Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
zastávam názor ako atka2 či dunno494. Keď začneme platiť obci za vodu, tak stratíme aj posledný argument aby sa snažili o dohodu s developerom. Aj limit 85 – 90 % na trvalý pobyt prihlásenými obyvateľmi pre prevzatie sietí a komunikácií mi pripadá veľmi vysoký a ako píše kvietok07 - nemusíme sa toho ani dočkať. Je iróniou osudu, že po patáliách s developerom pokračuje odysea s obcou.
Odpovedať
tak či tak sa musíme spojiť aby sme mali lepšiu šancu na pozitívny výsledok....
Odpovedať
aj slabo informovany obcan je obcan....co uz :-)
Odpovedať
SPOJIT SA - ODVOLAT STAROSTU? kde su tie casy ked to stalo za hovno :) BALASKO NA HRAD!
Odpovedať
@dodgo nie odvolat starostu... ale mat zastupcov ktorí budu rokovať s obcou a developerom... ina sanca podla mna nie je...
Odpovedať
Podla informacie od p. Matulu (prednosta) je vodovod a kanalizacia uz v obecnom majetku, teda prebrana od developera. Kazdopadne treba napisat na obec. urad a vyziadat si od nich oficialne potvrdenie, ze to tak je.
Odpovedať
@vpeter Bodaj by si mal pravdu! Pred 12 dnami tak vsak este nebolo a ani sa k takemu kroku Obecny urad CH.G. nechystal . Takze klobuk dolu, ak by boli taki rychli. A zrejme by to aj na ich stranku napisali... Jedine, co na stranke OU CH.Grob od 6.2.2012 ofocialne visi, je toto: http://www.chorvatskygrob.sk/news/vie... Takze, zial, vpeter, nemas pravdu! Akurat nam pan starosta predklada Vyzvu! No a my by sme sa mali uz konecne zmobilizovat a nedat sa tlacit do kuta - podla Vyzvy sme vraj povinni do 30 dni od jej zverejnenia uzavriet zmluvy na odber pitnej vody a zber plaskov, i ked je aj podla pana starostu vec "nepravna", pritom obec nemusi nic - ani prevziat "dar", takze potrubia i cestu v PH2 si mozeme spravovat a pripadne aj opravovat sami, ved su nase a obec ich zmluvne odmieta prevziat, ale peniaze za vodu a odvod splaskov, a to dokonca uz od namontovania vodomerov (!!!!) pan starosta od nas mieni vymahat. Pytam sa, na akom zaklade?!
Odpovedať
@atka2 - Takze odvolavam co som povedal....Pan Matula mi pred chvilou dal info, ze preveril na stavebnom oddeleni a vodovod nie je este v obecnom majetku...Takze som sa radoval priskoro.
Odpovedať
@vpeter A podla vyzvy pana starostu, zial, vodovod v obecnom majetku tak skoro ani nebude!
Odpovedať
Mám niečo na oživenie témy - z obecného úradu mi došla doporučeným listom Výzva na uzatvorenie zmluvy o dodávke vody. Prišlo to ešte niekomu??? Zaujímave je aj to, že k uzavretiu zmluvy mám najskôr podať žiadosť o uzatvorenie zmluvy na verejný rozvod vody a verejný rozvod kanalizácie. Keď si dobre pamätám, toto som už podpisoval u developera v roku 2009 (spolu so žiadosťou na plyn a elektriku), aby nám mohli namontovať vodomery. Podpisovali ste tieto žiadosti aj ostatní v 2009 (myslím samozrejme z PH2)? Ďakujem.
Odpovedať
podnikanie po slovensky : zaplatime si vybudovanie potrubia ci uz vodovodov alebo kanalizacie, tieto ale obec neprevezme, aby nahodou nemusela platit pripadne opravy, ale za vodu a hovna co vypustame do kanalizacie uz budeme platit take iste ceny ako v susednej dedine zvanou bratislava, len s tym rozdielom, ze bratislava v cene vodneho a stocneho ma zaratane uz aj pripadne opravy vodovodu alebo kanalizacie v pripade ich poruchy, zatial co nasa obec zvana CHG sa tejto zodpovednosti zbavi. Pre upresnenie nezbavi sa ich ale vsade. Tam kde byvaju napr. pan starosta alebo pani poslanci tam uz vsetko patri obci a obec sa o nich patricne postara. Len skoda, ze obecne zastupitelstvo nema 1000 clenov, mozno aj na PH2 by sme potom nemuseli riesit taketo inde neexistujuce problemy.
Odpovedať
Dobrý deň, volení zástupcovia obce majú zastupovať svojich obyvateľov, teda hľadať čo najoptimálnejšie riešenia, aby život obyvateľstvu urobili lepším. Úlohou obce je prijímať opatrenia, aby nedochádzalo k zbytočnému mrhaniu finančných prostriedkov. Úlohou obce však nie je bojovať s vlastnými občanmi, držať občanov v šachu legislatívnymi špekuláciami, či vyhrážať sa im. Ja som zástupcov obe volil preto, aby vyriešili všetky moje životne dôležité problémy, ktoré som nie vlastnou vinou dostal do vienka v momente, ako som sa sem nasťahoval. Nesúhlasím s tým, aby volení zástupcovia vynakladali čo len cent na akékoľvek PR aktivity či iné sprostosti. Privítal by som, aby sa jasne stanovislo, že obec bude financovať najnutnejšie réžijné veci, na všetko ostatné občania zabudnite, nakoľko je potrebné tu riešiť fundamentálne záležitosti. na ktorého šľaka tu má byť financovaná akákoľvek aktivita akože pre občanov, ke'd tu máme brutálny problém s vodou, splaškami, cestami, osvetlením. Bolo by nanavýš vhodné, aby obec prijala kvalitného právneho zástupcu a začala riešiť problémy schodnou cestou. Riešenia sú jednoduché, netreba ich však hádzať sem na fórum. Obyvatelia PH II by sa mali stretnúť, zadefinovať základné problémy, dohodnúť sa na zástupcoch a začať riešiť problémy. Ak tu budeme písať a akože sa neustále šťažovať, problém nevyriešime, ale naopak veľmi nevýhodne pre nás to vyrieši razom niekto za nás. je teda len na našom dohodnutí sa ako ďalej. privítal by som akékoľvek návrhy v tejto veci, nakoľko ma tu už nebaví čítať len štažnosti od nás všetkých a problémy sa valia pred nami. Stačí prvé zlyhanie transferu vody - akékoľvek a budeme mať sakra problém. pekný deň všetkým
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majitel a vsetci ostatni. Co tak opat si dat stretnutie v Kamile? Stretavali sme sa kvoli nasmu milemu developerovi, a teraz by sme sa mohli stretnut kvoli nasmu milemu panu starostovi... Naozaj by sme sa mali zmobilizovat a tahat za jeden povraz. Tym, ze sa zatial hrame kazdy na vlastnom piesocku len otvarame cestu "nepravnym" praktikam Obecneho uradu CH.Grob. A to sme sa naivne domnievali, ze "nepravne" praktiky mal len developer SM.
Odpovedať
Ano, stretnutie by bolo najjednoduhsie, aby sme sa dokazali na niecom dohodnut a potom spolocne presadzovat...
Odpovedať
Profilova fotka
Dan za dom som platila minuly rok do 18€, teraz do 48€.
Odpovedať
Tiež sa pridávam k atkinmu návrhu, aby sme sa stretli a spoločne dohodli na ďalšom postupe.
Odpovedať
navrhujem stretnutie, piatok 18.00- Kamila (alebo Monar- restauracia?) Ak mate iny navrh, napiste, alebo podporte.
Odpovedať
Uz o nas aj pisu: http://chorvatania.sk/profiles/blogs/...
Odpovedať
Nám piatok 18.00 vyhovuje. Miestu sa prispôsobíme, ale keď si môžeme vybrať, tak radšej v Kamile - je to bližšie.
Odpovedať
@ferm Okrem Teba, lasa, art a tony23 neprejavil nikto dalsi o stretnutie a o spolocne riesenie (prinutenie obce, aby cesty a potrubia prevzala) zaujem, takze sa mozeme stretnut aj u nas doma a prebrat moj navrh, ale v sobotu. Ostatni susedia si uz asi problem vyriesili. A my mame - nastastie - aj ine byvanie, takze ak rupne nahodou potrubie, zrovna my sa starat nemusime a vyriesia (zaplatia) to nasi susedia, kedze zrejme cesty a potrubia vlastnit chcu - na rozdiel od nas - aj nadalej... Co uz, ked v konecnom dosledku nemaju zaujem co najskor vyriesit problem, ci ako vravi pan starosta, "nepravny stav"! hawk :-x
Odpovedať
...ak môžete http://www.chorvatskygrob.sk/data/Med...
Odpovedať
Dobrý večer, nakoľko nedávam príspevky ale sledujem vašu komunikáciu, mám (mali a máme) záujem riešiť tento stav ako aj viacerí moji susedia. Je tu toho povedané dosť a je naozaj dôležité sa stretnúť. Preto by som vas poprosil o stretnutie v Kamile. Prídeme viacerí.
Odpovedať
Profilova fotka
dohadujete stretnutie cez MS ??? Vy si myslíte, že všetci susedia z PH sú na tejto stránke? Riešila by som to cez letáky v schránke, určite vás bude viac ;-)
Odpovedať
... aj toto - ak mozete http://www.chorvatskygrob.sk/sk/conte...
Odpovedať
@atka2 Atka, nepis to tak... Ostatni susedia si problem tezko nejak vyriesili, jen opravdu nemame cas porad behat na Modrou strechu a kontrolovat, kde se co sustne. Navic spousta lidi na tyhle stranky nechodi vubec. Fakt by to chtelo spis nejake letaky, jak pise lucinka33. Nikdo by nemel jenom proto, ze porad nekouka na Modru strechu, za nikoho nic platit... =-) Jinak nevim, jak budeme casove stihat nejake stretko, ale k lidovemu odporu se pripojujeme a navrh si radi vypocujeme.
Odpovedať
My sa zajtra o tej 18.00 v Kamile zastavíme. Keď tam nejakí susedia budú, radi sa porozprávame a snáď na niečo aj spoločne prídeme. Keď by sme aj na nič neprišli, aspoň zistíme aké majú ľudia v tejto veci názory. Keby tam nikto ďalší neprišiel, nevadí, aspoň si dáme kávu!
Odpovedať
Ahoj susedia, právnik by bodol na stretnutí. Určite sa niektorý sused vyzná a vie dať právne dokopy pre a proti, súvislosti z iných zákonov, ... A v týchto mrazoch nám v Kamile čaj určite uvaria.
Odpovedať
Ono je to tazko v momentalnej situacii nieco riesit ..... Zatial vieme len to (na zaklade oznamu na webe) ze mame zaplatit za celu spotrebu vody od datumu montaze. Ako to chcu od nas vymahat zatial nevieme (teda aspon ku mne sa tato info nedostala ... nevidel som ziadnu fakturu ani nic podobne. pri podpise zmluvy sa toto vobec nespomina). Co sa tyka zmluvy na dodavku vody a kanalizaciu tak ta vyzera ako uplne normalna zmluva ... nenasiel som tam ziaden zadrhel, takisto tam je uvedeny aj stav vodomeru pri podpise zmluvy. V kazdom pripade by pritomnost osoby ktora je podkuta v problematike bola viac nez vitana.
Odpovedať
Na stranku www.ciernavoda.info sa mi nedari pridat prispevok... preco? Je to sukromna stranka pana starostu alebo sukromna stranku OZ Cierna Voda, chcel som tam verejne poziadat o vyjadrenie ich nazoru ako clenov OZ Cierna Voda na situaciu na PH2, uz len hlavne preto, ze pred volabami tu bolo kopec reci co sa tu vsetko urobi pre obycajneho obcana ... a po volbach .. sami sme svedkami co sa tu ne-deje. Pani clenovia OZ - este stale ma Vasu plnu podporu ( Vas ) starosta? P.S. Ak sa Vam to podari skuste niekto nakopirovat tento prispevok a pridat ho na stranku OZ Cierna Voda dakujem
Odpovedať
dodgo,máš to tam v sekcii čierna skrinka
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?