Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
teda Ivan3, ty pochybujes, ze by nas developer za nieco nezaplatil? :-D Ja teda v tomto ohlade ziadnu pochybnost nemam. Ale mas moj obdiv, ze sa mu este vobec snazis dovolat, my sme taketo pokusy uz vzdali. Od nas urcite nedostanu ani korunu.
Odpovedať
maju pravo vobec nieco ako dodavku vody fakturovat? Ved nemaju na to s nami uzavrete zmluvy. Myslim, ze je tu viac takych, ktori s nimi nechcu mat uz nic spolocne, preto je podla mna ciste aby sme platili obci. Vodu odoberam, problem s tym nemam, aby som platil ... Ale to by uz starosta nemal na nich paky aby dorobili veci, ktore maju dorobit ... cize potrebuje ich drzat nejako v sachu ... Dufam, ze tym nebude drzat v sachu aj nas ...
Odpovedať
Mel_blanc, nemas pravdu. Tym, ze starosta sa svojvolne a bez akehokolvek pravneho dovodu jednostranne "rozhodol", ze vodu od montaze vodomeru mame hradit my, sa snazil len usetrit developerovi obrovsku sumu penazi. Ja na rozdiel od Ivana3 nemam zaujem hradit za vodu obci, pokial s nou nebudem mat uzavretu zmluvu. A developerovi ju rada uhradim, ved som tu vodu odobrala, avsak sucasne bude musiet developer zaplatit svoje podlznosti voci mne (je mozna kompenzacia), nakolko mi dlhuje kopec penazi. A predpokladam, ze developer dlzi vacsine z nas, a to nehovorim o zavadach, ktore na dome mam. Tak ako Mihric, davno som pokusy o dovolanie sa oprav u developera vzdala. Takze ja navrhujem, ti, ktori nemienime obci vodu bez riadnej zmluvy - t.j. de facto za developera - uhradzat, ze by sme sa pripadne mohli branit spolocne, nakolko si myslim, ze spolocne sa dokazeme ubranit proti tejto, podla mna, nepravosti. A ak aj platit obci vodu (co teda naozaj nemienim), urcite nie za stav vodomeru do dna odovzadnia domu!
Odpovedať
...a to sa starosta vyjadril, ze hlavny uzaver na vodu (ktoru nikto nezaplatil a je jedno ci vy alebo developer) nezavrel, lebo sa to tyka nevinnych obcanov, ktori za vzniknuty stav nemozu....
Odpovedať
Mamina 02, v pravnom state nie je jedno, kto nezaplatil. A nemoze nikto vymahat dlh od niekoho s kym nema zmluvu, ci uz ustnu alebo pisomnu. Obec si moze dlzobu vymahat akurat tak od developera, a to i sudnou cestou. Neviem presne, ako by obec zazalovala za neuhradenie odberu vody od montaze meraca spotreby vody mna namiesto developera, ked nevie napriklad ani to, kolko vody islo na vrub developera podla platnej zmluvy o dielo medzi mnou a developerom, kedze spotrebu medii do dna prevzatia domu podla ZoD hradi developer. A nevie ani to, aku dalsiu kompenzaciu som si u developera uplatnila a aku mam pravo si este uplatnit..
Odpovedať
@atka2 uznavam ze pravo, zdravy rozum a etika nejdu dokopy
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte , chcem sa spytat ci niekto zachytil nazov firmy , ktora robila krbovu predpripravu, (osadenie kominov ) a ci ma niekto problem so zatekanim. Ziskat totiz nejake info zo SM je dost obtiazne . Vdaka .
Odpovedať
atka2 ma pravdu, nech spotrebu vody zaplati developer a my mu to potom radi preplatime tymi peniazmi, co nam dlzi. Ale obec asi s takymto riesenim nebude spokojna, od nas dostane peniaze skor ako od developera, teda lepsie povedane "developera".
Odpovedať
Samozrejme je pre obec jednoduchsie ziadat peniaze od ludi ktory tu byvaju ako od developera, ktory neplati nikomu a jeho zakldne imanie nepostaci ani na 5% vody co sa spotrebovala. Je to vsak pravne absolutne nespravny postup. Kedze nemame uzatvorenu zmluvu s obcou tak obec nam predsa ani nema na zaklade coho vystavit fakturu. To moze len developer. Samozrejme na koniec by sme po spravnosti mali uhradit tu spotrebovanu vodu my (comu sa podla mna ani nikto nebrani) ale v sucasnom stave, kedy developer okradol kazdeho z nas uplne rozumiem kazdemu, kto za vodu pred podpisom zmluvy odmietne zaplatit. A preco aj by mal developer este aj z tejto poslednej veci (ked uz neuhradil nikomu penale a fusersky postavil nase diela) kedy ani nebol schopny a ani ho netrapilo ze verejna komunikacia ako ani rozvody neboli odovzdane a stale sa vyskytovali problemy vykorculovat uplne bez ujmy. Ja suhlasim s atkou2 .
Odpovedať
Este aby sme sa aj dokazali spojit a spolocnymi silami zabojovat!
Odpovedať
to atka -zdravím,asi mi nedochádza,spojiť a zabojovať za čo? Definuj. Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
Ahoj, Ivan3. Pytas sa, ze zabojovat za co?! No predsa za to, aby nas nenutil niekto prevziat zavazky za developera! Ved som to jasne napisala uz vyssie. Samozrejme, Ty, kedze mas dom vysporiadany, developerovi vodu uhradis. A ak sa developer vysporiada so mnou, aj ja mu vodu rada uhradim a myslim si, ze aj vsetci ostani. Som hrda na to, ze nikdy nikomu nic nedlhujem, a to ocakavam aj od inych, v tomto pripade mam na mysli developera. Dal si dopredu zaplatit a dom nedokoncil, ved to vies! A to uz ani vobec nehovorim o spotrebovanych energiach, o zavadach ani o penaloch...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahoj Atka,ako vieš nemám s developerom nič vysporiadane,práve naopak,mnou písomne vznesené nároky neboli ani hodné odpovede a tak prídu na rad právnici. A už vôbec neuhradím vodu developerovi.Neviem ako Ťa takáto možnosť v mojom prípade vôbec napadla.Ale na druhej strane ak so mnou urobí obec aspoň predbežnú zmluvu o budúcej zmluve,tak obci tú vodu rád zaplatím.Tak som to aj obci deklaroval a odpoveď zatiaľ nemám.Nemám pocit,že by nás niekto nútil prevziať záväzky za developera,čo je si myslím v našich prípadoch aj pravne nezmyselné.Každý máme,alebo sme mali s developerom zmluvný vzťah individuálny a každý ho musíme riešiť individuálne.Ak sa aj bavíme o právnom štáte,bez ohľadu na to či v ňom žijeme alebo nie,tak potom sa pýtam,má naše spojenie a bojovanie proti developerovi spôsobom,ktorý navrhuješ oporu v zákone.Preto som sa pýtal na definíciu.O čo sa oprieme,kto vypracuje právnu analýzu a dá sa vôbec nejaká vypracovať.Na developera má tlačiť obec,pretože nedodržal záväzky čo sa týka odovzdania infraštruktúry.A my môžeme tlačiť na developera len v oblasti,ktorá bola zahrnutá v našich zmluvách.Ak existuje možnosť tlačiť hromadne na developera za nedodrženie odovzdania infraštruktúry,rád sa pridám,ale to musí mať hlavu a pätu a nie dávanie si záväzkov na modrej streche,že budeme sa spájať a bojovať.To asi nebude stačiť.Prajem všetkým pekný deň Ivan3
Odpovedať
@atka2 obávam sa, že keď nám bude chcieť obec vyfaktúrovať spotrebovanú vodu, (akonáhle uzavrieme s obcou zmluvu o dodávke), tak to urobi na základe stavu našich vodomerov. Chcem tým povedať, že sa nám može lahko stať, že budeme musieť obci zaplatiť celú spotrebovanú vodu aj tú čo spotreboval developer počas vystavby našich domov. .... neviem, nie som si istá, či obec musí/bude brať ohľad na náš zmluvný vzťah s developerom. Kľudne nám môže vyfaktúrovať celú spotrebu s tým, že my si máme sami potom od developera vymáhať za vodu, spotrebovanú počas výstavby....my máme v zmluve s developerom zakotvené, že preberie náklady počas vystavby, nie obec...... čo obec do toho..... a to teda voňať nebude myslím ani jednému z nás..... navyšovať svoju podľa mňa už nevymožiteľnú pohľadávku od developera..... PS: je tu ešte niekto taký, kto verí, že od SM niekedy niečo uvidí/vysúdi ????? nehovorim o vyhratom súde, ale o vymožiteľnosti.....o tom nepochybujem, že väčšina z nás má oprávnené pohľadávky, ale či si myslíte, že sú vymožiteľné.....prajem krásny slnečný deň
Odpovedať
ešte by som chcela touto cestou opäť dôrazne vyzvať psíčkarov, hlavne tých s veľkými plemenami, aby svojich miláčikov držali na uzde, a nenechali s..ť na mojej záhrade. Lebo najbližšie, keď prichytím nejakého psíčkara, ako jeho pes se.ie na mojej záhrade, tak mu to veľké hovnisko osobne nadžgám do gagora a rozlískam mu to po ksichte, už so železnou pravideľnosťou si nejaký pes robí z nášho trávnika záchod. a mne smrdí celá záhrada aj kosačka. Ospravedlňujem sa za vulgárnosť! Ale už ma to fakt vytáča! Ja som tiež bývalý psíčkár, ale teda v živote som nedovolila môjmu psovi, aby vošiel na cudzí (upravený) pozemok a urobil tam svoju potrebu, a nehovoriac o tom, že to tam nechám. Ak ani toto nepomôže, tak už potom asi fakt nachystám na záhrade nejakú (p)otravu na psov. ]-(
Odpovedať
Na Ph2 je to ako vo veľkom psom útulku. Psiská brešú a brešú a brešú a obs..rajú všetko dookola. Radosť spať pri otvorenom okne. :-S. Keď sa spustí brechot 10 psov ó radosť veľká. Ak by ste boli takí dobrí susedia berte si svoje psy na noc dnu, nech breškajú iba pre Vás.
Odpovedať
@vikina25 obávam sa, že to asi nebude možné .... sme viacmenej na dedine, psy k rodinným domom patria.... a je jasne, že sú na dvore, najmä aby strážili.... no s tými výkalmi by sa možno dalo niečo robiť.
Odpovedať
no ked majú strážiť dvor tak nech si tam aj kakajú :-) a zavýjajú dnu no nebolo by to pekné :-D
Odpovedať
Neviete niekto komu patri mechanizmus, ktory dnes rano zanechal na PH II asi 5cm pasy blata ktore sa tahali skoro az k aukcnemu centru? Ak ano treba ich oslovit alebo to oznamit aby tu cestu dali doporiadku. Lebo vysledkom zas bude len prach rovnajuci sa najhorsiemu stavenisku. A pritom vodici takychto mechanizmov maju povinnost ocistit vozidlo pred vjazdom na vozovku.
Odpovedať
K tym psom by som len dodal ze vlastne znasame vykaly nie len PH II ale aj Sucheho miesta pretoze psickari so Sucheho naramne radi chodia vencit psov ku nam a aj chapem ich dovody. Nie su to ziadne vznesene dovody ako ze na PH II sa pes lepsie prejde skor to ze je tam este kopec pozemkov neoplotenych kde mozu psa nechat do sytosti vy..at. Na Suchom mieste by si kazdy vykal museli pozbierat kedze je tam vsade plot a chodniky. Ja by som bol za to nech si vencia psov u seba na Suchom Mieste ke dnechcu zbierat bordel po svojich priateloch.
Odpovedať
vymozitelnost hocicoho voci developerovi je nula percent, zbytocne sa sudit a platit pravnikov
Odpovedať
Profilova fotka
to mikohric: Dovolil by som si nesuhlasit. My sme uspesne vysudili. Treba mat vsak od zaciatku dobre postavenu zmluvu s developerom a nepodpisat prvu verziu, ktoru vam predlozi. Pripomienkovat a pripomienkovat. do nemoty, az kym nie ste s jej znenim natolko spokojny, ze v pripadnom sudnom spore taha za kratsi koniec prave developer.
Odpovedať
to wratko: pisem o sucasnom stave, kedy je nam pripomienkovanie zmluvy uz len prijemnou spomienkou na doby, ked sme nasmu developerovi slepo doverovali... Okrem toho si myslim, ze vysledok sudu je bezpredmetny, lebo neverim, ze tento developer este nieco ma. Cize na mojich slovach nemenim ani ň.
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, je to vysoko pravdepodobne.
Odpovedať
No, developer ma sice zakladni jmeni ve vysi, za ktere by poridil tak akorat ojete auto, ale taky by mel mit v majetku celkem hodne pozemku v celkem dost vysoke celkove hodnote. Nebo?
Odpovedať
beerucha, staci si pozriet kataster, nemaju nic... aj to zakladne imanie pochybujem, ze este niekde drzia, myslim, ze to ani nie je ich povinnost. Budme radi, ze mame aspon domy.
Odpovedať
SM s.r.o. nemá vôbec nič, všetky pozemky sú písané na iné eseročky, ktorých jediným majiteľom síce je UNS a.s., ale v našom úžasnom právnom systéme sa nedajú prenášať povinnosti na materské a sesterské firmy. Takže grázli typu Kramplovcov môžu donekonečna zakladať nové firmičky a odrbávať ľudí. Mimochodom napríklad takej Sociálnej poisťovni dlží Suché Miesto 9103,12 EUR a ako vieme, pohľadavky štátu sa plnia ako prvé.
Odpovedať
Takze, budem ironicka, ale kedze je developer taky chudobny, treba za neho zaplatit este aj za vodu!? A vlastne, neposkladame sa mu aj na ostatne jeho dlzoby?
Odpovedať
Drzet zakladni jmeni povinnost je, to je totiz podstatou zakladniho jmeni.A nevim, jak je to na katastru, a to, co pise Ondras je dost pravdepodobne realne, ale zase na druhou stranu - vyvadeni majetku ze spolecnosti za ucelem jeho snizeni, pripadne prevod na jine spolecnosti, ktery zamerne zamezi moznost z hodnoty toho ktereho majetku hradit pripadne zavazky, je v kazde normalni zemi trestne, ne?. Nerika se tomu nahodou tunelovani nebo tak nejak? A vzhledem k tomu, ze musi existovat nejaka provazanost s uzemnimi rozhodnutimi, stavebnimi povolenimi apod., protoze ty jsou na ty pozemky a na projekty vazane, tak pokud by k necemu podobnemu zamerne dochazelo, nebylo by to zase az tak neprokazatelne. Nebo jsem tady jedina, kdo si odmita sednout na zadek a brecet, protoze SM tvrdi, ze "nemame"??? Pohladavky statu se plni jako prvni v pripade konkurzu spolecnosti, v pripade normalniho fungovani je firmy vetsinou plati jako posledni...Navic suma 9 tis. EUR neni zadny opravdovy dluh, takove castky dluzi stovky, mozna tisice firem. Nevim sice, kolik ma SM zamestnancu, ale nebude to pojisteni za vic nez nejaky ten mesic, dva, tri... Pokud tedy svym zamestnancum neplati akorat minimalni mzdu, ale to uz bych potom vubec nechapala, kdo za ty penize muze pro takovy cunata pracovat. Takze vecny brek SM, ze "nema" me osobne nechava naprosto chladnou. SM prave prodava pozemky PH3, dale je nejakym zpusobem provazane s projekty PH4 a PH5, a ja se v zadnem pripade neminim vzdat penez, ktere mi dluzi, na ktere mam narok, dodatek ke smlouve a vystavene dobropisy. A nedam pokoj, dokud mi penize nepristanou na uctu.
Odpovedať
@atka2 Kedze je developer taky chudobny tak ho posleme sup sup do prace at zacne pekne vydelavat korunky - tedy eura :-) Koneckoncu, ja jsem otevrena dohode a muzou si to u me odpracovat, na baraku je porad co delat ;-) Ale pokud by se z cireho zoufalstvi opravdu zalozilo sdruzeni "Nenechme SM stradat a zaplatme jeho dluhy", dejte vedet, poslu cislo uctu :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?