Je výhodnejšia hypotéka alebo prenájom?

Co je lepšia Vziať si pôžičku na stavbu a splácať a budete vedieť že za 20 rokov to bude vaša. Alebo ísť do prenájmu a platiť mesačné prenájom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je moznost, tak by som povedala, ze rozhodne by som radsje splacala hypo ako prenajom, kde vies, ze to proste tvoje nebude, ak sa teda na to takto pytas
Odpovedať
Profilova fotka
@10kubo10 samozrejme, ze je vyhodnejsie splacat hypoteku ako prenajom. uz len to, ze potom ten dom je tvoj a vlastne stale je tvoj a mozes si s nim robit co chces. pri prenajme si furt k niecomu viazany, ked chces nejaku zmenu, musis to najprv s majitelom konzultovat, atd. takze jednoznacne ti odporucam zobrat hypoteku a pustit sa do stavby domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@10kubo10 No prenájom by mal byť finančne výhodnejší ak vychádza rovnako ako splácať hypotéku tak už nemá význam.
Odpovedať
@martosko to si riadnu blbosť napísal, chceš mi povedať ze splácať nájom je výhodnejšie ako úver? Pri dnešných cenách nájmov je splácanie úveru lacnejšie
Odpovedať
Splacanie hypo, je ista forma setrenia, s tym, ze buducu hodnotu nasetrenej sumy vyuzivaz uz dnes a kupujes aktivum pri dnesnych cenach. Je dost pravdepodobne, ze ak by si aj nasetril za 20 rokov urcitu penaznu sumu, tak ceny vsetkych aktiv budu mozno 2-3 nasobne, oproti sucasnosti. Cize o 20 rokov sa priblizis tak na 1/3, alebo 1/2. Nehovoriac o tom, ze tych 20 rokov budes musiet aj niekde byvat. * Ak chces cisto porovnat 20 rocny najom (bez setrenia) a 20 rocnu hypo tak to je miesanie jablk s hruskami. Lebo pri najme si nastaveny tak, ze po smrti odchadzas s cistym stitom, kdezto pri hype pomahas dedicstvom svojim potomkom. Mal som zaujemcov o najom otec mal 85 rokov a syn 65. Vlastnili len zopar knih a pravidelny dochodok (zo zahranicia), ktory im umoznoval zit v prenajme az do smrti. Da sa aj tak. * Na strane druhej pre prenajme nehrozi, ze spravis svojim rozhodnutim fatalnu chybu, ako pri kupe nehnutelnosti. A nezabudaj, ze vacsiu slobodu mas pri prenajme, ako pri vlastnictve - stahovanie za pracou do inej krajiny.
Odpovedať
@10kubo10 Jednoznacne hypoteka, ale taka ktoru budes schopny splacat. Pozri ak mas mat prenajom za 500-600eur mesacne alebo hypoteku 400 + energie 200 tak ovela vacsiu slobodu mas pri hypoteke. Lebo ak nahodou sa tvoja financne situacia zhorsi tak predas nehnutelnost a nieco ti ostane, ale pri najme ti ostanu len zazitky/spomienky . Navyse mat vlastnu nehnutelnost 65-70 je vzdy lepsie ako nemat nic len najom. Jednak z dochodku nemusis potiahnut naklady na najom a v pripade nehnutelnosti ju mozes v 75-80tke predat a zaplatit si za to starostlivost, eventualne si to nechat ak sa postaraju deti a im ostane nehnutelnost. Ja som ako vnuk dostal nejaku cast a preto tiez necham svojim detom/vnukom na oplatku.
Odpovedať
@roberttom precitaj si este raz jeho odpoved. Napisal to v zmysle, ze ked platis prenajom 200eur, je to vyhodnejsie ako hypoteka za 500eur - ale ked sa tieto dve sumy blizia k sebe, tak uz prenajom vyhodny nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@10kubo10 tiež si myslím, že je lepšie splácať svoje ako platiť niekomu inému!
Odpovedať
@10kubo10 na toto predsa neexistuje univerzalne platna odpoved. Zalezi od kazdeho situacie, moznosti, rodinnej situacie a podobne. Sadni si nad svoje financie a zacni pocitat 🙂 Kazdeho situacia je jedinecna. NIkto zodpovedny ti bez dalsich informacii nepovie, ze je pre treba urcite lepsie toto alebo nieco ine.
Odpovedať
Podľa toho, či máš nejaké svoje úspory. Lebo stavba domu nie je lacná záležitosť a banke musíš aj ručiť niečim, takže aj tieto veci si musíš zvážiť.
Odpovedať
No tak isto je lepsie mat svoje, no druha vec je, ci si to mas za co zadovazit a ci ti da banka uver. Ak hej, tak by som siel rozhodne do hypoteky, splacat prenajom a nikdy to nebude tvoje, to nema buducnost
Odpovedať
ako tu uz viaceri napisali, je to diskutabilne. clovek pokial chce stavat dom, tak musi mat aj nieco nasetrene a taktiez musi mat dobry prijem, aby mu banka nerobila problem pri schvalovani uveru. na druhej strane je samozrejme lepsie, ked splacas svoje ako nieco cudzie!
Odpovedať
Článok sa načítava...
suhlasim s tymi, ktory su za splacanie vlasneho!...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?