Dá sa postaviť dom do 120 000 eur?

Ahojte chcem sa opýtať sa sa postaviť dom cca 120m2 do 120000e viac menej firmou? Stredné Slovensko
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@pirhina ano
Odpovedať
@pirhina myslim ze urcite ano. Vsetko bude zalezat ako budete narocny.
Odpovedať
Ono sa to da, len zalezi ako dom, ci to je rozpocet len na dom, ci aj na pozemk, A hlavne teda este aj do akeho stavu. Ci holodom, alebo v podstate na byvanie. Tazko povedat, ci vas pri stavbe aj nieco neprekvapi, co swi bude pytat viac penazi
Odpovedať
@hatpot myslím čisto na dom murovaný
Odpovedať
Profilova fotka
my staviame dom (bungalov) dodavatelsky (nie na kluc), sme pred kolaudaciou a cenovo sme pod 650E/m2 zastavanej plochy. a to nemame najlacnejsie materialy. britterm tehla, schiedel komin, kvalitne drevene eurookna.
Odpovedať
my mame 230m2 zastavanu plochu a musime sa zmestit do 120 000€ , po veniec sme si robili samy, ešte si budeme robiť elektrinu a ukladať kompozit ,ostatné všetko robia firmy
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pirhina všetko sa dá ale je to naozaj veľmi strohá otázka na relevantnú odpoveď. Ja som postavil raz taký dom za toľko ale strávil som tam všetok čas... Záleží od materiálov, firmy náročnosti.... Strašne množstvo faktorov. Súhlas s @jojor ,, dá sa kúpiť auto za 15 000 eur alebo su aj také kde toľko stoja iba kolesá,, ....
Odpovedať
@martina151515 a terazky mi povedzte Kefalin, co vy si predstavujete pod pojmom “kompozit”? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina a co tak oslovit nejaku firmu? Ja som za 2 minuty napisal mail a rozposlal asi 10 firmam co som nasiel na nete z okolia. Cele to trvalo 10 minut. Na druhy den som mal od kazdeho odpoved a sumu za aku to postavia. Preco to nespravite aj vy? Radsej tu budete dva tyzdne citat a vypisovat a nakoniec sa aj tak nic nedozviete. A s takouto otazkou predpokladam ze vam nezalezi na kvalite. Cena lacneho materialu, ako ked sa stavia na kseft, by bola cca polovica vasho rozpoctu. V okoli TO sa predavaju priblizne take domy ako chcete, za 130 tisic na kluc aj s pozemkom.
Odpovedať
@marekjahoda kompozitná podlaha, dovolila som si použiť skratku, keďže si myslím, že je dostatok času na trhu aby ľudia o tomto druhu počuli a odvodili si o čom točím :D
Odpovedať
Profilova fotka
@martina151515 kompozit je vseobecne oznacenie materialu, ktory sa pouziva vsade, takze asi tazko bude niekto nieco odvodzovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj no vidite a ja hlupa zena som si spravila skratku ;) tak ako niekto namiesto plavajuca podlaha,vynilova podlaha povie vynil, plaváčka.. tak ja volam kompozitnu podlahu kompozit ;) kto chce, si domysli,kto nechce si najde dovod na rypanie ;) :D
Odpovedať
@majkoj ešte dodám , že dokonca aj v predajni to volali kompozit , akí sú neznalí treba ich ísť napomenúť :-D :-D
Odpovedať
@martina151515 rad si pozriem ten dom 230m2 za 120 000 eur. Aj s kompozit podlahou :-) A ako majkoj uviedol, ked zadas odborny nazov, ktory sa pouziva vo vsetkych moznych technickych sferach, necakaj, ze hned vsetci vieme, co konkretne mas na mysli :-)
Odpovedať
@jurkoboss no budeme musiet sa zmestit do 120 000 :-D nic iné nám nezostáva ,ale co sme si ratali predbezne tak by sme nemali nejak extra prekrocit rozpocet.. Ja kompozitnu podlahu , u mna "kompozit", poznam len ako podlahu a vy chlapi za tym hladate nieco ine a chytate za slovicka :-D ako som napisala vyssie,aj v predajni to nazývali ako kompozit :-D ja neznalá technických vecí,matka na materskej som pod takýmto atakom :-D ale ok,uz to budem rozpisovať
Odpovedať
kompozit :-D :-D :-D to ma rozosmialo, ved kompozit je aj obycajny beton...
Odpovedať
@martina151515 nic si z toho nerob :-) To len nasa chlapska jesitnost :-)
Odpovedať
@godfather myslíš,že autorka sa pýtala na takéto niečo a je zvedavá na varianty kompozitu ? :-D odpovedala som svojou rečou, detaily sme doladili, už asi každý pochopil, čo som myslela :-D ale keď ti to zdvihne mužské ego, kľudne sa smej :-D ty tiež určite nepoznáš všetky ženské "veci" ,ale ak hej,tak si Boh a je ťa škoda na Slovensku,môžeš byť nový Avenger nech to má pokračovanie. pekný večer ;-)
Odpovedať
@jurkoboss ja si nerobím nič z vás chlapov, môj je taký istý :-D ale on chápe o čom hovorím. Btw. prečo si myslíš že nie je reálne postaviť dom vhodný na kolaudáciu za 120 000 pri 230m2 zastavanej plochy?
Odpovedať
@godfather ano, vsetko viaczlozkove je kompozit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@martina151515 Odbočím od témy,no keďže ešte málo ľudí má doma kompozitnu podlahu a teda je málo uzivatelskych skúseností a ňou,chcela by som sa vás spýtať,ako sa vám s ňou pracovalo?Zvládne pokladku aj laik?Je to rovnaké ako s plavajucou?A dávali ste pod ňu tu ich preferovanú špeciálnu podložku?
Odpovedať
@petrika141 momentálne robíme elektrinu,nemáte položenú ani kúpenú žiadnu podlahu zatiaľ.. Ale muž to chce robiť sám, to čo sme pozerali bol click systém a vidí sa mi ,že bola už s podložkou ale teda bola drahá riadne..ale ukazovali nám k vinylu podložku aj za 3€ ale aj za 9€,ktorú nám veľmi odporúčali a potom takú zlatú strednú cestu..
Odpovedať
@martina151515 realne to mozno je :-) Ja nie som stavbar, dom som si dal postavit na kluc Ide o to, ze hrubu stavbu postavis relativne lacno. Potom zacinaju polozky cenovo zaujimave. Zalezi ake standardy chces pouzit, aku techniku v dome chces mat, atd. Cena okien, neskutocne rozpatie cien, cena sanity, obkladov, podlah, interierovych dveri, ... Aky druh kurenia, ci chces riadene vetranie, exterierove zaluzie, inteligentnu domacnost, ...
Odpovedať
@jurkoboss zatial sme na 72 a ešte také veľké položky nás čakajú strojove omietky,izolacia - minerálna vlna a sadrokarton..Kuchyna bude 4250,spotrebice rátam okolo 3000-3500
Odpovedať
@martina151515 no vsak potom nam napis, kolko to vo finale cele vyslo :-) Ja som mal tiez pred stavbou predstavy, este aj ako mi na kabriolet pred domom zostane. A nakoniec som tie peniaze radsej vrazil do upravy zahrady.
Odpovedať
Profilova fotka
@petrika141 ak môžem odpoviem vám ja keďže my si dávame do celého domu kompozitnu vodeodolnu podlahu. Pokladáme si ju sami , je to click systém, ide úplne jednoducho a rýchlo podľa mňa dokonca to ide lepšie ako klasické laminátové podlahy ( tie sme však dávali naposledy pred 7 rokmi takže sa spôsob ukladania mohol zjednodušiť za ten čas) dávame všade aj podložku okrem kúpeľne kde ideme lepiť podlahu, do kúpeľní a wc sme si kúpili ceramin Classen sono 2 , do ostatných miestností Amaron Liberál click
Odpovedať
@jurkoboss tak určite prekročíme rozpočet ,ale nebrali sme ani veľkú hypotéku a radšej si budeme postupne dokupovať ako sa zadĺžiť viac.. zatiaľ keď si zrátam čo sme mali našetrené + hypotéku tak sme neprekročili 120 000
Odpovedať
Profilova fotka
@petrika141 nie Amaron ale Liberal click 4,5mm zle som to napísala
Odpovedať
@pipulkoo to ma hned napadol ten vtip este z cias tesne po revolucii. Chlapik co ide stavat dom sa pyta pocernejsich Dezka a Pistu.. "Dezko a za kolko mi ten dom postavite ?" A Dezko odpoveda: "Za dva miliony !" A a na to si ako dosiel ? "Vsak jeden milion pre mna a druhy pre Pistu !" Tak asi k 10 odpovediam na tvoj 2min mail na druhy den :-D :-D :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?