Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem hoover za pekný príspevok, to by mali vidieť všetci čo tam idú kupovat pozemok, tak ako aj my sme chceli, no po tomto videní videa, neviem, neviem... To je CV až taká zlá??? ]-(
Odpovedať
@lucinka33 ked nechceme aby sa to tu preludnilo....tak vas plasime... :-)
Odpovedať
@lucinka33 to video je stare, nemusis sa plasit, myslim, ze to bolo natocene, ked 3/4 slovenska plavali... ;-)
Odpovedať
v maji 2010 boli vytrvale dazde, ktore sposobili na mnohych miestach slovenska zosuvy pody, spytajte sa v niznej mysli. Cele slovensko bolo neskutocne podmacane, spodne vody vysoke, hradze sa pretrhali atd ... bolo pred volbami, slubovali vsetci politivci ako pomozu ludom po povodniach ked sa dostanu k moci ... to bolo to obdobie. Faktom je, ze ano, CV nie je nijako voci extremnym vplyvom pocasia imunna a tyka sa to aj nas. Su lokality urcite, ktore toto zvladnu lepsie.
Odpovedať
To: evu_lienka. Nie, to pred nasim domom nie je beton odpileny zo zle urobenych chodnikov. Pred nami chodniky nerobili ani robit nebudu - sme v priecnej ulicke. Ta kopa betonu pred nami bola "cerstva", akoby vyliata/vysypana z vedra alebo furika...
Odpovedať
zdravim vospolok, - mozete mi prosim doporucit niekoho na reviziu kotla (najradsej od radovkarov z PH2) - potreboval by som 4ks dosiek na salovanie, dlzka 3m (staci aj zapozicat na jedno pouzitie) Za odporucania i ponuku do IP vopred dakujem.
Odpovedať
@tony23 ohladom kotla skus firmu Instamik - nemal by to byt problem (hlavne ak mas Viessmann)
Odpovedať
susedia, nepočuli ste včera na PH2 (alebo možno na Suchom mieste) okolo 22:30 výstrel? okolití psi potom štekali ešte hodinu ako besnííí..............
Odpovedať
Ak Ma niekto zaujem: http://t-bazar.sk/praca/plny-uvazok/a...
Odpovedať
ak maju na sekretarku s takymito parametrami (tlmocenie v anglictine a pod.), potom uz asi budu mat aj na opravy domov a platenie pokut a skod. Hned sa pojdeme prihlasit.
Odpovedať
Susedia, máte niekto prosím kontakt na bager pre úpravu pozemku? PHII alebo blízke okolie. Vďaka.
Odpovedať
@ejo17 mne sa najviac osvedcilo oslovit nejakeho bagristu priamo na mieste. myslim, ze kazdy den niekoho "odchytis"
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zdravim vsetkych, upozornujem vsetkych obyvatelov, hlavne PHII (radovky urcite), ze nemame nainstalovany regulator tlaku vody vo vodomernych sachtach na pozemkoch!!! To znamena, ze ak tlak vody v kanalizacii prekroci 6atm, je mozne ze vam zacne tiect/striekat voda u kotla s danych hadiciek (ktore odvadzaju v podstate len "kondenzovanu vodu"), kedze to roztrhne tlakovu membarnu. Pricina je vraj v prietoku vody v kanalizacii/potrubi - pri vstupe do PHII. V takom pripade na zaciatok je treba vypnut teplu vodu otocenim cervenej packy na pravo pod kotlom. Nam sa to stalo cez vikend, ked sme si vsimli, ze mame mokru stenu a vodu na podlahe okolo kotla. Kontaktoval som vodarov, ze preco sa to stalo, ti my vysvetlili technicke detaily, ale co je fakt zaujimave, je ze montaz regulatorov nebola v plane realizacie pri vystavbe domov - dakujeme Suche Miesto!!!! Samotny material na instalaciu, oprava membrany+ praca vyjde teraz na cca 170 EUR.
Odpovedať
@marcelus ...no nie je to celkom pravda, ked som mal takyto problem, tak mi instalateri povedali, ze na vstupe do PH2 je centralny regulator tlaku (aby nemusel byt pri kazdom dome) a vtedy problem zapricinili Vodarne (BVS), ked odstavili na par hodin vodu kvoli nejakej novej pripojke na trase a vtedy sa vraj stane to, ze treba "restartnut" regulator. Stalo sa to aj na Monarskej aleji, vtedy tam nabehla poruchovka a bolo O.K. ...to len pre info
Odpovedať
Ja som zas pocul ze ten centralny regulator je nefunkcny .... kedze voda je este neodovzdana a SM sa o to nestara .... takzo povedat co je na tom pravdy. V kazdom pripade "lokalny" regulator vo vodovodnej sachte stoji tusim ~50 euri (montoval bytservis) a je po problemoch .... urcite to je menej ako oprava kotla pripadne upratovanie vody z prasknutej hadice.
Odpovedať
zdravím,no pridám aj ja trošku do mlyna,mňa tento špás stál minulý rok rozkopávku pred vchodom do domu s vytrhaním zámkovej dlažby,rozkopaním trávnika,záhonov poškodenia automatickej závlahy ,atď.,pretože práve z dôvodu neregulovaného tlaku na celej PHII mi praskol prívod vody do domu medzi domom a vodomernou šachtou.Zážitok na infarkt.Toto info o tlaku v systéme sa mi dostalo pochopiteľne do uší až po havárii.Dodatočná montáž regulátor tlaku vyšla asi na 70€.Vrelo každému doporučujem,ak sa chce vyhnúť problémom,ktoré som mal ja.Ako by som ja bol vtedy rád,keby mi len praskla membrána na kotli.Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
Zdravím susedia, vie mi niekto poradiť ako najlepšie odvodniť pozemok, či je vhodné vykopať drenážnu jamu a do nej stiahnuť trativody plus dažďovú vodu z odkvapov a kde by bolo najlepšie takúto jamu umiestniť na pozemku alebo použiť štrk/makadam v hĺbke 30 cm pod povrchom alebo...!? Vopred ďakujem za vaše rady. Pekný večer.
Odpovedať
@jankovci http://www.elwa.sk/index.php/Vsakovan... - asi najjednoduchsie a nie drahe riesenie
Odpovedať
Mile. Odo mna chcel Bytservis za ten regulator 100 EUR. Teda aj s montazou, ale predpokladam, ze aj Vam ostatnym ho namontovali a nestrcili len do ruky...
Odpovedať
Ahojte susedia, tiež sme v štádiu osadenia vodomernej šachty a chceli by sme pripojiť aj regulátor tlaku. Šachta, ktorú sme kúpili ho neobsahuje a nie je v nej ani naň miesto. Máte niekto s podobnou situáciou skúsenosť? Dá sa regulátor pripojiť aj inde, ako priamo do šachty? Ak áno, poprosím o info kde. ... Viete niekto odporúčiť firmu, ktorá je oprávnená k zapojeniu vodomeru a pripojeniu k vodovodu?
Odpovedať
Susedia, môžete my posunúť kontakt na Bytservis + osobu oprávnenú pre namontovanie regulátoru. Ďakujem Evi
Odpovedať
kontakt na Bytservis uz mam, dakujem Sinadovi :-)
Odpovedať
Ahojte susedia. Akurat som si precital clanok o burkach. A tak mi napadlo, vie niekto ako je to s tymi nasimi aktivnymi bleskozvodmi? Su funkcne? Kto sa o ne stara?
Odpovedať
@ pev77: tiez by ma zaujimalo, ci to prebrala obec spolu s dalsou infrastrukturou .... ? alebo je to nikoho ...
Odpovedať
Bager. p. Vavros 0918246143 a beru 33 eur na hodinu. S tym paom je trochu tazky dohovor (je to vidlak) ale uz samotny bagrista je velmi v pohode.
Odpovedať
@pev77 myslím , že revízia bleskozvodu stačí raz za 5 rokov (zrejme je na to nejaká norma). My máme pre istotu náš vlastný , lebo elektrikár skonštatoval, že náš dom je od toho "spoločného " dosť vzdialený, takže by nám neposkytoval ochranu.
Odpovedať
na ciernavoda.info ako aj na chorvatskygrob.sk pribudli stanoviska starostu k vodnemu a stocnemu na PH2. Na obecnej stranke zaroven starosta vyzyva na "poriadok" v nasej lokalite, tj dava na znamost veci, ktore su podmienkami pre kolaudacie, ci stavebne povolenia. Ziada nas aby sme ohlasovali aj drobne stavby korektne a uplne, pricom spomina aj regulativy k plotom najma v zakrutach a ine veci ... stoji za precitanie. Moj nazor: Keby sa obec takto starala od zaciatku, tj za byvaleho vedenia asi by sme mali skutocne lepsie prostredie ako to co mame teraz. Momentalne to uz mame v rukach iba my a verim, ze budeme mat korektne susedske vztahy ... musime sa snazit, drzim nam palce.
Odpovedať
Dobrý deň,predpokladám,že nie som jediný,ktorému developer s drzosťou jemu vlastnou preposlal oznam uverejnený na stránkach čiernavoda.info a chorvatskygrob,ohľadom odberu vody a iných skutočností.Je zvláštne,že 12 minút po odoslaní tohoto mailu nikto nedvíha na Suchom Mieste s.r.o telefóny.Riadne mi to totiž dvihlo adrenalín.Arogancia developera je bezhraničná.Prajem všetkým pekný deň ,Ivan3
Odpovedať
Dostali ho urcite vsetci ale myslim ze by sme mali byt kludni pretoze zmluvu o odbere vody (az do nasho prihlasenia sa na obci - co nebolo mozne) ma s obcou developer a nie my. Cize neviem na zaklade coho by mal vzniknut titul na uhradu vody pred prihlasenim sa k odberu. Je to voda ktoru spotreboval developer a vyfakturovat nam ju moze podla mna jedine on. Je to zas len sposob ako obist natahovacky s developerom a vytiahnut peniaze od samotnych vlastnikov, ktory vsetci mame voci developerovi nemale pohladavky.
Odpovedať
Ja tú vodu obci rád zaplatím a aj to urobím,pretože už skoro dva roky bývam a nechcem byť nikomu dlžníkom.Môže sa to zrealizovať aj zmluvou s obcou o buducej zmluve,alebo nejako podobne.Developerovi však platiť nebudem nič a to z dôvodu,že ak som dobre informovaný tak za odber vody,teda aj developerskej, na celej Čiernej Vode platí obec a až následne rozfakturuje jednotlivé odbery podľa jednotlivých odberných miest.V našom prípade vodomer na päte staveniska PHII.Je otázne,či developer svoje záväzky voči obci plní.Ja som občan Chorvatského Grobu a nie je mi ľahostajné,že za moju odobratú vodu obec nedostáva náhradu.Preto obci na základe odpisu vodomeru k 31.07.2011 rád zaplatím a kvitujem,že mi túto možnosť poskytli.Som len zvedavý,kedy developer opraví-spojazdní verejné osvetlenie,skolauduje kanalizáciu,komunikácie aj s výjazdom na Vajnorskú ulicu atď.atď.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?