Musím žiadať o prekvalifikovanie na stavebný pozemok?

Dobrý deň, 1. chcem sa informovať ohľadom výstavby na pozemku v meste vedenom ako záhrada je potrebné požiadať o prekvalifikovanie pozemku na stavebný pozemok alebo sa pozemkom stáva stavebným pozemok s právoplatnosťou stavebného povolenia? 2. Vyjadrenie vodárni, elektrárni, plynárni a tel. kom. odporúčate riešiť predtým ako mám projekt alebo prv projekt a následne vyjadrenia? Prípadne ak niekto riešil v poslednom období tieto vyjadrenia vedeli by ste mi povedať presný postup - kam aké tlačivo? Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@patrikyer musis o to poziadat. Odporucam preklasifikovat iba tu cast, kde budete mat dom. Co sa tyka tej druhej otazky, tak my sme to riesili az potom, ked sme mali projekt a riesilo sa stavbne povolenie.
Odpovedať
@patrikyer myslim ze kataster nepozna pojem stavebny pozemok. To vzniklo z dovodu aby si obce mohli pytat vyssiu dan. My sme kupili tiez vedeny pozemok ako zahrada. Ked budes mat situaciu s osadenim,vpodstate ti vnutro netreba ale podla mna velkost domu zistis az ked budes mat aj dispoziciu domu tak s geodetickym planom kde budes mat aj plochu s chodnikmi a pristupovou cestou pojdes na okresny urad pozemkovy a lesny odbor. Lebo na zahrade ti stavat nikto nedovoli. Vpodstate po kolaudacii sa ta plocha na katastri preklasifikuje na ostatny pozemok. K ziadosti o stavebne povolenie potrebujes vyjadrenie sieti k projektu. Takze musis mat projekt ELI, tzb, plyn.... A napr elektrarne vies poriesit elektronicky, vodarne iba osobne.
Odpovedať
@patrikyer napíšem ešte inak ako v dvoch predchádzajúcich príspevkoch. K bodu 1. Záleží či je pozemok v intraviláne alebo extraviláne. Ak v intraviláne, tak pred požiadaním o stavebné povolenie, požiadaš pozemkový a lesný odbor o stanovisko, kde uvedieš aj predpokladaný záber pôdy. K zmene druhu pozemku príde až po výstavbe, pri zápise stavby pozemkov do katastra. Ak je pozemok v extraviláne, tak treba urobiť najskôr odňatie pôdy a až následne stavebný úrad môže povoliť stavbu. Postup záleží od toho, či ide o jednoduchú stavbu alebo nie. K bodu 2. Pred prípravou projektu, ich treba osloviť a požiadať o technické podmienky pripojenia, tzv. pripojovacie podmienky, na základe toho projektant spracuje PD. Prípadne toto vynechaj a nechaj to na pleciach projektanta. Keď budeš mať projekt hotový, tak sa ti budú správcovia sietí vyjadrovať k predloženej projektovej dokumentácii. Ich stanoviská použiješ ďalej v konaniach.
Odpovedať
@spiderhst tiez len doplnim k tym sietam, ze napr k ziadosti od distribucie eli potrebuje z vypoctu vediet vykon alebo nieco take ktore mu projektant eli vypocita podla toho co bude v dome. Cennik je rozny pre rozne hodnoty. Podla toho daju elektrarne svoje podmienky pre pripojku a tak vie elektrikar dokoncit projekt ktory sa dava na odsuhlasenie. Ja som prvu navstevu absolvovala osobne a potom vsetko uz len elektronicky. Z vodarni ziadne podmienky nepotrebuje. S hotovym projektom tzb som isla na vodarne, na mieste som vyplnila ziadost a cakala na vyjadrenie. Ostatne siete uz neviem to sme neriesili. Este odporucam rovno poziadat o mapku existujucich sieti vyzaduje to stavebny urad.
Odpovedať
Jasne , ze ho treba preklasifikovat a este skor si zistit, ci ti tam vobec povolia stavat, lebo ako nie raz sa stalo uz aj take
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?