Kedy prevádzať ornú pôdu na stavebný pozemok?

Máte skúsenosti?? Vraj extravilán obce sa prevádza ešte pred začatím stavby a musí byť aj projekt domu, intravilán obce sa prevádza až po kolaudácii stavby..Je to pravda?
Odpovedať
ano je to pravda - v extravilane este pred zacatim stavby vyjmete podu pod stavbou - a zmenite ju na zastavanu.
Odpovedať
violetka1: aj my máme takúto situáciu, pozemok je v extraviláne. Na pozemkovom úrade určia bonitu pôdy a na základe nej potom sa dá robiť vyňatie pôdy. K tomu potrebuješ list vlastníctva, kópiu katastrálne mapy, nejaké kolky. Ale treba si rozmyslieť či vyňať celý pozemok alebo len pod stavbou. Cena zastavenej plochy je drahšia ako orná pôda čo sa týka ročných daní. Práve včera sme boli na pozemkovou úrade. :-) :-) :-)
Odpovedať
my sme potrebovali situáciu osadenia stavby, LV, mapa, bilancia, vyjadrenie obce a na základe toho nám dali suhlas na vynatie..... pôda bude zapísaná v katastri ako zastavaná plocha az ked bude dom postavený na základe
Odpovedať
Profilova fotka
no je to jedno ci extra alebo intravilan, zmenu sposobu uzivania musis mat k stavebnemu povoleniu, mne bolo treba 1 pare projekt, kopiu katastralnej mapy a LV a nejaky kolok uz nepamatam. urobili to za 1-2 tyzdne tusim
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
patat • Včera o 09:07 Nevie mi niekot poradit ako mame postupovat? Pripad: Chceme s manzelom stavat dom na pozemku svokrovcov, v ich zahrade. Dali sme si urobit GP a potom chceme urobit kupno-predajnu zmluvu. Chcem sa spytat, ze kedy sa ma prepisat orna poda na stavebnu? Pred alebo po podpisani zmluvy?A na akom urade to robia? A este kde zistim ci je to v intravilane alebo v extravilane obce? dik.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
ejco • 22. nov 2008 o 20:24 ahojte,som z Pn a ideme stavat.Sme na zaciatku a projektant nam povedal,ze musime ist do TT na nejaky podohospodarsky urad ist dat urobit z ornej pody na stavebny pozemok.No ale ja neviem ako sa ten urad presne vola a kde to presne je v TT.Poradite?No a este tam musime ist aj k elektrikarom,ale to tiez neviem kde je.Budem vam povdacna.No a potom uz nam povie dalsi postup,to som zase zvedava co to bude,lebo nezacina to moc dobre.Dakujem. mima1 • 22. nov 2008 o 20:56 ejco ja ti neporadim sice kde to je ale poviem ti ze nezavidiiiiiiiiim ani trosku. ale drzim palce. sharin • 22. nov 2008 o 21:06 ejco: ak staviate v obci, tak sa zajdi poinformovat o zmene pody priamo na obecny urad... zatial co som nasla ja, tak tuto proceduru netreba absolvovat ak je pozemok vo vymere do 1000m2. a treba zajst na vsetky urady, kt. by mohli mat dake svoje siete, ci kable pod vasim pozemkom (elektrika, plyn, telekomunikacie,kablovky a ine). treba od nich potvrdenie, ze vasim pozemkom neprechadzaju alebo ak a no, tak nejdu popod planovany dom. S tymto vsetkym by mali pomoct prave na prislusnom urade (aspon ten nas obecny urad je velmi ustretovy). Ak nie existuju aj firmy, kt. sa zaoberaju tymto tzv. inžinieringom. ejco • 22. nov 2008 o 21:08 mima1,tak ja zistujem,ze to je o hubu.Tolko nema clovek ani dovolenky,co je to vybavovaciek.No a to som teraz z toho blbec,lebo elektrarne boli v Pn,ale uz su neni.Ja som neni priamo z PN a kamaratka mi povedala,ze to musim ist do Noveho Mesta nad Vahom,ale to sa mi nezda.Zacina to ruzovo.Muz zosedivie,ja som odolnejsia. mima1 • 22. nov 2008 o 21:14 no nam to trvalo velmi dlho ale mali sme smolu. uz som to niekde pisala ze vsade maju cas lebo najskor musia vypit kavicku a ziest kolaciky a dostat daku tu odmenu aby pohli prstom vobec. sak oni nechodia do prace robit za normal plat musia si prilepsit daku korunku do vacu. nam trvalo prepis ornej na stavebny dva mesiace. a to nebol ani zaciatok asi. lucinda7 • 22. nov 2008 o 21:19 Ejco,ja myslím že má na mysli pozemkový urad v TT....ten je vedla súdu boli sme tam cca pred mesiacom je to myslím na 2.poschodí lucinda7 • 22. nov 2008 o 21:22 Ejco,do N.Mesta pôjdeš k plynárom.... nám elektrinu vybavoval nejaký pán čo to robí pre Pn....sídli kde je družstvo pri TESCU myslím p.SLiva sa volá myslím sharin • 22. nov 2008 o 21:23 len sa doplnim, ze pozemok musi byt este v intravilane obce ejco • Včera o 10:49 Ahojte,pozemok je v intravilane.No tie kavicky pozname asi vsetci a je to asi vsade na vsetkych uradoch.Ahoj Lucinda7,ty si zlata,podla fotky sa pozname.Pekny domcek staviate. ejco • Včera o 11:38 lucinda a tu elektriku ti vybavil po nejakej znamosti ci on to ma vybavovat?Vies mi napisat podrobne kde a co si mam priniest?Kolko to asi trva kym mi vydaju elek.,plyn. a na pozemkovom tie potvrdenia a ake kolky kde sa davaju.Ozaj kolko ti trvalo vsetko to bum az po stavebne povolenie? lucinda7 • Včera o 11:42 nie,on tam sídli oficialne.....elektrinu chodil vybavovať muž viac v IP inkinka • Včera o 13:50 ejco , musis poziadat o vynatie z podneho fondu, teda ist na obvodny pozemkovy urad. My sme k tomu potrebovali kopiu z katastralnej mapy(original vydany katastralnym uradom ), vypis z listu vlastnictva a 100,/Sk kolok ejco • Včera o 16:33 inkinka dakujem.Vidim,ze to je este na dlhe lakte,ale hadam do marca mam stavebko doma. ejco • Včera o 21:06 inkinka a ta overena kopia musi byt ako stara?Ja mam doma staru cca 3mesiace.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?