Máte niekto postavený bungalov na pozemku 400m2?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte chcem sa spýtať máme pozemok 400m2 je tu prosím vás niekto kto má približne rovnaký a má postavený BUNGALOV ??? tí ktorí máte dvojposchoďák neodpovedajte prosím iba výhradne BUNGALOV ....ďakujem vám veľmi pekne
Odpovedať
1
2
@luci74 Vyberte sa na lúku, pole atď. s dvoma vreckami napr. vápna. Priamo v teréne si vyznačte hranice pozemku, domu, chodníkov, parkovacieho miesta a iných zastavaných plôch. Zorientujete sa, či Vám to bude vyhovovať. Netreba zabúdať na 3D efekt, teda že v skutočnosti to bude akoby stiesnenejšie (efekt výšky) a že stavby hádžu tieň.
Odpovedať
Ak ťa dokážu odradiť takéto banality, tak máš pred sebou skvelé časy :-D pri svojpomoci si toho zažije ďaleko viac. Všetky podstatné informácie sa dozvieš na stavebnom úrade. Bez toho je táto téma len nezmyselnou kopkou čísel.
Odpovedať
@topfield je niečo iné papierovačky, ktoré odradia skoro každého a pri ktorých stratíš kopu nervov :) ;-) ako konečná stavba domčeka :)
Odpovedať
Profilova fotka
ja nepochopim jednu vec.... mam skutkovy stav taky ktory LTT povoli stavbu bungalovu ale o inom rieseni (poschodaku) nechcem ani pocut.... to co? ved hadam mam taky a taky stav a riesim co je realne a co je uz blbost, to ze preferujem bungalov je druha vec ale realisticky zhodnotim moznosti a podla toho....ci?
Odpovedať
@y2k nie priateľ nechce dvojpodlažný nepáči sa mu vôbec....ja s tym neurobím nič museli sme urobiť kompromis :)
Odpovedať
Profilova fotka
@luci74: tak mu to treba vyvsetlit :-) akoze mna do toho nic, vsetko je to len a len vasa vec...ale ked sa tu pytate na nazory tak moj je takyto... ak teda vysnivany dom, treba mu potom hladat pozemok :-) aleboooo, vymenit chlapa :-D napriklad ja nemam s poschodakom problem :-D
Odpovedať
:-D :-D :-D :-D haha ...no na výber nemáme iný pozemok a toľko financí :D
Odpovedať
@luci74 Veď vždy je to o kompromisoch :) Nepáči sa mu poschodový ale mať 3 metre za terasou múr a za ním cestu sa mu páči ? Resp. mať namiesto záhrady pás trávy ? :) Nemyslel som, že sused staval načierno. Kľudne si mohol vybaviť projekt a všetko okolo toho, vrátane stavebného povolenia len stavbu posunul o 2 metre ... Nebol by prvý ani posledný, čo to takto spravil :) Tieto veci sú ešte podla mňa úplne v norme. Akože, neviem si predstaviť, že by takéto niečo obec neregulovala :) Potom by sa stavalo kade tade a verím, že by potom ludia nadávali viacej :) V každom prípade sú tu 2 strany dohadov, to fakt jeden telefonát alebo email na stavebný úrad robí až taký problém aby ste v tom mali jasno ? Radšej bude dalej polemizovať a dúfať ? Preboha, veď mi dajte názov obce a napíšem na ten úrad email ja :D
Odpovedať
@lubk0 veď ako som písala ohľadom tohto čo všetko treba na stavebné ide zisťovať projektant :) ako čo od suseda ako čo od ulica ako čo zastavanosť a podobné...len prvotné čo som chcela bolo to že som chcela vidieť niekoho pozemok 400m2 a kde sa to až dostalo :-D :-D ale ste veľmi zlatý že by ste tam zavolali ;-) x-) ja len stále uvažujem čo a ako.....no ak mi chlapa presvedčíte na dvojpodlažný budem len rada :-D :-D i keď sen bol vždy bungalov...
Odpovedať
Profilova fotka
@luci74: naco by sme ho presviedcali :-D stale je tu ta dalsia moznost.....len musis rychlo, @lubk0 sa ide zenit za chvilu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@luci74 Podla mňa sa to dá záleží ale od toho ako si predstavujete život na takom pozemku. Ak chcete stavať pre to že sa vám nepáči žiť v prenajatom byte alebo neznášate susedov ale vyhovuje vám štýl života v byte tak to pre vás bude ideál a ak váam v dome stačí jedna spálňa a jedna hosťovská plus obývačka s kuchyňou WC kúpelňa a ak vám nevadí že jediný výhľad bude do betónového plota ideál, na dvore zaparkujete jedno auto a ten pásik trávi p čo tam budete mať pokosíte aj každé ráno pred odchodom do práce. Cez víkend možno nejaká grilovačka za domom. Ale ak si život v takomto dome predstavujete ako z nejakého filmu že vnútri všade veľa miesta a veľké spojené priestory pekne presvetlené z východom na trasu a do záhrady kde si pestujete vlastné potraviny deti tu majú miesto na hranie a ešte je to aj pekne upravené a je tam nasadených pár stromčekov to asi nebude možné skrátka sa to nezmestí na 400 m2 a to nehovorím o tom že do budúcna bude takýto dom len ťažko predajný
Odpovedať
@luci74 toto je poschodak 69m2 + 18m2 terasa na pozemku 398m2.... Zastavana plocha 49m2.... cize cca 8 x 6 m http://www.tureality.sk/nehnutelnost/...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@y2k tak to uz je velky zaväzok na takeho si netrufam :-D :-D :-D
Odpovedať
@martosko ja viem ze 400 je malo ale nemali sme na vyber..30-40 litrov na pozemok nemame...:/
Odpovedať
@luci74 A keby ste ho predali a doložili na druhý pozemok?
Odpovedať
@blackomt nad predajom neuvažujeme lebo zaň pýtajú dvojnásobok v tej dedine všeobecne...a pozemok máme kúpený od priateľovej babky bolo by to také divné keď sme ho len nedávno kúpili....ale ak sa raz podarí kúpime vedľajší myslím, že ten nekúpi len tak hockto lebo ten pozemok ma nepravidelný tvar a je tak isto veľký ako ten náš....
Odpovedať
Profilova fotka
My mame 421m2 pozemok. Postaveny bungalov 9x14m+terasa. Vpredu od plota mame 4m. No a vzadu mame plechovu garaz 3x5m (ta sluzi ale na naradie, bycikle..),detsku drevenu zostavu-humpacka,smykacka.zostalo tam este pre dceru aj miesto na behanie a maly bazen cez leto :-) staci to ( ked nechces velky bazen, pestovat ovocne stromky, dvojgaraz..) tiez sme dostali pozemok za symbolicku cenu. Neskor chceme z boku na dome predlzit strechu to bude pristresok na auto. Znamy ma postaveny dvojpodlazny dom na 400m2 ale dom musel postavit viac od ulice a vzadu sa mi zda ze mu zostalo menej ako nam.
Odpovedať
@andrea0423 a aké miery má pozemok ??
Odpovedať
Profilova fotka
Tusim 15x28m. Od suseda mame postavene len 1m. To nam podpisali ze s tym suhlasia...
Odpovedať
@andrea0423 mohli by ste mi poslať foto ako to vyzerá prosím vás z vonku???
Odpovedať
@luci74 Staviame Bungalow 13,5 x 8,5 .. rozmery pozemku 16 šírka a 25 dĺžka a zdá sa mi že miesta ostalo celkom dosť. :-)
Odpovedať
@daniel14 môžem sa spýtať šírku máte 13,5 ??? aký projekt máte ? :)
Odpovedať
@luci74 Šírka domu 8,5 dĺžka 13,5 projekt máme od prodomu http://prodom.sk/?p=projekty&project=119
Odpovedať
mohla by som vás poprosiť ako vyzerá exteriér koľko miesta sa vám zvýšilo ? :)
Odpovedať
@luci74 Pozerám, že už ste sa rozhodli to prehodnotiť na 2 poschodový dom :) Za mňa pri tomto pozemku je to palec hore, menej zastavanej plochy, bezproblémové SP a hlavne ostane viac záhrady. Moje pripomienky : Osobne by som riešil plnohodnotné vrchné poschodie, nie podkrovie kde sa pri krajoch úžitková plocha "degraduje" nakoľko je obmedzujúce do tých šikmín niečo uložiť ... Finančne to je celkom za jedno, tých pár radov tvárnic a izolácie moc nestojí a zase sa ušetrí napríklad na strešných oknách ... V takom prípade odporúčam niečo na tento štýl projektu : http://moderny.zdravydom.sk/ Prezrite si tú stránku celú :) PS: Osobne, ak ste limitovaný financiami, tak by som neriešil garáž ako súčasť domu ... Vo väčšine prípadov sa tu stretnete s odhadom, že 1m2 úžitkovej plochy domu Vás vyjde do plného štandardu na cca 1000 Eur / 1 m2. V realite väčšina ľudí stavá okolo 800 m2 (nájde sa aj menej). V použijeme nižšiu jednotkovú cenu a vezmeme do úvahy, že garáž má 19,8 m2, tak jej "výstavba" vás vyjde na 15 840 Eur ... Je už na Vás, či ste ochotný dať takúto sumu za parkovanie pre 1 auto ... Naproti tomu, garáž veďla domu, za domom, pred domom, prístrešok (otvorený, čiastočne prekrytý) vás vyjde zlomok ceny ... Navyše, ak už by som TRVAL na garáži, ako súčasti domu, určite by musel byť spravený prechod z garáže priamo do domu + vchod do garáže aj z dvora ... Inak sa stráca akýkoľvek benefit garáže spojenej s domom ... PSS: Ak chcete v danom dome dožiť, bolo by dobré, mať dole nateraz nejakú pracovňu alebo šatník, hosťovskú atď čo sa v prípade potreby dá prerobiť na spálňu, keď sa Vám po schodoch už bude chodiť ťažšie ... To samozrejme možno nikdy nenastane :)
Odpovedať
@lubk0 áno vrch nebudu strešné okná v izbách ale normálne a to sa už nejako doriešime :) ďakujem za rady veľmi si to cením :)
Odpovedať
@iva71 smiem sa ešte spýtať prosím pekne odkiaľ ste robili osadenie projektu na pozemok ?
Odpovedať
@luci74 je to v Sketchup-e. Dá sa stiahnuť zadarmo, je veľmi dobrý, ale treba sa najprv naučiť v ňom efektívne robiť. Sú aj jednoduchšie programy na vizualizácie, ale v tých sa veľmi nevyznám.
Odpovedať
@iva71 vďaka :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?