Ako zmeniť záhradu na stavebný pozemok?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, vedeli by ste mi poradit? Kupili sme pozemok ktory bol povodne zahradou. Co je potrebne obehat a vybavit aby sa tento pozemok ( zahrada ) stal stavebnym pozemkom? :-. Dakujem za vase rady a pripomienky
Odpovedať
My mame zas takýto problém, a budem rada ak mi niekto pomôžete. My máme velký pozemok tak sme si ho dali rozdelit na ornu podu, potom sme vynali na nas dom a potom mame zas ornu podu, ale projektant nam zabudol nakreslit prijazdovu cestu, a teraz nam nechcu vydat stavebne povolenie. Bude muset aj tu ornu podu pred domom vynat? alebo sa da ta pristupová cesta k domu aj nejako inak spravit? Dakujem
Odpovedať
vynáť sa musia metre nielen pod stavbou,ale musíš počítať aj s cestou,terasou,chodíkmi a tak.To ti poradí pani na pozem.urade.Všetko,kde sa bude ornica odstraňovať.Napr.my máme pod domom 90m2 a vo vyňatí je 260m2.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
" normativ na uzemny plan a v zahradkarskych osadach sa podla noveho normativu uzemneho planu neda zastavovat viac ako 20(25) m2." poculi ste o tom nieco?
Odpovedať
chcela by som sa tu informativne popytat. mame pozemok - evidovany ako zahrada 408m2 + je tam este 19m2 ako zastavane plochy a nadvoria. (zrejme zahradna chatka) v mestskej casti BA-Vrakuna. je moznost toto zmenit na stavebny pozemok? v okoli si uz ludia zacali stavat domky aj na okolitych parceliach. dalsia otazka je tych cca 400m2 realne dost na domcek? ci sa radsej pokukat po dakom susednom pozemku a odkupit ho? je to zatial len vo faze rozmyslania do buducna.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
...ak sme dobre citali diskusiu tak : netreba davat ziadost na pozemkovy fond ak je pozemok (zahrady) v intravilane obce a tak isto netreba robit geodeticke zmeranie? ..mozeme ist priamo na stavebny urad v obci a poziadat nech nam prepisu cast pozemku na - zastavane plochy?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
pozemok urceny na zastavanie sa nazyva stavebny pozemok. Definiocia stavebneho pozemku je tu: http://pravna.szm.com/firstaid/staveb... Stavebný úrad pravdepodobne neodsuhlasi stavbu ak to je evidovane ako zahrady, pretoze polnohospodarsku podu mozno podla zakona o ochrane a vyuzivani poln. pody pouzit na nepolnohospodarsky ucel len na zalade rozhodnutia o vynati. Ak je to v katastri ako zastavana plocha a nadvoria a pritom tam je ovocny sad, tak je to len chyba katastra a ma to vplyv akurat tak na dane. Zaroven sa uz nevyzaduje rozhodnutie o odnati pody.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte. potrebujempomoc: kupili sme dom a na jeho záhrade by sme si chceli postaviť garáž. dom nebude spojeny s garážou ale samostatne. kde a ako si potrebujem vybaviť povolenie na stavbu? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je samostatná a nepresahuje 25m2 plochy, stačí nákres a oznámenie stavebnému úradu, ak je väčšia, treba stavebné povolenie, ak je záhrada v intraviláne, nemal by to byť problém.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte ja mam taky problem moj pozemok je v extravilane a stoji pod nim posledny dom v tej ulici su tam blizko vsetky IS ale bolo mi povedane ze musim pockat na novy uzemny plan a potom podat akesi doplnenie uzemneho planu no podla nich by to malo byt koncom roka 2013 ale velmi tomu neverim kedze novy plan riesia uz od roku 2003 nestretol sa niekto uz aj s takymto problemom?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdarvím mam pozemok 6.5 ara v dubravke je to zahrada chcem stavat potrebiujem povolenie aky je postup kde začat vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 otázočka (viem že mi zodpovedia na SÚ, ale zatiaľ som v rovine úvah...) Ak chcem robiť drobnú stavu a asi aj viac naraz...Terasa, altánok, státie pre auto.. Podám oznámení viac na každé zvlášť. Samozrejme. Ale. Musím to mať vopred zamerané v geom.pláne, či až po realizácii? A ak časť pozemku kde má niečo stáť nieje už ako zastavaná plocha, musím vopred zmeniť/vyňať na pozemkovom? Tam ale tuším pýtajú projekt... A ak ide o drobnú stavbu projekt samozrejme nemám. Ďakujem ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@cierny.s Mozem ta poprosit ako ste dopadli so stavanim na pozemku "zahrada", ktory je aj v uzemnom plane vedeny ako "zahrada". Dakujem.
Odpovedať
Zdravím aj mňa zaujíma otázka ako sa to doriešilo. Či sa teda niekomu podarilo stavať na záhrade v intraviale alebo nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Ahojte, obnovujem konverzáciu, keďže od posledného príspevku ubehlo pár rôčkov. Máme záujem kúpiť pozemok, ktorý je momentálne vedený ako záhrada, v intraviláne obce, avšak UPI momentálne nemá zahrnutý tento pozemok do plánovanej časti výstavby. Všetky siete sú cez cestu, keďže domy sú už postavené na jednej strane ulice. Podarilo sa niekomu vybaviť stavbu? Ďakujem za radu.
Odpovedať
@p3tra11 Ak je povolená výstavba iba na jednej strane ulice, tak na tej záhrade zatiaľ nič nepostavíš. Nevieme, či je výstavba na tej "tvojej" strane iba výhľadová pre individuálnu výstavbu, alebo je to oblasť podľa UP určená na niečo iné. A to, že sa to niekde inde niekomu inému podarilo, nemusí znamenať pre teba vôbec nič. U teba je situácia úplne iná. Takže pozri, čo je písané v úz. pláne pre tú oblasť a budeš vedieť na čom si. Či tam budeš môcť stavať v budúcnosti, alebo vôbec. Zatiaľ by som takú záhradu nekupoval. Ak je výhodná cena, tak jedine, ako investíciu do budúcnosti, napr. pre deti.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem za odpoveď 🙂
Odpovedať
@p3tra11 V Ke svojho času fungovalo to, že sa podala na SÚ žiadosť, či je možné na konkrétnej parcele v KU postaviť napr. RD a aké regulatívy treba dodržať. A to bolo najistejšie...
Odpovedať
@p3tra11 Ak chceš mať presnú informáciu, tak nech pôvodný majiteľ podá na miestny úrad žiadosť o záväzné stanovisko k investičnému zámeru a uvidí, akú odpoveď dostane. Tá žiadosť stačí len mapka s umiestnením domu na danom pozemku a informáciou, že chce postaviť rodinný dom na danej parcele. Ja som pred kúpou toto dostal od pôvodného majiteľa. Ak úrad potvrdí, že sa tam umožní výstavbu, tak je to možné kúpiť. Ak to zamietnu, tak budeš hľadať ďalej.
Odpovedať
@p3tra11 Ziadosť o uzemnoplánovaciu informáciu (alebo vyjadrenie k projektovej dokumentácii) nemusí podávať iba majiteľ pozemku, môže to urobiť hocikto, toto nie je viazané na majiteľa pozemku, takže kľudne to môžete urobiť aj vy, nemusí to urobiť vlastník pozemku. Bežne sa takto na pozemky pýtajú realitné kancelárie, či potenciálni kupujúci.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?