Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@petkatn my tak mame bez ocelovych nosnikov. nepouzili sme projekt strechy od projektanta, ale dohodli sme sa s krovarom, ktory nam to vsetko navrhol a manzel s kamaratom (obaja su stavebni inzinieri) to staticky spocitali. ulozny priestor mame po celej ploche, nielen tych 15 m2 - dokonca nam p. majster urobil pochodznu vysku.
Odpovedať
tlachy prosím ťa už si našiel niekoho v okolí rada by som ten dom videla aj ja. Ďakujem
Odpovedať
Ahojte všetci :-) tak koooonečne nám v pondelok dorazí projekt od p. Fašangu :-) zatiaľ len pre stavebné povolenie, aby sme ho čím skor začali vybavovať a potom doriešime realizačný cez zimu :-) pôvodne sme chceli urobit základy ešte tento rok, ale to už asi nestíhame ani čo by sme sa pototo..takže začneme až na jar, uvidíme koľko nám to bude trvať, dúfam nie 5 rokov ako straší kamarát =-) =-) =-)
Odpovedať
Ahojte, koľko Vás stáli približne rozvody elektriky?
Odpovedať
Profilova fotka
mna by zaujimalo ci je cakom prask na bugalove 333 vsetko kvalitne. alebo je to dalsi americky domcek?
Odpovedať
@pocinka zalezi predsa na tom, ake kvalitne materialy si vy zvolite. preco americky? projektant je slovak.
Odpovedať
@pocinka jasne, ze nie je kvalitny.. ved my staviame napriklad len na dva roky, potom chceme aj tak iny. tak sme zvolili slamu ako hlavny stavebny material. prepac, ale aka otazka taka odpoved........ aky material si zvolis je na tebe, projekt sa da menit s individualnym rozhovorom s p. projektantom.. my napr nemame tehlu ale porobeton.. niektory nemaju skridlu betonovu ale plechovu a podobne.... nechapem fakt tvojej otazke.....
Odpovedať
@tibormaria zatial este nie, chceli by sme stavat Bungalov 333L no zial tento typ neviem kto stavia v okoli .. skor sa mi podari najst niekoho s 333 ale zatial sa nik neozval .. ani Tebe ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 myslela som ci ked sa ten dom psotavi za 2 mesiace aj nieco vydrzi alebo nie... a budu tam chybicky ako praskliny zatekanie a pod...
Odpovedať
@pocinka za 2 mesiace :: to tu este nikto nepostavil.. nide sa nepise tak kratka doba vystavby. my sme stavali rok a pol svojpomocne.. ako vacsina z tychto pritomnych v skupine. myslim ze pod 1 rok to tu niekto nepostavil ;-) / mozno sa mylsim. mozno sa to niekomu podarilo za 10 mes .. neviem /
Odpovedať
@pocinka montovane sa stavaju 3 mesiace, ako chcete stihnut murovany za 2? :-D kazdy proces trva, to je nemozne. ale uz bolo spominane, ako postavite, tak budete mat. cize ak si ho postavite neodborne, bude zly 8-)
Odpovedať
@tibormaria ahoj nikto sa neozval, veľmi by som ho chcela vidieť
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme postavili za7.mesiacov,začali sme15.7.2013 a23.2.2014sme sa sťahovali. :-) ;-)
Odpovedať
Ahojte všetci, ktorí už bývate v "našom" bungalove :-) s manželom riešime dilemu, ohľadom umiestnenia domu na pozemok. Naša situácia je taká, ako na priloženom obrázku, čiže máme umiestnenú terasu na sever a kuchyňu na JV. Veľa ľudí nás odhovára, že je to zlé umiestnenie. Je niekto z vás, kto má takto umiestnený dom? Napadla nás ešte jedna možnosť, otočiť dom, aby terasa smerovala do ulice a posunúť ho dozadu na pozemku. Máte to niekto tak? Bolo by to veľmi nepraktické? Budem vďačná za akúkoľvek radu a nápad, vďaka, maťa
Odpovedať
@mg25 my budeme mat dom presne takto isto ulozeny ako vy, tiez sa najdu mudrlanti, ktori nas odhovaraju, ale my to tak chceme a hotovo :-) istotne by som nechcela mat terasu dopredu do ulice, ale tak kazdy chce nieco ine :-) ale my sme si troku upravili projekt, ze mame detske aj obyvacku na juh, ale terasa bude dozadu na sever :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Sme vo faze pred kupou projektu. Nevieme sa rozhodnut ci 333T alebo len 333. Idealnejsie na pozemok je varianta bez terasy a tiez sa bojim ze terasa bude tienit denne svetlo. Vy co mate postavene, menili by ste svoje rozhodnutie prave pre tieto dovody?
Odpovedať
@zara0201 to záleží, na akú svetovú stranu ju dáte
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr Kupujeme projekt "zrkadlo". Spalna na sever a kuchyno-obyvacka s terasou na juho-zapad. Orientacia by mala byt dobra. Mne sa vsak zda ta prestresena terasa mala. Neviem, treba nam to uzavriet dnes a sme na velkych pochybach.
Odpovedať
@zara0201 My mame333G, za garazou sme namiesto miestnosti spravili terasu.Z obyvacky mame prirobenu malu terasu bez strechy(mame dostatok slnecneho svetla)od ktorej bude viest chodnik na zadnu terasu ktora je pod strechou.
Odpovedať
@mg25 ahoj,my mame tiez vstup z juhu ako Vy,ale zmenili sme terasu na zapad a dom sme posunuli na koniec pozemku,aby sme mali juzny dvor...pozri foto,prikladam ako je ulozeny nas dom na pozemku..:-)
Odpovedať
@jasmiinka7 jeeej, toto nás teda nenapadlo :-) skusime nieco take, my ho mame sice zrkadlo,cize terasa by bola na vychode,ale ked tak pozeram obrazok,tak to nevyzera zle :-) skusime sa este poradit s nasimi stavbarmi, co je vlastne spravne a najvhodnejsie, my uz mame z toho vsetkeho hlavy ako mechy, co sa do tychto veci nerozumieme :-) @monikapt nam prave ani nejde o mudrlantske reci, ale naozaj o pomoc, aby sme potom nemali "tmu" v dome, ci nebude ta terasa prilis tienit,ked bude na severe. Takze si radi dame poradit :-)
Odpovedať
@mg25 ano, to mi je jasne, aj my sme sa dllllho radili ohladom toho umiestnenia domu na pozemok aj tych svetovych stran s p. Fasangom, vzhladom nasho vstupu z juhu :-) ale tak my sme si azsa otocili tie izby v dome presne naopak ako je v projekte 333ky a tak mame obyvku na juh, kde nam nic tienit nebude kedze mame terasu vzadu a do kuchyne budeme mat dalsie okno zo zapadu, takze tam tiez terasa nebude :-) mne osobne ta terasa na sever vadit nebude, neviem si predstavit sediet na juznej terase v lete ked pecie slnko :-) ale to ja na kazdom cloveku co uprednostnuje :-) teda ja si napr. neviem ani v tom najhorsom sne predstavit, zeby som mala mat terasu a zahradu do ulice, susedovci tak maju a teda vidime im na bazen, na terasu, do altanku a to rovno z ulice,cize vidia im tam vsetci a sukromie ziadne :-) ale uz tam stavaju akurat murovane opevnenie asi 2 metre vysoke od ulice takze sukromie uz bude :-D :-D :-D kazdy ma ine poziadavky takze drzim palce, aby ste sa spravne rozhodli
Odpovedať
@mg25 :-) takto to mate super,skoro ako my len zrkadlo...bude to dobre,uvidis..a zostane ti pekne juzny dvor ako nam..:-)
Odpovedať
rozhodne cely pozemok aj terasu na severnu stranu by som nechcela je to sice fajn par dni v lete sediet pekne v chladku ale potom cely rok je tam chlad fuci a je pritmie.
Odpovedať
@monikapt no, my susedov oproti mať nebudeme, len vedľa seba, takže to by nevadilo a plot bude tak, či tak :-) takže to ani nie je akoby do ulice :-) @jasmiinka7 aj mne sa to takto páči, uvidíme, čo povedia stavbári a skúsime to dať aj kamarátovi projektantovi na posúdenie. @tensy v podstate s tebou úplne súhlasím, preto hľadáme iné riešenia, tiež si akosi neviem predstaviť mať ju na sever. To prítmie bude určite v zime a v jesennom počasí vytvárať.
Odpovedať
@mg25 ahoj , my mame terasu orientovanu na vychod, a vobec nam necloni, rano mame na terase slniecko, ktore nam zachadza okolo obeda na dalsiu stranu a od obeda je tam uz len tien, a v lete prijemny chladok... k tomu sa mi zda terasa akuratna.. mame ju vyvysenu sice, a pojdu z nej schody a svah nadol, kde bude miesot na grilovanie a akoby kvazy " spodna terasa" ale tato nam mylsim, ze bohato bude stacit..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, viete mi poradiť odkial kupiť polystyrén, styrodur,... za rozumnú cenu a akú ste mali cenu práce cca, nech sa viem trocha zorientovať. Dikes :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my nakoniec začíname až na jar, nechceme sa už do toho púšťať tento rok, lebo počasie v novembri môže byť už také všelijaké... Akurát elektriku ideme v sobotu ťahať a to je tak všetko na tento rok. :-D Mám ale otázku. Nebudeme mať plyn, iba kotol na tuhé palivo. Ak zakúrim v krbe, chcem, aby mi išlo teplo do celého domu. Potrebujem na toto nejaký projekt alebo to kurenár iba nejako prepojí?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Koksooooooo, daj mi kus z vášho pozemku. :-D Čo by som dala za taký veľký výbeh, my budeme radi, ak nám vojde nejaký bazén na dvor. :-D Za domom nám ostane 10 metrov, vedľa domu tiež. :-)
Odpovedať
@patkaaa :-D ale co s tym je teraz roboty ... :-D to nemame vsetok pozemok hned zo severnej strany mame dalsiu zahradu okolo 700 m2 a z juznej mame taku lucku co ma skoro hektar :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?