Návrh prízemia - Vítam všetky rady

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Som tu nový. Chcel by som Vás poprosiť o Váš názor, aj radu ohľadom dispozície prízemia budúceho domu. Sever je v pravom hornom rohu, kde je umiestnená spálňa. Som spokojný ako je vyriešená kuchyňa, jedáleň a obývačka - veľká spoločná miestnosť. Ale tá chodbička k technickej miestnosti sa mi až tak nepáči. Ale šatník potrebujeme. Dom bude mať ďalšie poschodie, preto tam nie sú ďalšie miestnosti. Vítam každú radu. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@lenkito10 Aha, vidis, to mi nenapadlo. My mame vstavany satnik v spalni a pred nim mam taku dlhu taburetku. Veci vyzleciem a necham tam, prejdem do sprchy naha, potom sa zabalim do osusky a idem zas do spalne a obleciem napr. pyzamo. Potom vyzlecene veci dam bud do skrine (napriklad nohavice, tie obleciem viackrat), alebo necham polozene na taburete, ze obleciem hned zajtra, alebo odnesiem do kosa na pradlo. Cize mne to zmysel dava, ale presne zavisi na osobnych rutinach a preferenciach.
Odpovedať
Profilova fotka
😆 no tak dotycny moze rozmyslat o dalsom priestore na stolicku, taburetku, ci stojan na veci.
Odpovedať
@lenkito10 Áno, chodba musí byť širšia, aby bola priechodná, rovnako široká ako zádverie. Ale ten nápad je skvelý, veľmi sa mi páči myšlienka, že vyjdem zo spálne a vidím chodbu, na konci ktorej je veľké okno. To sa mi páči. Uvidíme zajtra, ako to poriešime. Sprchový kút bude taký veľký, ako sa len vojde 🙂. Bidet tam chceme. TV znamená televízor? Ak áno, tak s ním nepočítame. Nemáme ho, keď niečo chceme pozerať, mám dva monitory na počítači. Všetci hovoria, že keď prídu deti, tak TV je potrebná, aby sme ich zabavili. Uvidíme, zatiaľ to v pohode dávame bez TV.
Odpovedať
@fokuska Téma okna v šatníku bude na pretrase, keď hovoríte, že to je tak potrebné. Rozmerom nie sme limitovaný, ale už teraz je ten dom nadštandardne rozmerný. Len veľmi opatrne by som ho rozširoval. Naším zámerom bolo mať viac menej otvorený sprchový kút, ale na to treba kopec priestoru, ktorý, žiaľ, nemáme. Takže to asi bude minimálne jedna stena. A chceme tam mať ten žliabok tesne pri stene, asi viete čo myslím.
Odpovedať
@fokuska No snúbenica používa uterák alebo župan. Ja sa priznám, že nepoužívam ani jedno, osuším sa a oblečiem spodky. Celkovo som veľmi odolný voči zime, stále chodím v byte len veľmi ľahko oblečený. Takže problém obliekania sa po sprche ma moc netrápi.
Odpovedať
@vartamur 100 ludi, 100 nazorov. Plno ludi aj tu by povedalo, ze "lomena" chodbicka tmava s dverami je uplne ok, tiez povedia, ze satnik alebo technicka alebo wc nepotrebuje okno, plno ludi tu ma taketo projekty a su spokojni. Ale za mna - okno dat vsade kde sa da 🙂 Zvazite si vy spolu, inspiracii tu padlo dost, kazdy podla svojho vkusu a preferencii. Myslim, ze nam sa dost zhoduje vkus a esteticke citenie a naozaj som velmi zvedava na vysledny projekt 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@fokuska presne ako pises. Tiez som za to, najma ked ide o technicku miestnost, o wc a podobne, to proste okno ma svoje opodstatnenie. Dokonca aj satnik s oknom je uplne o niecom inom jak bez 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?