Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to je fakt dobrý román :-)
Odpovedať
S tým oslobodenim od dane som si ale neni ista..to mi pripada ako blud
Odpovedať
no ahojte.. takze dnes sme mali obhliadku terenu .. pani zo stavebneho uradu uznala, ze stavba je mozna.. ALE na nase naklady si budeme tahat , IS / voda, elektrina/ a vybudovat komunikaciu.. nakolko, obec na to nema peniaze.... pretoze dom neskolauduju pokial nebude pristupova cesta podla bezpecnostnych predpisov... a obec nema prachy ci ze pokial by sme trvali na tom aby ju vybudivala obec / pre dva domy a treti vo faze planovanie / tak by nam zamietli uzemne rozhodnuetie.... no a v prom rade si musime urobit URBANISTICKU STUDIU uz sme nakontaktovali prijektanta co to urobi... dalsie prachy .. :-| dalej musime si naproijektovat tu miestnu komunikaciu.. aj ked je obecna.... :-| no co by ste urobili vy??? starosta sa vyjadril, ze pokial sa bude dat bude sa snazit z rozpoctu vyclenit na tu cestu... zatial nam ju moze len kamenim vysypat.. ale do skolaudovania musi byt asfaltova.. je to cca 40 m... :-N na dalsi tyzden si ide obzriet teren projektant .. no vidim to na strasne dlhu a trnistu cestu
Odpovedať
@lucka1987 Luci my sme boli na tom podobne..stavebne povolenie sme dostali na "vynimku"..do kolaudacie musime mat prijazdovu cestu..minuly rok sme v lete spravili 30m asvlatky...skladali sme sa 8 domov...k našmu pozemku chyba ešte takych 10-15m...to zatial teraz na jar vysypeme štrkom..neskor dame asvalt alebo zamkovu..ešte nevieme..moc aut nam tam nechodi...
Odpovedať
@katarinka2010 no my kym skolaudujeme , dufam ze starosta obce cosi odlozi.. pretoze on nevedel ze bueme tam stavat a tak nepocital s tymto vydavkom.. obec ma rozpocet 20 tis eur. lebo je mala.. a tak ho aj chapem... stvat bude aj svagor.... v albume mam satelitny pohlad na pozemok.. starposta nam prislubil ze pocas vystavby nam naveze na cestu strk . aby ju spevnil.. to je vsetko zatial co moze pre nas urobit tento rok.. ale ze mzono si budeme robit cestu sami s tym, ze obec na nu prispeje.. tiez nam povedali ze musi byt apon 3 metre siroka..a tiez musi splnat nejake normy.. ale to uz je jedno.. kolko vas vysiel m2 asfaltu? a aky hruby ste davali?
Odpovedať
@lucka1987 širka je asi okolo 3m..a cena bola po znamosti..a aj to sa mali problem niektorí poskladat
Odpovedať
@katarinka2010 no hej minimum sirky na takej komunikacii je 3 m. my by sme sa budeme skladat dvaja s tym, ze svagor bude platit menej, kedze je blizsie hlavnej cesty.... pozerala som rozne ceny .. nasla som 13 eur bez dph za m2 za 3 cm hrubku ... neviem aku budu vyzadovat hrubku .. robi nam to cca 120 m2 .. ale tiez s tymto by nam obec pomohla, zeby to slo ciastocne cez nu a my by sme sa na tom len financne podielali.. sused mal aj taky napad, ked sa bude frezovat cesta. vziat odpadovy material / sak to patri obci / a z toho urobit asfaltku.. teda aspon kusok.. neviem aky je pracovny postup a kolko by sme z toho urobili a tak.. takze na to sa nevioem vyjadrit.. pocula som to prvy krat =-)
Odpovedať
ahojte, chcem sa este popytat na par veci, na vase rady a nazory... 1. mozem si objednat projekt aj ked este nie sme vlastnikmi na LV (momentalne riesime predaj bytu a potom kupu pozemku), staci ked viem parcelu, alebo musime figurovat my na LV? 2. ak je pozemok vedený ako orná pôda, ako dlho trvá preklasifikovanie na stavebný pozemok? nemame ziadat majitela pozemku, aby to zatial (kym vybavujeme ine veci ohladne bytu), on dal prepisat? robi sa to na pockanie, alebo to bude zase trvat mesiac? ide nam totiz o cas....starosta vravel, ze to je detail, ale predsa... 3. ako dlho trva vybavenie elektromeru? na pozemku je elektrika (skrinka),ale elektromer tam este nie je? mame aj toto ziadat este od majitela pozemku?
Odpovedať
@ikon ahoj.. presne toto som teraz riesila... takze : aj my sme si kupili projekt v case ked sme akurat podavali navrh na vklad na kataster,.. cize sme neboli este majitelmi pozemku ... ked budes chciet od projektanta aj osadenie stavby, budes potrebovat aj geometrak.. alebo aspon meno toho, kto ho vo vasej oblasti urobil... na objednavku sa pise parcelne cislo... kludne napis to, ktoreho budes majitelom pozemku ..... co sa tyka ornej pody aj to som vybavovala tri tyzdne dozadu....mame 1812 m2 evidovanych v zastavanom uzemi obce ako orna poda... nevynimas cely pozemok, ale len cast pod domom.. m mame verziu s garazou a tak som vynala 185 m2 mas pozemok v zastavanej casti obce ? ak nevies kukni https://www.katasterportal.sk/kapor/v... a napis do okienka coislo parcely. a najde ti presne rozlohu a aj o aky druh pody ide a ci je v zastavanom musis ist na kataster pre List vlastnictva / k tomu potrebujes 8 e kolok / a aj pre kopiu katastralnej mapy / tiez na to potrebujes 8 e kolok / dalej s tymito papiermi chod na pozemkovy urad na skuteckeho 19 v BB / tak som to nasla v google / a zrejme tam budu mat aj tlacivo ZIADOST O TRVALE VYNATIE ORNEJ PODY alebo tak podobne sa to bude volat .... a len to tam vypises a odovzdas s 3 eurovym kolkom .... ale kedze neviem o aky presne sa jedna pozemok a ake tam maju urady postupy.. skus najskor navstivit ten urad aby si sa nahdou potom neprehnala... mne prislo vynatie za 9 dni ododna podania ziadosti ... a co sa tyka elektoromeru.. s tym ti moc neporadim.. ale myslim ze majitel nie je povinny ti dat na pozemok aj elektromer.. to sa dava az pri pripojke nie? neviem presne... my si musime tahat 40 m. elektrinu aj vodu na svoje naklady. tak neviem..
Odpovedať
@ikon projekt možeš kupit aj ked nieši vlastnikom pozemku podla mna... a ta otazka ako dlho trva preklasifikovat pozemok na stavebny? Stavebny pozemok je každy, ktorý je vedený ako záhrada, je v uzemnom plane obce určení na individualnu bytovu vystavbu. My sme na uzemny plan čakali rok. Vynatie na nepolnohospodarske učely trvalo cca mesiac. My mame tiež elektriku, je vedena "vzduchom"..skrinku mame, polročne platime ...zatial to neriešime..
Odpovedať
@lucka1987 dakujem za rady, je tam napisane orna poda, mimo zastavaneho uzemia obce? co to znamena? bude to dlhsie trvat ten prepis na zastavanu plochu?
Odpovedať
@ikon vynatie do 500m2 je bez poplatku, platiš len kolok
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katarinka2010 tento je orna poda, , ale ako som pisala okolo stoja uz rodinne domy, je to vlastne v novovzniknutej oblasti, aj ked na LV je napisane mimo zastavaneho uzemia obce...tak teraz neviem, ci sa mam prejst na ten pozemkovy urad alebo kam, kde mi povedia, ci to bude problem alebo nebude a kolko to bude trvat?
Odpovedať
@katarinka2010 @lucka1987 a kolko si mame dat vynat, mame pozemok (teda hadam budeme mat) 20*40, cize 800 m2, tento bungalov chceme bez garaze a terasy, ale zase do buducnosti budeme chciet do dvora este nejaku garaz, tak neviem...
Odpovedať
@ikon dajte si tých 500m aj my sme dali..platili sme len kolok..rozhodnite sa podla poplatkov..aby ste aj dan neplatili velku
Odpovedať
@ikon @katarinka2010 ale tam bude problem.. kdze ste mimo zastavaneho uzemia obce... budes tam zrejme potrebovat ovela viac priloh.. napr BPEJ . cize bonizu pody... a neviem este co to do nas chceli.. ale z postu priloih 4 / viazane na ziadost v zastavanom uzemi obce / nam dala paúpier s 13 prilohami pokial mame mimo zastavaneho uzemia...
Odpovedať
@lucka1987 a budete davat aj do intravilanu? či možete stavat aj v extravilane? nemam v tomto prehlad..
Odpovedať
@katarinka2010 mi mame v intravilane / v zastavanom uzemi obce / ale ikon ma v mimo zastavaneho uzemia.. ale myslim si ze ked tam ma novovystavbu tak je to len stara info na katasterportali alebo uz je naplanovane uzemie zaradit do intravilanu... ale nech sa opyta na pozemkovom, ved tam to budu najlepsie vediet
Odpovedať
@ikon my sme si vynali 185 m... pozemok mame cca 40 X 50 m .. staci vynat pod domom co mas.. potom neplatis take vysoke dane za pozemok, ale z pardely ornej pody ti urodia akoby dve parcely to sa po kolaudacii zapisuje na katastri a dane budes platit, inak za ornu podu / menej / a potom za stavebny pozemok / to je cosi viac... / cize sa ti neoplati vynimat 500 m2 , pokial nejdes stavat napr nejaky bazen vacsi, alebo nejaky zahradny domcek este a tak ...
Odpovedať
Profilova fotka
len pre informáciu, ak máte pozemok mimo zastavaného územia obce/mesta (extravilán) tak tam je väčší problem a pokial viem tak sa platí za každý m2 vyňatia dosť penazí, záleží od bonity pôdy, najviac je to tuším 500 SKK/m2, čiže pozor na to, tá cena sa Vám môže vyšplhať pri 185 m2 na cca 3000 €. Možno sa už zmenil zákon, takže neviem či to stále ešte platí. Ja som tiež platil 3 € kolok za vyňatie ale sme v intraviláne. Úrady Vám už nepoviem kde všade treba behať lebo som to neriešil osobne ale ako vidím tak úrady tu ovládate takže smelo do toho.
Odpovedať
@lucka1987 tomu rozumiem..len kým skolauduješ tak platiš za stavebny pozemok ako celok čiže nie len to čo maš vynate..ako za zahradu sme platili dan okolo 10eur ..teraz to bude vyše sto eur.. z 12a pozemku
Odpovedať
@lucka1987 ak si vyjmem len tu cast, kde postavim dom, teda cca tych 185 m a ked budem napr. na dalsi rok stavat garaz? zase si budem musiet vynat z podneho fondu tu cast, kam budem stavat,
Odpovedať
@ikon ved i vyjmi aj pod garaž..garaž budete stavat len do 25m2, nie? ..lebo vtedy nepotrebuješ stavbne povolenie, len ohlasenie drobnej stavby...tak či vyjmeš 185 alebo 210 je to fuk..
Odpovedať
@katarinka2010 a to sa rata ako sucet zastavanej plochy? lebo ja viem tak, ze ak si napr. postavim garaz niekde povyse, tak musim vynat presne tu cast pozemku kde bude stat garaz, ci nie? lebo to este nevieme, kde bude presne stat.
Odpovedať
naokolo je 8 novych rodinnych domov, moze to byt aj tak mimo zastavaneho uzemia? ale zase ked tak uvazujem, tak je to na konci obce, je obec, potom asi kilometer nic a potom ulica tychto domov, ktora spada pod obec...
Odpovedať
@ikon ....my sme dali 500 ..na vynatie sme potrebovali osadenie domu na pozemok a tam to bolo nejak zakreslene.. toto vam poradi ten čo vam bude robit osadenie..nech vam to tak zakresli ..
Odpovedať
teraz som tam volala, ze potrebujem od starostu vyjadrenie o uzemnom plane ci co, potom 33 eurovy kolok, 2 x geometricky plan atd atd, a ze to trva cca 30 dni...tak neviem, nemam tlacit na majitela pozemku, nech to este vybavi on, kym my predame byt ? co myslite?
Odpovedať
@ikon neda sa to subežne s predajom/kupou?
Odpovedať
@ikon my sme dali schvalit uzemny plan a medzi tym sa pozemok prepisoval na nas..takže by sa dalo aj tak
Odpovedať
@katarinka2010 ved rozmyslam, ze mozno by sa to dalo subezne s tymi papierovackami, co treba na stavebne povolenie, tak by sa usetril aj cas...uvidime...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?