Menu Forum

Čierna Voda - Panónsky háj I a II

13. jan 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
Registrovala sa 1. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 207 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
 aj my sme zaplatili poriadne pálky za plyn, elektrinu, ktoré boli spotrebované počas výstavby našich domov, zámerne spomínam "našich domov" lebo bolo úplne bežné že z jedného elektromeru sa privádzala elektrina pre viaceré domy /tzv. hniezda/, takže v konečnom dôsledku som zaplatila za developera elektrinu aj za výstavbu iných domov, nielen môjho...
Nehovoriac o ostatných nevysporiadaných podlžnostiach voči nám, a nevybavených reklamáciách, na ktoré sa dodnes ani len nikto neprišiel pozrieť....žiadna obhliadka nieto ešte náprava!!!
Takže odo mňa neuvidia zaručene ani cent za vodu!
25. máj 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
Registroval sa 15. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
 no neviem, ale odpajat nas nemozu - nie sme nahodou spoluvlastnici vodovodu a vsetkych sieti my? Treba si pozriet zmluvy.
26. máj 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
 susedia, neostalo niekomu cca. 4 m pletiva na oplotenie, ktorého sa chce zbaviť? Odkúpim. Prosím info do IP. vďaka
26. máj 2011 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
upomienka
Registrovala sa 11. apríla 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 6 príspevkov. Má 79 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
upomienka
Registrovala sa 11. apríla 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 6 príspevkov. Má 79 priateľov.
 @sarina a ja som z nich nesmierne sklamaná. emoticon
3. jún 2011 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sinad
Registroval sa 7. júna 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 88 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
sinad
Registroval sa 7. júna 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 88 príspevkov. Okres Bratislava.
 zacali stavat infrastrukturu na PH III, ci Pozemky Cierna Voda, alebo ako to najnovsie volaju ... som zvedavy, ci dokonci/upravi prijazdovu cestu cez PH I aj s krizovatkou na Vajnorsku ?
3. jún 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
misuge_
Registroval sa 30. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 50 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
misuge_
Registroval sa 30. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 50 príspevkov.
 hmm, uz 19 ludi sa nechalo nachytat na pozemky PH3, smutne... asi ludia bez internetu ;)
http://www.lexxus.sk/detail-novostavba.aspx?Strana=3&ID=52
3. jún 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
Registrovala sa 24. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 255 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 Dakujem neznamemu susedovi, ktory mi dnes za bieleho dna spred vchodovych dveri doslova ukradol plastovu nadobu s trochou krmiva pre kocura.
... co sme to za ludia?!
3. jún 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sinad
fotoportrét
fotoportrét
sinad
  @ misuge: mozno su to len dalsi nezaplateni developerovi dodavatelia, ktori dostali namiesto financii kus role emoticon a budu sa s tym pokusat kseftovat dalej ...
Inak si neviem predstavit, kto by kupoval 386 m2 pozemok, ked nema nudzu o peniaze a nechce co najskor byvat ... a popri tom vie, ze dnes nedostane stavebne povolenie na dom resp. ak aj by dostal tak neskolauduje nic, kym obec nevyriesi sucasne problemy, co moze nejaky ten rocik trvat.
Kazdopadne odvazlivci.
4. jún 2011 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hann
Registrovala sa 4. novembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 52 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
hann
 Ahojte susedia,
ak ste náhodou videli zatúlanú bielu mačičku so sivými a čiernymi pruhmi, budeme veľmi vďační, ak nám dáte vedieť, sme ja Jazmínovej 12, alebo do IP. ďakujeme
4. jún 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mohr
Registroval sa 3. septembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mohr
Registroval sa 3. septembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov.
 Doporuci mi nekto firmu na komplet prace - vystaba oplotenia? Dakujem
6. jún 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
Registroval sa 10. mája 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 5 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
Registroval sa 10. mája 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 5 príspevkov. Má 1 priateľa.
 all: Ahojte dobri ludia,
Potreboval by som poradit...
Sme mlady par a rozhodli sme sa kupit pozemok (ak Boh da na rok aj stavat). Momentalne riesime pozemok. Uz sme videli viacero lokalit a vsade nam developeri hovorili "zaujimave" rozpravky, no pre nas je dolezity aj Vas nazor - z prvej ruky... Zvazujeme PH3..
Mozete mi prosim napisat nazor na:
1) Pristup developera - ako plni svoje zavazky - kvalita (vybudovanie IS - cesty krizovatky, chodniky, plyn atd) a terminy (PH maju kolaudovat 12/2011), komunikacia atd..
2) Viem o problemoch so spodnou vodou v tejto lokalite - pred par rokmi pri vytopeni - islo o ojedinely jav? - pripadne boli prijate nejake opatrenia (cistenie kanalizacie, drenaze a pod..)?
3) V suvislosti so spodnou vodou - komplikovalo Vam to stavbu? museli ste prijat nejake opatrenia?- armovanie zakladov, viac izolacie?? pripadne vyssie polozenie stavby?

Ocenim kazdu radu a Vase postrehy..

Dakujem!

(mozno sused) ;)
9. jún 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
resta
Registroval sa 18. marca 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 54 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
resta
Registroval sa 18. marca 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 54 príspevkov. Okres Senec.
 kofi83 - cesty máme, plyn tiež, elektriku taktiež, dokonca aj vodu. A po intervencii obce dokonca začali s výstavbou chodníkov. Veci ktoré boli sľubované v projekte - polyfunkčná budova nie sú a ani nebudú.

Termíny developera - ber to ako veľmi, veľmi orientačné - ako názor prognostika...

Ak sa chceš zorientovať - poprechádzaj si toto vlákno, za deň dva to prejdeš a názor si určite urobíš. Ďalej obecný web, web ciernavoda dot info alebo chorvatania dot sk

A k vašej túžbe tu stavať - pokiaľ viem, stále platí stavebná uzávera, či sa to vzťahuje na všetky projekty (aj individuálne) neviem, ale určite sa na to treba v obci informovať. Možno aj preto developer nesplní čo ti p. L.....y sľúbi emoticon
10. jún 2011 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frntsk
Registroval sa 1. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
frntsk
Registroval sa 1. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky.
 kofi83
ad1) - developer svoje zavazky zasadne neplni - o kvalite sa v suvislosti s nim bavit neda - aj tie chodniky co mal vybudovat v PHII sice rozrobil ale ako vsetko do coho sa pustil, nedokoncil a nechal tak ...

termin kolaudacie to je len taky nic nehovoriaci datum, ktory nikto nemoze brat vazne ... to je taky odrazovy mostik, ktory sa bude tak pat az sestkrat posuvat ak vobec k niecomu ako kolaudacia niekedy dospejes ...

slubovat vedia, plnit sluby sa vsak uz neobtazuju ....po zaplateni budes rad ak ti vobec niekto dvihne telefon ....

podpisat zmluvu so suchym miestom s.r.o ci pozemky cierna voda ci ako sa najnovsie volaju je rovnake ako hrat lotto, tvoje sance na vyhru a spokojnost sa limitne blizia nule ...

10. jún 2011 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hann
fotoportrét
fotoportrét
hann
 @kofi83 niet čo dodať, serióznosť, spoľahlivosť a pravdovravnosť developera sú veľmi veľmi zlé. To ti tu potvrdí každý.
Ale nejaké pozemky sú na predaj aj v PH2, skús sa poprechádzať, uvidíš. Ponuka je myslím aj s výstavbou, ale to už asi nebude náš developer (ak áno, ruky preč!). Spodná voda znamená, že nemôžeš mať pivnicu a dať si záležať na drenáži a vodnej izolácii. Inak sa tu býva dobre a určite sa bude stále lepšie.
10. jún 2011 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 hann, nasla sa Tvoja macicka? Rano som videla taku chudu bielo-sivu macicku pri radovkach, ale bola skor flakata ako pruhovana...
10. jún 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hann
fotoportrét
fotoportrét
hann
 @atka2 našla sa, vrátila sa domov, ďakujem veľmi pekne, že si nezabudla. Už odpočíva v kresleemoticon
10. jún 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 486 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 486 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
 tak toto čo tu čítam ma vôbec neteší. Rozhodli sme sa kúpit pozemok cez JAVOROVA ALEJ, tie pozemky ktoré ponuka Lexxus mi niečim zaváňajú, kedže sú pod cenou, ale možno to niekto riskne a namiesto 300 m2 si kúpi 600 m2. Možno sa mýlim. Poraďte kto tam býva. Ďakujem emoticon
10. jún 2011 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
 @resta vdaka, vsetky weby a tiez obecny som si poprechadzal - a tiez nieco z tohoto vlakna, aby som sa dozvedel cosi z pozadia PH 1 a 2.. Po pravde nieco o problemoch viem, no ako isto viete, pokusa ma cena (nemozeme si toho vela dovolit emoticon ).. Na co si chcem urobit nazor je, ci su tie problemy len minulosti (vyplavovanie kanalizacie), pripadne sucasnosti (obec) alebo po nejakych natahovackach a vybavovackach mozeme byvat v pohode.. Dolezite je, ci sa problemy riesia, alebo len vsetci frflu zatial co si par individui plni vrecka..?

Nemal som sil citat cele toto vlakno, 113 stran je moc emoticon no snazil som sa emoticon

Tiez mi napadlo, ze ci nahodou PH3 nie je uz koncom "pyramidoveho" developerstva.. Viete, par blaznov pokupi, za tie peniaze sa dokoncia, mozno ako tak urovnaju stare veci a SM sro pojde do likvidacie.. emoticon Je to len spekulacia, no pri tej cene emoticon naozaj nemam chut usetrene peniaze vyhodit von oknom..
10. jún 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sinad
fotoportrét
fotoportrét
sinad

@ kofi83, ak odhliadnem od nasich problemov s vystavou domov skusim popisat nieco o kvalite infrastruktury v PH 1:
- cesty mame, ale po 3 rokoch sa zacinaju rozpadat a praskat, obrubniky sadaju ... a kedze su betonove, netusim ako a ci sa to da nejako opravit
- odbocovaci pruh na vyjazde z PH 1 na hlavnu cestu je len snom a o kvalite krizovatky neupravenom vjazde ani nehovorim
- slubovane chodniky nie su, teda okrem toho popri hlavnej ceste ktoreho kvalita je tiez otazna
- siete ukladali do zeme tak tak, ze nikto asi nevie presne povedat, kade presne vedu ... nejeden clovek prekopol elektriku ci optiku pri kopani zakladu na plot, kedze bola ulozena tam kde nemala byt a dokonca niekde 10 cm pod povrchom
- my mame v baraku slaby tlak vody (asi problem niekde na odbocke) a developer uz rok nereaguje na reklamacie
- kym funguje precerpavacia stanica, tak kanalizacia nastastie funguje ... aj ked som zazil pocas minulorocnych dazdov hasicov, ktory vykaly z nestihajuceho kanala precerpavali do nedalekeho lesa a potoka
- elektrikari chodia do PH1 ako na klavir a rozkopali kvoli oprave urcite uz pripojky pred polovicou domov, kedze kvoli nekvalitnej prace a materialom to zatieklo a vyskratovalo ... teraz pripojky jednoducho takmer kazdemu vytiahnu nad zem do krabice
- s plynom nastastie nie je problem ... ale cital som o Triangli, kde si niektori do plynomeru davali v zime ziarovku, ktora produkovala svietenim teplo, aby im nezamrzalo plynove potrubie v ktorom bola zvyskova voda emoticon

Pri cene pozemkov v PH 3 si nemyslim, ze pojdu do vyrazne lepsich materialov a kvality odvedenej prace, takze podobne problemy sa daju ocakavat aj tam. A termin na kolaudovanie infrastruktury PH3 sa uz, pokial viem, parkrat posuval.
A aj keby predsa spravili co slubuju, tak aj tak by som si to s kupou opatrny kvoli hroziacej stavebnej uzavere. rozmyslel.

10. jún 2011 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
fotoportrét
fotoportrét
kofi83
 @sinad heh, takze ma nechcete za suseda? emoticon
zartujem, vdaka za vsetky info.. myslim, ze o PH3 nemam zaujem. Vsetkym Vam tam drzim palec a prajem silne nervy. Skoda, ze chamtivost zopar ludi prevazila nad spokojnostou zakaznikov.. Verim, ze CV je prijemna lokalita, nebyt problemov spominanych vyssie..

Este raz vdaka!
11. jún 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
 s tym prekopnutim kabla sa to podarilo aj mne. je to 4zilovy (akoby datovy) kabel (farby cervena, fialova, seda, biela). vobec nemam tusenia na co by mohol byt (jedine ma napada telefon od T-comu) ale ten co viem by mal ist tiez cez optiku. takisto je mozne ze je to len nejaky zabudnuty kabel v navazke. ale ma smer rovnobezny s cestou a je v hlbke tak 60cm (samozrejme nie je pod tou cervenou chranickou (ze by si dal clovek vacsi pozor)

takze par otazok na ludi z Osikovej:

1. mate niekto iny telefon/internet ako po optike od tcomu?
2. je nieco co vam v Sobotu 11.6. cca 17:00 prestalo fungovat?

dajte mi prosim vediet.
vdaka
11. jún 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
randy21
Registrovala sa 13. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
fotoportrét
fotoportrét
randy21
Registrovala sa 13. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
 Pri prechádzke po lúke, na ktorej má byť Panónsky háj 3 môžete natrafiť aj na takýto bazénik, v ktorom sa môže nedobrovoľne vykúpať Váš pes, v najhoršom prípade dieťa či Vy sami, nakoľko sa jedná o nezabezpečený výkop, spodná voda je v hĺbke max. 1 meter emoticon.
13. jún 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
 tak táto fotka sa ti podarila emoticon
13. jún 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vladoko
Registroval sa 20. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
vladoko
Registroval sa 20. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Okres Bratislava.
 Uvažujeme s rodinou a zakupeni stavebneho pozemku v Čiernej Vode. Cena je prijatelna, dost nas vsak prekvapila na mieste pozemkov spodna voda. Zakladanie klasickymi zakladmi je asi zle riesenie. Ake mate s tym skusenosti? Je aj ina moznost ako na takomto podmacanomo pozemku postavit kvalitne dom?

20. jún 2011 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
fotoportrét
fotoportrét
mikihric
 ak ta prekvapila spodna voda na pozemku, tak asi nebudes uplne zorientovany na CV emoticon
20. jún 2011 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mel_blanc
Registroval sa 7. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 48 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mel_blanc
Registroval sa 7. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 48 príspevkov.
 vladoko, na CV je to s vodou takto: mas vodu povrchovu a spodnu. Obe su tu. Podlozie je asi nasledovne od vrchu dole:

ilovita zem cca 1-4 metre podla lokality... potom mas strkopiesok, kde je spodna voda a potom mas zas tvrdy il.

To prve ma za nasledok, ze voda sa drzi na povrchu a slabo vsiaka. Preto ju vidno, najma po silnejsich dazdoch. Riesi sa to vymenou alebo navezenim lepsej priepustnejsej zeminy a vybudovanim retencnej nadrze, jednoduchsie jamy so strkom...

Spodna voda sa drzi v tej vrstve medzi ilmi, a je dost natlakovana, cize ak by si si vrtal studnu uvidis v hlbke cca 3 m, ked ten vrchny il prerazis, ako sa voda tlaci hore a realne ju v studni budes mat tak 1-2 metre pod povrchom... opat zavisle od konkretnej lokality, niekedy od konkretneho pozemku, miesta vrtu.

Nie su to neriesitelne problemy, treba s tym vsak ratat a teda ta cena je pritazliva az kym si do toho nezaratas naklady na riesenie tychto veci.

Realne spodna voda je mensi problem ako ta povrchova.

20. jún 2011 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 Prizna sa niekto, komu dnes robotnici nieco betonovali, nakolko tito mi cez den, kym sme prisli z prace, doslova "vykydli" pred dom zvysok betonu, a zariadi, aby tu kopu odpratali? Alebo da typ cez IP niekto zo susedov?
Len si tisko spievam: "... co sme to za ludia?!", a je mi tazko, co za osadenstvo sme sa tu postretavali!
24. jún 2011 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evu_lienka
Registrovala sa 17. novembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 35 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
evu_lienka
Registrovala sa 17. novembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 35 príspevkov. Okres Senec.
 @atka2 Atka, zrejme sa jedná o betón, ktorý odpílujú dodatočne robotníci zo zle urobených chodníkov. Aj my ho máme pred domom a všimla som si, že i susedia.
25. jún 2011 o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ixy
Registroval sa 25. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
ixy
Registroval sa 25. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov.
 Ahojte susedia,
viete mi poradiť kde si objednať makadam a riečny štrk? Ďakujem
25. jún 2011 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hoover
Registroval sa 14. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 87 príspevkov a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
hoover
Registroval sa 14. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 87 príspevkov a 1 album.
 @vladoko
k tomuto ani neie je potrebny komentar..
http://www.youtube.com/watch?v=HyesXVBVpvM
25. jún 2011 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš