Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@katarinka2010 ..to som rád..aj keď uź veru nemám potuchy čo som radil..ale poteśilo :-)
Odpovedať
dostali sme od firmy ponuku na kluc (333) predbezne v standarde za 80 tis(bez zariadenia)...vraj za 3 mesiace postavia? je to dobra cena? je to realne? aj ten casovy horizont, vsak to je ako montovany doma... inak ked tu spominate zateplovanie, tak navrhli ytong 300 + 15 zateplenie, bude to stacit? mame si dat trojskla, ci stacia dvojskla? uvazujeme aj nad slnecnym kolektorom na juznu stranu, oplati sa?
Odpovedať
@ikon ..blbost ..tie 3 mesiace
Odpovedať
@pr preco? kolko je podla teba minimum?
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon si myslím že cca 5-6 mesiacov je reálny čas.
Odpovedať
len tak mimo - isli by ste do pozemku bez vody a kanalizacie, s tym, ze sa ma vraj voda budovat tento rok?
Odpovedať
@ikon ako napísal norberts.....ide o to kdo ma stavať tie siete..súkromná firma? obec? je už na to zmluva?
Odpovedať
@pr nie vsetko by sme si mali hradit za vlastne - budu sa skladat vsetci susedia, nevieme, kolko sa nam navysi este cena pozemku, uz dost pyta aj bez toho, ale ked este priratatme vodu, kanalizaciu, cestu a osvetlenie, neviem, aka to bude nakoniec ciastka 10-20 tis, mozno ...
Odpovedať
@ikon my mame pozemok, bez kanaliozacie. voda ide blizko, a ekektrinu budeme tahat zhruba 40 metrov... blizsie to bude mat svagor.... povodne mal on stavat prvy.. cize my by sme to uz len kusok dotiahli.. ale svagor stavat pojde az neviem kedy. mozno nikdy..... kanalizacia .. no projekt na nu je s tym ze je v tej uliocke planovana realizacia na rok 2013. tak uvidime... pretoze aj v tej dedine kanalizaciu robili len nedavno
Odpovedať
@ikon a inak ta cena na kluc ze 80 tis .. sa mi zda dost nizka =-) mas projekt s garazou ci bez? my pocitame 75 tis svojpomocne... az po sanitu . ale tajne dufame v kutiku duse ze sa zmestime do 65. :-N kedze niektore veci uz mame
Odpovedať
@ikon so skladanim sa na niečo so susedmi mame bohaté skusenosti...a dakujem neprosim..zostal posledný neplatič..vysí už 3/4 roka...bez tej kanalizacie by sa to ešte dalo..ale ta voda...80tis na kluč sa mi zda byt malo..my sme mali ponuky od 93-100 000 eur na kluč..bez kotla, žumpy a zariadenia...bacha..ne všetko čo je lacne je aj dobre
Odpovedať
aj mne sa to zda nizka cena, takto: je to len predbezny rozpocet, nemame este ani projekt doma, len sme sa stretli s jednou vacsou firmou, kt. uz robila znamym a boli velmi spokojny , pomer cena a cas uplne super, ze su strasne rychli a kvalitni, maju aj stavebniny, tak neviem.predbezne stanovili cenu na 78 tis. bez zariadenia, standard...aj ked sa mi to velmi nechce verit, samozrejme, ked budemem mat polozkovy rozpocet, mozno to bude uplne ina suma...alebo mame este moznost tych zivnostnikov, co robia pomaly ale kvalitne a presne , ale su dost drahi...zvazime, porovname , uvidime... ideme este dnes vyjednavat za ten pozemok, lebo cena sa moze este pekne navysit. ak nespusti, budeme musiet hladat iny, resp. sa na to vykaslat...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ikon pozor na tých živnostníkov, dneska môže byť živnostník aj Santa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon U nás je to tiež tak bez vody a kanalizácie, takže žumpa a studňa to istia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Chcem sa spýtať! Máme už pláni od Bungalóvu 333 a všimol som si, že základy majú rozmer, hĺbka: 500mm, šírka 600mm. S tou šírkou nemám problém, ale tá hĺbka sa mi zdá nejako malo. Prosím Vás čo si o tom myslite, aké máte skúsenosti?
Odpovedať
@norberts ti zivnostnici su znami, v podstate velmi dobri znami, len su dost drahi, uz som tu pisala, ze beru 8 eur na hodinu, viem, ze na hodinu sa neoplati, ale zase mame k dispozicii zdarma 1-2 dni do tyzdna nasich chlapov v rodinnej firme, takze by sa to na hodiny oplatilo viac ako ukolovo...
Odpovedať
@patrikasabi ja som to este nepozerala, ale tusim planujeme 900 mm....ale nie som si ista
Odpovedať
@patrikasabi určite si si dobre prezrel projektovu dokumnetaciu?
Odpovedať
@patrikasabi Bol na pozemku mrknúť statik? Nakukol, aké podložie tam máte? Projekt - možno je počítané s debniacimi tvárnicami 2-3 rady + navážka, čím sa dostanete akože hlbšie - do nezámrznej hĺbky.
Odpovedať
no ahojte... chapete??? sla som na stavebny urad ohladne povolenia.... no a ta suska co to ma na starosti mi zahlasi ze : " prepacte ale na tom vasom pozemku nebude mozne stavat.. vidim to dost biedne " mi normalne zle doslo.. co sme sa mi nachodili aby sme to rpeisali.. potom vynali podz z PPF uz mame aj projekt , osadenie stavby, " kupene " zelezo na dom.. krov prichystany..... no cca 3 tis uer uz v tom dome mame... a ona mi zahlasi toto.. a tak som jej vravela ze ako je mozne ze ona tvrdi ze to nie je v zastavanom uzemi? ked podu mi vybali bez problemov a pozekom prepisali na stavebyn.. ze na katasterportal.sk jasne ukazuje ze ten pozemok a ta parcela je vysporiadana , bez bremena a ze je v zastavanom uzemi obce.. susedi hned s pozemok, ktory patri obci a je vedeni ako komunikacia.... a tiez je tam planovana aj kanalizacna vetva ... a ona ze zavola starostovi.. a starosta si ani nepamatal ze sme unho boli pred 4 mesiacmi sa pytat na to ze chceme stavat... takze zajtra maju obhliadku terenu ze co a ako .. drzte palce..... ale oficialne je pozemok v zastavenom uzemi obce intravilane... len aby ste boli v obraze jedna sa o taku ulicu.. kde su domy v poradi : dom nasich kamosov, svokrovci , nas pozemok / cca 15 m siroky/ , svagrov pozemok, / cca 35 m siroky/ a potom zas nas pozemok kde ideme stavat .... svagor este si ani projekt nevybral.. nevedno kedy zacne.. ak zacne.... najblizzsia pripojka vody a elektricky stlp je 40 metrov asi vzialeny od hranice k nasmu pozemku.... myslite ze to bude taky velky problem??? =-)
Odpovedať
@lucka1987 Držím palce. Mali sme to podobne.
Odpovedať
@lucka1987 no teda...normalne si ma vystrasila.... my ideme kupit pozemok, ktory je uz v zastavanom uzemi, medzi novymi RD, ostal jeden, este je zapisany ako orna poda, ale starosta vravel, ze to je malickost ho prepisat, ze je urceny na zastavbu, tak dufam, ze ked zan dame tolko penazi, tak naozaj budeme moct stavat, lebo potom si to mozem rovno hodit... :-p
Odpovedať
@lucka1987 držím palce!...my sme nemohli stavať 8 rokov, kvôli ochrannému pásmu vodného zdroja, tiež sme mali všetko povybavované, ...čakali sme len na pečiatku od vodárov a bum, šok! Sen sa rozplynul, našťastie sa tie pásma prehodnocovali - vďaka čomu si ten náš sen teraz plníme...
Odpovedať
@ikon @mia. no ja dufam ze to bude ok ... uz aj tak dost velka polozka bude tahat el. kable k pozemku.. mame to cca 40 m.. vraj stale sa mozu tahat aj cez stlp ale aj zemou.. ze zemou je to drahsie a znama mi hovorila dnes ze keby stlpom.. tak cca 40 m potrebujem dva stlpy a s rpbou a vsetkym to je cca 1700 eur.. + este vodu natiahnut... uf :-N neviete ako sa tieto ceny pohybuju? viem ze najlepsie mi povedia v elektrarni. ale tak chcela by som byt pripravena az im tam neskolabujem... pocitala som ze aj s vorou aj s elektrinou dovedenie az k pozemku 40 m . nas vyjde okolo 2000 eur
Odpovedať
@lucka1987 fúha, tak to Ti nepoviem, ale zdá sa mi, že podľa nových noriem sa to ťahá pod zemou...
Odpovedať
My zase cakame na schodzu , kde sa bude rokovat o budovani vodovodu pre nasu ulicu a mozno aj kanalizacie, tak som zvedava, aka to vyjde palka, kedze vsetko sa hradi z vlastnych zdrojov....
Odpovedať
Profilova fotka
caute :-) vie mi niekto poradit ako ma vyzerat a co musi vsetko mat dom aby bol skolaudovany? dakujem :-)
Odpovedať
@lilej obyvatelny 1. Kolaudačné konanie Kolaudácia je činnosť príslušného stavebného úradu smerujúca k vydaniu rozhodnutia o užívaní stavby. Novopostavený dom je pripravený na kolaudáciu vo fáze, keď je už skoro hotový a chýbajú len maličkosti, ktoré sa aj tak dopĺňajú ešte dlhé mesiace po nasťahovaní sa. Dom musí mať hotovú strechu s odvodnením a bleskozvodom, komíny, okná a dvere, všetky inštalácie, povrchové úpravy stien, stropov a podláh, zariaďovacie predmety v kúpeľniach, schodisko a balkóny so zábradliami a všetky prípojky inžinierskych sietí s meracími miestami. Žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia sa podáva na stavebnom úrade (príslušné oddelenie mestského úradu). Náležitosti prikladané k žiadosti o vydanie kolaudačného rozhodnutia: Projekt skutočného vyhotovenia stavby Ak sa počas výstavby zmenila poloha alebo veľkosť niektorých projektovaných konštrukcií, popr. ak niekde pribudla alebo odbudla priečka či dvere, treba požiadať projektanta o vypracovanie projektu skutočného vyhotovenia stavby. Zameranie skutočného osadenia objektu Po dokončení stavby je potrebné požiadať geodeta o zameranie skutočného osadenia domu na pozemku ku kolaudácii, geodet vypracuje geometrický plán s výkazom výmer, kde je vyznačený pôvodný stav, zmeny a nový stav. Stavebný denník Ak si realizoval stavbu domu investor svojpomocne, počas celej výstavby viedol o stavbe stavebný denník, ktorého jednu kópiu odovzdáva stavebnému úradu so žiadosťou o kolaudáciu. Ak stavbu realizovala stavebná firma, kópiu stavebného denníka odovzdá investorovi po ukončení stavby. Revízna správa o odskúšaní a bezchybnosti inštalácií Dodávateľské firmy pri odovzdaní inštalácii vyhotovujú príslušnú revíznu správu, ktorú odovzdávajú investorovi okrem iného aj pre účely kolaudačného konania. Revízna správa o odskúšaní a bezchybnosti komínov a ich napojenia na kotly Dodávateľské firmy pri odovzdaní inštalácii vyhotovujú príslušnú revíznu správu, ktorú odovzdávajú investorovi okrem iného aj pre účely kolaudačného konania. Doklad o vodotesnosti žumpy apod. Pokiaľ objekt nie je napojený na verejnú kanalizáciu, je potrebné predložiť aj doklad o vodotesnosti žumpy (vyhotoví dodávateľská firma). Iné doklady podľa vyžiadania stavebného úradu Kolaudačné konanie Stavebný úrad po obdržaní žiadosti o vydanie kolaudačného rozhodnutia spolu so všetkými vymenovanými prílohami začne kolaudačné konanie, investor dostane oznámenie o začatí kolaudačného konania s dátumom uskutočnenia ústneho konania spojeného s miestnym zisťovaním priamo na stavbe. Stavebný úrad tu overí, či so žiadosťou predložené dokumenty zodpovedajú skutočnosti a ústne konanie je poslednou príležitosťou pre všetkých účastníkov stavebného konania vyjadriť svoje pripomienky a stanoviská ku stavbe. Pokiaľ sú všetky overené skutočnosti pravdivé a účastníci konania nevyjadrili ďalšie pripomienky, stavebný úrad vydá v zákonnej lehote kolaudačné rozhodnutie, v ktorom povolí užívanie stavby na ten účel, na ktorý bola postavená - teda na bývanie. V rozhodnutí uvedie stavebný úrad podmienky, za ktorých povoľuje užívanie stavby. 2. Pred začiatkom užívania objektu Po obdržaní kolaudačného rozhodnutia musí investor ešte zabezpečiť zaevidovanie stavby na obecnom či mestskom úrade. Mestský alebo obecný úrad vydá rozhodnutie o pridelení súpisného čísla stavbe na základe žiadosti majiteľa. Týmto krokom je novostavba evidovaná aj pre účely priznania dane z nehnuteľnosti, od ktorej sú však novostavby oslobodené po dobu 15 rokov od kolaudácie. Na základe kolaudačného rozhodnutia, rozhodnutia o pridelení súpisného čísla a geometrického plánu novostavby s výkazom výmer investor požiada príslušný katastrálny úrad o pripísanie novostavby na parcelu, na ktorej je stavba postavená. Po pripísaní novostavby na parcelu si môže investor vyžiadať na katastrálnom úrade list vlastníctva a kópiu katastrálnej mapy so zanesenými novými údajmi o rodinnom dome. Na základe týchto dokumentov a kolaudačného rozhodnutia požiada investor mestský úrad, odbor evidencie obyvateľstva o zmenu trvalého bydliska pre všetkých členov rodiny, následne zmenu údajov vo svojich osobných dokladoch a zmenu adresy pre všetky subjekty, s ktorými je investor v písomnom styku. Skôr ako sa stavba definitívne začne užívať, je potrebné ešte zabezpečiť dodávky energií, vody, likvidáciu pevného komunálneho odpadu a splaškov. Zdroj: www.brickon.sk (http://www.brickon.sk)
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 dakujem velmi pekne...:-) dobry roman..:-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?