Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
ADLO bezpečnostné dvere poznám aj ja a mám s nimi dobré skúsenosti. V porovnaní so tými druhými čo sa týka kvality neje veľký rozdiel, ale v pozáručnom a záručnom servise je ADLO lepšie.
Odpovedať
Ja by som chcel vediet od akej firmy mam dvere. V pripade servisu, tazko potom hladat nejaku firmu z Ilavy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Čo sa týka bezpečnostných dverí, skutočne na trhu nie je veľa kvalitných dverí, ktoré splnia tie najprísnejšie kritériá. Určite však nesklamú ADLO, SHERLOCK a BEDEX. Kvalitou sú veľmi podobné, pričom najširší a najprepracovanejší sortiment má ADLO, asi cenovo najdostupnejší je BEDEX so svojou novinkou 2R , ktorá spadá do cenovej kategórie z nadpisu témy. Je však treba obozretne vyberať dodávateľa, a vyžadovať certifikát oprávňujúci ku montáži daných dverí, nakoľko na trhu sa pohybuje množstvo montážnych firiem bez dostatočného preškolenia a skúseností, ktoré môžu "zabiť" inak veľmi kvalitné dvere neprofesionálnou montážou. Rozhodne sa treba vyhýbať čínskym výrobkom nízkej ceny a pochybnej kvality, poľskí výrobcovia tiež často používajú v bezpečnostných dverách nekvalitné mechanické vybavenie. Samozrejme výnimky sa môžu nájsť.
Odpovedať
jednoznačne sa treba pred kúpou bezpečnostných dverí rozhodnúť či vám ide o kvalitu alebo o cenu ;-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@hazel ahojky, ake dvere si si nakoniec dal?? a do bytu ci domu?
Odpovedať
@sisasilvia JPP
Odpovedať
kedze som akurat riesil volbu bezpecnostnych dveri v panelakovom byte tak by som chcel upozornit na nizku kvalitu dveri od "firmy" - http://www.vchodove-dvere.sk/ . Cena je sice lakava ( s montazou v rozmedii 400-450 € ) avsak kvalita je na nizkej urovni. Na obrazku vyzera celkom slusne ale pri realnej obhliadke zistite ze predna ocelova platna o hrubke len 0, 8mm sa pri silnejsom zatlaceni prehyba pravdepodobne kvoli zlej vyplni a zarubna tiez nevyzera prilis pevne, na zvukovu a tepelnu izolaciu som sa radsej nepytal.. Navyse komunikacia s predajcom ( Ján Dulka ) bola dost neprofesionalna. Ked som sa spytal na certifikaty tak povedal ze maju, ked som chcel vediet ake a od koho tak znervoznel a zacal byt podrazdeny. Nakoniec som si objednal dvere Securido v cene 598 € cize rozdiel 150 € nieje taky velky ako ten priepastny rozdiel v kvalite. Samozrejme spicka je ADLO. Vyhybajte sa preto roznym dovozcom velmi lacnych dveri z Polska !
Odpovedať
Vchodové dvere odporúčam od takej firmy, ktorá vám dvere predá , vyrobí namontuje a zabezpečí záručný aj pozáručný servis.
Odpovedať
Polske a Cinske dvere urcite nie, ziadna kvalita, bez certifikátu.
Odpovedať
Pri kúpe odporúčam pýtať certifikát a info o prípadnom servise dverí, hneď si vytriedite kvalitu na trhu.
Odpovedať
Hlavne si neobjednávajte dvere u spoločnosti Centrum dverí s.r.o. Nové zámky - Aktuálna skúsenosť: Telefón dvihne milý a hlavne okamžite ochotný pricestovať a prevziať zálohu - pán Hrabovský. Tým sa však ústretovosť skončila, dvere v termíne nedodali, ani po urgenciách. Viac sme nevideli ani peniaze, ani dvere ani milého pána Hrabovského a ani nepočuli. Telefón viac nezdvihne. Hľadám podobne oklamaných zákazníkov tejto firmy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kajakarolina prosím ťa, ktoré presne dvere od nich máte a koľko vás vyšli?
Odpovedať
Nooo....prečítal som si celé vlákno a niektorých názory ma dosť pobavili. Niečo o tom viem, takže za tým skúsim urobiť bodku :-) Treba si v prvom rade uvedomiť, v akej dobe žijeme, resp. v akej dobe žiť budeme. Už to možno nebude len o zlodejoch, ktorý si budú v tichosti baštrngovať s našou vchodovou zámkou. Za chvíľu nám budú búchať hladný utečenci na dvere a aj priemerne inteligentnému človeku by nemal robiť problém google. V ňom si môžete veľmi rýchlo vyhľadať, ako ľahko sa dá dostať cez bežné vchodové dvere. Stačí jedno dve kopnutia a ste vnútri. A verte mi, že váš sused bude rád, že vôbec je. Ten bude kakať bobky a modliť sa, aby niekto nezabúchal aj na jeho dvere. Kde sú tie časy, keď sa sused postavil za druhého suseda, časy kedy ľudia držali spolu ? Asi sa treba zobudiť zo sna, tie časy pominuli a každý sa v tom lepšom prípade stará len o seba, v tom horšom sa ešte cez kukátko pousmeje že vás ide niekto vykradnúť...Ale dosť bolo omáčok, prejdime zľahka na technické veci ]-( Ak chce niekto kupovať vchodové dvere, ktoré ho majú ochrániť do 600 eur, tak mám pre neho veľmi dobrú radu. Nech si nechá tie staré, výsledok bude rovnaký a tých 600 eur má ušetrených. Môže sa ísť za ne do Podhájskej na týždeň vymočiť. Čiže srákoty ako securido a pod. tu preberať nemienim. Jediné bezpečnostné dvere ktoré sa oplatí kúpiť je ADLO alebo sherlock. Naschvál píšem sherlock malým, pretože sú oproti ADLO takto malilinké. Pre lepšie pochopenie, úplný TOP je ADLO, potom ďaleko nič, potom sherlock, potom sakra aleže sakra ďaleko nič...a potom je to už vlastne jedno. Ide len o to, či sa k vám niekto dostane za sekundu, alebo za desať sekúnd. sherlock má jednak kvalitu dverí v danej bezpečnostnej triede horšiu, nemá najdôležitejší bod do podlahy a montéri sú väčšinou šuflikanti, môže pre nich robiť každý živnostník. Nie je to ako u ADLA. Ďalšia vec je, že ADLO má kvalitnejšie zárubne, aj lepšie istené. Môj názor je, že by mali byť vchodové dvere naozaj neprekonateľné a ak také existujú za cca 1000 eur, len vyslovený blázon by ušetril cca 500 eur a za 500 eur si kúpil shit, ktorý vyzerá lákovo len na oko, lebo má pekný dizajn a 20 zbytočných "istiacich" bodov cez ktoré sa mi aj priemerný zlodej s jedným šrobovákom dostane za pár sekund. Tomu sa hovorí marketing. Hlavne že sú pekné :-S To je už asi typické slovenské zmýšlanie. Takže. Ak sa chcete uistiť, že cez dvere vám neprejde naozaj nikto a za žiadnych okolností, tak jedine ADLO. Jedine rad ELITE a jedine s istiacim bodom do podlahy. Odporúčam TEDUO, prípadne ADUO, aj keď to je už zbytočné, pretože už cez TEDUO sa nedostane nikto. Ďalej sa zamerajte na kvalitné kovanie a hlavne na vložku. SG metódu a pod. tu rozoberať nebudem. Nech má chránený profil, plávajúce stavítko. Odporúčam Interactive, alebo caba. Tieto sú TEDUO. Myslím si, že by mohli stačiť každému, dokonca aj tomu, kto myslí trošku do budúcna aj na horšie situácie, než sú nejaký podomový šuflikanti zlodeji. https://www.youtube.com/watch?v=bCJ3M... A pre pobavenie tie "bezpečnostné dvere" za 600 eur :-D https://www.youtube.com/watch?v=w9bri... https://www.youtube.com/watch?v=MCgCW...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
...keď použijeme skvelé bezpečnostné dvere, tak treba zabezpečiť asi aj okná... či tie nie sú až také podstatné? Len chcem smerovať k tomu, či má naozaj zmysel mať super vymakané dvere za cca 1000€ keď cez okno mi vbehne do baráku bez námahy?
Odpovedať
@pysnyp ak bývam v paneláku na 5. poschodí tak prioritnejšie je pre mňa ochrániť dvere a nie okná :) jedine ak by sa zlodej spustil zo strechy... ;)
Odpovedať
@kajakarolina - nie je to až taká blbosť ... my máme spoločnú balkónovú stenu so susedou a síce bývame na 4. poschodí, ale pekne sa nám tam dá preskočiť z takej striešky a vykradli nás cez balkón...čiže aj keď sme mali bezpečnostné dvere, museli sme investovať aj do mechanizmu a fólii na balkóne :)
Odpovedať
Profilova fotka
@kajakarolina čakal som od niekoho obdobnú reakciu, samozrejme môj príspevok bol úvahou v prípade dostupnosti okien a hlavne bol smerovaný na porovnanie zabezpečenia a zmysluplnosti bezpečnostných dverí za 1000 a viac €, voči ostatným možným vstupným prvkom do domu ...a ako napísala @sisasilvia tak aj v paneláku sú možnosti, neísť len cez dvere...
Odpovedať
@pysnyp ... preto je najlepsie investovat aj do okien a potiahnut ich foliou resp. si tam dat mechanizmus...pred tym by nas to ani nenapadlo... zial, az ked si clovek najde vypaceny balkon zacne uvazovat aj nad tymito moznostami...
Odpovedať
Profilova fotka
Sherlock dvere nie! Myslela som si že sme vyhodi za nich 1000e aj so zárubnou A sú napr. Pocujem keď suseda si na chode zapaľuje zapaľovačom cigu! Alebo keď zapne spoločne svetlo! A to mi povedali že nič nebudem počuť ani keď bude niekto kecať na chodbe tak prd!!!!. Ako tak ma to neskutočne série A ešte kutomu keď je otvorené okno na chodbe a U nás V byte tak cítiť ako ťahá cez dvere. A boli ich nastavovať neraz nie dva raz A pic.. pic.. zlata rybka!!! Slovenka kvalita prevedenie práce! !
Odpovedať
@diablikovci No skvelé,práve som uvažovala nad touto firmou a tiež mi nejde ani tak o bezpečnosť ako o zateplenie a protihlučnosť,keďže máme oproti výťah blízko dverí.Akú protihlučnosť máte Vy ak smiem vedieť? To už fakt okrem Adla nič normálne neexistuje?? :-S Ďakujem
Odpovedať
Ahojte,má niekto skúsenosť s dverami AAA Dvere?Sú z BA,ale vraj zárubňu vypĺňajú betónom za príplatok. Je to síce trieda bezpečnosti 2,ale to v našom prípade stačí.Ocením každú radu a skúsenosť.
Odpovedať
@monika168 mame sherlock a neni nic pocut, dvere su masivne a netaha nam pod nimi ako pise @diablikovci takze my sme s nimi spokojny dali sme za ne cca 30000 Sk A SME SPOKOJNY neviem ake su AAA dvere ale bezpecnostne zarubne sa normallne zalievaju betonom
Odpovedať
@monika168 u nas ich namontovali pred 8 rokmi a nic som s nimi nerobil ani panty som nenamazal :)
Odpovedať
@filipe1 Ďakujem :-) viac menej som už skoro rozhodnutá,ale stále pozerám názory a skúsenosti,aby to nebola zbytočná investícia.Rada by som vedela aké ste si dávali? Dvere sa mi zdajú celkom OK,ale ten pán,čo bol na obhliadke bol dosť arogantný a najmä veľmi tlačil do kúpy,čo nie je myslím veľmi vhodný prístup. ]-( Ale keďže v okolí už Sherlock nie je,tak zrejme budem musieť komunikovať s ním :-S
Odpovedať
A co si myslite o cenovej ponuke z Adla, kde su nacenene dvere a pri nich toto -Bezpečnostné dvere ADLO dvere INKO D1 /rad ECONOMY/ 319,00 € Zľava na dvere bez certifikovanej protipožiarnosti a s protihlukovou úpravou 40dB - 60€ atd Samozrejme sa ich na to spytam.Len ci s tym nemate skusenosti. Ta zlava na dvere bez certifikacie - to mi ake dvere ponukaju?aky bude rozdiel medzi tymi s cert.a tymi bez??? @peter1811 @diablikovci fuuha..to vazne???
Odpovedať
Profilova fotka
@sunshine85 pridte na kavu :) Ja som tiez z toho smutna a ani neviem co mam robit :(
Odpovedať
Profilova fotka
@sunshine85 k tým ADLO dverám, majú tam uvedené označenie D1 čiže by mali byť "protipožiarne" no bez požiarnej odolnosti dostaneš zľavu 60€ (teda pravdepodobne obsahujú časti, ktoré môžu horieť) Podľa STN EN 13501-1 Konštrukčný prvok typu D1 je konštrukcia, ktorá v čase požadovanej požiarnej odolnosti nezvyšuje intenzitu požiaru, pretože spĺňa jednu z podmienok: - má triedu reakcie na oheň A1 alebo A2 s1, d0, - skladá sa iba z komponentov triedy reakcie na oheň A1 alebo A2 s1, d0. Ibaže neviem či to D1 v názve dverí je označenie požiarnej konštrukcie alebo ich interný názov niečoho iného
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?