Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Ahojte susedia ak ma niekto navyse zem tak sem s nou my mame malo potrebujeme aj 20 tatroviek. PH2 pozemok 73. Kontakt 0903777944 Anka
Odpovedať
@luciaj vdaka za nazor a za podporu. na tomto "projekte" - male potraviny v nasom bezprostrednom okoli - stale pracujeme. Momentalne sme vo faze zvazovania vhodnych priestorov a zabezpecenia financii.. tak to snad povedie k zdarnej realizacii :-) stale stojime o nazory vsetkych, ktori su ochotni sa s nimi podelit - chodili / nechodili by ste do takejto predajne. Ak ano - co by ste ocakavali (sortiment, otvaracia doba, ceny,...). Ak nie - aj tak prosim dajte vediet (pripadne dovod). Mozete verejne, do IP, pripadne na radosevcik@gmail.com Dakujem
Odpovedať
ahojte, trochu od témy, rozmýšľam nad "automatickým" zavlažovaním záhrady.....tí, čo už ste tak daleko, že máte hotové upravené pozemky/záhrady okolo domu A1, ako ste to vyriešili? Nemáte niekto nejaký nákres zavlažovania, ...ako rozložiť hadice, aby neboli veľmi dlhé (kvôli strate tlaku vody), aké trysky ste použili.....? vďaka vopred. TO mednosino: obchodík by sa určte zišiel, niečo na stýl večierky.....
Odpovedať
Profilova fotka
sarina, my sme to riesili s odbornikmi, nikto z rodiny tomu nerozumie. Ale univerzalny navod iste neexistuje, najprv si treba navrhnut vysadbu a tomu prisposobit zavlahu. Niektore druhy totiz neznesu zamokrenie, napriklad tuje a nasledkom zlej zavlahy hynu. U nas toto riesili dvaja - zahradnicka a zavlahar. Najskor navrhla zahony (tvar, druhy) - tam sla kvapkova zavlaha - 1 okruh, na viacerych miestach okolo domu. Samotna travna plocha sa zavlazuje tromi samostanymi okruhmi. Viac o tom zial neviem. Isto tu budu aj nejaki odbornici :-) a lepsie poradia.
Odpovedať
@sarina Skus si najst cez Gardena, oni maju taky program na navrhovanie. Ale musi tomu niekto rozumiet, dolezity je tlak (od toho sa odvija aj kupa cerpadla), aby Ti vytlacilo aj poslednu trysku v okruhu. A trava musi byt polievana vsade, aby neschla. Celkovo ak budete davat koberec, fy robia aj automaticku zavlahu a nie su velmi radi, ked si to chces robit sama, aj kvoli zaruke na travu. Ak si to aj navrhnete (ako pisala najjanka, musi to byt v sucinnosti s projektom zahrady), tak je dobre si to potom nechat nadrazkovat, lebo kopat to rucne je dost velka praca.
Odpovedať
@sarina aj ja nad tým rozmýšľam. Pozemok máme viac menej upravený, záleží od členitosti pozemku, od plochy zavlažovania a aj od variant zavlažovania (kvapková závlaha záhonov, sprejové, rotačné postrekovače...). Celkom solídny návod/postup je popísaný na http://www.ostavbe.sk/ako-som-robil-z...
Odpovedať
len dodam ze celkom dobre ceny maju tu: http://www.kdgarden.sk/ . ja som odtial kupoval vsetko .... da sa tam aj zavolat a vedia poradit po telefone. v principe to nie je ziadna veda ... podla toho navodu od resta sa to da celkom lahko spravit a myslim ze za lepsiu cenu ako cez firmu.
Odpovedať
a aby sme tu nemali len trávu - od zajtra je v Nitre na Agrokomplexe výstava Gardenia, dajú sa tam zohnať dobré a veľmi lacné stromy, hlavne od Lesov slovenskej republiky - semenoles - štátny podnik, samozrejme:)
Odpovedať
darujem za odvoz zeleny komposter, rok pouzivany, ocisteny, zlozeny....info do IP :-)
Odpovedať
Predam murovacie tvarnice Austrian Beton Werk (mam ich okolo 100 ks): http://www.abw.sk/index.php?l_id=SK&s... Tvarnice su na vyzdvihnuntie v Panonskom Haji 1. Zaujemci hlaste sa cez IP!!!!
Odpovedať
ďakujem všetkým za rady ohľadom zavažovania :)
Odpovedať
Ahojte, ak niekto potrebuje zeminu na zarovnavanie pozemku (z vykopu na mojom pozemku) dajte mi prosim vediet. Ide asi o 8 m3 (jedna tatrovka). Kludne sa mozete prist pozriet ako vyzera a ci by sa niekomu hodila. Je to na radovke c17. Bolo by si len potrebne vybavit odvoz...ale kontakt mam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ked uz sme pri burzovani, mam zvysnych 17 ks YTONGov s hrubkou 20cm ... ak niekto budujete altanok alebo kolnicku a chybaju, napiste do IP
Odpovedať
tak ma napadlo, vývoz komunálneho odpadu podľa obec. úradu CHG je zajtra (sviatok).....nezaregistroval nikto zmenu? (napr. presun na dnes) .... prajem všetkým pekné veľkonočné sviatky :-)
Odpovedať
vyvoz je v piatok aj napriek sviatku.Maju to na Webe.
Odpovedať
Mate niekto info o chodnikoch co zacali robit pri radovkach? To ma byt len betonovy chodnik???? To snad nemyslia vazne, chapem, ze nas "developer" by nam sem namontoval aj drevene chodniky ale ako to mohlo prejst u starostu - architekta? Vyzera to hrozne ako zaplatana cesta po troch desatrociach.
Odpovedať
suhlasim s kvietok07, hrozne. Sice lepsie ako bordel co tam bol, ale kvalita mizerna. My na PH 1 ten super nikde nekonciaci skorochodnik uz popri hlavnej ceste mame. Keby to bol aspon hladky beton ako na ceste, ale po tejto protismykovej uprave sa bude dat dobre chodit tak akurat v zime. Dnes zacali robosi osadzat v PH 1 nejake dopravne znacky. Sice neveli povedat co za znacky to budu, ale vraj na kazdu ulicku. Pri vjazde je u nas stale este 20km obmedzenie a verim, ze kazdy vodic pozna pravidlo pravej ruky. Naco su na tychto miniulickach dalsie dopravne znacky, nerozumiem. Toho chytraka, co toto vymyslel by som chcel vidiet.
Odpovedať
@sinad tiez sme sa nad tym zamyslali, jedine co nam vyslo su "obytna zona". ta jedina ma 2 stlpiky. akurat hladam co to pre nas bude znamenat.
Odpovedať
takze tu je zhrnutie: V obytnej zóne sa môžu deti a dospeli hrať na ceste a nemusia chodiť po chodníkoch, napríklad môžu si tam rozmiestniť bránky a hrať futbal. Ak sa občas objaví auto, musia mu umožniť prejazd, pričom vodič je povinný brat na hrajúce sa deti ohľad a ak je to potrebné musí zastaviť vozidlo. Najvyššia rýchlosť jazdy je 20 km/hod, parkovať sa môže len na vyznačených miestach a výjazd z obytnej zóny je degradovaný na výjazd z územia mimo cesty, čiže žiadna hlavná cesta, žiadne pravidlo prednosti sprava. v podstate dobre veci az na to parkovanie. verim ze susedia budu mat pochopenie pre navstevy a obcasne parkovanie mimo parkovacie plochy budu tolerovat.
Odpovedať
@hoover cem sa opytat ako je to s tym panonskym hajom3 su to podvodnici? cem si tam kupit pozemok
Odpovedať
to leizeq: vsetko super, presne tak, az na to parkovanie. ak by tu bola osadena znacka obytna zona, nasi novo delegovani pani policajti by mohli pokutovat kazdeho, kto parkuje na ceste (pochybujem, ze tu budu na ceste vyznacene parkovacie meista). a kto je rozumny, tak ide pomaly a ohladuplne ... no a tych par ignorantov co tu uhanaju, nezastavi ani znacka (myslim, ze tato tema sa tu uz rozoberala ohlado PH II) to katynka23: skus sa skor opytat, koho z nas tu nejakym sposobom nezaviedli alebo nepodviedli? urcite by som si v PH III nekupoval ziaden pozemok, kym nie su vybudovane inzinierske siete (a to tak skoro nebude) a kym nie je jasne, co s chystanou stavebnou uzaverou na Ciernej Vode (co moze znamenat ziadne stavebne povolenie aj na najblizsich par rokov). Iba ze by si chcela chovat zaby :-) potom je to pekny kus pola.
Odpovedať
Ahojte susedia, dnes ráno sme našli v rohu nášho pozemku psa - hnedého vlčiaka. Chúli sa v rohu, vyzerá vyplašený, aj našu mačku nechá na pokoji. Nechýba niekomu?
Odpovedať
Ahojte susedia, dnes ráno sme našli v rohu nášho pozemku psa - hnedého vlčiaka. Chúli sa v rohu, vyzerá vyplašený, aj našu mačku nechá na pokoji. Nechýba niekomu? Ak áno, prídite si poňho - PH2, Jazmínová 12
Odpovedať
@katynka23 za Panónskym hájom 3 (ktorý radšej predávaju pod iným menom, ako Pozemky Čierna Voda) stoja tí istí "podnikatelia" ako za PH1 a PH2. Ako správne povedal pán Sinad, skús nájsť niekoho, koho neoklamali a neobrali o značné sumy. Na ilustráciu, tieto pozemky mali tú drzosť ponúknuť aj klientom z PH1 a PH2, v ponuke bolo okrem iného napísané že "Naša spoločnosť zrealizuje výstavbu inžinierskych sietí so všetkými prípojkami (vody, kanalizácie, plynu a elektriny) najneskôr do 01.03.2011". Kľudne sa tam chod pozrieť, výstavba sietí ešte ani nezačala. A presne takto ich biznis funguje. Ďalším problémom je spomínaná možnosť stavebnej uzávery, to ti developer asi taktne zamlčí a ty si kúpiš pekne predražený kus močariska. Ver mi, že s týmito gaunermi nechces mať nič do činenia. Čierna Voda je fajn lokalita, ale poobzeraj sa po pozemkoch od niekoho iného. Ešte info do budúcna: za PH1 smerom k Šúru sú okrem PH3 ešte lokality označené pracovne ako PH4 a PH5, pravdepodobne poznačené rovankými rizikami.
Odpovedať
Zdravim vsetkych sucasnych aj buducich susedov (t.j. stavebnikov). Rada by som sa podelila o informacie ohladom spalovania na pozemkoch, kedze mnohi sa tymto javom bud vobec nezaoberaju, resp. veselo palia a nevedia ake su predpisy (nielen) v nasej obci. AKEKOLVEK spalovanie je zakazane. Drevo, papier, igelit, polystyren (!), smeti, trava, cokolvek, sa NESMIE spalovat. Ja som uz par ludi upozornila, ze je to nezakonne, navyse voci susedom bezohladne. Avsak, samozrejme, ako to uz u nas byva, nestretla som sa s pochopenim. Takze, na radu predstavitelov obce mi nezostava nic ine, a toto radim aj ostatnym ak dohovor nepostaci, ako nafotit situaciu s casovou stopou. Zaslat potom fotografie na email sekretariatu obce. Oni potom dotycnych pokutuju. Ak nechceme jeden na druheho "zalovat" obci, mali by sme sa vyvarovat nezakonnych cinnosti, ktore navyse negativne ovplyvnuju ostatnych. Ide predsa o vzajomny respekt. Takiez davam do pozornosti fakt, ze stavebny hluk je na PH2 povoleny v sobotu medzi 8 -14 hod a v nedelu/sviatok medzi 8 - 12 hod. Toto sa tyka prac, ktore vytvaraju hluk. Opat, ak nie je mozny dohovor, fotografie (na foto sa da zachytit aky typ cinnosti sa vykonava, resp, aky stroj prave pracuje), treba poslat na sekretariat obce. Verim, ze tieto informacie prispeju k lepsej informovanosti. Mame v obci Komisiu pre verejny poriadok, a ta sa takouto agendou zaobera.
Odpovedať
Len pre info .... PH III sa momentalne predava tu: http://www.pozemkyciernavoda.sk/ .... maju dost reklamy na radiu Viva.
Odpovedať
Dost se divim, ze se pod to podepsal Lexxus... Nevim, jake obchodni zamery maji tady, ale v CZ plativalo, ze Lexxus se ucastnil spis luxusnejsich a hlavne solidnich projektu a nepamatuju se, ze by se nekdy pustil do nejake podobne "prasarny"...
Odpovedať
Na chorvatania.sk je video zo zastupitelstva, neviem preco hovori starosta o chybajucej vode, ked je tu pripoj z Vajnor a novy pripoj z Triblavinskej, ktory sa vobec nevyuziva...ak nie su zmluvy, tak to nie je problem ludi, ale obce.
Odpovedať
@alen10 - to o tom paleni je mi uplne jasne, je to vseobecne zakazane. No, ale tomu stavebnemu hluku trosku nerozumiem??? To je nejake novo vytvorene pravidlo, zvlast pre cast PH2! Alebo je to niekde uzakonene? Teda este som v zivote nepocula, aby mi niekto zakazal vykonavat nejaku pracu - teda hlavne v sobotu? Ale aj v nedelu, na zaklade coho sa mame pravo takto obmedzovat. Ja si myslim, ze ked si u seba doma budem chciet nieco spravit - prerobit, tak to zakonite budem robit cez vikend, urcite si nebudem brat dovolenku! ????
Odpovedať
@alen10 a este jedna vec, nemozes si kupit pozemok, alebo dom v novo rozostavanej lokalite a ocakavat, ze tam nebude stavebny hluk, to si si mala kupit v nejakej zabyvanej dedinke.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?