Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
ahojte, robila niekomu na PH1 (kto sem chodi) branu firma inox-life? rad by som sa opytal na skusenosti. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
BRIGADA SOBOTA 21. APRIL 2012 Oslávme sviatok jari – vyčistime si obec Chorvátsky Grob od neporiadku! Pri príležitosti osláv Dňa Zeme sa tak ako minulý rok uskutoční dňa 21.4.2012 veľká brigáda obyvateľov obce, ktorí sa rozhodnú skrášliť okolia našich obydlí. Budú sa zbierať odpadky, čistiť chodníky, vymetať ulice od napadaného lístia. Každá ruka bude dobrá, ktorá sa zapojí. Dostanete aj rukavice a vrecia na odpad, náradie ako hrable a metly si prosím prineste. Stretneme sa ráno o 8.00 hod. v starej obci na prevádzke pri kostole a na Čiernej vode pri Bizmayeri na parkovisku – oproti hotelu Kamila. Okrem náradia si prineste ešte dobrú náladu J. Naplnené vrecia môžete nechať potom naskladané popri hlavnom ťahu – na Vajnorskej, Pezinskej, Triblavinskej, pri Monari, Triangli, na Výhone, Antona Václavíka, Chorvátskej ulici, odkiaľ ich prevádzka pozbiera. TAK TEPLAKY, HRABLE, KOLA Z RUMOM A IDEME ...
Odpovedať
@usaty Takze Ty si zastupca obce, ze?
Odpovedať
Dakujem neznamenu "psickarovi" , ktory sa rozhodol, ze jedine zelene upravene miestecko siroko daleko bude to najlepsie pre pravidelne vykadenie sa jeho psa. Este raz dakujem tomuto bezohladnemu chrapunovi, pardon za neslusne vyjadrovanie ale clovek sa snazi na tomto betonovom stavenisku vytvorit kusok zelene aj mimo vlastneho dvora a kvoli takymto ludom to budem musiet zabalit a nechat priestor bordelu!!!
Odpovedať
Mate niekto nove info ohladne preberania inzinierskych sieti a podpisovania zmluv na vodu a kanalizaciu?
Odpovedať
@ondrino Zmluvy na vodu a kanalizaciu obec podpisuje s tymi, co sa prihlasili. Siete su nase a obec ich zatial nepreberie. Nebol si na stretnuti v Monari? Starosta to jasne deklaroval... Takze zostava nam len modlit sa, aby sa nestala havaria!
Odpovedať
@rigg Ja som na stretnuti tiez nebol... takze sa chcem opytat ci nase siete mieni obec niekedy aj prevziat? Kam potom idu nase dane? pride mi to trochu ako chrapunstvo od nasej slavnej obce a este slavnejsieho starostu a OZ, ze o niektorych obcanov sa stara viac a o druhych menej alebo vobec. Mimochodom neviete niekto uz ked sa tu argumentovalo aj prihlasenymi resp. neprihlasenymi obyvatelmi na trvaly pobyt, ze ci je pravda to, ze pani starostova tu nieje prihlasena na trvaly pobyt ale... ? dakujem aj za viac odpovedi. Kolko poslancov OZ byva na uliciach na ktorych siete obec nema vo svojom vlastnictve?
Odpovedať
@dodgo hod tuto otazku podla zakona o poskytovani info priamo na obec - to bude sranda (211/2000)
Odpovedať
zdravim vas, len taka otazka, ten dotycny p.L, jedna sa o P.Liszkaya? necital som vsetkych 128 stran a tak neviem ci sa jedna o tohto pana alebo o niekoho ineho. dakujem
Odpovedať
ano, je to on.
Odpovedať
dakujem za info. no super, takze asi aj moja predstava o kupe pozemku pri lesiku je v pase! :O nechapem ze je mozne takymto sposobom este v dnesnej dobe podnikat a predavat pozemky na ktorych je velka pravdepodobnost ze nebudem moct ziskat ani len stavebne povolenie koli nejakemu developerovi co si zbali veci a pojde okradat inych na inom mieste. fakt chcem verit ze sa to nejak doriesi a ze to tak nebude. minule som bol na pozemku pozriet a videl som ze sa tam robi, tak neviem co si mam o tom mysliet. teraz developer predava len pozemky nakolko vystavba domov mu asi moc nesla a mozno preto zvolil takyto pristup, ale zas mozno mu uz dochadzaju peniaze uplne a chce vycucnut aj to malo co sa da. ale ak by to mal byt uplny podvod, tak naco vobec zacat s vystavbou IS ? nech si zobeire 50% a zavre kseft. lahsie nez sa piplat s IS a pod. neviem co si o tom myslet. risit spodnu vodu a pod ma trapilo asi najviac, ale teraz vidim ze tu je potencionalny vacsi problem a to vobec ziskanie stavebneho povolenia! to moze byt dost velky pruser. a ochrana spotrebitela, asi len tak na Lamparni :O - parada
Odpovedať
tie IS mozno aj dokoncia, minule sme tam videli stavebny ruch, ale kolaudacia je vraj vo hviezdach. Uz minule tu niekto daval link, ze nejakemu stavebnikovi v tej novej lokalite odmietli vydat stavebne povolenie. Najhorsie je, ze na to nakoniec doplatia obycajni ludia... Pozri sa na nas, od nas zase obec nechce siete prevziat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janko22 pravdepodobny dovod preco sa "developer" snazi ako tak dokoncit IS je ten, ze zdaleka nemaju predane vsetky pozemky a hlavne, maju tam este v plane PH4 a PH5, co su stvrte s este vacsou rozlohou ako PH3. Proste maju nakupene este hektare poli(mocarisk) a potrebuju ich rozumne predat ako stavebne pozemky Kazdopadne chvalim ta za mudre rozhodnutie poslat developera aj s panom Slizkajom do pecka :)
Odpovedať
no bol som to dnes pozriet a zrazu sa tam objavila trafo stanica. takze nieco sa deje, a tak snad to nebude len nejaky tunel a len tak zduchnu a nedokoncia. no neviem co si mam o tom mysliet. cital som dozadu niekolko desiatok stran, tak viem co za cloveka/spolocnost to je - asi. ale neviem ci ma developer problem s vystavbou rodinnych domov - co je asi narocnejsie nez len predat pozemky a urobit IS. neviem pytal som sa tam aj miestnych co tam byvaju, a sa trochu smeju z toho celeho, ze je to uz asi 4ta sro-cka co tam prevzala vytavbu IS. zevraj BVS-ka by to v pohode stihla ale sa zo dna na den rozhodli odijst a zabalili to tam. hmmm, ze by koli financiam? netusim. poviem na rovinu- velmi ma to laka kupit si tam pozemok priamo pri lesiku. kedze developer uz nebdue stavat domy, tak mozno by sa urcita cast problemov takto vyriesila, len jedina otazka je - ci vobec dokonci IS a skolauduje alebo zdrhne a zavrie sro-cku. neviem preco to robi uz 4ta sro-cka a co sa stalo tym predoslym, ci zbankrotovali, ci len tocia peniaze koli danovakom a pod.? netusim. inac bol som aj pozriet do takej velkej jamy - asi nejaka zberna nadrz, a taktiez aj do jedneho kanala (otvoril som poklop :) ) a voda tam bola asi na urovni 1.6m, a to mame paradne suchy marec, tak neviem neviem ako to je s tou spodnou vodou. nie som odbornik, ale nemali by tie kanale byt suche? a do urcitej miery aj vodotesne, aspon voci spodnej vode? ta by tam asi nemala takto vsakovat - ci? lebo ak to neni ako tak vodotesne voci spodnej vode, tak ked zacnu nejake dazde, tak potom to moze byt problem, a nie preto ze si tam ludia urobia vlastne zvody dazdovej vody, ale ze stupne spodna voda a pretlaci sa cez kanalizaciu do domu :O a to NEM DOBREEE :) hmmm, ktoho vie ci je mozne osadit septik na pozemku a vykaslat sa na ich kanalizaciu. neviete nahodou niekto? :)
Odpovedať
dnes- sobota od 8.00- 12.00 mozete doniest domovy, stavebny odpad aj elektroniku (mimo kontajnerov) do kontajnerov. Kontajnery su hned za tymi velkymi reklamami na oploteni pri veterinarovi , ked vychadzame z PH2 a chceme zabocit do Vajnor. Je tam 6 vekych kontajnerov. Boli tam uz aj vcera a zaplnaju sa velmi rychlo. Su tam aj muzi, ktori Vam pomozu s vykladanim.
Odpovedať
zdravim susedia. chcel by som Vás poprosiť o info ohľadom kopanej studne. aký máte v nej vodný stĺpec? dakujem
Odpovedať
to ixy pozri si stranu 128 ,riešil sme tam tento problém s porthosom,pekný deň Ivan3
Odpovedať
@ivan3 dakujem za rychlu reakciu. cital som si vasu komunikaciu na predoslej strane. na jej zaklade som sa rozhodol pre kopanu studnu, len konkretne ste tam neriesili vodny stlpec (ale ak pouzijem sedliacky rozum a hlbka studne je 5.5m a voda sa objavila v 3m hlbke tak odpoved je, že vodny stlpec je 2,5m).Aj v lete je voda v studni aspon 2m hlboká? Mozem poprosit kontakt na studniarov kt. kopali tvoju studnu? dakujem velmi pekne. pekny vecer prajem
Odpovedať
to ixy - žiaľ ten kontakt som už vymazal,sú to už tri roky,ale ak sa prejdeš po ČV a pozorne budeš sledovať rôzne polepené letáky,tak určite niečo najdeš.Pekný deň Ivan
Odpovedať
@ivan3 Ahoj sused. Čítal som predchádzajúce reakcie o strudni, ale mám opačný názor. Ak sa chceš vyhnúť letným suchotám, tak je jednoznačne lepšia vrtaná studňa (dostaneš sa do vodonosných štruktúr, ktoré nie sú tak závislé od zrážok a sú pod ílovitými vrstvami) . Potvrdili mi to i susedia na Suchom mieste i iné vzdialenejšie lokality. Čierna voda je veľmi rôznorodá čo sa týka podzemných štruktúr. Keď som sa pýtal studňiarov či mi vykopú blízko Suchého miesta, tak odpovedali, že tam sú tekuté piesky a nechcú riskovať vykopanie nového jazera. Pred 1,5 rokom som to riskol zarážkou cca 5,5 m DN 1 1/4" a mal a máme vody dostatok- ležím našťastie na veľkom štrkovom lôžku. Krásny deň Ivan
Odpovedať
@ivan_1 Je to vec nazoru: ked som sa zaoberala otazkou ci v PH2 studnu alebo vrt, o.i. som kontaktovala aj firmu Hydrovrt, a.s., Bernolakovo, ktori mi na Ciernej vode v lokalite Suche miesto (aj Panonsky haj 2 je postaveny na Suchom mieste) vrt neodporucali, vraj nie nadarmo sa to vola suche miesto a teda jazero, o ktorom hovoris, nehrozi vobec, podla Hydrovrtu hrozi len malo vydatny vrt. A prave kvoli pohyblivym strkom a pieskom sa podla ich skusenosti vrty zanasaju. Skratka, doslovne ma odhovorili. Navyse, aj tak by bolo treba kopat "studnu" pre zvedenie vody zo strechy (dom mame prizemny, takze plocha strechy je vacsia ako pri mensich poschodovych). Vody mame zatial dost. Na projekte Suche miesto byva uz zopar rokov moja dcera, maju skudnu kopanu + zvedenu vodu zo striech, a bez problemov, pre automaticke zavlazovanie a aj rucne zalievanie je vody vzdy dost. A ich susedia detto, uz zopar rokov...
Odpovedať
Profilova fotka
@atka2 do studne majú urobený zvod vody zo striech?
Odpovedať
@lucinka33 Preto som napisala studna v uvodzovkach, lebo nejde o studnu ako taku - urcite sa v nej nikdy nebude nachadzat pitna voda. Ak ano, podliehala by schvalovaciemu konaniu - vyjadruju sa vodohospodari, obec, treba projekt, atd. Nase "studne" su len jamy na zber povrchovych vod, aj ked su tie jamy vystuzene skruzami. Pitna voda je na Ciernej vode velmi, velmi hlboko. A ak by aj niekto tuto povrchovu vodu z kvazi studne pouzival ako technicku vodu napriklad na splachovanie WC, je v nej vela necistot a zariadenie by sa upchavalo. Ale pocula som, ze aj taki su. A ano, do tej "studne" mam ja, moja dcera aj vela mojich susedov a znamych zvedenu vodu zo striech. Aspon tu vodu vyuzijeme na zalievanie, je skoda ju pustat pod dom. A do kanalizacie - ako vsetci vieme - vodu zo strieh odvadzat nie je mozne (resp. dovolene, aj ked nacierno to maju viaceri urobene, co si budeme nahovarat...).
Odpovedať
to atka - atka absolútny súhlas a jedna malá pripomienka pre ivana,i keď možno nie uplne overená,ale vŕtaná studňa do vodonosných štruktúr podlieha režimu o odčerpávaní podzemných vôd,ktoré ,ak sa nemýlim ,sú majetkom štátu a ich odber podlieha schvaľovacím procesom v zmysle zákona.Nemám presné info,pretože odoberám len povrchové vody,tak som sa o to nezaujímal.Používam vodu len na závlahu.Prajem pekné sviatky všetkým,Ivan3
Odpovedať
pozdravujem na PH2, chcem sa opytat neviete nahodou preco uz niekolko tyzdnov nesvieti verejne osvetlenie v okoli radoviek a na cernicovej ulici? na koho sa treba v tejto veci obratit? ked som volal na obecny urad na udrzbu osvetlenia povedali, ze oni to na starosti nemaju.... kto to ma na starosti a kto vlastne plati ucty za elektrinu za verejne osvetlenie na PH2?
Odpovedať
@denisph Infrastrukturu, t.j. rozvody vody v PH2, kanalizaciu v PH2, rozvody plynu, ale aj verejne osvetlenie v PH2 ma stale v sprave developer Suche miesto s.r.o. A ucty za osvetlenie developer plati, ved ak nie, elektrarne by nam svetlo vypli. Takze ak vies, kde konkretne svetla nesietia, treba to nahlasit developerovi.
Odpovedať
@rigg Uz sa tesim na developerovu promptnu reakciu :)
Odpovedať
@denisph No, ak mas lepsi napad, sem s nim! Hoci, logika by hovorila, ze by sa mam starat ten, komu idu dane... Zial, v CHG tomu tak nie je! Pardon, len na PH2 tomu tak vdaka nasmu panu starostovi nie je!
Odpovedať
@rigg presne tak znie to logicky a v inych obciach to aj tak funguje, nefunguje to tak asi len v Čiernej vode, mimochodom pride mi to dost sebecke od nasich spoluobcanov byvajucich na uliciach, ktore su uz v sprave obce, ze tito obcania su proti tomu aby aj PH2 obec prevzala pod svoju spravu. Ale to sme zase pri tych daniach, dane platime vsetci rovnako, preto si obcania byvajuci na uz prevzatych uliciach mozu dovolit vacsi komfort, lebo nase peniaze idu na prevadzku a udrzbu ich ulic, kde je mozno infrastruktura este v horsom stave, nez za aku povazuju tu nasu a na PH2 tym padom ide z nasich penazi velke ... hadaj co :) nas pan starosta byvajuci na uz prevzatom Suchom mieste sa aspon moze postarat lepsie o svoju ulicu. A vyhovorky typu, ze na PH2, alebo ze tu nie sme vsetci prihlaseni k trvalemu pobytu su uz dost otrepane, hlavne aj preto, ze vystavba prebieha aj na inych uliciach, ktore su uz v sprave obce, ale co je najzaujimavejsie je to, ze k trvalemu pobytu v nasej obci ako som sa docital na stranke chorvatania.sk nie je dokonca prihlasena ani "prva dama" teda manzelka nasho pana starostu. Taková blamáž a taká haňba!
Odpovedať
@denisph To co si napisal, je pre mna novinka, ze by obyvatelia inych ulic v CHG boli proti tomu, aby obec prevzala infrastrukturu v PH2! Fakt tomu neverim, ak, tak je to len slaba vyhovorka niekoho. Rozhoduje o tom predsa obec a nie susedia z ineho projektu. Pritom na stretnuti v marci t.r. v Monari pan starosta jasne deklaroval, ze siete v PH2 on neprevezme. Tym teda jasne deklaroval svoj zaujem o nas v PH2. A este - ak je Tvoja informacia o pani "starostovej" pravdiva (tiez som o tom pocul), tak by snad mal pan starosta zvazit svoje zotrvanie vo funkcii, pretoze ak niekto vodu kaze a vino pije ... no, nech si urobi kazdy usudok sam!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?