Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 :-D My máme 800m2 na všetko, haha. :-D Teraz bývame u našich a som zvyknutá na obrovský dvor, záhradu, takže v novom mi bude asi trošku tesno. :-) Na druhej strane, odpadne mi celodenné kosenie, hrabanie a pod. :-)
Odpovedať
@patkaaa tak to ano.. inak to aj rychlejsie skulturnis taky mensi pozemok.. teda ja teraz len pozeram inspiracie, akym smerom sa chceme uberat v zahradke.. cast tej zahrady je uzitkova, aj nejaky ovocny strom, , + okrasne nieco + oddychova zona , miesto pre koterec a maly dvor zvlast pre psa, a aj miesto na uskladnenie a rezanie dreva, kedze mame kotol na tuhe palivo :-D ale v prvom rade nam treba vyrovnat teren a zbavit sa tych kopcov tu, :-D :-D :-D
Odpovedať
@jasmiinka7 bude ti plestit slnko do kuchyne co ti vobec netreba, kedze v kuchyni sa vari je tam teplo a izby budete mat studene. kedze su na sever. tot moj nazor. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj 333kari, tak pre tento rok mame hotovo a vyzera to cca takto :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m supeeer, sme na tom rovnako ;-) akurat my mame aj garaz
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte Prikladam foto nasho domu. Mozno niekomu pomoze pri rozhodovani sa do akych farieb ist a tak :-)
Odpovedať
@1joki jeeej dikes....prave sme pred zateplenim a premyšlam nad fasadou, ako obklad a podobne.... DIky inšpiroval si ma....
Odpovedať
@mg25 ja by som dom orientovala vstupom na vychod... Neni som ten mudrlant čo hovori ake je to neštastne riešenie....ale ked ešte dom nestoji tak je škoda ho troška nepootačat....alebo ho aspon posunte cely na vychodo-severnu stranu a vytvorte si nejaky ten zahradny život na tom juhi-zapade...altan a pod....z predu zainvestujte do neprehladneho plota a aj tak sa da....len to že nebudete dom orientovat do stredu..... My to mame žial uplne idealne :)....vstup od severo-zapadu a terasa juho zapad.....Ta prekryta terasa dost tieni tomu slniečku....tak ked si ho chceme užit tak musime ist aj tak von....takže vam byt nemusi luto...ale nejaku tu spoločensku čast ked si vytvorite na slnečnom mieste ako som spominala tak to bude fajn....aj moj svokor ma tak orientovany na svetove strany dom ako vy.... dom dal na jednu stranu a zahradnu čast ma vedla domu...nie za domom....
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m môžem sa opýtať koľko tá vyšla stavba v takomto stave ako je teraz,ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@1joki velmi pekne riešenie fasady
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem pekne za pochvalu. Tuto variantu fasady sme si vybali z viacerych moznosti vizualizacie a celkom sme sa aj farebne trafili k navrhu.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 Ahoj no so vsetkymi pataliami co sme mali cca 26 tis. aj s pracou murarov, strecharov...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zuzanka4007 Ak by ta tiez zaujimalo tak nas vysla hruba stavba s prieckami, kominom, rynami a oknami pred troma rokmi 28 tis.
Odpovedať
@1joki :-) tak ako nas, akurat mame este aj garaz a pivnicu / no nemame ryny / a samozrejme bola to cena za uzavretu stavbu aj s oknami, dverami a garazovou branou ... na taku cenu sme sa dostali pred 10 mesiacmi. @zuzanka4007
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m @1joki @lucka1987 za super ceny sa vam podarilo postaviť :-D asi budem musieť niečo zmeniť ;-( , ja radšej ani nejdem pisať cenu :-x
Odpovedať
@petovar stret nahod a stastia :-N .. to bola hruba stavba.. ostatne , myslim ze ako u ostatnych.... u nas neplati teda pravidlo ze cena hrubej stavby tvori 1/3 z celkovej ceny.. ale 1/4 c celkovej ceny domu
Odpovedať
Profilova fotka
Vela zalezi kto a za kolko ti to robi. Ak sa vacsinu robi svojpomocne (ak sa bavime len o hrubej stavbe) co sa teoreticky aj da, okrem asi krovu, tak ta cena by u nas bola este o viac ako 2tis nizsia. A cena by bola este nizsia ak odratam ryny (pre porovnanie s luckou) co je tiez celkom zaujimava polozka 900€.
Odpovedať
Profilova fotka
@1joki krásne prevedenie farby a obkladu. Možno by som osobne položil vyššie strechu aby to nepôsobilo tak utopenou. Ako mate prevedení strop a krov? Patrilo by sa aspoň 30-40 cm
Odpovedať
@1joki no tak nam hrubu stavbu robili zivnostnici.. platnu sme si sami urobili.... a teda mury tahali, robili venies, krov a strechu pokladali.. cize z tej sumy si odrataj 5 tis € presne co sme dali za pracu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 @1joki @petovar no my sme davali za pracu strcharom 4300, a zivnostnici doska plus mury a veniec do cca 1800 EUR. Ty si mal viac?
Odpovedať
@jiri_m my strecharom 3500 / krov + pokrytie / a za vytiehnutie murov + priecok + veniec 1600 ;-) viem, že je to nemoralne, no stračila som ich na minimum, su to starši chlapi, jeden na dochodku, nepreviezli, kedze boli uplne zblizka, každy den som im k tomu doniesla kavu na obed a obcas k nej aj kolacik cerstvo upeceny. a mali bednicku piva na den / ale to si odratali zo sumy, ktoru si pytali za pracu, takze v pohode / a to mame verziu s garazou a terasou :-) tak ked porovnavam ine sumy.. sme obisli clekom dobre
Odpovedať
Profilova fotka
v tej cene mate zaratane aj papiere na stavebko a pomocky na stavbu alebo cisto len material a pracu zivnostnikov?
Odpovedať
@xmann86 pomocky ako naradie ? nie to tam nie je zaratane.. vacsinu naradia sme mali doma, alebo pozicanu od znamych, ktory mali.. a papierovacky v tom nie su.. tie nas vysli spolu s projektom do 3 tis € a ani pripojky tam nie su zaratane, kedze je to individualne ako aj papierovacky
Odpovedať
Profilova fotka
myslel som papierovacki a naradie... no nieco sa da pozicat a nieco nie niektrore veci sa zoderu na stavbe ked si ju robis svojpomocne..potom je to blbe vracat znamim mna to vyslo 30tis ale je tam vsetko od prveho kolku pri prepise pozemnku, cez vsetko naradie az po uzatvonu stavbu strecha,okna, priecky, komin, ryni, pivnicka ako vodaren..
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Mame 11ciar ytongu,20cm veniec,na tom 15cm pomurnica a potom uz klasika stresne tramy. O tych 10cm to mohlo byt vyssie ale viac by som to uz nechcel. Potom by to vyzeralo uz ako stare domy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m Tesari nas vysli 2200 za komplet strop,krov,polozenie krytiny+robota za ryny. Komlet zaklady a platna,steny a priecky+veniec nas vysli 2300
Odpovedať
Profilova fotka
Murárom + pomocníkom sme platili cca 2300€ základy, múry, tesárom sme platili za komplet strechu cca 3300€ vrátane venca, betonova pumpa pre zákl pásy, šalovačky, deka, veniec 600€.
Odpovedať
Profilova fotka
@1joki @petovar @lucka1987 No to na tom nie sme zase az tak genialne, mozno sa aj lacnejsie dalo.. ale uz to nezmenime. Inak aky vysoky komin ste davali?
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m komin ma 6,3 m od nuly
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?