Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@bellugia dam posledny pokus o spasenie :) neries tu zmluvu dokola, je to naozaj uplne jedno co v nej mas napisane! je to zdrap papiera, ktory sa maximalne tak obrati proti tebe. S touto developerskou chamradou nic nevyjednas a na sudy mozes zabudnut, maju tam svojich ludi. A obzvlast po vcerajsich volbach, to by si musela mat Harabina aspon za stryka :) A este jeden detail, zmluvu predpokladam riesis s nejakou s.r.o. s minimalnym zakladnym imanim, jednou z asi 20-tich, co ma developer na tieto ucely zalozene. Az bude najhorsie, s.r.o. proste zanikne a ty mozes ist vyskakovat na lamparen.
Odpovedať
Profilova fotka
=-) :-D :-. :-x ]-( 8-) ......asi také zmiešané pocity. Je to možné, všetko je možné... Ty máš dom, pozemok, niekde v menovaných lokalitách? Alebo, kto si, že mi to tu takto predkladáš? Skúsenosti, tajné info?
Odpovedať
bellugia, tajne info ve skutecnosti je, ze ti tady vsichni zavidime, ze si poridis pozemek za super cenu, ze se muzes stretavat a jednat s developerem, resp. jeho zastupci, protoze to pro nas vzdycky byla radost - a ted uz nam neberou telefon a my nevime proc :-( - a taky, ze budes moct zit cca 15 let na stavbe, protoze nam uz to tady pomalu konci a po budicku bagrem se cloveku proste zasteskne, kdyz byl na nej dva roky zvykly a najednou je pryc :-( A vsem zavistivcum - nechte prosim uz bellugiu, at si ten pozemek koupi. Stejne vam na ty vase buliky neskocila a ani zjevne neskoci. At uz tady zbytecne neplytva energii na dalsi krizovy vyslech, kterym vam tu konspiraci stejne uz rozbila, a muze ji presmerovat na ta radostna jednani s developerem, ktera ji cekaji :-)
Odpovedať
bellugia, trochu empatie s tymi ludmi, co ti tu nezistne radia by bolo na mieste. Su oklamani, sklamani a okradnuti, tak uz prosim neprovokuj a drz sa toho, co ti radi beerucha..
Odpovedať
bellugia, skus este pozriet (dovod sice nepoznam, ale zrejme siete): http://www.chorvatskygrob.sk/sk/wisam... .. a vobec, na obci si bola. Odporucam porozpravat sa so starostom min. ohladom kanalizacie...
Odpovedať
Profilova fotka
@mendosino ja si vážim každý názor. Preto som tu, aby som sa niečo dozvedela, aj prípadné negatíva. Viem, že sú ľudia sklamaní. Úradnú tabuľu som čítala. Viem, o čo sa jedná a viem aj o čiernych stavbách, nedodržaní noriem, o všelijakých špekuláciách miestnych, ktorí si sami komplikujú situáciu (napr. odvádzaním dažďovej vody do kanalizácie, upchatím čerpadiel atď)... @beerucha ak si človek kupuje pozemok na takom mieste, treba rátať aj so stavebným ruchom na dlhú dobu. Ďakujem za každý názor.
Odpovedať
Komu niet rady, tomu niet pomoci :)
Odpovedať
nechcem byt skodoradostny, ale uz sa tesim, ked sa bellugia medzi nas zaradi. Aj ked skor si myslim, ze to je len nejaka developerova propaganda, lebo toto nemoze byt normalny a triezvo uvazujuci clovek.
Odpovedať
@bellugia teda, mlada pani zavidim vam vas entuziazmus, byvam na ph2, a mat tieto info, co vam napisali vsetci ostatni, tak im poslem velke podakovanie, ktore sa neda ani vyjadrit peniazmi, za to, ze vas netahaju za nos ako pan L. zmluva? si precitajte par prispevkou dozadu, ak developer zaluje klientov za oneskorenie splatenie splatky o "JEDEN" den. A skuste si precitat ako sa podarilo komu uplatnit si svoje pravo a rozist sa s developerom v dobrom! ak ich zratate na jednej ruke, klobuk dole. My bohuzial sme to stastie nemali, trvali dlhe tri roky, kym na urobili hrubu stavbu za cenu noveho domu! a este sme sa museli vyplatit. naozaj vam zavidim, ze mate chut este diskutovat. Ak kupite pozemok, prosim hodte sem cislo toho pozemku, co kupite, rad sa budem chodit pozerat na tu vasu jamu, neskor hrubu stavbu zarasenu burinou, co sa nikam nehybe, lebo dusa (to jest vy), co nevedela citat medzi riadkami a stale videla viac pozitiv od cloveka, co pernamentne klame a zavadza ako od ludi, co naleteli. ale ako sa hovori, clovek sa uci na vlastnych chybach. tak vela stastia pri kupovani ,negociaicii s developerom a nakoniec po case sa zaradite medzi nas, co sme tiez boli mudri, verili, ze my to poriesime, ze mame nepriestrelne zmluvy, ze nas neoklamu.
Odpovedať
Profilova fotka
@kamarat My neuvažujeme od toho istého developera kúpiť žiaden dom :-) Predaj v PH3 sa týka výlučne iba pozemkov a IS. @mikihric veru, všetko je ťažké... ale každá minca má 2 strany. V znalosti informácií z aktualít na stránke Ch.Grobu... A nie som propaganda... :-D @gabgab do istej miery chápem pohoršenie, sklamanie i zlosť... Ale ako som už napísala, na všetko sa dá pozrieť aj z druhého uhla. Zvažujeme všetky možnosti.
Odpovedať
@bellugia nedaj sa a prispevaj všade, kde sa dá :-) ...veď on ti vždy niekto odpovie :-N :-N :-N Bellugia do toho !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@porthos Srandista :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bellugia ale aj tie pozemky sú na niečo napojené (elektrika, plyn, kanalizácia). A to ešte nehovorím o údržbe lokality po rokoch... neviem vôbec načo sa tu pýtaš názor ľudí, nechce sa ti čítať 128 strán, to nechápem, ale to aby si sa tu s druhými naťahovala ťa baví. Zaujímavý postoj, keď do niečoho ideš investovať. A ešte zaujímavejšie je, že vieš o čiernych stavbách, nedodržaní noriem, o všelijakých špekuláciách miestnych, ktorí si sami komplikujú situáciu (napr. odvádzaním dažďovej vody do kanalizácie, upchatím čerpadiel atď)... a keď si presvedčená o svojej správnosti kúpy - načo tu vôbec diskutuješ, veď je všetko jasné, nie? 8-) pekný deň
Odpovedať
Profilova fotka
@bellugia a ešte mi prosím ťa napíš z akého druhého uhla sa na to pozeráš ty
Odpovedať
ona (?) sa tu uz len zabava na reakciach a my jej na to skaceme
Odpovedať
Ohladom odvadzania dazdovej vody na PH2 - ako mate vyrieseny odvod dazdovej vody na domoch, ktore staval "developer"? Mate to vsetci tajne zvedene do splaskovej kanalizacie? Vraj obec bude dosledne kontrolovat kazdy pozemok a kto hodnovernym sposobom nepreukaze likvidaciu dazdovej vody na svojom pozemku bude platit dalsie stocne za odvod prave dazdovej vody zo striech domov.
Odpovedať
@dodgo Nam staval dom developer, ale on odvod dazdovej vody neriesil (nebola to ani sucast zmluvy o dielo). Na zaklade doporucenia p. Danovej zo stavebneho uradu sme si dali vykopat na pozemku jamu spevnenu skruzami so strkovym dnom na zber dazdovej vody, a do tejto jamy mame zvedene oba zvody z domu + zvod z garaze. A viem o viacerych majiteloch v PH2, ktori maju takto vyrieseny zber dazdovej vody zo striech.
Odpovedať
@dodgo My máme okolo celého domu rigoly zasypané kameňmi a dažďovú vodu zvádzame do nich, zatiaľ nebol problém ani pri veľkých dažďoch. Na pozemku sú najlepším odvodňovačom tráva, stromy, kríky, kvety:)
Odpovedať
Po konzultácii malá oprava: naša dažďová voda ide do jamy zo štrkom mimo domu:)
Odpovedať
@hann ...teda neviem, ale vsetci sme vedeli, ako budu odvedene dazdove vody, su tam dreny a ked mi nesla moja kanalizacia, tak mi z hydrotechu povedali, ze cerpadla nejdu, lebo nejaki debili nahadzali do hajz.... handry , plienky a a zenske veci - to si fakt nevieme ustrazit vlastne veci? !!!
Odpovedať
Ako ste riesili povolenie na garaz, ti ktori ju mate? Je vobec mozne stavat garaz k domom typu A1, B1? Dakujem.
Odpovedať
Máte niekto na pozemku vŕtanú studňu s pripojením na zavlažovací systém a na možnosť využitia v RD na splachovanie alebo pranie...? V akej hĺbke máte vrt a môžete mi dať nejaký kontakt na nejakých majstrov z okolia? Stačí mi to napísať do IP...vďaka ;-)
Odpovedať
to porthos. Zdravím,ja len malú poznámku,možno sa budem mýliť,ale ja mám kopanú studňu a tiež som uvažoval o vŕtanej,ale ma presvedčili ,že na ČV je ,kvôli podložiu, lepšia kopaná.Vodu zo studne mám napojenú na závlahu a po 2 ročných skúsenostiach by som ju asi na užitkové potreby v domácnosti nepoužíval,pretože obsahuje nejaké rozpustené prvky,ktoré mi napríklad dosť znehodnocujú postrekové trysky a musím ich buď čistiť ,alebo meniť.Neviem čo by to robilo napr. s Geberitom.Vodu som mal už v 3 metroch,studňu mám hlbokú 5.5 metra.Kupodivu aj keď veľká časť ľudí v tejto hĺbke mala ťažký íl,ja som mal čistý štrk .Chcel som ísť do 6 metrov,ale dve čerpadlá neboli schopné odsávať vodu,tak sme skončili na 5.5 m. To sú moje skúsenosti,neviem či Ti pomôžu. Ivan3
Odpovedať
@ivan3 @porthos súhlas, vrtana studna sú vyhodené peniaze. Mali sme vrtanu a museli sme si aj tak dať urobit kopanú. Vrtana ma malu vydatnost aj ked ju mas v 10m. Kopana je v 5,5m a nie je ziaden problem. Ak potrebujes majstrov dnes som videl dve particky na PH2 ako kopu treba sa pri nich len pristavit... Pred tym nez by som vodu zo studne pustal do toalety pracky atd ( system mam spraveny aj ja ale nepouzivam to) by som si najprv radsej nechal spravit rozbor.
Odpovedať
@dunno494 @ivan3 ...chalani vďaka za info , idem si to premyslieť a asi sa pustím do tej kopanej...mám na to ešte tak tri mesiace čas ale to viete, treba začať sondovať, aby sa človek potom nemusel zbytočne náhliť a stresovať... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Takisto mame kopanu studnu a vodu z nej pouzivame len na zavlazovanie travnika. Neviem ake mate skusenosti vy, ale ta voda je akoby hrdzava, ked niekedy dostrekne na bielu fasadu, normalne zostanu po nej spinave flaky, takisto na strku, akoby hrdzave. Mate podobnu skusenost? Navyse, cca 1 minutu po spusteni ta voda zapacha ako vajcovka.
Odpovedať
zdravim. rovnako neodporucam vrtanu studnu. kopana je urcite lepsia. len si treba dat bacha na firmu, ktora to bude realizovat. videl som takych, ktori kladu skruze ako im pride a po prerazeni ilu, ked sa objavi v 3-4 metroch voda, tak tvrdia, ze to staci. treba dat bacha, lebo pod ilom su aj piesky a ked sa takato studna zanesie pieskom, tak je problem. Idealne je kopat az po stale strkove podlozie. rovnako ako dunno494 sme skoncili na strku niekde v 6m, ked uz 2 poziarnicke hadice a velke cerpadla nestacili odcerpavat. a rovnako je pravda, ze po roku su aj nase trysky trochu akoby zanesene vodnym kamenom v hrdzavej farbe, no nie je to nejake katastrofalne a zapach som nespozoroval ... asi zavisi, aka hlboka je ta studna a v akej vyske mas cerpadlo ... aj ja som zvedavy, co v tej vode je.
Odpovedať
@sinad @wratko som rád, že ste sa podelili so svojimi skúsenosťami...ja si studňu nechám kopať v Javorovej aleji a podmienky podložia budú zhruba rovnaké ako u vás, takže vďaka za info...
Odpovedať
to bellugia. Tak ako som pisal na predchadzajucej strane, ak skutocne planujes kupit pozemok na PH3 a developer v zastupeni pana L. je tak skutocne mily a ustretovy asi ako ku kazdemu z nas na zaciatku, ved aj teraz ak sa mu nahodou dovolas nema s nicim ziadny problem a vsetko je easy, tak si daj do zmluvy, uhradu kupnej ceny za pozemok az po pravoplatnosti kolaudacnych rozhodnuti na vsetky, podotykam vsetky IS a po preukazani pravzatia IS obcou. Nie ako pises 50% po dokonceni IS. Nakolko dokoncit IS je fajn ale ak nie su skolaudovane a prevzane tak z nich nemas nic a pokial si dobre pamätam, tak Obecny urad pozastavil vydavanie stavebnych povoleni v CV, pokial COV a dalsie IS nebudu nadimenzovane na mnozstvo domov, ktore su v planovanej vystavbe. :-D
Odpovedať
Susedia, troska z ineho sudka. Mal by niekto zaujem o nabytok na fotkach (2x konferenc. stolik - vacsi, mensi, skrinka pod TV a skrinka na topanky)? Vsetko dekor brezovy efekt, velmi zachovale a vsetko za 60 Eur (aj samostatne).
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?