Čo by ste robili so 100 000 eurami?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, ako clovek co nedavno skoncil skolu by som chcel v blizkej buducnosti riesti svoju bytovu situaciu. Pracujem v BA a teda potrebujem byvat bud priamo alebo v blizkosti BA. Mam k dispozicii cca 100 tis eur (vlastne uspory + hypo) a po zhliadnuti toho co mi ponuka trh, som zostal deprimovany. 2 izbove byty/50m2 tu zacinaju na 80tis (nerekonstruovane v Petrzalke), uz postavene domy v okoli zacinaju na 150tis. Som vychovany v rodinnom dome, takze mi je predstava domu ovela pritazlivejsia (samozrejme viem, ze okolo domu stale nieco treba). Da sa vobec postavit dom v medziach mojho rozpoctu (pozemok nemam :( ), alebo na to mozem rovno zabudnut a hladat nejaku kuticu v (starsej) novostavbe? Na internete som nasiel niekolko firiem, ktore postavia uzasny 'dom snov' za 50 000, ale je mi jasne, ze to je len marketing ... zaroven ale nemam cas na svojpomocne rekonstrukcie/stavbu bytu ci domu. Zaujima ma vas nazor, co by ste v podobnej situacii robili vy, resp. ci ste nieco podobne riesili a ako ste sa rozhodli. Za vsetky konstruktivne prispevky do diskusie vam dakujem.
Odpovedať
@duzu tak samozrejme ak mám ostať namizine tak radšej zacestujem aj tam kde sa mi to nepáči aby som nemusel živoriť. Veď len keď viem o všetkých týchto patriách chalanou čo od nás chodia za robotou na dlhe turnusy ale človek si nevyberie nezamestnanosť veľke nejdeš? pojde iný.
Odpovedať
Profilova fotka
@borderka jasne, chapem, ja som narazala na tu blavu ;-) tak bratislavcania nerozpravaju, mne osobne to trha usi... ja som nemala nikdy babku mimo BA (jedna bola z centra, druha z race), do prirody sme chodievali, modra, pezinok a okolie je mi tiez blizke, nasi teraz byvaju na dochodku v limbachu... ja som tiez chcela len dom aj za cenu, ze sme boli mimo ba, mali sme 10 arovy pozemok.. asi za dva roky nas to omrzelo, koseniie hodinu a pol dva krat do tyzdna, staranie sa o cele okolie, miesto zeleninovej zahrady sme spravili altanok na zury :-D ... teraz sme v BA, v dome, ale isla by som aj do dobre situovaneho bytu (boria, rozadol, eden,...), ale mam obavu, ze s nasimi hlucnymi deckami by nas asi susedia vyhodili :-N :-D to dochadzanie kazdy den, to bolo o nervy a inak, v BA spat sme vyse troch mesiacov a za ten cas som bola v nakupaku asi tri krat ;-) ked sme boli mimo, tak som chodila tak raz za dva tyzdne...
Odpovedať
Profilova fotka
@tilly dom 5 árov v BA za 100k - ako som písala, ak bude mať šťastie, samozrejmosť to nie je... napr. tu http://www.topreality.sk/rofin-predaj... alebo tu http://www.topreality.sk/zahorska-bys... atď. :-) čo sa týka "Blavy" - ja to tiež nemusím, Bratislava je Bratislava, tiež nevolám Košice "Kše" ani Malacky "Macky" ... a najlepšie, keď nás volajú paštikári :-D :-D :-D - to sa len zasmejem, na paštékach totiž žijú práveže prisťahovalci (hlavne študenti na intrákoch) a tiež som mala dom 19 km od BA .. vyslovene som si vydýchla, keď som sa dostala naspäť - a to ma netrápili zápchy...ale jednoducho všetko mám v BA - od obchodov, cez kino, fitko a podobne...najazdila som neskutočné km - a keďže som nepracovala každý deň, tak sa to nedalo "spojiť" s cestou do/z práce...tak sa to dosť nakopilo... teda na dedinách žiadne kultúrne vyžitie a to mi veľmi chýbalo...
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu každý má iné nároky a v BA okrem pracovných príležitostí máš ako sa vraví všetko... okrem toho aj BA mi bola malá, už dlhšie som inde a onedlho sa chystám do ešte väčšieho mesta... žiaľ SK mi neposkytuje to,čo potrebujem, vždy som vedela, že odtiaľ musím preč...
Odpovedať
@tilly dom do 100 000 kúpiš do 30 km od BA smerom na juhovýchod , čiže už v HU, ale napr 20km južne od KE i za 20
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyka presne ako pises, tiez mi to chybalo, normalne fitko, za rohom kino, detska herna, kniznica, kultura, sport, mat kam ist behat a pod... teraz sme napr. boli na novorocnom hokejovom juniorskom turnaji, vedla v hale bola novorocna sutaz v krasokorculovani... super, 5 min od baraku autom 15 minut peso... toto mimo nemas...
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu aha, v hu... :-| :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyka a este k tym pozemkom... hej aj zahorska je v BA, aj dubravka, aj raca aj vajnory... ale to uz mozem ist mimo ba... pre mna by prichadzali do uvahy max. krasnany, karlovka, prievoz... trnavka sa mi nejak neto, aj ked mozno z pohladu polohy to nie je take zle, vrakuna, biskupice su uz daleko... z prievozu to mam peso aj do centra, 30 min pohodovou prechadzkou s kocikom...
Odpovedať
Profilova fotka
@tilly chápem, no to už je na jedincovi, ktorú časť preferuje ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyka ano, ja som len narazala na to, ze ked mas cestovat napr. z biskupic, tak to uz mozes ist 5 km do malinova, kde mas o polovicu lacnejsie pozemky... nie je BA ako BA, z dubravky to mas tiez daleko do mesta...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyka toto milujem takéto inzeráty - neber to v zlom, ale som chorá, keď nie je spomenutá ani len oblasť, kde sa dom nachádza to nie je, ako aj reálne niečo kúpiť v tom smere za tú cenu.jedine že by mal ,,už,,pozemok :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tilly pre mňa Malinovo či Kvetoslavovo stále nie je to isté ako BA - v BA je stále dostupnosť viacerých aktivít, nech je to akákoľvek okrajová časť - osobne som bývala vo viacerých rôznych častiach našej krásavici na Dunaji 8-) , som taký sťahovavý "cigáň" :-D , napokon som zakotvila v Ružinove, i keď sa na SK vraciam len sporadicky...ale ako som písala - je to na každom čo komu vyhovuje a čo očakáva :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@matko101112 aha ok, už chápem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanyka presne si to vystihla... stale to nie je BA... a ruzinov je pre mna naj... vela aktivit, vsetko v pesom dosahu... ja som auto nevytiahla z garaze posledne dva mesiace :-N uz ani nenastartujem :-D
Odpovedať
Ak mas k dispozicii 100 000, tak kupuj hotovy dom v blizkosti BA. To co predavaju na reqalitnych portaloch su stojaky a nepredajne nehnutelnosti.. Treba chodit priamo do realitiek,, dohodnut obhliadku a za dom ktory chcu 150 tis,, nechat ponuku 100 000. Jeden z piatich pristupy, ludia su zadlzeny a coraz viac ich nestiha platit hypoteky,a nechcu mat svoju novostavbu v drazbe. Ver ze to funguje,, Mam s tym osobne skusenosti. Treba len a len cas a trpezlivost.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?