Máme kúpiť tento pozemok alebo nie?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o radu, máme možnosť kúpiť v dobrej cene pozemok na stavbu domu. Ide o IBV 13 pozemkov, prvé 4 sú už predané. Cez pozemky 7 a 8 vedie elektr.napätie. Od týchto pozemkov terén mierne klesá. Na pozemku č. 8 je aj elektrický stĺp. Na konci vedie malý potôčik. Ten posledný neočíslený pozemok - tam investor plánuje detské ihrisko, hojdačky a podobne. Pozemky majú 500m2, my chceme stavať bungalov. Uvažujeme aj o kúpe 2 pozemkov. Chceli by sme mať neskôr altánok a bazénik a 500m2 by bolo asi málo. Prostredie je veľmi pekné, vybavenie obce super aj cena pozemku je veľmi dobrá. Odrádza nás ten stĺp a potôčik. Išli by ste do kúpy? A ak áno, ktorý pozemok by ste si vybrali?
Odpovedať
1
2
@martosko on tie bungalovy potom bude aj predávať. Takže môžme sa dohodnúť aj na kúpe pozemku s domom od neho. Ale toto som ešte nejako neriešila. Neviem, či chcem byť nejako viazaná konkrétnym domom. Aj keď z hľadiska IS by to bolo najlepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@timiza Takže mi to vychádza tak že investor plánuje za peniaze z predaja financovať cest a siete plus asi chce za to postaviť aj tie domy pre seba čiže len dúfať aby na to získal dosť prostriedkov lebo také siete a hlavne prístupová cesta nie sú lacné záležitosti dúfam že nedopadnete ako u nás síce investor nebol domáci ale tiež rozparceloval lúku začal to predávať ako stavebné pozemky elektrinu dotiahli elektrárne len to bolo treba povybavovať, vodu povedal že každý pozemok bude mať svoju studňu a odpad každý svoju žumpu cesta bola o skál že sa neskôr dokončí s pozemkov čo predá, keď nejaké pozemky predal dokonca si ľudia čo to kúpili dali stavať jemu domy prvé čo urobil že začal stavať sebe a svojim deťom a svojim partnerom a na predaj asi 5 domov, cesta sa okamžite po začatí výstavby zaniesla blatom a zostala tak do teraz a to je už asi 8 rokov svoje domy nedokončil ktoré sa dali predal zobral zálohy nedokončil práce na domoch ktoré rozostaval pre iných, zvýšili ceny pozemkov na takú sumu že sa už žiaden nepredal a chlap sa už viac asi neukáže a tak skončila nová časť našej dediny kde malo byť asi tak 30 domov, je ich tam asi osem ktoré si ľudia dokončily a ku ktorým si prístupové cesty musia platiť zo svojho, a pán tiež nevyzeral zo začiatku že to takto s ním skončí. Tak hlavne dobre vyberte a nech nedopadnete ako ľudia u nás čiže dôveruj ale preveruj.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko to museli byt ludia teda nadseny. Nad niektorymi ludmi sa normalne az rozum zastavuje, coho vsetkeho su schopny a vobec ich ani netrapi kolko bolesti a problemov svojimi cinmi mozu ostatnym sposobit. Jasne, ze si treba vsetko preverit, no niekedy to nie je take jednoduche
Odpovedať
Za mňa určite 12 + 13. Od elektriny čo najďalej.
Odpovedať
@timiza 12,13
Odpovedať
@timiza Tak to ani nevrav ,že prvé pozemky si rezervoval vlastník. Je to iba ťah ako nalákať ľudí. Ak nemá na vybudovanie IS a ani tam nie sú tak mi povedz ako chce financovať výstavbu domov. Ja to vidím tak ,že ak to kúpite dostanete sa do nepeknej situácie a nebudete mať ani dom ani IS ani nič iba oči plné sĺz.
Odpovedať
@blackomt mne to nevadí, že si rezervoval a postaví tam on 4 domy. On nemá problém dať nám aj tie prvé pozemky. Ale ja chcem mať vlastný projekt domu a nie sa s ním naťahovať o stavbe. Vlastník je domáci, žije tam cca 50 rokov, je poslancom v obecnom zastupiteľstve, má vyše 20 rokov stavebnú firmu priamo v obci, a nechcem ho hájiť, či obhajovať ale ten si asi dosť rozmyslí, či ide okradnúť. Ja nemám ružové okuliare, ani nelietam v oblakoch. Je to len ponuka, ktorá nás zaujala. ešte nič nekupujeme ani nerezervujeme. My za pozemok 50 - 70 000€ nedáme a ani nemáme. Hľadáme pozemok 2-3 roky a nič, všade je niečo. Ak vieš o niečom v našom okolí 700 - 1000m2 do 40 000€ už s IS , kde sa dá hneď stavať sem s tým. Nemôžem byť úplne skeptická, lebo ostanem navždy žiť v byte.
Odpovedať
12 + 13 bez debaty, neviem o com tu tocite.....
Odpovedať
Profilova fotka
@timiza A mozno prave preto by ste to mali dobre zvazit, lebo cena je tam podstatne nizsia ako ceny inych pozemkov v okoli, ci v tom nebude nejaky zadrhel. Skuste sa spytat preco je to tak. Myslim, ze vsetkym co tu prispievaju ide o to, aby ste nevysolili vsetky usporene peniaze nejakemu podvodnikovi a aj tak nakoniec museli ostat do konca zivota v byte...Ja neviem, tak ked je taky seriozny, tak nech vam to rezervuje, dotiahne tam siete a potom nech vam to preda. Ono je to vzdy najjednoduchsie riesit veci za cudzie peniaze. Mne sa pri takomto zmyslani uz otvara nozik vo vrecku. Nic v zlom, teraz vobec neide o vas, ale tiez mame na ulici takych expertov, ktori tam maju pozemky, chceli by ich predat za strasne peniaze, ale nedali ani cent na zriadenie pripojok a cesty. Jednoducho sme sa museli my ostatni poskladat aj za nich. A este jeden pripad: Aj moj brat ma takto rozparcelovane pozemky, ale najprv si na svoje naklady zriaduje pripojky, cestu, preklada plyn ktory mu tade ide a az potom to ide predavat. Toto je take spekulanstvo: Vy mi dajte peniaze a ja to spravim. Ako sa povie u nas: Ked vtacka lapaju sumne mu spivaju...
Odpovedať
@nicicka on nám to povedal. Dal preto takú cenu aby sa to všetko predalo, aby to nestálo, aby sa to dokončilo tak ako má. Geometricky plan bol dnes podany na zapis do katastru, pred dvoma dnami bol overeny. Ziadosti na SSE, SPP a SEVAK boli podane cca 3 tyzdne dozadu.
Odpovedať
@jojosr vďaka za názor. Je to IBV, zatiaľ bez sieti a prist.cesty.
Odpovedať
Tak najnovšie info, už sú voľné len 3 pozemky - 9,11 a 13. http://www.pozemkydolnatizina.sk/poze...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@timiza Tak to je super, stavat sa tam vyzera, ze bude. Otazka je ze kedy, elektrika moze byt tak o rok a ked je elektrika tak sa to da, ale musi byt aj pristup na pozemok
Odpovedať
Určite sa vyhni pozemkom s elektrickym vedením alebo stĺpom. A aj tým susedným. Budeš sa musieť prispôsobiť ochrannému pásmu a podmienkam ktoré si určí energetika. Developer mal zabezpečiť prekládku.
Odpovedať
@rasto464 vďaka za názor. Oni prekládku aj spomínali, ale len tak okrajovo. Skôr to berieme tak, že ten stĺp tam bude.
Odpovedať
@timiza neskúšala si sa popýtať domácich šuchy ruchy sa vždy roznesú alebo rovno na obecnom úrade ako by to bolo tam s výstavbou a povoleniami ... zvláštna lokalita v Tižine by som tipovala že skôr na výstavbu pôjdu iné pozemky sa tam aj čas od času čosi predáva kedysi poza vrch stavalo ja si to ešte ako role pamätám... tam za ihriskom jediná výhoda blízko na hlavnú cestu a hore kopečkom do školy .... inak ak je to vysoké napätie by som mala obavu ochranné pásmo min 10m záleží od napätia...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@timiza ahoj, kupili ste tam nakoniec pozemok, ak ano, ake su tam problemy? Som z vedlajsej dediny a videl som, ze az teraz tam urobili cestu z makadamu. Inak tam nic nie je, ziadne siete, voda, pripojky..
Odpovedať
@gizmo16 Za tie 3 roky to teda moc nepokročilo... Navyše podľa predchádzajúcej diskusie predajca siete nezabezpečuje. Tie si budú musieť majitelia vybudovať sami. A kým sa dohodne 13 rôznorodých vlastníkov, tak to bude hodne na dlho. Stačí, ak sa 3-4 rozhodnú, že oni ešte siete nepotrebujú, lebo tak skoro nebudú stavať - čo potom? Vybudujú to ostatní? A nerozumiem, načo tam nasypali tú cestu bez toho, aby pod ňou nenatiahli aspoň vodu a elektrinu? To zase budú potom bagrovať? Kanalizácia tam určite nebude - veď je to do kopca a plyn je otázny.
Odpovedať
Kupil by som keby som milionar a vsetko si tam dotiahnem a postavim paradny dvojposchodak..ale bezny clovek?nikdy...mozte byt byt napr len dvaja co tam maju parcely a staco ked ten 2 nebude chciet nic riesit a pod...ludia su sprosty divny atd kupa pozemku bud len kde uz vsetko je alebo ked si milionar ze si vies vsetko zatiahnut sam ze nepotrebujes ludi len rec penazi
Odpovedať
@rado220 Keď som pozeral na katastri, tak tie pozemky sa skoro všetky predali ešte v r. 2017. Jeden sa predal v r. 2018 a jeden, asi posledný v 2019. MY sme tiež podobne kupovali pozemok (bolo to 11 pozemkov na novej ulici), ale spolu s kúpou pozemku sme podpisovali zmluvu na výstavbu sietí.
Odpovedať
@chrobak7 ja som tiez isiel do niecoho podobneho a z mojich skusenosti uz nikdy a nikdy nikam kde to neni uz zastavane aj
Odpovedať
@chrobak7 tiez mi to bolo cudne, preco tam nic nedali, ale ked som sa bol po tej ceste prejst, tak skoro po celej ceste je to len piesok a az blizko pri obecnej ceste je kladicky hruby makadam... pride mi to ako velmi narychlo nasypane z niakeho zbytkoveho materialu. Ty uz siete mas na pozemku? Ja prave kupujem pozemok priamo pri obecnej ceste medzi domami, siete si len natiahnem z cesty na pozemok.
Odpovedať
@gizmo16 Ja už mám aj dom postavený. My sme si 11 vlastníci vybudovali kompletne siete aj cestu na vlastné náklady.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a cesta je vasa alebo ste ju dali do spravy obce. Toto by ma celkom zaujimalo, hlavne co sa napriklad zimnej udrzby tyka
Odpovedať
@jankom7 Momentálne je naša - je tam v podstate 11 spoluvlastníkov (každý, kto má pozemok na ulici). Máme síce s mestom uzatvorenú zmluvu o budúcej zmluve o predaji cesty za 1 €, ale zatiaľ k tomu nedošlo. Je to dosť komplikované odovzdať to mestu, navyše niektorí vlastníci spoločnú cestu založili bankám, takže v takomto stave to mesto ani nezoberie. Zimná údržbu nemáme. Ale na druhej strane mesto sa nestará ani o ulice, čo sú v jej majetku. Maximálne sa odhrabe hlavná cesta a hotovo. Ale zimy sú mierne, tu je snehu málo, takže nám to ani nechýba. Jediné, čo je nevýhoda je, že nám nesvieti verejné osvetlenie, čo sme si vybudovali. Lebo mesto nám to nechce zapojiť a my si to nemôžeme pripojiť na elektrinu. Ešte smetiari nechodia na ulicu - musíme si koše vyniesť na začiatok ulice, kde to odvezú. Ale to je zanedbateľné, raz týždenne ten smetiak nie je problém vytiahnuť nejakých 100 metrov.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?