Mobilný dom na pozemku bez povolenia

Je nejaká možnosť ako mať na pozemku mobilný dom 12x4m s tým že nebude pripojený na žiadne inžinierske siete a nebude v ňom žiadne vybavenie iba steny čiže vlastne bude nedokončený a nebude ani obývaný aby som nemusela riešiť stavebné povolenie ale maximálne nejaké jednoduché oznámenie že to tam mám (ideálne nič). Moja myšlienka je taká: kúpiť domček teraz keďže mám voľné financie a do stavu obývateľného by som to uviedla cca o 2 roky s všetkými náležitosťami čo mi ukladá stavebný zákon atď. Nakoľko sa od 1.4.2024 mení zákon ohľadne mobilných domov a to stavebné povolenie tam už bude treba. Zatiaľ by bol položený len na betónových kockách, bez úpravy terénu a mimo miesta kde bude potom už natrvalo stáť.
Odpovedať
1
2
@majka1215 Odparkuj tam maringotku na kolesách, alebo karavan. To môžeš. Na ostatné potrebuješ povolenie. Otázne je tiež, čo je to za pozemok. Ak je to druh pozemku "les" alebo "TTP", tak asi ani tú maringotku tam nebudeš môcť odstaviť.
Odpovedať
@chrobak7 ide mi konkrétne o mobilný dom. Bol by na pozemku iba "uskladnený" ako investícia, nakoľko ceny pôjdu pravdepodobne vyššie. Pozemok je označený ako záhrada, v zastavanej časti mesta. Nestačilo by to napríklad postaviť na pozemok a zakryť plachtou?
Odpovedať
@majka1215 Voľné financie? Údajne použité mobilné domy sa dajú zohnať a vozia to z Holandska, Belgicka, zadarmo, alebo len za symbolickú sumu...
Odpovedať
@petersd ja ten mobilný dom nepotrebujem zohnať, potrebujem ho umiestniť na pozemok bez toho aby som musela vybavovať krkolomné papierovačky na úradoch, keďže mi tam bude iba stáť.
Odpovedať
@petersd Pokial viem tak zadarmo resp. za symbolicku cenu to urcite nie je. Sused kupoval stary sunt z UK a dal za to s dovozom z CR okolo 7 K. Poprosim kontakt na firmy ktore to vozia za symbolicku cenu. Dakujem
Odpovedať
@jaronick Ja to nemám overené, prehliadol si to čarovné slovíčko "údajne". Toto mi ale nedávno povedal jeden človek, čo robí v Holandsku. Kontakt nemám.
Odpovedať
čiže síce to nie je pravda, ale mohla by byť
Odpovedať
@majka1215 Malo by to ísť, ak to naozaj len uskladníš na pozemku, na nič nenapojíš a nebudeš ani užívať, tak to stavba nie je.
Odpovedať
Ľudia riešia symbolickú cenu, prečo ho kupuješ teraz, ako sa dajú mobilné domy zohnať, len akosi nie to čo je otázka...sranda
Odpovedať
@moratibru super, ďakujem. Určite si to overím na príslušnom úrade, len som chcela vedieť dopredu či je to vôbec možné.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Takže nato potrebuješ povolenie? Nebolo to tak že čo nemá betónové základy nato povolenie nepotrebuješ a stačí to ohlásiť na obecnom úrade?
Odpovedať
Zrejme by to bol ten najhorsi mozny zlocin, ktory sa na Slovensku deje, ak by niekto odlozil mobilny dom na pozemok. Ako fakt, BMG sa moze ist strcit do..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sperhak je to od konkrétneho úradu, od nás chcú stavebné povolenie aby sme mali, je jedno že by sme ho tam len "odložili". Ale od apríla budúceho roku sa mení stavebný zákon a na mobilné domy bude treba normálne stavebné povolenie ajtak.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od majka1215:

@sperhak je to od konkrétneho úradu, od nás chcú …
@majka1215 na mobilny dom pripojeny na siete (co je kazdy) treba SP aj dnes. takze nemeni sa nic.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majka1215:

Je nejaká možnosť ako mať na pozemku mobilný dom …
@majka1215 a ako sa bude meniť zákon? Máte link alebo viac info?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@majka1215 na mobilny dom pripojeny na siete (co …
@mgx to ale treba SP na toe prípojky, nie na dom samotný pokiaľ som dobre pochopila. Ale môžem sa mýliť samozrejme.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas1989:

@majka1215 a ako sa bude meniť zákon? Máte link a…
@tomas1989 https://www.slov-lex.sk/pravne-predpi... snáď som to našla dobre :D ale skúste si pohľadať poprípade. Nám bolo povedané že proste je jedno že to privezú už postavené na pozemok a nebude to mať základovu dosku bude to brané ako stavba aj keď to nebude este napojené na siete.
Odpovedať
To sa mi volajako nezdá. Lebo napríklad typicky firma, ktorá takéto mobilné domy predáva ich má na svojom pozemku možno aj 10 alebo viac. A tam čakajú na svojho kupca. A niesu pripojené na žiadne siete ani nemajú základ. A neverím, že na tie domy na tomto svojom pozemku museli žiadať o stavebné povolenie. Či?
Odpovedať
Ved ho tam dovez a povedz ze je to stavebna sut alebo stavebny material
Odpovedať
Tiez mam domcek na kolesach na svojom pozemku .Nieje nicim spojeny a nema pevne siete privedene donho. Ak by som mal robit kolecko na SP tak to by som asi zbytocne ziadal spravcov sieti ci maju polozene siete na mojom pozemku ked nic kopat nebudem .Dalej kto mi zakresli mobilny dom do katastra ked sa snim da hybat a na to je teda urceny a preto som ho kupoval .V zime je ide na pozemku a lete inde .
Odpovedať
Dom polozeny na betonovych kockach nie je mobilny dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kemino:

Dom polozeny na betonovych kockach nie je mobilny…
@kemino Vážne? "Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie: a) spojenie pevným základom, b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu, c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe, d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia, e) umiestnenie pod zemou.“ A môžeš sa aj o zem hádzať, súdiť koľko len chceš...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@kemino Vážne? "Stavba je stavebná konštrukcia p…
@frantisekca Už v prvej vete zákon odporuje Tvojmu tvrdeniu. "Ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu" Ten mobilný dom na pätky bez úpravy podkladu neosadíš a už si v rozpore so zákonom. O pripojení na siete ani nehovorím.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@frantisekca Už v prvej vete zákon odporuje Tvojm…
@chinatech Vyvýšený záhon mám zoskrutkovaný z dosák a so štyroma nohami osadenými na tehlách. Mám si ísť na úrad pre stavebné povolenie? Alebo bude stačiť ohlásenie drobnej stravby? 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@chinatech Vyvýšený záhon mám zoskrutkovaný z dos…
@toky1 Vidím, že Tvoja inteligencia Ti nedovolí poznať rozdiel medzi vyvýšeným záhonom a mobilným domom. Ale v prípade, že používaš ten vyvýšený záchod na bývanie (čo by v Tvojom prípade nebolo až také divné) tak radšej požiadaj o stavebné povolenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@toky1 Vidím, že Tvoja inteligencia Ti nedovolí p…
@chinatech Všimni si smajlíka na konci môjho príspevku. Keby si nemal nos hore tak by ti možno došlo, že to mal byť vtip na odľahčenie. Nevadí, že si nepochopil vtip, byť suchárom má svoje pozitíva. Trochu vadí, že sa pokúšaš o urážky. Ale cez to sa prenesiem. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@chinatech Všimni si smajlíka na konci môjho prís…
@toky1 Smajlíka som prehliadol, za nepochopenie Tvojho príspevku, ako aj za moju reakciu sa ospravedlňujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@frantisekca Už v prvej vete zákon odporuje Tvojm…
@chinatech Avšak ja netvrdím, že SP není potrebné v prípade mobilného domu. Práveže, osobne som za, aby sa predišlo problémom, lebo ľudia sa stále pokúšajú ochcať zákony a systém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@toky1 Smajlíka som prehliadol, za nepochopenie T…
@chinatech Vedieť si priznať chybu je dnes vec nevídaná. Ospravedlnenie samozrejme nieje možné z mojej strany neprijať. Peace. 😇
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@kemino Vážne? "Stavba je stavebná konštrukcia p…
@frantisekca hadzat o zem sa mozes ty, zjavne nevies o com pises. Das na moje slova, ze dom na patkach nie je mobilny dom. Az pride niekto z SU a povie ti, aby si pred nim ten "mobilny" dom presunula na druhy koniec pozemku, tak ti ostanu oci pre plac a mozes sa hadzat o zem.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?