Zosuv cesty postavenej nad úrovňou pozemku

14. apr 2021110

Ahojte, máte niekto obdobnú skúsenosť?
Máme pozemok v dosť strmom svahu, zastavaná časť mesta, a ponad pozemok nám horizontálne šla cesta. Túto cestu opravili, ale teraz je ta cesta asi pol metra nad úrovňou pozemku, doslovne ju drží náš plot, ešte poctivé asi v priemer 15cm stĺpiky a pletivo, ktorým nám prepadáva podklad a štrk.
Na úrade sme boli a boli dosť ľahostajný. Ale chcem robiť nový plot a stavať, neradi by sme stavali oporu pre cestu.

(na úroveň cesty pozemok nejdeme navyšovať, lebo by sme sa dostali asi 3 metre nad spodného suseda)

 • @ktrink  Máte na tú cestu východ? Urobte si nájazd na tú cestu.

 • @jean2  nie nemáme, príjazd je z druhej strany

 • Pripájam foto

 • Sponzor fóra
 • @ktrink  dal si to na úrad písomne? Ja by som ich vyzval na odstránenie kvôli poškodzovaniu cudzieho majetku a v prípade neodstranenia do XY dní že to dáte na súd

 • @ktrink  Plot prerastený všelijakými kríkmi, môžete byť radi že vám to trochu spevnili. Popod plot vykutajte pomaly ten štrk a je to . Ešte sa vám môže zísť.

 • @jean2  akým spôsobom mám byť rada. Chcem stavať nový plot, takže vďaka tejto "radosti" ho mám prispôsobiť tomu že bude držať vozovku na mieste? Odkedy opretie štrku o pletivo ho spevňuje? A kríky ho znehodnocuju?

 • @ktrink  Postavte si nový plot. Cesta neutečie kvôli tomu. Tú trochu štrku môžete odtiaľ vyhodiť čo sa sype k vám. Im to chýbať nebude.

 • @ktrink  je velmi scestne si mysliet ze ten vas plot drzi tu cestu 😄
  Ale k veci. Uplne rovnako som to mal aj ja cesta 2 triedy. Od plota po krajnicu je kolko, 2m? Tak to vyzera podla fotky. Tie 2 metre nie je cesta. Nemate sa komu stazovat a keby aj co sa chcete stazovat ze vam tam pada strk posypovy?
  Plot si mozete stavat kludne aky len chcete, nik vam v nicom nebrani.

 • @ktrink  Zájsť na úrad ,vysvetliť problém ,navrhnúť spolufinancovanie,rozšírením cesty si obec len pomôže.ak je normálny starosta pochopí,ak zaslepeny zavistlivec bude to na dlhšie..

 • K rokovaniu s úradmi sa staviam zvyčajne skepticky. Kameň by sa dal využiť pokiaľ na dolnej časti budete stavať dáky oporný múr. Pokiaľ by ste horný plot robili z KARI rohoží, môžu sa k ním zo strany cesty pripevniť geomreže a zasypať alebo vyložiť čelo do výšky cca 0,5m tým kameňom.
  Skúste dať dáky typický profil, vzdialenosť plotu od cesty a výškový rozdiel a ko chcete upravovať terén pri výstavbe domu.

 • @palo18  ta vzialenost je asi 30 cm

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Projekty, návrhy, vizualizácie, výroba a montáž nábytku na mieru pre moderné aj klasické interiéry rod. domov a bytov. Cenník na www.inovacio.sk 
  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov