Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@jiri_m @petovar mame rovnako 6,3
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m My mame komin 6m
Odpovedať
@jiri_m 6,3
Odpovedať
Prosim Vas ti co mate pristavanu garaz, davali ste zateplenie xps 8cm na stenu medzi garazou a domom?
Odpovedať
@jiri_m 6,3 ale 180 nie 200. Budu nan napojene kachle
Odpovedať
@hitra xps nepatrí na stenu = mrhanie peniazmi a výrazné zvyšovanie paronepriepustnosti izoláciu treba, ak G nebude temperovaná G termicky oddeliť od domu - izolovať poriadne
Odpovedať
@blacksr G nebude temperovana ale zvonku zateplena rovnako ako dom. Ta 8 xps je v projekte, no uvazujeme ako to spravit.
Odpovedať
@hitra xps len do styku s vodou... do G z pož. hľadiska by bolo treba radšej vlnu nevykurovanú G s netesnou bránou otváranou denne 2x dokorán je zbytočné izolovať zvonku - bude v nej takmer ako vonku preto radšej poriadne izolovať spoločnú stenu
Odpovedať
@blacksr G brana bude Hormann a bude mat thermoframe. Takze vata a ak polystyren tak xps?
Odpovedať
Profilova fotka
@1joki No mozno som prehnal ale min 10 cm si to este pýta. Mozno priehradovým vyznikom by sa to o tych 10-20 cm posunulo vysie
Odpovedať
@hitra polystyren fasádny XPS ide do zeminy
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra my planujeme 10cm tvrdu vatu a na to SDK,ale chceli by sme aj temperovat
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petovar to planujete po celom vnutornom obvode a k tomu zateplenie z vonku ako domu, alebo len tu spolocnu stenu s domom?
Odpovedať
Ahojte, na jar zacneme aj my stavat 333, ale chcem sa opytat, mate niekto v dome rekuperaciu? Ist do toho alebo nie? Ak ano, kolko to cca stoji ? Oplati sa to davat? dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra len na spolocnu stenu budeme davat zateplenie,garaz z vonka zateplime tak ako dom
Odpovedať
@petovar prosim ta aj sadrokarton len na spolocnu stenu kvoli vzduchovej medzere, alebo ten pocelom obvode?
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt Osobne si myslim, ze rekuperacia je v pripade realizacie nejakou firmou nenavratna investicia. Skor je to o komforte ako o usporach. Samozrejme ze uspory su prekazatelne ale ako vravim najviac sa to oplati pri svojpomocnej realizacii. Treba dat ale velky doraz na detaily prevedenia. Celkom objektivne je to popisane v tomto clanku : http://blog.zdravydom.sk/vzduchovy_ze...
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt rekuperacia je super vec. Je to o uroven vyssie ako klima. Zarucuje ti rovnaku teplotu, vysoku kvalittu vzduchu a usporu na energia taktiež.. Znamy si ju robil a to stylom že rozvody si natahal sa a jednotku mu prisli zapojit profici. stalo ho to cca 10000. ale pri rekuperacii je to ako vravi 1joki citlive na detaili. uz aj klasicky zámok na dverach moze chytat falosný vzduch a rekuperacia nepracuje ako ma. dom musi byt dokonale utesnený
Odpovedať
@wondgo Aký vzduch je v dome po pár rokoch používania rekuperácie v porovnaní s vetraním oknom? Má rekuperácia nejaký merateľný ekonomický prínos?
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp no minimalne mas na rekuperacii filtre takze kvalita vzduchu v dome je rovnaka a nemusis sa starat o vetranie...napr vlhkost na rovnakej urovni. ekonomicky prínos urcite ma kedze vyfukový vzduch odovzda teplo a energiu vzduchu ktorý nasava dnu....tzm že teplo nepustas von ako pri vetrani oknami
Odpovedať
@wondgo hluk, zlý vzduch a zaprášené rúry nehrozia?
Odpovedať
Profilova fotka
zly vzduch???ved je to kompletná uprava vzduchu....a ked si myslis ze je to stary vzduch tak si mozes jednotku nadstavit aby ti kazdu chvilku menila vzduch za nový z vonku....a ked nemas rekuperaciu, vetras stale???nevetras tak nemaas mat preco zly vzduch. a hluk je tak isto akoaj ked ma niekto teplovzdusne vykurovanie...myslim si ze podstatne podstatne mensi
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra SDK pôjde len na spoločnú stenu. Nebude tam vzduchova medzera. Na spoločnú stenu pôjde nobasil po celej dlžke a výške a bude zaklopený SDK. Pre nobasil som sa rozodol aj kvôli lepšej zvukovej izolácii.
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp vyhody& a nevyhody rekuperacie vsetko ma svoje za a proti http://mojdom.zoznam.sk/cl/10055/1439...
Odpovedať
@wondgo Ahoj, narýchlo som si pozrel článok a mám zopár pripomienok: 1) Vetranie v zime cez okná nemusí mať vyššie tepelné straty ako s rekuperáciou. Pri nárazom vetraní sa vetrá menej a straty môžu byť rovnaké. 2) Vetranie v zime cez okná nemusí spôsbiť nárast vlhkosti v dome. Jrubá omietka vo veľkých priestoroch môže zvýšenú vlhkosť nasať a spätne uvoľniť po vetraní. Omietka udržuje optimálnu vlhkosť. Pri dlhom varení by asi vetral. 3) Proti hmyzu existujú sieťky na okná. 4) Krádeže nesúvisia s vetraním oknami. Okná pred odchodom možno zavrieť. V slušnej štvrti netraba ani zamykať. 5) Riešením alergie nie je ostať zavretý celý deň v dome. Existuje liečenie a vyhýbanie sa rizikovým faktorom. 6) Dom sa dá chladiť akumuláciou, zemným registrom, vetraním zo severnej strany, tienení rastlinami.
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp Ja osobne nejdem do rekuperacie , pretože sa mi to nezda až tak moc vyhodne ako to propaguju ale určite to nieco do seba ma. A je iste ze je to narocne na detaily a vyhotovenie. najviac ma odraduje to cisteie potrubia, vymena filtorv a pocit odrezania od vonkajsieho prostredia (zavrete okna, vnutorny okruh....)TAk ale kto ma alergie urcite je to na zvazeni, ci do toho ist
Odpovedať
@wondgo Ak sú dostatočne veľké miestnosti s dverami do ďalších veľkých miestností, napríklad priechodzia hala, stačí dom vetrať 2x denne, ráno a večer. Možno 3 krát, napríklad pri varení. Uvažujem tak že si nedám "rekuperáciu" a časom uvidím či mi vadí otvárať okná 2x denne. Vetrací systém sa dá dorobiť aj dodatočne. V jednom videl som nerezové závesné rúry na čerstvý vzduch, vyzeralo to pekne a vzduch bol naozaj dobrý. Len ako píšeš sa bojím neznámeho, ktovie či nebude s niečím problém časom.
Odpovedať
Ahojte, má niekto postavený bungalov 333 - montovaný drevodom?
Odpovedať
Profilova fotka
Takže tento tyžden už aj nám prišiel projekt. Na jar ideme do toho. Kolko ste dali za projekt osadenia (zakreslenie a osadenie na pozemok a napojenie domu na ing. siete)? D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ako ste riesili strop/ krov? uvazujeme nad vaznikovym krovom mate niekto? od koho? kolko cca vysiel? ideme do bungalov 333+T a ak niekto mate riesili ste povodne nosnu priecku ako nenosnu?? dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?