 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
Registroval sa 10. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 11 príspevkov. Okres Senec.
 @zeronka
Inak, tiež si myslím že stavanie zátarasov a prekážok vždy ľudí rozdeľovalo a k ničomu dobrému to nikdy neviedlo.
Bývam už asi 3 roky na konci SM a ten prejazd som použil naozaj iba výnimočne, možno 4-5x a aj to iba preto, že som si autom obišiel lokalitu, pozrel ako majú ľudia urobené ploty a pod.... Nemám vôbec potrebu pri príchode domov chodiť cez obytnú zónu PH2. Úplne by stačilo riadiť sa zdravým rozumom a neargumentovať čo by sa mohlo stať keby..... Cestné komunikácie majú slúžiť pre automobily, chodci majú chodiť po chodníkoch a deti majú byť v sprievode rodičov a majú sa hrať na záhradách pred domom a nie na cestách.... To je už potom o nezodpovednosti ich rodičov, tam už kvetináče nepomôžu.... Všetci by mali byť viac tolerantnejší. Samozrejme aj mňa by zaujímalo, či tá komunikácia je ofciálne vedená ako cestná komunikácia slúžiaca ako prejazd a spájajúca tieto dve lokality alebo nie. Vie to niekto relevantne doložiť ?
31. máj 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zabiak3
Registroval sa 31. mája 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 5 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
zabiak3
Registroval sa 31. mája 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 5 príspevkov. Okres Senec.
 @000chvostik
ked si za 3 roky pouzil prejazd len 5x, tak ti to urcite nemoze chybat. Pesi a na bicykly sa tade predsa dostanes.
Je to skor preto, aby si cez obytnu zonu neskracovali cestu ti, co tade jazdia kazdy den.
Ludia zo Sucheho miesta s tym nemali problem pred vystavbou PH2, preco sa tak prejazdu dozaduju teraz, ked je navyse zona zabydlena. V buducnosti sa planuje velka vystavba za Suchym miesto, to by sme si potom mohli rovno postavit medzi domami stvorprudovku.
31. máj 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
 Ale veď ano, koľko ľudí, toľko názorov.... Relevantný je naozaj iba reálny právny stav veci, nech sa k tomu vyjadrí starosta v mene Obecný úradu a stavebného oddelenia. Je to legálne, nie je to legálne....prípadne nech sa spraví nejaká petícia a hneď bude jasné kto je za a kto je proti.
31. máj 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
fotoportrét
fotoportrét
000chvostik
 ....ale možno sa tu všetci hádame zbytočne, lebo to aj tak nakoniec vyriešia za nás naši počernejší spoluobčania, ktorí chodia ponúkať naokolo dovoz zeminy, prácu a pod.... Nejaké kvetináče už zmizli susede, mne zmizla striekacia násada na hadicu......možno si naložia aj tieto pekné kvetináče emoticon
...a ešte k bezpečnosti detí, no naozaj neviem či sú zrovna tieto kvetináče s peknými ostrými betónovými hranami pre deti bezpečné. Ak sa deti budú v pocite bezpečia, neohrozené prechádzajúcimi autami naháňať a nejaké sa náhodou potkne....no je lepšie padnúť na rovnú zem, alebo hlavičkou na betónovú hranu kvetináča ? Ale veď majú ešte mliečne zúbky, tak čo.... emoticon Ale to sme zase v rovine čo by bolo keby... emoticon
31. máj 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mel_blanc
Registroval sa 7. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 48 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mel_blanc
Registroval sa 7. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 48 príspevkov.
 000chvostik: ty si to predstavujes ako hurvinek valku: "cesta je pre auta a pre pesich chodniky. " V obytnej zone chodniky nemusia byt, pre pesich je cesta a auta maju jazdit max 20km/h. to hovori zakon. Cesty nie su obecne a preto tam taka znacka nie je ... takisto normalny retardery ... proste jazdime ako hulvati tak si ine ako kvetinace nezasluzime. dobre nam tak.
31. máj 2012 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš