Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Trošku mimo tému. Nedeľné kosenie, vŕtanie, zbíjanie nevadí nikomu? Aspoň v nedeľu si oddýchnite od takejto práce. 6 dní v týždni si nenájdete čas pokosiť si trávu? Musí to byť nedeľa poobede?( ved nedeľa je Boží deň) Buďte trošku ohľaduplní milí susedia z PH 2.
Odpovedať
@vikina25 prosim vrtajte, zbíjajte, kolko len vladzete, radsej to vydrzim jedno leto, nez pocuvat zbijanie, vrtanie, pilenie aj v buducej sezone dalsich sest dni v tyzdni. cim skor dostaviate, tym skor bude pokoj, tym skor zmiznu robotnici a o to skor sa znizi mala kriminalita v nasich zahradkach. takze este raz opakujem, kto moze, nech maka na svojom dome od rana do vecera (pre mna za mna aj v noci), nech mame co najskor od vsetkeho pokoj a stavenisko sa zmeni na "skatulkovo". dakujem. (boh s tym nema nic spolocne, boh je velky a vsemohuci a urcite aj chapavy, aspon tak nas ucili v nedelnej skole).
Odpovedať
@dedincan Boh je veľký a chápavý a všemohúci ale aj on oddychoval v nedeľu :-)
Odpovedať
A protoze je boh chapavy, tak chape, ze developer potrebuje dalsi nove auto (Bentley nebo tak neco) :-N A protoze je vsemohuci, tak zaridil, aby mu na to nekolik desitek radovych obcanu nezistne prispelo a kdyby se nahodou cukali, tak aby byly zakony tak derave a soudy tak pomale, aby to developerovi jeho situaci s nahrabanim penizku na jejich ukor co nejvic ulehcilo :-N Necht buh odpociva v pokoji. A nejlip cely tyden. Nebot kdo nic nedela, nic nezkazi. A my ostatni si mezitim dodelame ty baraky a posekame zahrady a budeme dal premyslet, jak toho velkeho boha ocurat a ty penize, ktere si od nas vzal developer tak nejak "navic" a proti nasi vuli, od nej zase dostat zpatky ;-)
Odpovedať
to že nás unison, sajtos, sjts, suche miesto, pozemky, atd s.r.o očúrava, bude asi boží trest za to, že v nedeľu kosíme:-)
Odpovedať
@tu154 Tak! :-D A tomu, ze nas ocurali jeste pred tim, nez vubec bylo co kosit, se rika prozretelnost :-D
Odpovedať
Ahojte susedia, nemáte náhodou problém s odtokom kanalizácie?
Odpovedať
@tommmy - som z PH2 a problem s odtokom kanalizacie nemame, zatial. Ale vela majitelov domov u nas na PH2 napojilo svoje stresne zvody do kanalizacie, ze problem urcite bude....
Odpovedať
@tommmy Ahoj, jsme dost blizko precerpavacce, takze nas to vetsinou chyta jako prvni - uz nam par dni stoji chvilemi voda v zachode a dost spatne odteka vana. Shodou okolnosti jsem akorat pred chvilkou volala na obecny urad na poruchy a pry jsou klasicky zanesene precerpavacky a postupne se to cisti a zkraje pristiho tydne by se to melo zacit vracet do normalu.
Odpovedať
beerucha, takze ako laik sa pytam - potom nam vlastne pomozu ti, co napojili stresne zvody na kanalizaciu, ze to precistia tym, ze do precerpavacky pride vacsi prud cistej vody, ktory strhne so sebou to ostatne?
Odpovedať
@atka2 atka to asi ne... Nekde v te precerpavacce budou zase nejake nanosy pisku, bahna a dalsiho "bordelu" a ty proste delaji spunt a ten spunt brani volnemu precerpani a odtoku vody, ktera pritece. Takze ti, co napojili stresne zvody na kanalizaciu, akorat tak zpusobili, ze tam te vody pritece driv vic a vic ji tam tim padem stoji a ceka, az bude moci odtect dal a vraci se nam do zachoda, do vany apod. Za normalnich okolnosti (kdyby to ti dobri lide nenapojili) bychom se mozna do stadia, kdy bychom nemohli poradne splachovat, ani nedostali, protoze je precerpavacka pravidelne cistena. Ale tim, ze si to ti dobri lide napojili, se tam napr. po te prutrzi v pondeli nahrnulo vic vody najednou a tim padem je problem se splachovanim na svete. Mimochodem, u nas to zacalo presne po te prutrzi...
Odpovedať
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či býva niekto z vás na Čiernej vode blízko projektu 5element? Ako to vyzerá po dažďoch? Rozmýšľame nad kúpou pozemku v tejto časti a bojíme sa stojacej vody v záhrade....a nemáte prosím ešte info o vybudovaní nového obchvatu, ktorý je plánovaný v tesnej blízkosti CV? Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@beerucha - vdaka za vyklad. Takze je na obci, aby spravila poriadky aj s takouto vodou (ci stavebnikmi), nie len s vodou odobranou, hihihi. No, ved uvidime! @rebeca1 - od 5elementu sme dost daleko. Nebudem klamat, sme na byvalych mociaroch a po dazdi tu aj v malych priehlbinkach stoji voda. Ale pokial viem, po realizacii sadovych uprav rastlinstvo (najma trava a stromy, kvetinky zrejme pomenej) prebytocnu vodu spotrebuje, takze je to v pohode.
Odpovedať
@atka- dakujem za info....nebývate náhodou v tých typizovaných domčekoch vedľa jazdeckého areálu? neviem ako sa to volá, Panonsky háj???? Teraz tam robia ďalšie inžinierske siete, žeby Panonsky háj III? Neviete, bude to tiez typizovane? Ďakujem.
Odpovedať
@rebeca1 My byvame v Panonskom haji 2, ale mas pravdu, vedla jazdeceho arealu je Panonsky haj 2 a za nim je Panonsky haj 3. Ale tam uz developer nebude stavat typizovane domy, pokial viem, v PH 3 predava len pozemky. Na PH2 su vsak este nejake volne pozemky, ak by si mala zaujem, a k pozemku by si mala dostat aj projekt (prave z tych typizovanych domov), ale mozes si postavit aj daco ine.
Odpovedať
atka2 - vás neodrádzala tá spodná voda pri kúpe pozemku a domu?a potom, predsa asi v podvedomí žiješ s tým, že čo bude pri povodniach, nie? no neviem, je to rozhodnutie na celý život v našom prípade, tak máme obavy...
Odpovedať
Profilova fotka
PH
Odpovedať
Profilova fotka
iba Panonský háj robí roblémy, robí zlé meno celej CV... ostatné výstavby v CV sa nesťažujú
Odpovedať
az teraz som si vsimol starsiu otazku na mna od beerucha(y): fakt neviem 100%, ze developer nic nema, iba si to na zaklade dostupnych informacii myslim, kedze dlzi na vsetky svetove strany. Pri tom spletenci firiem, ktory maju vytvoreny, by som nepokladal za podstatne, ci platia telefony, priestory alebo zamestnancov - to moze byt vsetko pisane na inu firmu... Nechcem nikoho odradzat, ale podla mna je sudenie sa so Suchym miestom uplne zbytocne.
Odpovedať
@rebeca1 Naozaj sa nebojime. Nasa dcera na C. vode byva uz niekolko rokov, maju krasny dom a krasnu zahradu a uzivaju si ich. I ked po prudkom dazdi boli urcite nizsie polozene nezastavane parcely zamokrene, oni problem nemali. Je vsak nutne, aby bol dom dobre zaizolovany (a mozes ho mat postaveny aj v jazere!), a aby nebol postaveny nizsie ako je okolity teren - i susedov, a to po buducom navezeni zeminy. Este k tej vode - moji rodicia maju chatu (dom) uz 35 rokov priamo na brehu obrovskeho strkoveho jazera, a teda bez problemov. Povodne totiz byvaju popri tecucich vodach. A mam uz dost rokov, a veru Cierna voda zaliata este nebola (cez Ciernu vodu som chodila cely zivot)... Ale pivnice sa tam nerobia, s tym treba pocitat.
Odpovedať
Dobry den, poradi niekto ako spojazdnit internet? /funguje akcia od developera Magio 2 roky zadarmo?/
Odpovedať
@gabgab Mate uz profouknuty opticky kabel? Jinak od devepolera stran Magia jeste samozrejme nepristal ani cent :-D Ale to nejen stran Magia... :-p
Odpovedať
@beerucha Nie nemame, mate pls. kontakt na osobu ktora to vykonava? vopred dakujem
Odpovedať
@gabgab Firma Heizer optik, tel. 0907 780 000. Az to profouknou, tak to chvilku trva, nez si to T-Com updatuje v jejich systemech, nejlip proste pro kontrolu volat, a az to budou mit updatovane, tak objednat :-) Pozor, at se vam nesnazi vnutit, ze musite zaplatit kauci cca 90€! Pokud by se o to pokouseli, tak nebrat a objednat pres jiny kanal (jsou 4 moznosti - obchodni misto, internet, telefon, obchodni zastupce). Z osobnich zkusenosti pri objednavce pres internet a po telefonu tento problem nebyl, na obchodnim miste ano. A jeste pozor na jednu vec - musite si nechat zapojit internetove zasuvky jeste nez to prijede T-Com slavnostne zapojit. Jinak hrozi, ze se panove zase otoci a pujdou o dum dal. Na info lince mi sice tvrdili, ze mi to zprovozni oni, ale ti pak na me koukali jako na zjeveni. Sice to nakonec zprovoznili, ale musela jsem skoro brecet, abych je ukecala :-N
Odpovedať
Zaujal ma projekt PHIII (pozemkyciernavoda.sk). Vo fore som a o developerovi dozvedel skor negativa a to ma trochu odradza. Cena za stvorec je velmi dobra a pripadne posunuutie terminu IS ( co je podla toho co som tu cital, velmi pravdepodobne ) mi nevadi, lebo stavat tak skoro nechcem. Budem rad ak mi napisete pozitiva/negativa daneho projektu a ci ne/odporucate do toho ist. Vopred dakujem za akekolvek info.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
asi si slabo čítal, ked nad tým uvažuješ...
Odpovedať
@marek148: firmu PMA s.r.o. , ktorá predáva pozemky PH3, ovládajú tí istí z***i ako predchádzajúce firmy sjts, sajtos, unison, panonsky haj, suche miesto atd. majú niekoľko spoločných znakov : 1.neplatia svojim dodávateľom; 2. klientom nasľubujú hory doly - zadarmo magio internet a tv na 2 roky, zadarmo zasadenie 3-metrovej borovice, atď; 3. akonáhle podpíšte zmluvy, sú nazastihnuteľní; 4. nedodržiavajú svoje povinnosti vyplývajúce zo zmluvy; 5. vydierajú klientov zmluvnými pokutami; 6. bezddôvodne nedodržiavajú stanovené termíny výstavby; 7. závady neodstraňujú a nereagujú na reklamácie; 8. pôsobí v nich osoba menom Michal L. vo vašom príade by som nad kúpou pozemu na PH3 začal uvažovať, až keď budú mať kolaudačné rozhodnutie na inžinierske siete. keďže sa predávajú len pozemky, môže si tam postaviť prakticky kto chce čo chce a hrozí , že okolo vášho elegantného domu z čistými líniami, budú stáť nevkusné cukríkové príšery s 2 metrovými plotmi s betónových prefabrikátov.
Odpovedať
...a hlavne pozor na dan zo stavebnej parcely (pokial nechcete zatial stavať...)
Odpovedať
Dávam do pozornosti nižšie uvedený link. Dúfam, že to pasúce sa prasa len niekomu jednorázovo ušlo a verím, že majiteľ toho prasaťa už zabezpečil nápravu. http://www.youtube.com/watch?v=9DDJkc...
Odpovedať
@marek148: ak mas kopu casu, peniaze na pravnikov a dobre nervy, nech sa paci...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?