Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Tak teda, ujo_sused, srdecne Ta vitame medzi nami! Momentalne si zijeme potme, ale inak fajn. A ktoryze si to sused (pozemok)?
Odpovedať
Pozemok 73 , uz byvame cca 1 mesiac , zatial ok az na tie potraviny 2,2 km tesco. Zislo by sa aj nieco blizsejsie. A kedze ste tu uz dlhsie tak mam na Vas nejake otazocky. Neviete ci sa planuje pre PH2 po odovzdani ciest pod spravu obce nieco take ako znacka obytnej zony ? Hlavne koli bezpecnosti deti. Bude tu aj blizsie nejaky obchod ako monar ? Pod ktoru postu patri PH2 ? Ked som pozemok kupoval tak mi hovorili ze PH2 nebude prepojene cestou s SM , neviete ci ano alebo nie ? Dakujem za odpovede . PS. Este som tu niekde v historii cital ze tu nejaky velky pes osiera pozemky , uz aj ja mam pred domom nasrate 2 velke kopy , poprosim majitela toho psa nech to dojde pozbierat.
Odpovedať
@ujo_sused tak teda, vitajte medzi nami:) o značkovaní ciest ako obytná zóna neviem, ale naozaj by sa to zišlo. Developer sľuboval aspoň jednosmerky, ale jeho sľuby... Obchod tu bol, milý malý, hoci drahší, a všetci dúfame, že tu nejaký znova bude. PH 2 patrí pod poštu Chorvátsky Grob. Ale doporučené listy a balíky si možno vybrať prakticky kedykoľvek v recepcii hotela Kamila - sú tam veľmi ochotní a milí. Čo sa týka kakajúcich psov, riešilo sa to tu viac krát, ale bohužiaľ neúspešne... Napriek tomu sa tu nebýva zle, a dúfam, že aj vám sa tu bude bývať dobre. A že čoskoro tu budeme mať opäť svetlo...
Odpovedať
teda...psov mame radi, ale neuvazujeme si psa obstarat. Takze neprichadza do uvahy doniest si nasho psa ku dveram tych "uz spominanych" a vratit im to. Ale prichadzam na iny napad. Mame malu vnucku, ta tiez musi... A ked TA MALA musi, tak sa neda nic robit.... Ako by sa pacilo tym "uz spominanym", ked pridem s malou pred ich vchod atd.... Ved milacik- ako milacik, ze???? Alebo je v tom rozdiel???? Ved je to male a este hlupe. Ono za to nemoze....
Odpovedať
@ujo_sused - ten Vas dom rastol ako z vody, tak teda vytaj. :-) spomenul si aj otazku blizsieho obchodu, ktora tu uz bola viac krat otvorena. my sa doma uz nejaky cas pohravame s myslienkou otvorit prave takyto obchodik (asi v uvolnenych priestoroch na Ceresnovej ul.). Len sa obavame, ci sa nieco take uzivi.. Chceli by sme Vas vsetkych teda poprosit o nazor. Hlavne ako moznych buducich zakaznikov. Proste - chodili by ste nakupovat do mensich, blizsich ale o nieco drahsich potravin? Aspon obcasne drobne nakupy, alebo...? Aky sortiment je pre Vas zaujimavy? ... Ak mate chvilku, piste, co len chcete, ale napiste prosim aspon nieco (hlavne uprimne - nejde nam o "kamaratsku podporu", ale aspon maly, avsak realny prieskum). Dakujeme pekne vsetkym ochotnym "respondentom". :-)
Odpovedať
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemá niekto na predaj ca 4 - 5 m pletiva; 4-hranné pletivo s PVC úpravou výška 1,5 m oká (mm) 53 x 53 farba: zelená nezostal niekomu zvyšok z 25 m balu? Ďakujem
Odpovedať
este k nasmu malemu prieskumu: http://ciernavoda.info/clanok/velka-o... :-)
Odpovedať
To: mendosino Taka mala predajnicka moze byt zaujimava hlavne ak tam bude pecivo nejake ovocie a zelenina + zakladne potraviny, pre mna tiez zaujimave su aj tie nezdrave tabakove vyrobky ako cigarety. Urcite by som cas od casu nakup urobil. Moja zena by tam bola asi kazdy den, hlavne sladkosti a maskrty pre deti a mna :-) by nakupovala. Este aj kvalitne vinecko keby tam bolo tak to by bolo fajn :-) . Osvetlenie nefunguje uz niekolko dni je tu tma jak v rohu. To: hann Dakujem za odpoved. Uz sa tesim na jar a leto hlavne ked nam dokoncia chodniky a plot potom sa vrhneme na zahradu. Snad to tento rok stihneme dokoncit. :-) :-) :-)
Odpovedať
Este k tej dopravnej znacke obytnej zony sa Vas chcem spytat kto by bol za to aby lokalita PH2 bola oznacena touto znackou ? Tato znacka ma svoje vyhody a aj nevyhody: (1) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, pričom sa na nich nevzťahuje § 52. Hry detí na ceste sú dovolené len v obytnej zóne. (3) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km.h-1. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. Ak je to nevyhnutné vodič je povinný zastaviť vozidlo. V obytnej zóne a pešej zóne je státie vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak. V školskej zóne možno stáť, ak tým nie je obmedzený pohyb chodcov. (4) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu. To platí aj pre deti, ktoré sa hrajú v obytnej zóne. (5) Ak v tejto hlave nie je ustanovené inak, platia pre premávku v obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne ostatné ustanovenia tohto zákona. Vyhody vidim hlavne v bezpecnosti chodcov a deti a ako hlavnu nevyhodu vidim ze sa nesmie parkovat na ulici ak tam nie je znacka ktora to povoluje. Ale moze sa stat ze k Vam pride navsteva a nebude mat uz miesto na vasom pozemku a zaparkuje pred domom na ulici a vystavuje sa riziku ze dostane pokutu. Som zvedavy kto je za to aby bola cast PH2 oznacena znackou obytna zona a kto proti ?
Odpovedať
Profilova fotka
to mendosino - pekarenske vyrobky ako rozky,chlebik, zakladne potraviny, zelenina,pitie + v lete nanuk. Ja by som sa urcite zastavila. Velakrat sa stane ze tieto vyrobky nakupujeme cestou do CV vo Vajnoroch ale bolo by lepsie keby to bolo v CV. Ale dolezite je aby sa dalo bezproblemov zaparkovat pred obchodikom.
Odpovedať
Profilova fotka
Najskor nazor na znacku: - myslim, ze bezpecnost v zone nie je o znackach ale o ludoch. Byva tu dost rozumnych ludi, ktori vedia kde ziju, vedia, ze tu nie su chodniky, ze sa tu hraju deti a teda jazdia opatrne. V podstate sa chovaju tak, akoby tu ta znacka uz bola. A potom je druha skupina - neohladuplnych, zatial mi z toho vychadza, ze su to prave ti, ktori tu bud este nebyvaju, alebo tu ani byvat nebudu (rozny remeselnici, dodavatelia a pod.) Tejto skupine pochybujem, ze bude trhat zily nejaka znacka. Rovnako dost pochybujem, ze nejaky policajti (dopravaci alebo nejaki mestski - asi aj tak ziadnych nemame) tu budu stat, aby kontrolovali, ci sa vodici spravaju slusne. Obavam sa, ze takato znacka by sa zvrhla iba na vyberanie pokut za parkovanie... Mne osobne auta, ktore su na ceste zaparkovane nevadia. Vsak staci pozriet na radovky, vsak kde by sme inde parkovali? na streche? A este na zamyslenie. Ujo_sused naozaj si myslis, ze vodic, ktory nebol schoplny pribrzdit ani pri vjazde do PHII za uplnej tmy, kedy fakt nie je vidiet, ci tam nahodou nie je nejaky chodec, dieta alebo zviera, bude schopny spomalit, ked tam ta znacka bude? a mendosino: potraviny urcite, ak by tu boli tak super, clovek by nemusel aspon chodit autom. Sortiment, ak si pamatas ako mala byvala vecierka, tak to bolo uplne super.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Ahojte, podelím sa s jedným poznatkom. Vŕtal som diery na uchytenie kolajničkového záclonového systému. Pri vrtaní do hĺbky cca 5-7cm som sa prevŕtal do panelovej dutiny (na 2NP) - vzduchová izolácia. Vyzerá to tak, že v paneloch, kde má byť vzduch, vzduch nie je, ale... www.youtube.com/watch?v=AqpX3jjUxeU alebo www.youtube.com/watch?v=Xh_AwSQzAJU takisto pripájam foto... Pani Pli..tová mi sľúbila, že ma bude kontaktovať ich subdodávateľ - nikto sa mi neozval. Poprosil som ju, aby mi odpísala. Nič sa do teraz neudialo.
Odpovedať
@ujo_sused poslala som spravu do internej posty :-)
Odpovedať
:-(
Odpovedať
Profilova fotka
@bmaja co sa tyka pletiva odporucam zeleziarstvo vajnory jacmenna ul, oproti Jednote ... vedia zebezpecit aj mensie mnozstvo ako je cely balik ... skus 02/43711471
Odpovedať
Ahoj, lippi. Aj my sme sa prevrtali cca pred dvomi tyzdnami pri montazi stropnych lamp do dutin spirolloveho stropu, kde nebol vzduch - ale voda - na dvoch miestach! Vytieklo spolu asi 30 l vody, vyschlo a je to ok. Ale nebolo mi vtedy vsetko jedno. Elektrikar schytal sprchu rovno do tvare! Nevedela som, co je to, co robit, chytala ma panika. Pani Plichtova nebrala telefon... V zufalstve som vytocila Ing. Bezaka, aj ked u developera uz nepracuje, a ten mi povedal, ze to moze byt len voda, ze sa nemusim bat, ze to treba nechat len vyschnut. Velmi mi vtedy pomohol...
Odpovedať
to Lipi: uz chapem preco cez leto strecha sala teplo ako radiator celu noc ked ma taketo medium obsiahnute v sebe. Ale podla toho co pise atka2 by mozno bolo dobre to prevrtat a "vypustit" tu vodu. astka2 a Bezak nehovoril ako sa to tam mohlo dostat? ak je to nejaky presak zo strechy to potom znamena, ze sa to bude plnit stale pri kazdom dazdi. Ako to dopadlo po tom ako to vytieklo? uz ste v okoli tej diery nemali nikdy mokry flak? Lebo ak nie tak to mozno je len nieco, co sa tam dostalo este pred montazou strechy a tym padom pri dalsich dazdoch uz nehrozi nic.
Odpovedať
To martins: nam uz pocas vystavby stale zatekal stropv v spalni. Ing. Bezaka napadlo, ze by to mohla byt nahromadena voda v spirolloch. Vyvrtali to na viacerych miestach pozdlz problematickeho zatekania, voda vytiekla a odvtedy je to suche. No a tieto 2 zasahy teraz boli v obyvacke. Ing. Bezak mi to este pri zamernom vrtani v spalni vysvetloval, ze ta voda sa tam dostala medzi polozenim panelov a ukladanim dalsich vrstiev. Takze ak je izolacia strechy v poriadku, uz sa spirollove dutiny nemaju ako zaplnit znovu. No a my sme nakoniec radi, ze ta voda vytiekla a snad uz bude pokoj... aspon dufame.
Odpovedať
Zdravim, nahodou ste nespozorovali v domoch (u nas teda na 2. poschodi, oblast medzi kupelnou a izbou otocenou na ulicu), ze tam obcas nieco tak tupo buchne? Mam pocit, akoby to bolo v trubkach od plynu/vody, ale je to len obcas, tak neviem co si mam o tom mysliet....Na zaciatku som sa domnieval, ze moze ist o "sadanie" domu. Dakujem vopred
Odpovedať
Zdravim vas buduci susedia. Planujem kupit dom v PH2, ale kedze vidim, ze dana lokalita a domy v nej maju svoje muchy, rad by som vedel na co si dat pri kupe pozor, ake su mozne chyby na domoch a podobne, ci sa to da pripadne nejak skontrolovat. Takisto ak je tu niekto, kto tu uz byval cca v maji 2010 pocas legendarnych dazdovych zaplav prosim vas o info ako to vyzeralo v tejto lokalite (ci boli niektore ulice viac, niektore menej postihnute). Vopred dakujem.
Odpovedať
to ondrino: my tu byvame prave od Aprila/Maja a PHII vyzerala v oblasti radoviek celkom solidne, t.j. nejake zatopenia som neregistroval ani u seba a ani v okoli. Je pravda, ze voda sa drzala a stala vzdy tam, kde este nebola navezena zem a bola tam len jama po stavebnych upravach a ta bola tak tvrda, ze neprepustala vodu...
Odpovedať
pekny den prajem vsetkym. V principe sa budem z casti opakovat, ale chcem sa "podakovat" psickarom, ktori nemaju v sebe aspon zaklady slusnosti a nie su schopni po svojom psovi upratat exkrementy, ked uz ho nechaju vykonat svoju potrebu na cudzom pozemku. Neoploteny pozemok, neznamena verejny pozemok/verejne priestranstvo, ale dobre ked uz tam ten pes siel, aspon po nom preboha upracte - podla vysledkov, jednoznace neslo o nejakeho maleho hafana. Ospravedlnujem sa vsetkym uvedomelym, urcite nemam snahu hadzat vsetkych psickarov do jedneho vreca. A ked uz sme pri pouzivani/vyuzivani cudzieho pozemku/ cudzich veci a ked uz som pri tom dakovani, tak dakujem aj tomu, kto nam do velkoobjemoveho kontajnera na stavebny odpad - sutinu nahadzal nepotrebny nabytok a iny odpad, ktoreho sa potreboval zbavit. Pride mi to dost neslusne a neohladuplne, riesit svoj bordel na ukor niekoho ineho, ja som si ten kontajner musel objednat a aj zaplatit, ak potrebujete kontakt na firmu, ktora tieto sluzby poskytuje, urcite ho rad poskytnem!
Odpovedať
Dnes prisiel email od Plichtovej ohladne vystavby chodnikov na PHI a PHII. Neviem ci to myslia vazne alebo len ako ukazat ze nejaka aktivita sa chysta bez realneho vysledku. Ved uvidime. Ale su tam oznacene pozemky 1A-E - 17 a ine. Je toto oznacenie radoviek 1-17? Neviete? Som ale zvedavy, co urobia v pripade, ked uz ma niekto urobeny zasyp a odvodnovaci rigol.
Odpovedať
@martins Zdravim Tento je tiez dobry: 5-7+2=0 Ako to ze to neviete vypocitat? - Vravi ucitelka ziakom. Vysvetlim Vam to na priklade - Vravi Ucitelka. ..."Autobusom cestuje 5 cestujucich, na nasledujucej zastavke vystupi 7 cestujucich. Kolko cestujucich musi na dalsej zastavke nastupit aby autobusom nik necestoval?"
Odpovedať
@ondrino ako vidíš, máme tu veselo:) a čo sa týka tej vody, my na Jazmínovej sme nemali problém, okrem oblastí, kde nebola navezená pôda. A tiež som si všimla, že veľa vody je okolo domov, ktoré sú na rohu a krajoch ulíc. Pokiaľ dom staval developer, tak by som si ho nechala skontrolovať nejakým odborníkom... A potom sa už len modlila...
Odpovedať
Profilova fotka
haha ze chodniky...asi potom este chcu zasadit zelen, vybudovat detske ihriska, cyklotrasy v okoli.......ani nas dom nevedeli dokoncit. ak chcu vyvijat aktivitu nech opravia osvetlenie
Odpovedať
Neuveritelne, na nasej ulici sa svieti. Wow... Uz sme si aj odvykli.
Odpovedať
@mendosino myslím, že každá mamička na MD v okolí takýto obchodík privíta, aby nemusela sadať do auta ale v rámci vychádzky s bábätkom mohla nakúpiť základné potraviny - čerstvé pečivo, mliečne výrobky, nejakú šunku, vajíčka, zeleninku/ovocie a aj také veci ako cestoviny, ryžu, olej, múku, ak náhodou aktuálne doma vypadne a samozrejme nejaké maškrty pre detičky :) my sa od leta chystáme byvať na PH2 a som na MD, takže ja by som tam bola určite pravidelným zákazníkom ;)
Odpovedať
jeeej luci cau :-) no konecne :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?