Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
plus vlastnu podzemnu vodu (nie obecny vodovod)... toto je problem ,elbo sused o 3 pozemky dalej moze pustat odpad len tak, do pody, moze tym hnojit len tak.. a nikdy nevies, co za chemiu leje do pracky.. ale dazdova je potom snad mensie zlo, otazne je, ako na to - strecha? nezmyje sa tam prach a odpad? filtrovat vodu? mozno sa da, ale tisice litrov... aspon kusok prefiltrovat sa mozno da, ale na to treba mat pozemok... ale tiez verim, ze je to lepsie ako zanedbane polia, resp chemia. musi byt, ide o to, dostat do tela co najmenej sajrajtu, cize dostat tam 5mg spiny je vzdy lepsie, ako 20mg spiny... resp, ako uplny laik, si mysli, ze telo sa s menej skodlivinami lahsie vyrovna, lahsie odmori, ak sa na take niekedy da, sezonne. ale clovek si potom nesmie dat ibalgin pri bolesti, lebo celorocnu snahu zabije 1 tabletkou :)
Odpovedať
@sysell odpad z kuchyne? Myslis to co kupis v obchode? Daj si urobit rozbor na dusicnany a ine tazke kovy a potom budes mudrejsi.netvrdim, ze to je nezdrave, urcite zdravsie ako z obchodu.
Odpovedať
@originalx snad myslel zvysky zelovocu ktore sam vypestoval, proste taky kolobeh :) teda ja som to tak pochopil,ale dobra pointa - staci tam hodit nieco kontaminovane a koniec.
Odpovedať
@dusantt myslis, ze triedi odpad ako domaci a kupovany? To snad nie.
Odpovedať
@originalx Aha tazke ked kupim jablko z zozerem ho a ohryzok hodim do kompostu tak ta rastrina co z neho vyrasite je nakazena a ja som com zozral jablko som ok, ked niekto riesi taketo veci je u mna kreten a odporucam dychat len s plynovou maskou alebo nech sa rovno obesi.
Odpovedať
Aký vplyv majú dusitany náš organizmus Dusitany (redukované dusičnany) môžu spôsobiť zdravotné problémy nielen u detí, ale aj u dospelých. K redukcii dusičnanov na dusitany môže dôjsť počas nesprávnej prepravy, nevhodným spôsobom skladovania, či spracovávania poľnohospodárskych surovín. Dusitany predstavujú najväčšie nebezpečenstvo pre novorodencov, ktorých organizmus sa v takom skorom veku ešte nedokáže s nadbytkom týchto látok vysporiadať. Dusitany, ktoré sa dostanú spolu s potravou či vodou do ich tela, môžu spôsobiť methemoglobinémiu. Ide o stav, keď sa červený hemoglobín premieňa na tmavohnedý methemoglobín, ktorý nie je schopný prenášať kyslík. Dochádza tak k problémom s dýchaním, zmene farby pokožky a nedostatočnému okysličovaniu orgánov. Bez okamžitej liečby môže nastať smrť. Istá for ma methemoglobinémie sa môže vyskytovať aj u starších detí a dospelých. Dusičnany vo vyšších koncentráciách môžu ovplyvňovať enzýmy tráviacich orgánov, vstrebávanie niektorých živín, metabolizmus vitamínu A a funkciu štítnej žľazy. Zvýšený príjem dusičnanov transformujúcich sa na dusitany môže oslabiť imunitný systém. Najväčším rizikom je tvorba karcinogénnych látok, ktoré poškodzujú DNA a vyvolávajú rakovinu. Tej sa dá sčasti zabrániť dostatočným zásobovaním organizmu vitamínmi E a C. Vedci zistili, že dusičnany v ľudskom organizme majú aj pozitívnu funkciu. Sú totiž podstatnou súčasťou mechanizmu, ktorý neutralizuje toxické baktérie (napr. salmonelu) v žalúdku. Medzi nové zistenia patrí aj to, že dusitany vo vysokej koncentrácii ničia baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz. zdroj http://www.casopisimidz.sk/marec-2008... no a vyber si :D iny zdroj Pre dusičnany je stanovený prijateľný denný príjem 5 mg na kilogram telesnej hmotnosti (t.j. asi 350 mg na osobu) a pre dusitany 0,1 mg na kilogram (t. j. asi 7 mg na osobu). Skupinu s vysokým obsahom dusičnanov, kde obsah NO3 - predstavuje hodnotu nad 1 000 mg na kilogram čerstvej suroviny (hlávkový šalát, špenát, červená repa, reďkovka, kaleráb), skupinu so stredným obsahom - 250 až 1 000 mg NO3 - na 1 kg čerstvej suroviny (kapusta, karfiol, mrkva, tekvica, cesnak, zemiaky) a skupinu s najnižším obsahom dusičnanov - pod 250 mg NO3 - na 1 kg čerstvej suroviny (cibuľa, paradajky, paprika, hrach, uhorky, kukurica). prosim prihlaste sa, kto zje kazdy den a denne SUROVYCH 350gramov z hlávkový šalát, špenát, červená repa, reďkovka, kaleráb. takze ak tomu dobre chapem, zelenina je zdrava treba ju jest, ale treba ju aj nejest, lebo ma NO3 a je nezdrava :D vlastne ani vodu nemozem pit, aj tam moze byt NO3 inak pocul som, ze vzduch sposobuje koroziu zeleza, a dokonca aj hrdzavenie zeleza.. - ale nechapem ako to, ze clovek ho moze dychat kludne aj 100 rokov :D @sysell lenze aj ta maska je z plastu, podla mna nie je vhodne mat na sebe taky plast dlhodobo :)
Odpovedať
@dusantt @originalx @sysell chlapi tema znela cena domu do 40.000,- a nie ako sa pestuju bio potraviny :-D
Odpovedať
@kavar dom do 40000€ neni mozne postavit do obyvatelneho stavu.
Odpovedať
@originalx ja to ovladam neboj, tym sa zivim, ale pri citani sa da suprovo pobavit :-D
Odpovedať
@originalx je prizemny mensi cca 10x9 bez nabytku svojpomocne aj dakou platenou robotou pre robosov a za tym si stojim a kto pise opak trepe. Samozrejme neratram kuerenie tc rekuperacia apod.
Odpovedať
Idem stavat zahradny domcek 6x9 plne podpivniceny. Stavebny material bude debniace a murovacie tvarnice. Strecha trapezovy plech, zateplenie mozno casom 5cm, cas ukaze. Cenovy strop 15000 vratane garazovej brany, dvery, okna, vrtanej studne ... Takze ano da sa do 40 000 ale kvalita byvania bude ako v zahradnom domceku :-)
Odpovedať
nieje dom ako dom, ale pani sa zjavne pytala na dom,nie na plot ani bazen ani saunu, dom sa da postavit aj za 30tis, zalezi aky---..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@radoslavc Pokial sa nemýlim, nikde som nepísal, kolko zarábam :D Tak prosím nepodsúvaj sem svoje dojmi ... K tým "chudobnejším" = práve pestovanie či chov im šetrí náklady za stravu a tak majú peniaze na tie účty ... Rodičia dokázali pestovať a stále pestujú, 10 ročia popri tom, ako chodili do práce ... Aj chovať sa stíhalo :) Ak sa chce, všetko je dnes dostupné, nemáš problém nájsť malú domácu farmu, kde ti predajú prasa, kde kúpiš normálne sliepky a podobne ... Dakedy sa hold do práce muselo chodiť rovnako, ako dnes ... Dokonca to bolo takmer povinné :) A stíhalo sa poritom pestovať, aj chovať ... Ty proste spomínaš na staré časy, ale len na to, čo ti vyhovuje ... Preto znova opakujem, kľudne môžeš žiť ako dakedy a môžeš mať tiež dopestované doma ... A rovnako ako dakedy, jedz sezónne ... Neočakávaj, že rajčina v decembri bude plná živín a chute z 1,5 Eur / kg ... Neverím, že v sezóne na "rínku" v okolí, nenájdeš zeleninu a ovocie od miestneho záhradkára za rozumnú cenu ... Ja viem, že sa to zle počúva, lebo všetci by chceli mať tak kvalitne, ako ich rodičia či starý rodičia ale prhnúť prstom pre to, tak ako oni už nechcú :) Ľuďom sa už nechce ísť napríklad ani do viacerých obchodov, všetko nakúpia v jednom "hypermarkete" s dôrazom na cenu, tak to potom tak vyzerá ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 @jblaze v prvom rade, aby som uviedla na pravu mieru...ja nemam problem s tym, ze niekto stavia svojpomocne, ale to, ze sa svojpomoc casto precenuje. Kazdy si mysli, ze ked bude stavat svojpomocne tak nenormalne usetri...preto sa vzdy pytam co je to svojpomocne??? Lebo ak to znamena iba to, ze nahanam zivnostnikov, zlavy, muklujem na dome sam, tak to az tak straaasne lacnejsie nebude... Ano ak ma niekto v rodine stavbara, elektrikara, vodara, strechara (popripade sam ovlada tieto profesie) - takych odbornikov je tu na fore milion :-D :-D :-D a urobia mu prace na dome zadarmo tak sa naozaj usetrit da. A kto a ako naklada so svojim casom je len jeho vec...s tym problem nemam... :-) @lubk0 nemusis mi nic zrat...ano domu som sa venovala v priprave projektu, realizacneho projektu a pri bytovej dizajnerke...zvysok je uz na stavebnom dozore. Denne dostanem kratku spravu co bolo na dome urobene, ked mam cas idem na kontrolu a ano obcas bolo potrebne popohnat SF. Nakolko som za nic neplatila zalohu (co opat vidim ako vyhodu ak niekto stavia so SF), tak sa mi s nimi lepsie komunikuje...ak chcu vidiet svoje peniaze musia makat. Aj v dnesnej dobe sa da zohnat slusna stavebna firma a postavit dom za rozumne peniaze na kluc... A ano, moja sadza za m2 je realna...a tato diskusia bola povodne napisana za co sa da postavit rodinny dom. Tak som napisala, za co sa da postavit. Avsak v mojom pripade som vyuzila zlavy, ktore dohadujem pre nasu spolocnost, kedze mame aj velku stavebnu diviziu. Ceny si nedohadujem so stavebninami, preto nepotrebujem byt v ziadnych stavebninach. Do firmy nam dodavaju material vyrobcovia priamo a ceny mam dohodnute centralne s vyrobcom – casto na nadnarodnej urovni. Takze cez ziadne stavebniny nenakupujem, dodavky materialu mame z vyrobnych zavodov priamo na stavby... ;-) Ja som kupovala material na moju stavbu tiez takto... A v podstate si ty sam svojim komentarom si sam potvrdil, ze ako jednotlivec nevies nakupit lepsie sam, ale to prekupis cez inu firmu - vid tvoj komentar: PS: Prezradím ti trik ... Aj jednotlivec v stavebninách môže nakupovať na nejakú firmu, kľudne aj tú najväčšiu emotion Robím to tak bežne, nikomu to neškodí. Ja to hneď zaplatím a rieši sa to blokom, dostanem zároveň zľavu a vo finále sa ešte aj zvýši obrat, tej danej firmy ... A ano ekonomike rozumiem a urcite nebudem zbytocne vrazat peniaze do domu, ked su teraz take nizke uroky (aj so vsetkymi poplatkami). Moje peniaze viem momentalne zhodnotit lepsie...a ano ak stupnu uroky, potom viem hypo bezproblemom splatit, ale pri momentalnej situacii je to zbytocne... @radoslavc presne krasna ukazka zavisti na fore...ak sa ma niekto lepsie ako ja, tak hned je nastrceny tu na fore a komentare typu: "nastrcene platene babky...ako na kazdej diskusnej stranke...obzvlast modry a podobne tam aj tu sa to hemzi manipulaciami" naozaj mile, vtipne :-D Nevidim problem s tym ked si niekto zoberie uver, akurat treba mat trosku financne povedomie a spravne zhodnotit svoje moznosti - v tom vidim obrovsky problem. :-| :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar jeeej aj ty si tu...no pod sa so mnou pobavit...prave dostavam lekcie z ekonomiky :-D :-D :-D Len nezabudni, ze svojpomocne se sicko da i postavic dom za 40 000 Eur... ;-)
Odpovedať
@lenka_21 Jasné :) Áno :) Mne stavajú za 500 Eur na m2. Budem mať 120 m2 bungalov, takže to budem mať za 60 tis. Eur . V cene je 10 metrový keramický bazén, výrivka, 2 metrové ploty z dreveného masívu, 5 árov trávniku zo závlahami a na streche je heliport ... A tiež mi každý deň píšu a chodím ich kontrolovať ... Prosím ťa, zbytočne sa nezhadzuj ... Tu ľudia snívajú o firme, čo stavia za 800 Eur ,m2 na klúč v ˇštandarde a ty máš mávnutím ruky ešte aj nábytok, ploty, zastrešený bazén a neviem čo všetko ... To by chcelo trocha matematiky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 este raz si dobre precitaj co som napisala...ano ja to mam v tej cene, ale mam uplne ine podmienky! Ano v mojom standarde sa to za taku cenu postavit neda, ale za cca 800 Eur/900 Eur na m2 obyvatelny dom urcite postavis...aj so SF... Davali sme si robit rozpocty na montovany dom a tu niekde sme sa pohybovali...stavba na kluc, elektricke kurenie, sanita v urcitom standarde... Taktiez som pisala, ze cena na m2 sa pohybuje od 600 eur/m2 do 1 200 Eur/m2 a podla mna cena s kt.by mal pri rozpocte clovek ratat je niekde v strede tejto sumy... :-)
Odpovedať
@lenka_21 a com by si sa chcela pobavit? ze dom sa da postavit dvoma sposobmi? bo i tak še da i tak še da :-D tu sa o tom absolutne nema cenu bavit, tu to aj tak vacsina nepochopi, ze netreba stavat s predrazenych materialov a vymyslat komplikovane tvary budovy, pchat do nich nezmyselne technologie a hned je cena niekde uplne inde, ty sama chodis okolo jedneho domu, ktory si spominala a vysiel ma cakum prask na 46.000,- a dajake drobne ma 118 m2 a sama vidis, ze sa v nom byva a je skolaudovany, a co tu mam teraz zacat vysvetlovat jak to treba robit, nech na to pride kazdy sam, ja sa tiez nepytam zubara jak sa trhaju zuby je to jeho robota a stavanie domov zasa moja, a vysvetlenie pre podryvacov bavim sa s lenkou o dome nie o pozemku, zariadeni a podobnych volovinach, ten dom som staval pre dceru takze pre ostatnych zaujemcov by asi cena taka nebola
Odpovedať
@lenka_21 Ja ti v každom prípade verím, že sa dá postaviť dom na klúč a dokonca aj do nejakého štandardu firmou za 800 Eur / m2. Avšak neverím už tomu navyše, že sa ti do tejto ceny zmestí vybavenie (nábytok, kuchyna, gauč atď) , bazén, zastrešenie, chodníky, terasa, závlahy či plot ... To by proste tá firma pracovala bez zisku, možno by to aj trocha zadotovala :)
Odpovedať
Moja kamoska stavala dvojposchodovy dom, este v roku 2009 ked sme prechadzali na euro a vtedy ju to vyslo 38.000€, co dnes obdivujem, ze sa im to takto podarilo, ALE bez zariadenia, bez obkladov a dlazieb... a jej manzel ma doma techniku vselijaku, bagre, traktory, takze si vela pomohli sami, a ma velku rodinu, bratrancov, aj kamosov, ktori mu chodili pomahat, a za pracu neplatili nic, lebo si to takto, tuto pomoc vraciali, cize si nemyslim, ze sa do 40,000€ vzmetite... rodinni znami tiez vsetko svojpomocne stavaju, ale doslova svojpomocne, na robotu pridu kamosi ked nazoaj jeden je malo a neda sa... cize tam tiez za robotu minimum penazi ide... malicky domcek, a maju ho uz postaveny, s podlahami, obkladmi (bez zumpy, bez kotla este a linky...) s vanou a wc, a teraz su na 40.000€ a to si hovorime, ze to je dost dobre... domcek maju o 80m2, takze asi takto...
Odpovedať
@zizzinka....bez zariadenia,bez obkladov a dlažieb..Šak to môže byť ďalších 15 000eur :-D Ak považuješ dom bez zariadenia,obkladov a dlažieb za dokončený tak to si sa trošu prerátala.rodinni znami ešte nemajú linku kotol a žumpu čo môže byť ďalších 5000 eur :-D ale šak jasné :-D Ešte napíš či majú plot,chodníky a upravenú záhradu aspoň do takého štádia že tam nie je stavenisko.Lebo to je tiež súčasť domu.
Odpovedať
@zizzinka Neberte to v zlom. Rodina Vam moze pomoct, ale takmer nikto nema v rodine aj tesara, aj murara, aj elektrikara, aj cloveka na omietky, na sadrokartony, na kurenie a vodu, na klampiarinu a pokryvanie ....a ak niekto aj pride treba to minimalne odrobit. Ak ta rodina pride pomoct, tak je to len po vikendoch nie cez pracovny tyzden lebo ked u Vas nezarobi musi zarabat niekde inde. Takze sa to cele predlzuje. Prace po sichte su hlupost, clovek ktory by Vam mal prist pomoct ma tiez nejake zaujmy, rodinu a ak pracuje fyzicky tak aj nejaky cas na regeneraciu. Ano do 40 tis. mozno date dokopy material na stavbu ale bez terennych uprav, nemam,vonku ziadnu garaz, ani sopu, plot, chodniky + hypoteticky dlh vo vyske 10-20 tis. za pracu.
Odpovedať
do 40 000€ sa dá vojsť v pohode do drevodomu zatepleného s plochou 85-90m2 aj v dnešnej dobe,eurookná,dvere,Blachotrapez strecha,komín,vnútorné obklady(tatranský),podlahy,stavané komplet firmou okrem základov,je to skor ale chatové bývanie ako klasické každodenné, murovaná stavba s primeraným podorysom....pri stanovenej cene je to nerealizovateľné aj svojpomocne,neberiem v úvahu úsmevné doplnky ako bazén a podobne.
Odpovedať
@niless no veď som písala, že tieto prípady,ktoré som spomínala nedali za prácu takmer nič.... A to sú na 40 tis... Asi ste ma zle pochopili, treba si to ešte raz prečítať čo som napísala...Ja som reagovala tu na fórum, že si myslím, že je to skôr nereálne, ako reálne, a udala som dva príklady, skutočne priklady, kde ani jeden ani druhý sa do 40 tis evzmestil, ta kamoska mali za 38 bez podláh a zariadenia, a tí známi im chýba ešte kotol žumpa a podobne... A teraz sú na 40 tis s malým domcekom, kde za prácu neplatili, keby platili aj robotu určite sú už na vyssej sume, to som tým chcela povedať...
Odpovedať
@ladislavm nerozumela som tomu, prečo mi tu každý píše to čomu rozumiem ale všimla som si že mi tablet prepísal slovo namiesto vzmestite malo byť NEvzmestite... Lebo tým ľuďom ktorí sú na cca 40 tis ešte toho dosť chyba... Preto nemusíme šíriť po MS dusno :-)
Odpovedať
@niless *NEvzmestite (opravujem preklep tabletu aby nedochádzalo k nedorozumeniam)
Odpovedať
@zizzinka Nevadiiiii ;-) to sa stava. Vynahradi sa Vam tato "krivda" na peknych detoch.
Odpovedať
@zizzinka bud nevmesti alebo nezmesti
Odpovedať
@hora111 Takze sa neda, ked to nema zaklady. A k tej ploche 85-90m2 , to je obytna, alebo zastavana plocha? A kde mas este pripojky? To mas 5-10000€.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?